poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Pillars of Eternity II: Deadfire

W poradniku do Pillars of Eternity 2 znajdziesz wszystko co najważniejsze do ukończenia gry m.in. solucję zawierającą wszystkie zadania główne i poboczne, opis wszystkich klas, porady dotyczące walki czy rozwoju postaci i wiele więcej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 675 stron i 570 ilustracji, rozmiar pliku to 33,7 MB

Powyższa mapa prezentuje Przystań Port Maje (Port Maje Harbor). To pierwsze miasto odwiedzane w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Jest to konkretnie jego największa dzielnica. W lokacji tej nie spotkasz potworów. Możesz za to podjąć się zaliczenia nowych zadań czy spotkać się z handlarzami. W obozowisku w południowej części mapy możesz też spotkać Xoti i zwerbować ją do drużyny.

Ważne miejsca w Przystani w Port Maje

1. Mównica. Po przybyciu do miasta po raz pierwszy spotkasz tu gubernatora Clario oraz Ikahwę. Gubernator uda się do swojej posiadłości (M5) i skieruj się tam żeby pogadać z nim w ramach głównego zadania Los rozbitka. Ikahwa uda się do wioski Satahuzi (M7) i spotkanie się z nią jest opcjonalne.

2. Obozowisko Dzieci Gwiazd Porannych. Możesz przede wszystkim zrekrutować w tym miejscu Xoti (jeden z siedmiu dostępnych potencjalnych członków drużyny), ale jest to możliwe tylko jeśli nie wyruszyła ona jeszcze do Neketaki (dzielnica Święty Stopień - M14. Może się tak stać jeśli wcześniej awansowałeś w głównym zadaniu Los rozbitka.

Dodatkowo możesz porozmawiać z Waenglith i poprosić ją o błogosławieństwo. Otrzymasz je jeśli zaliczysz jej próbę. Musisz najpierw wysunąć rękę i utrzymywać ją nad ogniem. Następnie musisz wybrać opcję dialogową wymagającą 3 punktów Religii (powtórzenie modlitwy) lub grania kapłanem Beratha. Błogosławieństwo gwarantuje premię 50% do leczenia ran oraz +2 do Religii.

4. Schody do posiadłości gubernatora. Odwiedzenie gubernatora jest częścią głównego zadania Los rozbitka. Wejdź do budynku po tym jak pozałatwiasz inne sprawy na mieście. Posiadłość opisaliśmy na mapie M4.

7. Placówka handlowa Port Maje. Alteria jest handlarką - sprzedaje zapasy dla statku oraz m.in. rzadki hełm Death's Maw.

Sprzedawczyni ryb handluje rybami (niektóre możesz ukraść ze stojaków).

Dodatkowe zapasy są w beczce za Alterią. W pobliżu schodów jest tajna skrytka z magicznym pierścieniem (Ring of Unshackling).

8. Więzienie w Port Maje. Savia pilnuje więźniów - możesz odebrać od niej quest Przywracanie porządku. Savia ma przy sobie klucz do celi Riggere (wymagany 2 poziom Zwinnych dłoni).

Cela Riggere ma zamek 3 poziomu. W północnej pustej celi jest tajna skrytka (do wykrycia przy dostatecznie wysokiej Percepcji) - skrywa 2 wytrychy.

Questy do odblokowania w Przystani w Port Maje

[Misje] Latarnia Gauna (The Lantern of Gaun) - Przyłącz Xoti do drużyny i pogadaj z nią (M3,2).

[Zadania] Płonące mosty (Burning Bridges) - Porozmawiaj z Rinco w jego domu (M3,3).

[Zadania] Przywracanie porządku (Restoring Order) - Porozmawiaj z Savią w więzieniu (M3,8).

Questy kontynowane w Przystani w Port Maje

[Polowanie na Eothasa] Ścigając boga (To Hunt Down a God) (M1) - Musisz spotkać się z gubernatorem Clario.

[Polowanie na Eothasa] Los rozbitka (Stranded) (M1) - Musisz spotkać się z gubernatorem Clario.

Ważne postacie niezależne w Przystani w Port Maje

Xoti (M3,2) - Możesz zrekrutować ją do drużyny. Okazja do przyłączenia jej pojawia się tylko jeśli nie opuściła ona jeszcze wyspy i nie wyruszyła do Neketaki (dzielnica Święty Stopień - M14).

Waenglith (M3,2) - Możesz porozmawiać z nią o Dzieciach Gwiazd Porannych i poprosić ją o błogosławieństwo.

Rinco (M3,3) - Znajdziesz go rannego w jego domu. Zleca quest Płonące mosty.

Henric (M3,5) - To jeden z handlarzy - sprzedaje elementy ubioru, elementy pancerza, bronie, tarcze, mikstury i zwoje.

Alteria (M3,7) - To jedna z handlarek - sprzedaje zapasy dla statku oraz m.in. rzadki hełm Death's Maw.

Savia (M3,8) - Pilnuje ona więźniów. Możesz otrzymać od niej quest Przywracanie porządku.

Inne informacje związane z Przystanią w Port Maje

Przystań to jedna z trzech lokacji wchodzących w skład miasta Port Maje - Przystań w Port Maje | Wyspa Maje | Solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Przystań to jedna z trzech lokacji wchodzących w skład miasta Port Maje. Po wyjściu z portu wyświetla się mapa miasta, z której możesz wybrać cel podróży. Możesz w ten sposób dotrzeć do Ulicy Gorecci (M6) oraz do wioski Satahuzi (M7). Dodatkowo podczas oglądania mapy miasta możesz wybrać opcję spotkania się z kapitanem portu w celu zakupienia zapasów dla posiadanego okrętu - okno handlu pokazuje powyższy obrazek.

W przystani nie spotkasz żadnych przeciwników, aczkolwiek rozzłoszczenie lub zaatakowanie innej osoby (np. Savii z więzienia) może doprowadzić do (niechcianej) potyczki.

Do spotkania z Xoti z południowego obozowiska może dojść tylko jeśli nie awansowałeś dostatecznie w głównej fabule. W przeciwnym razie opuści ona Port Maje i wyruszy do Neketaki. Jeśli nadal chcesz ją przyłączyć do drużyny to wyrusz za nią do tego miasta (odwiedza się je przy okazji zaliczania dalszej części głównego wątku fabularnego). Xoti odnajdziesz w Świątyni Gauna w dzielnicy Święty Stopień miasta Neketaka (M14,7).

To piewsza lokacja w PoE 2 Deadfire, w której spotyka się handlarzy. Oprócz wspomnianego wcześniej kapitana portu są to też inne osoby. Możesz przede wszystkim sprzedać u nich niepotrzebne rzeczy. W ich ofercie znajdziesz m.in. kilka cenniejszych przedmiotów, ale nie musisz ich już przy pierwszej wizycie w Port Maje ich za wszelką cenę kupować (możesz powrócić na tę wyspę w dalszej części gry).

Powyższa mapa prezentuje Oko Krakena (The Kraken's Eye). To nazwa gospody, którą możesz zbadać podczas pobytu w Przystani Port Maje. Wizyta w tej lokacji ma przede wszystkim na celu skorzystanie z opcji odpoczynku, ale możesz tu też rozegrać jedną poboczną misję.

Ważne miejsca w Oku Krakena

1. Główne pomieszczenie. Thorel zleca misję Eksmisja i jej ukończenie odblokowuje możliwość opłacenia odpoczynku w gospodzie:

  • Jeśli bezproblemowo pozbyłeś się marynarzy z pomieszczenia na piętrze to otrzymasz lepszy wariant odpoczynku (+2 do Dyplomacji, Zastraszenia, Blefowania za 43 złota)
  • Jeśli zabiłeś Galiana to otrzymasz możliwość wynajęcia pokoju na gorszych zasadach (-1 do Dyplomacji, +10% do obrażeń za 50 złota)

Thorel sprzedaje zapasy żywności i wody dla statku i możesz także zatrudnić podróżnika.

Możesz zbadać Oko Krakena na ścianie i ukraść artefakt.

3. Pokój Norgunda. Norgund jest handlarzem - sprzedaje m.in. wytrychy, kit złodziejski (tymczasowa premia +2 do Skradania się, Zwinnych dłoni i Mechaniki), trucizny, bomby i składniki alchemiczne.

W skrzyni (zamek 4 poziomu) są narkotyki i bomby.

4. Pokój wynajmowany przez Galiana. Wypędzenie kapitana Galiana i jego ludzi to część zadania Eksmisja - klucz otrzymasz od Thorela (M4,1). Możesz pozbyć się marynarzy pokojowo lub pokonać Galiana i Baru w walce.

Questy do odblokowania w Oku Krakena

[Zadania] Eksmisja (The Better Man) - Porozmawiaj z Thorelem (M4,1).

Ważne postacie niezależne w Oku Krakena

Thorel (M4,1) - Możesz odebrać od niego zadanie Eksmisja i po wykonaniu go skorzystać z odpoczynku. Dodatkowo możesz kupić zapasy dla statku oraz zatrudnić podróżnika.

Norgund (M4,2) - To jeden z handlarzy - sprzedaje m.in. wytrychy, kit złodziejski (tymczasowa premia +2 do Skradania się, Zwinnych dłoni i Mechaniki), trucizny, bomby i składniki alchemiczne.

Galian (M4,4) - Jest powiązany z questem Eksmisja. Kapitana pozbyć się w pokojowy sposób lub zaatakować go i zabić (do pojedynku dołączy też wtedy Baru).

Inne informacje związane z Okiem Krakena

Pamiętaj, że opcja odpoczynku w gospodzie jest domyślnie niedostępna. Musisz najpierw wykonać dla Thorela poboczne zadanie Eksmisja. W zależności od tego jak sobie w nim poradzisz otrzymasz możliwość wynajęcia pokoju na lepszych lub gorszych zasadach.

Powyższa mapa prezentuje Posiadłość gubernatora Clario (Governor Clario's Estate). To nazwa jednego z ważniejszych budynków, do których mozesz wejść podczas pobytu w Przystani Port Maje. Wizyta w tej lokacji związana jest z postępami w fabule, a to dlatego, że gubernator musi pomóc drużynie w naprawieniu statku i wydostaniu się z wyspy.

Ważne miejsca w Posiadłości gubernatora

3. Gabinet gubernatora. Z gubernatorem Clario należy spotkać się w ramach głównego questu Los rozbitków.

Możesz zajrzeć do zamkniętej skrzyni w gabinecie (olejek powabu - +2 do Blefowania, Dyplomacji, Zastraszenia i Obrotności, jadeit, złoto) oraz sprawdzić półki z książkami.

Questy kontynowane w Posiadłości gubernatora

[Polowanie na Eothasa] Ścigając boga (To Hunt Down a God) (M1) - Musisz spotkać się z gubernatorem Clario.

[Polowanie na Eothasa] Los rozbitka (Stranded) (M1) - Musisz spotkać się z gubernatorem Clario.

Ważne postacie niezależne w Posiadłości gubernatora

Gubernator Clario (M5,3) - To jedna z najważniejszych postaci na wyspie Port Maje. Spotkanie się z gubernatorem jest ważnym krokiem do ukończenia głównego zadania Los rozbitków.

Inne informacje związane z Posiadłością gubernatora

Na terenie posiadłości są dwie zamknięte skrzynie i każda z nich ma zamek 3 poziomu. Wykradzenie przedmiotów z gabinetu może być kłopotliwe z racji na przebywające w nim postacie. Najlepiej powrócić tu w dalszej części gry po zagwarantowaniu sobie możliwości skorzystania z niewidzialności.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Pillars of Eternity II: Deadfire

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Pillars of Eternity II: Deadfire

zobacz więcej informacji o grze
Pillars of Eternity II: Deadfire

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG