poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Fortnite: Battle Royale

Poradnik do Fortnite: Battle Royale zawiera praktyczne porady dla początkujących - dowiesz się, czym jest burza, jak przeżyć i jak budować. Poznasz mechanikę strzelania i budowania oraz najlepsze bronie. Dowiesz się też gdzie lądować i jak się leczyć.

poradnik, solucja do gry w zawiera 64 stron i 85 ilustracji, rozmiar pliku to 3,1 MB

Mimo, że medykamenty nie pomogą ci w bezpośredniej eliminacji przeciwników, to są one nieodzownym elementem rozgrywki w Battle Royale. Za pomocą nich będziesz mógł przetrwać starcia, których inaczej nie byłbyś w stanie nawet podjąć, lub po prostu podleczyć się po wygranej potyczce. Czas aktywacji medykamentu zależy od jego siły:

 1. Bandaże (bandages) - aktywują się po czterech sekundach i przywracają 15 punktów zdrowia do maksymalnie 75 punktów zdrowia. W jednym miejscu w ekwipunku możesz nosić maksymalnie 15 sztuk bandaży.
 2. Mikstura osłony (shield potion) - mikstura aktywuje się po pięciu sekundach i dostarczają 50 punktów tarczy do maksymalnie 100 punktów tarczy. W jednym miejscu w ekwipunku możesz nosić maksymalnie dwie mikstury.
 3. Mała mikstura osłony (Small Shield Potion) - Mała mikstura tarczy jest podobnym przedmiotem do poznanej wcześniej zwykłej mikstury. Różni się natomiast ilość przywracanych punktów tarczy (25 na miksturę do 50 maksimum), czas picia oraz ilość przedmiotów w stosie. Mała mikstura tarczy jest tak skuteczna, że powinna mieć wyższy priorytet w ekwipunku niż zwykłe bandaże. Podczas eksploracji staraj się więc mieć ją zawsze przy sobie.
 4. Apteczka (medkit) - apteczka aktywuje się po dziesięciu sekundach i przywraca pełne zdrowie. W jednym momencie możesz nosić trzy apteczki przypisane do jednego miejsca w ekwipunku.
 5. Sok Siorb (Slurp Juice) - Sok aktywuje się dokładnie tak jak inne mikstury. Po wypiciu soku twoja postać regeneruje 75 punktów zdrowia lub tarczy, po kilka punktów na sekundę. Regeneracja zdrowia przebiega najpierw, dlatego mając mniej niż 100 punktów HP i niepełną tarczę, mikstura najpierw przywróci zdrowie, a dopiero później tarczę. Sok Siorb jest jednym z pożądanych przedmiotów dodatkowych we wczesnym etapie rozgrywki, gdzie szybkie zbieranie przedmiotów ma największe znaczenie.
 6. Ognisko (Campfire) - Ognisko to przedmiot, który nie zabiera żadnego miejsca w ekwipunku. Paradoksalnie znajduje się ono w sekcji "pułapki". Wystarczy, że ustawisz je na ziemi, a każdy z twojej drużyny będzie mógł odnowić przy nim punkty zdrowia. Będąc w pobliżu ustawionego na ziemi ogniska, zdrowie twojej drużyny będzie się odnawiać (2 punkty na sekundę przez 25 sekund). Ogniska możesz ustawiać jedno obok drugiego (maksymalnie 4 sztuki na osobę). Zbuduj kwadrat z czterech elementów podłogi i ustaw ogniska na każdym z nich. Jeżeli staniesz po środku, leczyć cię będą wszystkie cztery ogniska. Taktyka doskonale spisuje się w momencie, w którym musisz odnowić swoje zdrowie tak szybko, jak to tylko możliwe.
 7. Beczka Obfitości (Chug Jug) - Beczka obfitości to przedmiot legendarny, a więc bardzo rzadki. Znajdziesz go w skrzyniach i zrzutach z zaopatrzeniem. Po 15 sekundach od aktywacji przedmiotu, Beczka odnowi twoje pełne zdrowie i tarcze.

Uwaga! Obrażenia od upadku oraz od burzy bezpośrednio uderzają w zdrowie, całkowicie pomijając punkty tarczy. Tarcza chroni tylko przed ostrzałem i/lub od uderzeń kilofem. Niweluje ona także maksymalne obrażenia od karabinu snajperskiego niebędącymi obrażeniami od strzału w głowę.

Mikstura osłony powinna zostać użyta od razu. - Medykamenty i leczenie w Fortnite Battle Royale - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Mikstura osłony powinna zostać użyta od razu.

Pistolety i pistolety maszynowe wpadają do tej samej kategorii ze względu na amunicję, której używają. Amunicją tą w każdym przypadku będzie "light ammo", czyli po prostu amunicją lekką. Każda z omówionych broni nadaje się do walki przy krótkich i ewentualnie średnich dystansach. W grze znajdziesz kilka rodzajów pistoletów, które podzielone zostały na klasy (biały-zielony-niebieski-fioletowy-pomarańczowy):

 • Pistolet - zwykły pistolet powtarzalny, który posiada kilkanaście nabojów w magazynku. Broń nadaje się do walki na dystansie małym oraz średnim z racji swojej wysokiej celności. Dostępne są trzy klasy tej broni - biały, zielony i niebieski. Do grupy tej zaliczamy także pistolety z tłumikiem. Są to narzędzia doskonałe do przeprowadzenia zasadzek, czy eliminacji przeciwników z ukrycia (na przykład z krzaków).
 • Rewolwer - zwykły rewolwer, który zadaje większe obrażenia od pistoletów, ale posiadają mniej amunicji w bębenku. Broń nadaje się do walki na dystansie małym oraz średnim z racji swojej wysokiej celności Dostępne są trzy klasy tej broni - biały, zielony i niebieski.
 • Pistolet maszynowy (SMG) - pistolety maszynowe (SMG's i Tactical SMG's) zadają niskie obrażenia, ale nadrabiają szybkostrzelnością i pojemnością magazynku. Broń nadaje się do walki na dystansie małym oraz średnim z racji swojej szybkostrzelności. Warianty dostępne dla SMG to biały, zielony oraz niebieski. Warianty dostępne dla Tactical SMG to zielony, niebieski i fioletowy.
 • Rękodziało (Hand Cannon) - Desert Eagle to najmocniejszy wariant pistoletów w grze. Korzystający z kalibru .50 potwór powala przeciwnika jeżeli trafiony został w głowę. Zadający 75 obrażeń pistolet jest także najbardziej niecelny. Znajdziesz dwa warianty tej broni w grze - fioletowy (epicki) oraz pomarańczowy (legendarny).
 • Minigun - Broń ta wylądowała w rubryce pistoletów, ponieważ tak jak one korzysta z lekkiej amunicji. Jest to broń bardzo niecelna, posiadająca niskie obrażenia, ale nadrabia szybkostrzelnością i brakiem wymogu przeładowania. Doskonale nadaje się do przeprowadzania ostrzału na bazy wrogów.

Pistolety to najczęściej spotykana broń w całej grze. Nie są one tak efektywne na małym dystansie jak strzelby, ani tak efektywne na dystansie średnim jak karabiny szturmowe. Nie jest to jednak przeszkodą, by nauczyć się schematu strzelania za ich pomocą. Staraj się używać jej jako broni przejściowej, a w momencie znalezienia zamiennika, wyrzuć na ziemię.

Pistolet to jedna ze słabszych broni w grze. - Najlepsze pistolety i pistolety maszynowe - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Pistolet to jedna ze słabszych broni w grze.

Jeżeli nie posiadasz żadnej strzelby, dobrym zamiennikiem będzie pistolet maszynowy (tactical SMG). Podczas korzystania z niego staraj się za wszelką cenę celować w głowę przeciwnika. Broń wtedy będzie najbardziej efektywna z racji swojej szybkostrzelności.

Strzelby to nieodzowny element każdego ekwipunku gracza, który ląduje na gęsto upakowanych terenach zabudowanych. Jest to definitywnie najlepsza broń do eliminowania przeciwników na bardzo bliskich dystansach (domy, pomieszczenia itp.) i mniej efektywna na dystansach bliskich i średnich. Idealnie nadaje się podczas szturmowania fortyfikacji innych graczy.

Jeden strzał w głowę wystarczy, żeby pozbawić przeciwnika całego paska zdrowia, a powtarzalność samej strzelby sprawia, że szybkostrzelność stoi na przyzwoitym poziomie. W grze znajdziesz kilka rodzajów strzelb - Strzelba taktyczna, strzelba pompkowa, ciężka strzelba oraz dubeltówka. Pierwsza ma większą szybkostrzelność, ale ta druga nadrabia samymi obrażeniami. Tak jak w przypadku innych broni, strzelby podzielone zostały na klasy:

 1. Taktyczna strzelba - Strzelba taktyczna posiada bardzo dużą szybkostrzelność i podzielona została na kilka klas - biały, zielony i niebieski. Doskonale sprawdza się podczas szturmu na fortyfikacje przeciwników oraz obrony w pomieszczeniach.
 2. Strzelba pompkowa - Strzelba pompkowa nie jest tak szybkostrzelna jak strzelba taktyczna, ale nadrabia samymi obrażeniami. Jeden strzał w głowę powali przeciwnika posiadającego pełny pasek zdrowia co czyni ją wyjątkowo zabójczą bronią (przeciwnik posiadający tarczę uniknie zgonu). Oczywiście tak jak w przypadku poprzedniej strzelby, sprawdzi się tylko na krótkich dystansach. Podzielona została na dwie klasy - zielony i niebieski.
 3. Ciężka Strzelba - Kolejny wariant strzelby. W przeciwieństwie do strzelby pompkowej posiada ona zmniejszone obrażenia (tak jak strzelba taktyczna), ale nadrabia zasięgiem. Dzięki niej będziesz w stanie eliminować przeciwników z większej odległości.
 4. Dubeltówka - Najsilniejsza strzelba w grze. Jeden strzał zadaje 150 obrażeń i wcale nie musisz celować w głowę, by zobaczyć takie liczby. Mankamentem tej broni jest fakt, że nadaje się do walk tylko na najkrótszych dystansach, czyli właściwie wtedy, kiedy przeciwnik stoi obok ciebie.

Korzystające z amunicji - Shotgun Shells bronie powinny znaleźć się w ekwipunku każdego gracza, który jest trakcie eksploracji mapy. Jest niezwykle skuteczna w starciach na krótkich dystansach i nie potrzebuje takiej precyzji przy celowaniu jak inne bronie.

Strzelba zagwarantuje ci przewagę na krótkich dystansach. - Najlepsze strzelby w Fortnite Battle Royale - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Strzelba zagwarantuje ci przewagę na krótkich dystansach.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Fortnite: Battle Royale

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Fortnite: Battle Royale

zobacz więcej informacji o grze
Fortnite: Battle Royale

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji