poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Harry Potter i tajemnica Hogwartu (Harry Potter: Hogwarts Mystery) [AND]

Poradnik do Harry Potter i Tajemnica Hogwartu (czyli Hogwart's Mystery) to porady i sposoby na dobrą i efektowną grę. Nasz poradnik nauczy was czarować, przeprowadzi przez sekrety Hogwartu i pomoże obronić się przed czarna magią.

poradnik, solucja do gry w zawiera 63 stron i 75 ilustracji, rozmiar pliku to 3,3 MB

Na samym początku rozgrywki w Harry Potter: Hogwarts Mystery musisz wybrać dom swojej postaci. Wybierasz z 4 domów znanych z uniwersum: Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin i Ravenclaw. W zależności od wyboru twoja postać będzie spędzać więcej czasu z danymi bohaterami.

Punkty domów w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu

W zależności od twojego zachowania podczas rozgrywki w Harry Potter: Hogwarts Mystery będziesz zdobywać dodatnie albo minusowe punkty dla swojego domu. Możesz je zdobywać na zajęciach w szkole. Jeśli będziesz dobrze wykonywać zadania profesorów i będziesz dla nich miły dostaniesz dodatkowe punkty. Jeśli jednak będziesz niszczyć rzeczy i podpadniesz, któremuś z profesorów dostaniesz minusowe punkty. Przez to twoi towarzysze będą na ciebie źli.

Punkty zdobywasz, aby awansować w rankingu domów - Punkty Domów w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Punkty zdobywasz, aby awansować w rankingu domów. W zależności od zajmowanego miejsca dostaniesz odpowiednią nagrodę pod koniec roku.

  • Pierwsze miejsce - 100 diamentów,
  • Drugie miejsce - 10 diamentów,
  • Trzecie miejsce - 2000 monet,
  • Czwarte miejsce - 1000 monet.

Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi najbardziej opłaca się zdobyć pierwsze albo trzecie miejsce. 10 diamentów to znikoma nagroda patrząca na to, że najtańsza rzecz za nie kosztuje ok. 100.

Jak zdobywać punkty domów?

W trakcie rozgrywki w Harry Potter: Hogwarts Mystery gra będzie oceniała twoje zachowanie. Dzięki temu będziesz mógł zdobywać punkty domów. W zależności od tego ile punktów zdobędziesz pod koniec roku dostaniesz odpowiednią nagrodę.

Bierz udział w zajęciach. Podczas lekcji magii możesz zdobywać wiele punktów domów. Wystarczy tylko, że będziesz odpowiednio wykonywać zadania powierzone przez nauczyciela. Jeśli dobrze wykonasz jakieś zaklęcie dostaniesz ok. 10 punktów. Jeśli jednak je zepsujesz profesor może odjąć ci od 5 do 10 punktów domu. Jeśli tak się stanie twoi towarzysze będą mieć do ciebie pretensje.

Pomagaj innym. W trakcie gry poznasz wielu uczniów. Jeśli będziesz utrzymywać z nimi dobre relacje, a w trudnych sytuacjach przyjdziesz im z odsieczą dostaniesz dodatkowe punkty domu. Jeśli jednak będziesz niemiły dla innych albo będziesz nim przeszkadzać gra ukaże cię zabierając ci cześć punktów.

Bądź miły dla profesorów. Nawet nie próbuj pyskować do nauczyciela. W Harry Potter: Hogwarts Mystery za takie zachowanie zabiorą ci wiele punktów domu. Nie chcesz wiedzieć jak będą wtedy źli na ciebie towarzysze. Wykonuj posłusznie polecenia nauczycieli i przepraszaj ich jeśli coś zepsujesz. Dzięki temu zyskujesz punkty domu.

Nie daj się przyłapać na złych uczynkach. Czasami zdarzy się tak, że coś źle ci pójdzie albo wybierzesz się w nieprzyjazne miejsce. Jeśli ktoś cię nakryje spróbuj zrzucić winę na kogoś innego. Jeśli przyznasz się, że specjalnie działasz wbrew prawu gra zabierze ci wiele punktów.

Rozwijaj się. Po prostu ciesz się ze swojego miejsca w Szkole Magii i Czarodziejstwa i rozwijaj swoją postać. W końcu masz okazję nauczyć się wielu zaklęć i eliksirów. Wykorzystaj to. Jeśli twoja postać będzie się rozwijać i zdobywać kolejne punkty doświadczenia gra obdarzy cię dużą ilością punktów domu.

Grę Harry Potter: Hogwarts Mystery rozpoczynasz od stworzenia swojej postaci - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Grę Harry Potter: Hogwarts Mystery rozpoczynasz od stworzenia swojej postaci. Możesz wybrać płeć, kolor skóry i fryzurę. Dopasujesz również idealne elementy twarzy swojego bohatera. Nie możesz jednak wpłynąć na sylwetkę swojej postaci ani, początkowo, na jej strój. Na początku masz mały wybór fryzur. Odblokujesz je dopiero z czasem, zdobywając poziomy doświadczenia. Tworzenie postaci w Harry Potter: Hogwarts Mystery polega, więc na wybraniu odpowiedniej twarzy dla swojego czarodzieja albo czarodziejki. W trakcie rozgrywki możesz zmienić te elementy.

Płeć oraz imię

W Harry Potter: Hogwarts Mystery możesz stworzyć tylko jednego bohatera - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

W Harry Potter: Hogwarts Mystery możesz stworzyć tylko jednego bohatera. Będzie on uczniem tytułowej szkoły. Jego płeć wybierzesz na samym początku tworzenia postaci. Jej nie możesz zmienić.

Imię i nazwisko swojej postaci musisz podać podczas pierwszego dialogu toczącego się w rozgrywce - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Imię i nazwisko swojej postaci musisz podać podczas pierwszego dialogu toczącego się w rozgrywce. Pojawi się on chwilę po stworzeniu postaci i wybraniu pierwszej różdżki. Możesz sam wymyślić odpowiednią nazwę swojego bohatera albo wylosować z puli przygotowanej przez twórców.

Głowa

W Harry Potter: Hogwarts Mystery dostajesz możliwość dopasowania głowy swojego bohatera - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

W Harry Potter: Hogwarts Mystery dostajesz możliwość dopasowania głowy swojego bohatera. Możesz zmienić wygląd twarzy, oczu, nosa i ust. Możesz wybierać tylko z przygotowanych przez twórców wzorów, nie możesz edytować detali.

Oczy

Możesz wybrać oczy swojej postaci spośród 9 przygotowanych przez twórców - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Możesz wybrać oczy swojej postaci spośród 9 przygotowanych przez twórców. Różnią się one wielością, odległością i ułożeniem. Kolor oczu możesz zmienić, w każdej chwili; nie jest on zależny od wyboru kształtu oczu. Na samym dole jest lista kolorów oczu twojego bohatera. Do wyboru masz 5 podstawowych kolorów.

Brwi

Kolejna zakładka to brwi znajdziesz tam 3 rodzaje brwi - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Kolejna zakładka to "brwi" znajdziesz tam 3 rodzaje brwi. Różnią się one tylko grubością. Kolor ich zmienia się wraz z kolorem włosów.

Nos

Możesz wybrać jeden z 9 przygotowanych modeli nosa - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Możesz wybrać jeden z 9 przygotowanych modeli nosa. Różnią się one wielkością, szerokością, grubością i kształtem. Dzięki temu możesz wybrać nos idealne pasujący do swojej wymarzonej postaci.

Usta

Usta wybierasz spośród przygotowanych 3 modeli - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Usta wybierasz spośród przygotowanych 3 modeli. Różnią się one kształtem i grubością. Na dole tej zakładki jest miejsce, w które należy kliknąć, aby zmienić ich kolor.

Włosy i kolor skóry

W Harry Potter: Hogwarts Mystery możesz wybrać dla swojej postaci jeden z wielu przygotowanych, przez twórców, fryzur. Na początku możesz wybierać tylko z paru propozycji. Resztę odblokujesz z czasem zdobywając poziomy doświadczenia. W grze Harry Potter: Hogwarts Mystery nie masz wpływu na sylwetkę swojej postaci. Możesz jedynie wybrać jej kolor skóry.

Fryzura

Na samym początku gry możesz dobrać fryzurę dla swojej postaci - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Na samym początku gry możesz dobrać fryzurę dla swojej postaci. Jest ich niewiele, większość z nich odblokujesz zdobywając poziomy doświadczenia. W każdej chwili możesz zmienić fryzurę swojego bohatera.

Kolor włosów

Wybierając fryzurę możesz kliknąć w przycisk zaznaczony na screenie i dobrać odpowiedni kolor włosów dla swojego bohatera - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Wybierając fryzurę możesz kliknąć w przycisk zaznaczony na screenie i dobrać odpowiedni kolor włosów dla swojego bohatera. Jest dostępnych 8 kolorów, nie można ich w żaden sposób edytować.

Kolor skóry

Kolor skóry możesz wybrać tworząc twarz swojej postaci - Tworzenie postaci w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

Kolor skóry możesz wybrać tworząc twarz swojej postaci. Do wyboru masz 8 odcieni. Aby zmienić kolor skóry musisz klikać na znaczek zaznaczony na screenie powyżej.

W pierwszych minutach rozgrywki w grze mobilnej Harry Potter: Hogwarts Mystery możesz wybrać dom dla swojego bohatera - Wybór domu w Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - Harry Potter i Tajemnica Hogwartu - poradnik do gry

W pierwszych minutach rozgrywki w grze mobilnej Harry Potter: Hogwarts Mystery możesz wybrać dom dla swojego bohatera. Masz do wyboru 4 domy znane z uniwersum: Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin i Ravenclaw. W zależności od wyboru twoja postać będzie spędzać więcej czasu z dana grupą uczniów oraz robić przygotowane dla niej rzeczy. Wybór domu nie wpływa znacząco na rozgrywkę, ale zmienia nieliczne elementy, np. towarzyszy. Ktory dom zatem wybrać?

Gryffindor

Jeśli wybierzesz Gryffindor trafisz do uczniów, którzy czczą takie wartości jak odwaga, męstwo, szczerość i szlachetność. Ich pokój wspólny znajdziesz na jednej z wieży, na siódmym piętrze. Twoim opiekunem będzie Minerwa McGonagall, która będzie również uczyć cię, w późniejszych latach, transmutacji. Dom ten z chęcią przyjmie i uczniów cechujących się odwagą i determinacją. Twoi towarzysze będą wymagali od ciebie zachowania zimnej krwi w wielu sytuacjach. Dodatkowo musisz liczyć się z licznymi przytykami ze strony uczniów z domu Slytherin.

Hufflepuff

Uczniowie domu Hufflepuff swój pokój wspólny mają w piwnicy. Jest to mały, ale przytulny pokój gdzie wszyscy twoi towarzysze mogą w spokoju odpocząć po ciężkim dniu. Uczniowie domu Hufflepuff są wierni, uczciwi i sprawiedliwi. Przez swoich kolegów szyderczo wyzywani od niezdar. Nie ma co się jednak tym przejmować. Uczniowie znajdujący się w tym domu są najbardziej zaprzyjaźnioną i pomocną grupą. Pomogą ci w niejednej sytuacji. Opiekunką Hufflepuff jest Pomona Sprout.

Ravenclaw

Dom ten chętnie przyjmie uczniów zaangażowanych, mądrych i bystrych. Uczniowie należący do tego domu cechują się chęcią do nauki, roztropnością i zdrowym rozsądkiem. Ich wspólny pokój znajduje się na jednej z wież, na siódmym piętrze. Opiekunem tego domu jest Profesor Filius Flitwick, który od samego początku rozgrywki będzie cię uczyć zaklęć. Jeśli wybierzesz ten dom musisz liczyć się z tym, że twoi towarzysze będą stawiali bardzo duży nacisk na twój rozwój. Jeśli zamiast uczyć się i pomagać innym będziesz niszczył rzeczy wokół nie będą cię lubić.

Slytherin

Dom stworzony dla uczniów cechujących się wielkim sprytem i ambicją. Ich pokój wspólny znajdują się w piwnicy, niedaleko pokoju uczniów z domu Hufflepuff. Jeśli wybierzesz dom Slytherin musisz liczyć się z tym, że każdy z twoich towarzyszy będzie chciał być najlepszy. Nie zabraknie tam również przyjacielsko nastawionych osób. Nie musisz się przejmować nauką, a jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli możesz spokojnie oskarżyć kogoś z innego domu. Twoi towarzysze będą cię za to podziwiać. Opiekunem domu Slytherin jest Profesor Snape, który od początku rozgrywki będzie cię uczyć przyrządzania eliksirów. Musisz jednak pamiętać, że jest on twoim opiekunem. Lepiej bądź dla niego miły i wykonuj jego polecenia, inaczej zabierze ci cenne punkty domów.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Harry Potter i tajemnica Hogwartu [AND]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Harry Potter i tajemnica Hogwartu

zobacz więcej informacji o grze
Harry Potter i tajemnica Hogwartu

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG