poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik They Are Billions

Poradnik do They Are Billions zawiera opis mechaniki i sekrety gry w świecie ludzi walczących z niekończącymi się hordami nieumarłych. Nasza solucja i porady pomogą ci odnaleźć się w rzeczywistości techniki kontra zombie.

poradnik, solucja do gry w zawiera 48 stron i 32 ilustracji, rozmiar pliku to 1,6 MB

W tym rozdziale znajdziesz dokładny opis statystyk kolonii. Ułatwią ci one decyzje odnośnie tego co musisz w danym momencie zbudować albo w co zainwestować.

Od góry - Statystyki kolonii | Poradnik dla początkujących - They Are Billions - Poradnik Do Gry

Lewa kolumna

Od góry:

 1. Liczba kolonistów znajdujących się w kolonii. Dzięki temu możesz ocenić ile potrzebujesz zrobić domów albo namiotów. To oni generują pieniądze dla kolonii. Określona liczba kolonistów jest wymagana do zbudowania Banku i Rynku.
 2. Liczba robotników znajdujących się w kolonii. Przydają się oni do tworzenia budowli, między innymi do Wież Tesla, które umożliwiają powiększanie terenu.
 3. Produkcja jedzenia, pokazuje ile masz dostępnego jedzenia w kolonii. Zdobywasz je za pomocą farm, rybaków, łowców.
 4. Energia, umożliwia ona rozwój technologiczny w kolonii. Powstaje w odpowiednich budynkach.

Prawa kolumna

Od góry:

 1. Pieniądze, możesz zdobywać dzięki wytwarzaniu plonów, jedzenia oraz nowych technologii. Po prawej stronie znajduje się ilość, którą zdobywasz w ciągu dnia.
 2. Drewno, zdobywasz je dzięki karczowaniu lasów. Przyjadę się do budowy wielu sprzętów oraz budynków, głównie na początku gry.
 3. Kamień, możesz go zdobyć wydobywając go z ziemi. Co jakiś czas na mapie możesz znaleźć złoża. Dzięki niemu możesz rozbudowywać swoją kolonię.
 4. Żelazo, zbierasz go ze złóż surowców. Przydaje się do budowania oraz rozwoju technologicznego.
 5. Olej, umożliwia szybki rozwój technologiczny kolonii. Dzięki niemu możesz tworzyć nowe sprzęty, które ułatwią ci przetrwanie.

W tym rozdziale dowiesz się co zrobić, aby rozwinąć swoją kolonię. Będzie to zbiór porad dotyczących budowy, walki i tworzenia murów ochronnych. Mamy nadzieję, że dzięki tym informacją uda ci się przetrwać nawet podczas swojej pierwszej rozgrywki w They Are Billions.

Budynki

 1. Na początku gry możesz postawić tylko parę podstawowych budynków. Rozwój kolonii da Ci możliwość tworzenia kolejnych. Najbardziej podstawowym budulcem w grze jest drewno, z czasem zdobędziesz kamień, żelazo oraz olej. Stawiaj dużą ilość namiotów (Tent) dostarczających kolonistów i robotników.
 2. Zapewnią Ci one dużo pracowników, potrzebnych do dalszego rozwoju kolonii i rekrutacji nowych jednostek wojskowych.
 3. Korzystaj maksymalnie z dostępnego miejsca, stawiaj przy wszystkich jeziorach tyle chatek rybaka (Fisherman Cottage), ile zdołasz, a przy każdym lesie oprócz Tartaków (Sawmill) - stawiaj również chaty myśliwych (Hunters Cottage) - są o wiele wydajniejsze przy lesie. Tereny trawiaste najlepiej zagospodarować na farmy (Farm). Kiedy chcesz postawić farmę, sprawdź uprzednio cały teren. Dobrze postawiona farma potrafi wyprodukować do 64 porcji jedzenia.
Informacje na temat każdego budynku znajdziesz w Spis budynków wraz ze statystykami - Rozwój kolonii | Poradnik dla początkujących - They Are Billions - Poradnik Do Gry
 1. Przy stawianiu budowli produkcyjnych (kopalń, farm) warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden czynnik: ilość dostępnego terenu/surowca. Na przykład, przy bardzo małym zbiorniku wodnym, gdzie zmieścimy tylko jeden port rybacki, znajdź miejsce z możliwie największą produkcją jedzenia.
 2. Gdy jezioro jest na tyle duże, by pomieścić więcej budowli, staraj się wybudować ich jak najwięcej, niekoniecznie kierując się jak największą produkcją na pojedyńczym budynku. Taka metoda powoduje maksymalizację pozyskiwania surowców i szybszy rozwój.
 3. Pamiętaj również o wykorzystaniu magazynu (Warehouse), który daje bonus +20% do produkcji i zwiększa miejsce do magazynowania surowców. Warto go zbudować w pobliżu farm i kopalń. Kilka takich budynków koło siebie to marnotrastwo surowców, bonusy do produkcji nie nakładają się. To samo tyczy się rynku (Market) i banku (Bank).

Informacje na temat każdego budynku znajdziesz w Spis budynków wraz ze statystykami.

Sposób budowania budynków cywilnych

Musisz dokładnie rozplanować, w jaki sposób chcesz budować domostwa dla Twoich mieszkańców. Najlepiej, abyś rozplanował to w taki sposób, aby zostawić sobie miejsce na postawienie rynku (wymóg: 200 kolonistów) i banku (wymóg: 400 kolonistów, każdy potrzebuje 3x3 miejsca + 1 kratka odstępu), a wokół tych budynków budować domy. W ten sposób maksymalizujesz sobie dochód w złocie o 30% z każdego domu i zmniejszasz zapotrzebowanie na jedzenie również o 20% z każdego domu.

Kolejność budowania w pierwszej fazie

Kolejność budowania w momencie rozpoczęcia rozgrywki zależy od dwóch czynników: dostępności surowców do wydobycia, dostępności surowców leżących losowo na mapie. Na początek wybuduj chatę rybaka lub chatę myśliwego, następnie tartak oraz tyle namiotów ile dasz radę i kolejny tartak. Nie zapomnij o sukcesywnym dobudowywaniu kolejnych namiotów, budowli zapewniających jedzenie i energię (Wiatrak - Mill)oraz Wieżę Tesli (Tesla Tower), jeśli potrzeba więcej terenu do budowy. Do dnia 5-6, musisz mieć conajmniej 2-3 tartaki i kopalnie kamieni (Quarry). Koniecznie zbuduj Garnizon (Soldiers Center) lub Drewniany Warsztat (Wood Workshop).

 1. W przypadku zbudowania najpierw garnizonu, możesz wytrenować parę jednostek, będą Ci potrzebne w momencie obrony granic kolonii oraz ekspansji na nowe tereny. Możesz je również wysłać aby wstępnie zabijały zombie, jednak nie przesadź - nadmierne zabijanie zombie z jednej strony kolonii prowadzi do zwiększonej aktywności zombie z drugiej strony kolonii.
 2. Gdy wybudowałeś najpierw Drewniany Warsztat, zacznij od wynalezienia farm. Zależnie od aktywności zombie na mapie, chęci ekspansji w poszukiwaniu surowców lub krótkiego czasu do pierwszej fali, po farmie zbadaj balistę (Great Ballista), następnie Rynek i Chatę (Cottage).
 3. Na tym etapie rozgrywki nie musisz w ogóle budować murów. Jeżeli martwisz się, że zombie są zbyt blisko i Twoje jednostki nie są w stanie wybronić kolonii, wystarczy jednowarstwowy Drewniany Mur (Wood Wall).

Wybór burmistrza

Na początku warto brać bonusy do rozwoju - Rozwój kolonii | Poradnik dla początkujących - They Are Billions - Poradnik Do Gry
 1. Co parę progów mieszkańców pojawi ci się wybór burmistrza. Wybierasz z 2 propozycji. Dzięki temu dostajesz bonusy. Na razie w grze znajdują się cztery progi, na których pojawiają się przedstawiciele. Po wyborze możesz sprawdzić historię wyborów w specjalnym menu. Progi te to 30, 200, 600 i 1200 kolonistów.

Na początku warto brać bonusy do rozwoju. Ułatwią ci one rozrastanie kolonii. W początkowych dniach rozgrywki dodatkowe jedzenie i drewno jest bardzo przydatne.

 1. Kiedy już rozbudujesz swoją kolonię warto przyjrzeć się dodatkowym budynkom. Jeśli będziesz mieć do dyspozycji Platformę Wiertniczą albo Wieżę Energetyczną (Shocking Tower) to nie zastanawiaj się. Wieża ułatwi ci obronę przed zombie. Zaatakuje wszystko co stanie jej na drodze. Lista burmistrzów znajduje się w Spisie możliwych do wylosowania burmistrzów.

Co zrobić po odpaleniu pierwszy raz They Are Billions? Na pewno nie musisz panikować, że zniszczy cię horda zombie. Ta strona zawiera wiele podstawowych porad, które ułatwią ci pierwsze starcie z tą grą.

 1. Na początek coś co nie do końca może ci się spodobać. Proponujemy rozpocząć grę od najniższego poziomu trudności. Chodzi po prostu o to, żebyś zdobył doświadczenie i oswoił się z mechaniką gry. Przy atakach choćby trochę silniejszej hordy twoje pierwsze mury mogą nie przeżyć.
 2. Używaj pauzy. Dzięki temu możesz spokojnie rozplanować swoją kolonię. Nie będą cię pośpieszać pukający do twoich murów zombie. Musisz tylko pamiętać, że w trakcie pauzy nie zdobywasz żadnych surowców.
 3. Tesla Tower. Te wieże służą do rozbudowy twojego terenu. Stawiaj je na granicach koloni.
 4. Skup się na jednej stronie. Budujesz namioty na południu? Ustaw tam podwójne mury, wieże strażnicze, żołnierzy, łuczników. Zadbaj, aby ta strona była idealnie ochroniona i dopiero wtedy zajmuj się inną stroną. Jeśli będziesz rozbudowywać każdą ze stron może ci zabraknąć surowców.
 5. Obuduj główny gmach. W ten sposób zombie nie przedostaną się do centrum twojej koloni i nie zniszczą cię. Jest jednak jeden szczegół. Jeśli dostaną się do twojej kolonii i zarażą mieszkańców będziesz musiał usuwać ich i tworzyć kolejnych.
 6. Stale powiększaj armię. Zginęło ci 3 łuczników? Zrób 6 nowych. Nie pozwól, żeby zombie pozbawiły cię wojowników.
 7. Przy każdym murze postaw co najmniej 2 balisty. Strzelają one same do twoich wrogów. Mają duży zasięg i zadają duże obrażenia.
 8. Jeden podwójny mur, drugi podwójny mur... Nie ograniczaj się do jednego muru. Rób je co parę budowli. Zwiększysz tym swoją szansę na przetrwanie kolonii.
1 - Jak zacząć grę? | Poradnik dla początkujących - They Are Billions - Poradnik Do Gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
They Are Billions

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

They Are Billions

zobacz więcej informacji o grze
They Are Billions

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne