poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Agony

Poradnik do Agony to solucja, która przeprowadzi Cię przez wszystkie tajemnice piekła. Wśród porad odnajdziesz przede wszystkich piekielne sekrety i znajdźki, ale dowiesz się również, jak unikać demonów, gdzie znaleźć kuszące jabłka i statuetki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 76 stron i 127 ilustracji, rozmiar pliku to 4,3 MB

Poniżej znajdziesz garść porad, które znacznie ułatwią ci rozgrywkę w grze Agony. Dzięki nim będziesz swobodnie eksplorować świat i unikać śmierci. Porady te mają zapewnić ci spokój ducha podczas przemierzania kolejnych części mapy. Dzięki nim będziesz wiedział co należy zrobić, aby rozgrywka była znacznie łatwiejsza i spokojniejsza mimo mrocznego klimatu produkcji Agony.

Nie wychylaj się!

Po całym piekle kręcą się demony. Często trudno ich odróżnić od zwykłych towarzyszy niedoli. Uważaj, więc eksplorując otoczenie. Warto przy każdym zakręcie zwolnić i upewnić się czy nic nie czeka za rogiem.

Dokładnie przyglądaj się otoczeniu

W grze Agony znajdziesz masę figurek, obrazów oraz przedmiotów. Aby je zdobyć musisz bardzo zbliżyć się do danej rzeczy. Staraj się podchodzić blisko przedmiotów, i jeśli to możliwe, wchodź z nimi w interakcję. W ten sposób możesz znaleźć ważne notatki oraz zapisy gry. Ułatwią ci one rozgrywkę w Agony.

Lustra duszy

Zamiast automatycznych zapisów gry Agony wykorzystuje manualne - Porady na start - jak zacząć w Agony? - Agony - poradnik do gry

Zamiast automatycznych zapisów gry Agony wykorzystuje manualne. Są one umieszczone w Lustrach duszy. Są to punkty wiszące na ścianach. Wyglądają one jak zbiór ludzkich rąk wychodzących z obrazu. Wystarczy, że podejdziesz do takiego punkty i wejdziesz z nim w interakcje - w ten sposób zapiszesz grę.

Linia przeznaczenia wskaże ci drogę

Jeśli zgubisz się w piekielnych otchłaniach w Agony wystarczy, że klikniesz F. Pojawią się wtedy na ekranie kolorowe smugi światła, które wskażą ci drogę. Musisz jednak pamiętać, że ich ilość jest ograniczona. Nie jest jednak nigdzie napisane ile możesz ich użyć w danym momencie gry.

Statuetki

Po piekle rozrzucone są statuetki. Są one rodzajem znajdziek w grze Agony. Aby je zebrać musisz podchodzić bardzo blisko przedmiotów i klikać E. Statuetki nie są nigdzie pokazane w ekwipunku.

Kuszące jabłka

W trakcie rozgrywki w Agony znajdziesz złote drzewa z jabłkami - Porady na start - jak zacząć w Agony? - Agony - poradnik do gry

W trakcie rozgrywki w Agony znajdziesz złote drzewa z jabłkami. Jeśli je zjesz dostaniesz punkt umiejętności. Je możesz rozdawać w drzewie umiejętności.

W grze Agony statystyki zobaczysz w prawym dolnym rogu ekranu. Główną statystyką występującą w grze jest wytrzymałość bohatera. W trakcie misji pojawiają się jednak dodatkowe statystyki jeśli zbierasz przedmioty potrzebne do wykonania zadania.

Wytrzymałość

W Agony możesz chodzić, biegać, kucać lub wstrzymywać oddech. Niektóre z tych czynności zużywają poziom wytrzymałości bohatera.

Jeśli biegasz bądź wstrzymujesz oddech tracisz wytrzymałość - Statystyki bohatera w Agony - Agony - poradnik do gry

Jeśli biegasz bądź wstrzymujesz oddech tracisz wytrzymałość. Jest ona oznaczona na ekranie znakiem w kształcie płuc. Gdy ta statystyka spadnie do zera twój bohater poczuje się gorzej i nie będzie musiał odpocząć. Daj sobie wtedy chwilę na odpoczynek i poczekaj, aż pasek wytrzymałości załaduje się. Dopiero wtedy rusz dalej z eksploracją.

Dodatkowe statystyki

W trakcie rozgrywki w Agony będziesz zbierać przedmioty potrzebne do misji.

Znaczek odpowiadający przedmiotom znajduje się zaraz obok wytrzymałości - Statystyki bohatera w Agony - Agony - poradnik do gry

Znaczek odpowiadający przedmiotom znajduje się zaraz obok wytrzymałości. Każdy z nich ma obok pasek określający ilość przedmiotów, który musisz zebrać. Na screenie powyżej pokazaliśmy znaczek z misji drugiej. Określa on liczbę czaszek, które musisz zebrać, aby przejść dalej. Dzięki temu łatwiej będzie ci określić co musisz zrobić, aby kontynuować grę.

W każdej chwili możesz wycofać dany punkt i dać go innej umiejętności - Jak rozwijać swoją postać w Agony? - Agony - poradnik do gry
W każdej chwili możesz wycofać dany punkt i dać go innej umiejętności

Po wykonaniu dwóch pierwszych zadań w grze Agony trafisz na owoc pożądania. Będzie rosnąć on na świecącym drzewie. Każdy owoc doda ci jeden punkt umiejętności.

Drzewo umiejętności składa się z 4 podstawowych umiejętności: pozwala graczowi opętać Męczenników, zmniejsza głośność dzwięków wydawanych przez Męczennika, zwiększa czas wstrzymywania oddechu przez Męczennika, umożliwia przetrwanie słabych ataków - Jak rozwijać swoją postać w Agony? - Agony - poradnik do gry

Drzewo umiejętności składa się z 4 podstawowych umiejętności: pozwala graczowi opętać Męczenników, zmniejsza głośność dzwięków wydawanych przez Męczennika, zwiększa czas wstrzymywania oddechu przez Męczennika, umożliwia przetrwanie słabych ataków. Każda z tych umiejętności ma trzy punkty rozwoju.

Początkowo powinieneś rozwijać umiejętność opętywania Męczenników - Jak rozwijać swoją postać w Agony? - Agony - poradnik do gry

Początkowo powinieneś rozwijać umiejętność opętywania Męczenników. Początkowo łatwo jest trafić w ręce demonów, jeśli tak się stanie stracisz życie i będziesz musiał poszukać nowego ciała. Umiejętność opętywania Męczenników umożliwi ci kontynuowanie gry bez śmierci. Kolejną rozwijaną umiejętnością powinno być przetrwanie słabych ataków. Umożliwi ci to uciekanie przed demonami. Dzięki temu unikniesz śmierci i cofnięcia się w rozgrywce.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Agony

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Agony

zobacz więcej informacji o grze
Agony

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe