poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Vampyr

Poradnik do Vampyr to skrupulatnie przygotowana solucja oraz porady, które umożliwią odnalezienie i odblokowanie wszystkich wskazówek NPC. Wskazówki opisaliśmy na stronach dzielnic, nie zapominając o rozpisaniu najlepszych umiejętności czy znajdziek.

poradnik, solucja do gry w zawiera 254 stron i 321 ilustracji, rozmiar pliku to 7,5 MB

Dorothy Crane to filar Whitechapel, ważna postać w grze Vampyr. Podczas Rodziału II: Biały Fartuch, będziesz miał okazję zadecydować, co zrobić z tą postacią. Wykonując misję "Szantaż w Whitechapel", dotrzesz do jej ośrodka, w którym możesz zdecydować, co zrobić z upartą kobietą.

1 - Co zrobić z Dorothy Crane w Vampyr? - Vampyr - poradnik do gry
 1. Możesz oszczędzić kobietę, ale ta ma zrezygnować z dalszego szantażowania Lady Ashbury. To bardzo korzystna opcja - gdyż następnej nocy, kobieta będzie żywa i normalnie będzie pracowała w swoim zakładzie. To jedyna opcja, która pozwoli utrzymać Dorothy Crane przy życiu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ u Dorothy można kupić formułę na ostatni rząd leków grze.
 2. Możesz od razu wyssać krew kobiety i zakończyć jej żywot. Zyskasz spory zastrzyk doświadczenia, choć dzielnica rzecz jasna odczuje utratę swojego filara. Stan zdrowia znacząco się zmniejszy i mieszkańcy będą częściej chorować.
2 - Co zrobić z Dorothy Crane w Vampyr? - Vampyr - poradnik do gry
 1. Możesz oczarować kobietę - ta zapomni o szantażu i nie będzie już sprawiała problemów Lady Ashbury. Niestety, Dorothy przez to postrada zmysły i następnej nocy zniknie. Później możesz wrócić do jej ośrodka, a odnajdziesz ją przekształconą w skala na 24 poziomie. Kobieta jest dość silna i tworzy silne ataki gazowe - po jej śmierci zdobędziesz klucz, który otwiera skrzynkę obok, gdzie zdobędziesz m.in. trochę nowych lekarstw.

Ten rozdział poradnika odpowie na pytanie - czy można ukończyć grę Vampyr bez zabijania mieszkańców dzielnicy?

Szybko odpowiedź na tę pytanie brzmi - tak, gra jest skonstruowana tak, że można ukończyć ją bez wysysania krwi mieszkańców dzielnicy - Czy można ukończyć Vampyr bez zabijania NPC? - Vampyr - poradnik do gry

Szybko odpowiedź na tę pytanie brzmi - tak, gra jest skonstruowana tak, że można ukończyć ją bez wysysania krwi mieszkańców dzielnicy. Wiąże się to jednak z pewnymi "haczykami":

 1. Jeśli nie będziemy ssać krwi innych, to Jonathana ominie masa doświadczenia. Wyssanie krwi u niektórych postaci przyznaje nawet ponad 6000 EXP, co jest poważnym wzmocnieniem. Gra wręcz skłania nas, żeby oddać się pokusie i zabijać innych.
 2. Choć poziom trudności gry wzrasta, to możemy podjąć inne aktywności - wykonywać śledztwa, zbierać wskazówki itp. co trochę nadrobi stratę doświadczenia.
 3. Co bardzo ważne, musisz sporo inwestować w crafting i na bieżąco ulepszać swoje bronie. Szczególnie ważne jest inwestowanie w ulepszenie, które powoduje zdobycie krwi przy uderzeniu bronią.
 4. Jeśli chcemy grać bez rozlewu krwi, to koniecznością jest również rozsądne wydawanie punktów doświadczenia na silne umiejętności. Więcej o tym w rozdziale "jak stworzyć mocną postać?".

W tym rozdziale poznasz pomysł na silną postać w grze Vampyr. Tak "skonstruowany" Jonathan łatwo radzi sobie z wrogami i można nim ukończyć grę bez zabijania mieszkańców dzielnicy.

1 - Jak stworzyć mocną postać w Vampyr? - Vampyr - poradnik do gry
 • Broń którą bardzo polecam na start to Piłka Chirurgiczna - można ją znaleźć na piętrze Szpitala Pembroke. To jednoręczna broń, szybka i zużywająca mało wytrzymałości przy ataku.
 • Jak najszybciej należy ulepszyć broń i odblokować dostęp do umiejętności zwiększonej absorpcji krwi. Dzięki temu, będziesz pozyskiwał 2.5 pkt krwi przy trafieniu. W połączeniu ze szybkim atakiem broni, będziesz miał spory zapas krwi w walce.
 • Teraz warto rozwijać umiejętności Jonathana. Koniecznością jest inwestycja w autofagię, żeby móc efektywnie się leczyć. Następnie należy wzmocnić poziom zdrowia bohatera i pokłady wytrzymałości.
 • Całkowicie można pominąć gryzienie w walce - dużo lepiej skupić się na maksowaniu takiej umiejętności jak włócznia krwi, która zadaje bardzo przyzwoite obrażenia zasięgowe.
 • Świetną umiejętnością wsparcia jest Bariera z krwi - która nie ma kosztu rzucenia i potrafi zaabsorbować silne ataki wroga. Bardzo się to przydaje przy walce z bossami, którzy potrafią zadać bolesne ciosy. Dodatkowo, wróg, który trafi w barierę jest często wytrącony z równowagi i podatny na atak.
 • Cały czas rozwijaj podane wyżej umiejętności - będziesz szybki (ze względu na wytrzymałość, możesz ciągle wykonywać zrywy), Jonathan będzie miał masę zdrowia, a w razie potrzeb natychmiast uleczysz się do pełni zdrowia za pomocą autofagii. Na bieżąco ulepszaj broń i zawsze wzmacniaj pozyskiwane punkty krwi.
 • Jako drugą broń możesz wziąć np. strzelbę i rozwijać ją pod obrażenia. Choć szczerze mówiąc, ataki bronią i włócznia krwi w zupełności mi wystarczyły. Jeśli chcesz urozmaicić sobie pojedynki, możesz wybrać jedną z umiejętności ostatecznych. Nieźle sprawdza się Otchłań, która zadaje duże obrażenia wrogowi.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Vampyr

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Vampyr

zobacz więcej informacji o grze
Vampyr

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG