poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Jurassic World Evolution

Poradnik do gry Jurassic World Evolution to skrupulatnie przygotowany zestaw porad, który umożliwi skuteczne i szybkie wybudowanie parku jurajskiego swoich marzeń. Dowiecie się tu podstaw rozgrywki, obsługi interfejsu, oraz jak dbać i dobierać dinozaur!

poradnik, solucja do gry w zawiera 39 stron i 32 ilustracji, rozmiar pliku to 2,2 MB

Ten krótki rozdział pozwoli Ci w jakimś stopniu - większym lub mniejszym - zapanować nad crashami w Jurassic World Evolution, dopóki deweloper nie wypuści łatki poprawiającej.

 • Jeśli doznałeś nie raz parszywego wywalenia gry, pierwsze co powinieneś zrobić to dokonać aktualizacji karty graficznej - oczywiście to nie jest pewnik, że zadziała, jednak niektórzy gracze sygnalizują, że dzięki temu gra rzadko kiedy ma tendencje do crashu. Nvidia ostatnio wypuściła nowe sterowniki w wersji 398.11 (data wydania: 06/05/2018). Jeśli to nie zadziała, możesz dokonać aktualizacji okrężną drogą - poprzez usunięcie starszej wersji sterowników i wgrania nowej wersji.
 • Spróbuj również zaktualizować swojego Windowsa.
 • Kolejnym krokiem powinno być wyłączenie niepotrzebnych progamów podczas działania gry. Możliwe, że jakaś aplikacja w tle koliduje z Jurassic World Evolution.
 • Możesz również spróbować zweryfikować pliki gry (jeśli posiadasz grę na Steamie). Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszki na grę: Właściwości->Pliki Lokalne->Sprawdź spójność plików gry.
 • Jeśli doskwiera Ci również spadek FPS, powinieneś spróbować przestawić swój plan na pc na maksymalną wydajność oraz ustawić wysoki piorytet na grę w menadżerze zadań.
 • Wszelkie nakładki działające podczas gry np. Steam, Discord oraz GeForce mogą powodować nie tylko crashe, ale i spadki FPSów. Wyłącz je wszystkie.
 • Odwiedź stronę supportu dewelopera: https://support.frontier.co.uk/kb/faq.php?id=455
 • Czasami może się zdarzyć, że firmware Twojej płyty głównej może się kłócić z niektórymi programami - zaktualizuj BIOSa.
 • Rozwiązaniem problemu może być też "świeże" zainstalowanie gry.

Ten rozdział zawiera porady ogólne na start. Pozwoli Ci na rozeznanie się w Jurassic World Evolution i zwróci Twoją uwagę na pewne kwestie.

 1. Staraj się utrzymywać możliwe jak najwyższy poziom komfortu dinozaurów. W przeciwnym wypadku zaczną demolować ogrodzenie i będą próbowały uciec (również roślinożercy).
 2. Zawsze buduj budynek, który zapewnia jednostkę w Jeepie. Dzięki temu możesz walczyć z epidemią, fotografować dinozaury, naprawiać szkody w parku oraz uzupełniać jedzenie.
 3. Budynek, który udostępnia jednostkę w helikopterze potrafi być przydatny, szczególnie jako jednostka transportowa lub szybkiego reagowania. Zbuduj i miej helikopter w odwodzie.
 4. W pierwszej kolejności powinieneś wynaleźć technologie, które zapobiegają epidemiom. Dzięki temu, będziesz mógł szybko działać, kiedy zaraza zacznie się rozprzestrzeniać. W przeciwnym wypadku, dinozaury poumierają.
 5. Wysyłaj swoich ludzi na ekspedycje, dzięki temu będziesz miał dodatkowy przychód oraz możliwość poszerzenia genomu dinozaurom.
 6. Buduj obiekty usługowe np. sklep z ciuchami lub fast-food. Mimo, że nie generują wielkiego przychodu, mają wpływ na ocenę Twojego parku.
 7. Turyści odwiedzający Twój park są zwyczajnie leniwi - staraj się budować dość ciasno, jeśli rozbudowujesz się rozlegle z wieloma miejscami na wybiegi dla dinozaurów - zadbaj o odpowiedni transport oraz umieść blisko sklepy.
 8. Dbaj o to, aby każdy wybieg dla dinozaurów posiadał tereny trawiaste, trochę wody oraz lasu. Nie zapomnij o miejscach na jedzenie dla nich (kawałki mięsa lub krzaki - zakładka Enclosure).
 9. Zadbaj o odpowiednią widoczność dinozaurów - najlepiej, aby całe wybiegi były pokryte strefami obserwacyjnymi dla turystów. W ten sposób podniesiesz ocenę swojego parku.
 10. Staraj się trzymać osobno mięsożerców oraz roślinożerców - w przeciwnym wypadku, mięsożercy zaczną wybijać populację roślinożerców.
 11. Staraj się mieć conajmniej dwóch osobników z tego samego gatunku (np. 2 Triceratopsy). Samotni przedstawiciele swojego gatunku mają tendencje do złoszczenia się i nie mogą nawiązać z nikim kontaktu. Posiadanie conajmniej dwóch osobników niweluje zagrożenie w postaci złości dinozaura i zniszczenia ogrodzenia. Kontroluj poziom komfortu, populacji oraz życia towarzyskiego.
 12. Buduj obiekty Storm defense - dzięki czemu, zerwanie się pogody nie uszkodzi Twojego parku.
 13. Staraj się budować schrony, co pozwoli Ci na ewakuację turystów, gdy nadejdzie burza lub dinozaur ucieknie (no chyba, że starasz się zdobyć osiągnięcie związane z atakiem mięsożercy na turystę).
 14. Możesz mieć maksymalnie 3 misje na raz - kiedy tylko masz okazję, staraj się prosić o misje.
 15. Staraj się wymaksować reputację w jednej z trzech gałęzi: nauki, rozrywki lub bezpieczeństwa. Da Ci to opcję wybudowania obiektu, który zwiększy Twój przychód, bazując o Twoje punkty reputacji w danym drzewku.
 16. Użyj skrótów klawiszowych - gdy będziesz musiał szybko reagować, gdy np. ucieknie dinozaur, użyj skrótu R (dla wybrania Jeep'a) lub T (dla wybrania helikoptera).
 17. Korzystaj z ulepszeń dla budynków, wynajduj nowe ulepszenia i budynki. Nowe ulepszenia możesz zaimplementować, klikając na budynek i wchodząc w zakładkę ulepszeń. Nowe ulepszenia pobierają dodatkowy prąd, pamiętaj o tym.
 18. Używaj modyfikacji genomu - dzięki temu, możesz podwyższać ocenę (rating) Twoich dinozaurów, a tym samym - podwyższać ocenę parku.

Ten krótki rozdział pozwoli Ci na lepsze zaznajomienie się z interfejsem w Jurassic World Evolution. Niektóre rozmieszczenie przedmiotów oraz niektóre funkcje i budynki są nieintuicyjnie porozmieszczane - ten rozdział pozwoli Ci pokonać te trudności.

W tej zakładce znajdziesz wszystkie potrzebne informacje - Interfejs w Jurassic World Evolution - Jurassic World Evolution - poradnik do gry

1. Control Room

W tej zakładce znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. W tym miejscu masz dostęp do badań, finansów, rankingu, ilości przybywających turystów, bazy danych, mapy wysp, a także mapę ekspedycji oraz magazyn próbek.

2. Mapa

To miejsce, w którym obraz przybiera postać uproszczonej mapy, z zaznaczonymi kwadratami budynków oraz z zaznaczonymi dinozaurami.

3. Management views

Zakładka działająca jako uzupełnienie dwóch pierwszych zakładek. Tutaj możesz zbadać zasięg widzenia turystów, zasięg mocy oraz stan Twoich elektrowni, zasięg ochrony przed burzą. To tutaj zobaczysz, w którym miejscu jest zapotrzebowanie na sklepy, żywność oraz które budynki przynoszą Ci straty/zyski.

4. Enclosures

Zakładka Enclosures to zakładka typowo "dinozaurowa" - tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy do wybiegu: bramy, ogrodzenia, ogrodzenia pod napięciem, podajniki z jedzeniem (krzewy, drzewa, mięso i żywa przynęta"). To tutaj możesz wybrać też budynki, dzięki którym turyści mogą obserwować dinozaury.

5. Operations

Zakładka Operations - zakładka posiadająca budynki, które wspomagają działanie Twojego parku. Tu znajdziesz budynki operacyjne jednostek w Jeepie oraz ACU Helikopter. Tutaj także znajdziesz obiekty zdolne chronić przed burzami, schrony, a także obiekty naukowe.

6. Guests

W tym miejscu znajdują się obiekty typowe dla gości - budki z jedzeniem, restauracje, obiekty do grania w gry, sklepy z pamiątkami oraz stacje jednotorowe.

7. Power

Tutaj znajdziesz budynki odpowiadające za produkcję energii i jej dystrybucję (pylon, substation).

8. Paths

Dzięki tej zakładce możliwe jest wybudowanie dróg dla przyjezdnych. Pamiętaj, że każdy budynek musi być połączony drogą.

9. Landscaping

Tryb półboga - to narzędzie pozwoli Ci zmienić ukształtowanie terenu, tworzyć lasy oraz jeziora.

10. Demolish

Demolish to nic innego jak tryb destrukcji budynków.

11. Notyfikacje

W tym miejscu pojawiają się wszelkie notyfikacje i informacje, dotyczące niedawnych wydarzeń np. powrotu zespołu kopaczy z misji.

12. Misje

Tutaj wyświetlają się misje, które masz do wykonania wraz z ewentualnymi warunkami do spełnienia.

13. Pieniądze

Aktualny stan Twojego konta, w dolarach.

14. Rating

Ocena Twojego parku - im wyższa, tym goście chętniej odwiedzają Twój park. To także często warunek do odblokowania kolejnych wysp.

15. Reputacja

W tym miejscu możesz zobaczyć ilość punktów reputacji w każdym drzewku rozwoju, od lewej: nauki, rozrywki i bezpieczeństwa.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Jurassic World Evolution

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Jurassic World Evolution

zobacz więcej informacji o grze
Jurassic World Evolution

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne