poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik State of Decay 2

Poniższy poradnik stanowi zbiór porad i opis przejścia gry State of Decay 2. Dzięki niemu dowiesz się jak przetrwać i zbudować bazę, poznając wszystkie surowce, zombie oraz bohaterów, których warto wybrać na początku gry.

poradnik, solucja do gry w zawiera 42 stron i 34 ilustracji, rozmiar pliku to 2,5 MB

W grze State of Decay 2 będziesz musiał poradzić sobie z różnymi odmianami Zombie - Rodzaje Zombie i najlepsze sposoby na ich eliminację - State of Decay 2 - poradnik do gry

W grze State of Decay 2 będziesz musiał poradzić sobie z różnymi odmianami Zombie. Niektóre z nich nie będą stanowić dla Ciebie żadnego wyzwania, ale z innymi będziesz musiał się nieźle namęczyć. Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, które pomogą Ci w walce z poszczególnymi przeciwnikami.

Screamer

Z pozoru nieszkodliwy przeciwnik, który nie posiada rąk i w zasadzie nie atakuje, ale za to spełnia funkcję alarmu. Jeśli zlokalizuje w pobliżu zagrożenie, natychmiast podnosi alarm i zwołuje wszystkich Zombie z okolicy. W trakcie eksploracji i likwidowania skupisk Zombie bardzo ważne jest, aby Screamer'a wyeliminować jako pierwszego. Gdy spotkasz takiego przeciwnika najlepiej zestrzelić go z dystansu lub rozjechać samochodem (jeśli oczywiście nie znajduje się w środku budynku). Bezpośredni szturm na Screamer'a może skutkować chwilowym ogłuszeniem Twojego Bohatera przez co możesz znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie.

Bloater

Zombie o zielonym kolorze z wielkim brzuchem. Paradoksalnie Bloater jest znacznie groźniejszy martwy niż "żywy" ponieważ po śmierci wydziela chmurę toksycznego gazu, który jest niezwykle niebezpieczny dla człowieka. Z tego powodu Bolater powinien być eliminowany za pomocą broni palnej z możliwie jak najdalszej odległości. Należy także pamiętać o tym, aby nie rozjeżdżać ich samochodem ponieważ wypełni się on gazem co zmusi wszystkich pasażerów do opuszczenia pojazdu. Co więcej, strzał w głowę spowoduje jedynie dekapitację przeciwnika, ale wciąż może on eksplodować, gdy się do niego zbliżysz. Bloater zostaje uznany za zmarłego dopiero w momencie, gdy wybuchnie i wydzieli trujący gaz.

Plague Zombie

Zombie o czerwonym kolorze skóry, którego oczy także błyszczą gorejącą czerwienią. Ten przeciwnik występuje w pobliżu Blood Plague Hearth, czyli swego rodzaju gniazda. W trakcie walki z tym przeciwnikiem należy uważać na chorobę, którą mogą zarazić Twojego Bohatera. Gdy któryś z Twoich towarzyszy zostanie zarażony, będziesz musiał stworzyć dla niego lekarstwo ponieważ w innym przypadku zginie i sam zamieni się w Zombie. Lekarstwo tworzy się z 5 próbek, które można znaleźć w ciele pokonanych Plague Zombie lub po zlikwidowaniu Blood Plague Hearth.

Feral Zombie

Przeciwnik, który posiada żółte zabarwienie. Jest bardzo zwinny, silny i może przytrzymać Twojego Bohatera przy ziemi. Gdy znajdziesz się w tak niedogodnej pozycji jesteś narażony na to, że duża grupa Zombie wręcz rzuci się na Twojego Bohatera. Ataku Ferala można uniknąć za pomocą skoku co skutkuje upadkiem Zombie na ziemie i daje nieco czasu na reakcję i kontratak. Jeśli natkniesz się na tego przeciwnika pozwól mu rzucić się na Twojego Bohatera, po czym zrób unik i wykonaj kończący cios, gdy przeciwnik wciąż leży na ziemi. Należy jednak pamiętać, że taką akcję trzeba przeprowadzić błyskawicznie więc będzie to wymagać wiele praktyki. Kolejną dobrą metodą na zabicie Ferala jest po prostu rozjechanie go samochodem ponieważ nie jest on w stanie rzucić się na kogoś siedzącego w środku pojazdu.

Armored Zombie

Opancerzony przeciwnik, którego ciężko zabić ze względu na pancerz, którym dysponuje. Opancerzonego Zombie najlepiej jest zabić bronią białą i oszczędzić amunicję, która i tak nie wyrządzi im zbyt wielu szkód.

Juggernauts

Największy i najgroźniejszy ze wszystkich Zombie, który może wydawać się przeciwnikiem nie do zabicia ponieważ będziesz potrzebować niezłego arsenału, aby go wykończyć. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że potrącenie tego przeciwnika samochodem także na nic się nie zda. Jeżeli masz taką możliwość, unikaj tego Zombie za wszelką cenę. Jeśli jednak będziesz musiał sobie z nim poradzić, postaraj się o kilku innych ocalałych, którzy pomogą Ci w tym starciu. W trakcie walki z Juggernauts'em możesz unikać jego powolnych ataków i atakować szybkimi kontrami jednak najlepszą, najtańszą i najbardziej efektywną metodą na zlikwidowanie tego przeciwnika jest użycie broni palnej dużego kalibru lub materiałów wybuchowych.

Zanim zaczniesz swoją przygodę w State of Decay 2 warto zastanowić się, którą parę Bohaterów wybrać na samym początku. Każdy z dostępnych duetów posiada określone cechy, mocne i słabe strony oraz przeszkolenie w jednej z dziedzin, które mogą ułatwić przetrwanie. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje, które umożliwią Ci szybszy i łatwiejszy start.

Paquito i Lilyana

Starsza para Paquito i Lilyana wydają się być najlepszym wyborem, aby dobrze rozpocząć swoją przygodę w State of Decay 2 - Których bohaterów wybrać w State of Decay 2? - State of Decay 2 - poradnik do gry

Starsza para Paquito i Lilyana wydają się być najlepszym wyborem, aby dobrze rozpocząć swoją przygodę w State of Decay 2. Paquito posiada bardzo dobre wyszkolenie w walce i potrafi od samego początku posługiwać się bronią, ale za to nie dysponuje wysoką wytrzymałością jednak kilka dłuższych sprintów powinno nadrobić te braki i zwiększyć jego sprawność fizyczną. Co więcej, Paquito dysponuje specjalnymi zdolnościami dzięki którym będzie dodatkowo zwiększał morale społeczności i otrzymywał więcej punktów Standing dzięki czemu będziesz miał możliwość w krótkim czasie wypromować go na lidera grupy. Lilyana nie posiada żadnego sensownego wyszkolenia, ale za to dysponuje bardzo przydatną umiejętnością Gardening. Dzięki temu będziesz w stanie od razu założyć ogród w swojej bazie i otrzymywać 1.5 racji jedzenia na dzień co w znacznym stopniu przyczyni się do przetrwania Twojej społeczności. Ogród można dodatkowo rozwinąć i uprawiać w nim rośliny medyczne co z kolei korzystnie wpłynie na stań zdrowia wszystkich ocalałych. Po ukończeniu wprowadzenia do gry State of Decay 2 do Twojej grupy od razu dołączy wojskowy, Davidson, który posiada świetne statystyki i wyszkolenie w każdej dziedzinie, a do tego dysponuje bronią snajperską. Davidson będzie niezwykle pomocny w trakcie próby zniszczenia pierwszego Blood Plague Hearth.

Plusy

Minusy

+ Paquito posiada dobre wyszkolenie w walce

+ Paquito potrafi posługiwać się bronią palną od początku rozgrywki

+ Paquito otrzymuje większą ilość punktów Standing

+ Lilyana zna się na ogrodnictwie dzięki czemu od razu możesz założyć ogród i produkować jedzenie

- Paquito i Lilyana nie są najlepszymi zwiadowcami

- Żadne z nich nie może unieść znacznego ciężaru

Alyssa i Hunter

Rodzeństwo Alyssa i Hunter są kolejnym bezpiecznym wyborem - Których bohaterów wybrać w State of Decay 2? - State of Decay 2 - poradnik do gry

Rodzeństwo Alyssa i Hunter są kolejnym bezpiecznym wyborem. Dzięki rozwiniętej umiejętności Wits, możesz z nich zrobić świetnych zwiadowców co w znacznym stopniu przyczyni się do sprawnych i sukcesywnych wypadów po surowce. Alyssa dysponuje bardzo dużym bonusem do Staminy ponieważ otrzymuje aż +20 punktów dzięki czemu może unieść bardzo dużą ilość przedmiotów. Hunter posiada rozwiniętą zdolność Mechanics co czyni z niego bardzo dobrego mechanika, który będzie niezwykle pomocny przy naprawianiu pojazdów, tworzeniu narzędzi lub obsłudze warsztatu. Co więcej, Hunter zapewnia bonus do morale dzięki czemu możesz utrzymać społeczność na odpowiednim poziomie samopoczucia. Po ukończeniu wprowadzenia do gry State of Decay 2 do Twojej grupy od razu dołączy wojskowy, Rex, która posiada świetne statystyki i wyszkolenie w każdej dziedzinie, a do tego dysponuje bronią snajperską. Rex będzie niezwykle pomocna w trakcie próby zniszczenia pierwszego Blood Plague Hearth.

Plusy

Minusy

+ Alyssa nadaje się na świetnego zwiadowcę ponieważ sprawnie przeszukuje kontenery

+ Alyssa potrafi udźwignąć znaczny ciężar

+ Hunter zapewnia bonus do morale społeczności

+ Hunter zna się na mechanice

- Brak dobrego wyszkolenia w walce przez co będziesz musiał od początku rozwijać te umiejętności

- Brak wyszkolenie w posługiwaniu się bronią palną

Zanim zaczniesz eksplorację okolicy w State of Decay 2 warto w pierwszej kolejności wejść na jakiś punkt wysokościowy i przeskanować, jakie budynki znajdują się w pobliżu i co można w nich znaleźć - Odkrywanie okolicy w State of Decay 2 - State of Decay 2 - poradnik do gry

Zanim zaczniesz eksplorację okolicy w State of Decay 2 warto w pierwszej kolejności wejść na jakiś punkt wysokościowy i przeskanować, jakie budynki znajdują się w pobliżu i co można w nich znaleźć. Dzięki takiej wiedzy będziesz w stanie optymalnie zaplanować kolejne wypady po surowce i w szybkim tempie uzupełnić braki w magazynie bazy. Poniżej znajdziesz wszelkie istotne informacje, które pomogą Ci odpowiednio się przygotować do tego rodzaju wypadów.

Odpowiednie przygotowanie

Aby zagwarantować sobie możliwość zabrania jak największej liczby zapasów i surowców z każdej wyprawy bardzo ważne jest, aby posiadać pojemny plecak. Warto także wyspecjalizować jednego z ocalałych w umiejętność Powerhouse, aby był w stanie udźwignąć więcej przedmiotów. Postać oddelegowana do tego typu zadań powinna ograniczyć posiadane przez siebie przedmioty do absolutnego minimum, czyli np. broni białej, broni palnej, po jednym stosie bandaży i przekąsek. Postaci z wysokim współczynnikiem Wit i Cardio będą idealnym przykładem zwiadowcy ponieważ będą w stanie szybko się przemieszczać i sprawnie przeszukiwać wszelkie pomieszczenia nie robiąc przy tym niepotrzebnego hałasu.

Włamywanie się

W State of Decay 2 nie wszystkie drzwi stoją przed Tobą otworem przez co często będziesz zmuszony wywarzać zamknięte na klucz drzwi, aby dostać się do pomieszczenia. Innym sposobem na dostanie się do zamkniętego pomieszczenia jest wskoczenie do środka przez okno. Obydwie czynności robią bardzo dużo hałasu przez co możesz ściągnąć na siebie uwagę Zombie znajdujących się w okolicy więc zanim zaczniesz się włamywać, zawczasu przygotuj broń lub wyeliminuj wszystkich przeciwników.

Przeszukiwanie

Gdy w rolę chodzi przetrwanie ważne jest, aby działać szybko i skupić się tylko na najważniejszych sprawach więc w trakcie przeszukiwania budynków rozglądaj się jedynie za podświetlonymi obiektami z ikoną pojemnika. Pamiętaj, że musisz znaleźć się w odpowiedniej odległości od przeszukiwanego obiektu, aby rozpocząć akcję. Przeszukiwać możesz na dwa sposoby: tradycyjnie lub w trybie przyśpieszonym. Należy jednak zaznaczyć fakt, że szybkie przeszukiwanie robi wiele hałasu, a jeśli Twoja postać posiada niski wskaźnik Wit, w trakcie takiego szukania może rozbić zawartość pojemnika i zaalarmować znajdujących się w pobliżu Zombie. Jeśli nie posiadasz wystarczających umiejętności, przeszukuj pomieszczenia powoli i metodycznie, aby nie uszkodzić cennych zapasów.

Poprawne zarządzanie miejscem w plecaku

W trakcie eksploracji bardzo ważne jest, aby odróżniać wartościowe przedmioty od tych całkowicie bezużytecznych. Jest to szczególnie istotne w trakcie dalekich wypraw, gdy nie masz dostępu do żadnej placówki w której możesz zdeponować zdobyte rzeczy. Jeśli brakuje Ci miejsca w plecaku, rozbij na miejscu bezużyteczne przedmioty i zbierz z nich części, przeładuj broń lub zużyj słabsze lekarstwa - przygotujesz w ten sposób nieco miejsca, które może przydać się do zabrania bardziej istotnych przedmiotów. Jeśli jednak wszystkie niesione przez Ciebie przedmioty są wartościowe, zawieź je najpierw do bazy i wróć po resztę pozostawionych przedmiotów.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
State of Decay 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

State of Decay 2

zobacz więcej informacji o grze
State of Decay 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji