poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Fortnite: Battle Royale

Poradnik do Fortnite: Battle Royale zawiera praktyczne porady dla początkujących - dowiesz się, czym jest burza, jak przeżyć i jak budować. Poznasz mechanikę strzelania i budowania oraz najlepsze bronie. Dowiesz się też gdzie lądować i jak się leczyć.

poradnik, solucja do gry w zawiera 64 stron i 85 ilustracji, rozmiar pliku to 3,1 MB

Fortnite: Battle Royale jest bardzo podobny do znanego wszystkim PUBG, ale to co go wyróżnia na tle innych jest też jego największą zaletą. Chodzi oczywiście o system budownictwa, który w przeciwieństwie do PUBG, zagwarantuje nam brak "campienia" w grze. Każdy obiekt, który zobaczysz na mapie można zniszczyć w dowolny sposób, a robiąc to, pozyskasz z nich wartościowe materiały budowlane. Pierwszym aspektem budowania jest możliwość niszczenia. Każdy gracz otrzymuje więc narzędzie, którym będzie mógł zbierać potrzebne materiały - kilof.

Metody pozyskiwania surowców

Niebieskie okręgi gwarantują zmniejszenie czasu niszczenia obiektów. - Jak budować w Fortnite Battle Royale? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Niebieskie okręgi gwarantują zmniejszenie czasu niszczenia obiektów.

Posługując się kilofem musisz pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach. Kiedy niszczysz jakiś obiekt - hałasujesz. W ten sposób wrogowie będący w pobliżu mogą cię z łatwością usłyszeć i zakraść się do ciebie, by przeprowadzić eliminację. Musisz to w takim razie robić jak najszybciej. Najszybszą metodą niszczenia obiektów jest trafianie w niebieskie okręgi, które wyświetlą się po uderzeniu w dany obiekt. Im mocniejszy obiekt, tym więcej uderzeń potrzebujesz by go zniszczyć. Trafianie w niebieskie okręgi dwukrotnie przyspiesza proces niszczenia obiektów. W grze znajdziesz trzy rodzaje materiałów budowlanych:

  1. Drewno - Najczęściej spotykany budulec, który jest zarazem najsłabszym z nich. Drewno powinieneś wykorzystywać do eksploracji, czyli budowania schodów czy mostów, które zagwarantują ci dostanie się do sekretnych miejsc na mapie. Pod żadnym pozorem nie używaj drewna do budowania fortyfikacji, a jeżeli już musisz, staraj się ustawiać po dwie ściany. Drewno najlepiej pozyskiwać jest z grubych i dużych drzew (na przykład w lokacji Wailing Woods, Lonely Lodge czy Moisty Mire).
  2. Cegła/Glina/Kamień - Budulec, który jest rzadziej spotykany niż drewno, ale jest od niego dużo mocniejszy. Cegła nadaje się do budowania fortyfikacji, ale nie jest tak skuteczna przeciwko wybuchom jak metal, dlatego powinien to być twój zapasowy budulec. Obiekty wybudowane przez gracza z cegły nie są w stanie przetrwać jednego uderzenia z RPG, co może przysporzyć problemów w późnym etapie rozgrywki. Materiał ten otrzymasz w momencie niszczenia ceglanych ścian (na przykład ścian więziennych i murów), kominów oraz, co najważniejsze, głazów usytuowanych na otwartych terenach.
  3. Metal - Budulec, który zagwarantuje ci maksymalną ochronę przed obrażeniami. Wybudowane obiekty z metalu są w stanie przetrwać jedno uderzenie z wyrzutni rakiet RPG co czyni go najlepszym wyborem podczas budowania fortyfikacji w późnym etapie rozgrywki. Metal najlepiej pozyskiwać niszcząc samochody (ciężarówki i przyczepy gwarantują największą ilość budulca), które spotykać będziesz w miastach i wsiach. Najlepszymi lokacjami do pozyskania metalu są Greasy Grove oraz Pleasant Park.

Materiały będziesz pozyskiwał także z dwóch innych źródeł. Po pierwsze część twoich zasobów będziesz spotykał podczas eksploracji (skrzynki, pomieszczenia itp.). Drugi sposób to przeszukiwanie zwłok pokonanych wrogów. Ilość potrzebnych surowców zależy od twojego stylu gry i szczęścia. W momencie przejścia do późnego etapu rozgrywki będziesz potrzebować około 300-400 sztuk metalu, by móc budować fortyfikacje i odbudowywać się w razie ich zniszczenia. Szczęście związane jest z położeniem okręgu na mapie. Jeżeli wybudujesz fortecę, a okrąg zmniejszy się w innym miejscu, będziesz musiał stawiać budowlę na nowo w wyznaczonym przez grę miejscu.

Wykorzystanie systemu budowania podczas eksploracji

Buduj schody, by dostać się na poddasze. - Jak budować w Fortnite Battle Royale? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Buduj schody, by dostać się na poddasze.

Optymalne wykorzystanie systemu budowania zagwarantuje ci dostanie się do miejsc, do których w normalny sposób dostać się nie da. Jeżeli po wejściu do domu usłyszysz dźwięk "skarbu", istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajduje się on na dachu. W takim przypadku możesz wybudować schody prowadzące na strych, a po zniszczeniu sufitu, bez problemu się na niego dostaniesz. Pamiętaj tylko, by nie niszczyć podłogi, na której znajduje się skrzynia ze skarbem (użyj dźwięku, by zlokalizować jego położenie), inaczej skrzynia ta zostanie zniszczona wraz z podłogą.

Możesz wybudować schody prowadzące na góry i wzniesienia, które inaczej mogą być niedostępne. W ten sposób zagwarantujesz sobie idealną pozycję strzelecką i będziesz mieć przewagę nad graczami, którzy przemieszczają się po ziemi.

Nic nie stoi na przeszkodzie byś z jednej góry wybudował most prowadzący do wzniesienia obok. Pamiętaj tylko, że przechodząc na takiej wysokości jesteś całkowicie bezbronny. Ktoś może zniszczyć blok łączący most ze wzniesieniem i wtedy cała konstrukcja zostaje zniszczona, a ty spadniesz na dół.

W trakcie eksploracji istnieje wysoka szansa na bliskie spotkanie z innym graczem. Budowanie ścian żeby się ochronić to standardowa taktyka i wykorzystywana jest przez większość graczy. Ty natomiast możesz to wykorzystać. Zamiast ścian w takim przypadku zbuduj kilka par schodów, dzięki którym dostaniesz się na pozycję nad przeciwnikiem. W ten sposób ostrzał będzie dużo bardziej skuteczny.

Jeżeli w późnym etapie rozgrywki okrąg burzowy zmniejszył się na terenie zalesionym, będziesz mógł wybudować schody, które zaprowadzą cię na koronę drzew - idealne miejsce na kryjówkę.

Budowanie fortyfikacji obronnych

Budowanie fortecy 1x2 jest najbardziej optymalnym wyborem. - Jak budować w Fortnite Battle Royale? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Budowanie fortecy 1x2 jest najbardziej optymalnym wyborem.

Na każdym etapie rozgrywki powinieneś mieć wystarczającą ilość surowców, by skutecznie móc się obronić w razie ataku (najlepiej metalu). Jeżeli eksplorując teren natrafisz na wroga, albo co gorsze ,zaczną do ciebie strzelać w plecy, musisz być przygotowanym (nie ma nic gorszego od sytuacji, w której nie masz się gdzie schować w momencie, w którym do ciebie strzelają). Żeby to zrobić wybierz z menu budowania ścianę oraz przyciskiem za to odpowiedzialnym, zmień materiał na metal. W ten sposób jak tylko usłyszysz strzał, będziesz mógł wybudować konstrukcję z metalu, która ochroni cię przed ostrzałem, dając ci czas na przygotowanie do walki.

Na późniejszym etapie rozgrywki, mając karabin snajperski, będziesz mógł wybudować fortecę. Nie ma sensu tworzyć rozbudowanych fortyfikacji, ponieważ istnieje duża szansa, że będziesz musiał opuścić ją przy następnym okręgu. Zamiast tego staraj się budować jeden z dwóch optymalnych budynków:

  1. 1x1 - Budynek 1x1 to ściany w kształcie kwadratu ze schodami w środku. Jest to mniej optymalna konstrukcja niż 1x2 z racji tego, że obserwować będziesz mógł tylko jedną strefę (tę, w którą zwrócone są schody) i powinieneś jej używać tylko jako przejściowy budynek. Chroni ona natomiast w taki sam sposób jak ta druga. W zależności od twojego położenia możesz zdecydować się na wybudowanie kolejnych pięter w ten sam sposób. Jeżeli przeciwnik posiada granatnik - wybuduj także dach.
  2. 1x2 - Budynek 1x2 to ściany w kształcie prostokąta z dwiema parami schodów w środku. Jest to konstrukcja najbardziej optymalna ze wszystkich. Posiada dokładnie te same zalety co konstrukcja 1x1, a dodatkowo daje ci możliwość obserwacji całego obszaru wokół ciebie. W zależności od położenia możesz zdecydować się na wybudowanie kolejnych pięter w ten sam sposób. Pamiętaj tylko, że konstrukcja 1x2 zabiera więcej surowców niż 1x1. Jeżeli przeciwnik posiada granatnik - wybuduj także dach.

Ciekawostka: W momencie ostrzału, możesz w każdym momencie przycisnąć odpowiedni przycisk, by odnowić pasek zdrowia konstrukcji za niewielką ilość surowców. Nie musisz czekać na moment, w którym przeciwnik zniszczy twoją konstrukcję, by ją naprawić.

Ciekawostka: Jeżeli przeciwnik, z którym walczysz posiada granatnik, postaraj się wybudować dach nad głową. W ten sposób ochronisz się przed nadciągającymi z góry granatami. Po wykonaniu tego kroku będziesz mógł edytować uprzednio wybudowane ściany i stworzyć w nich "dziurę", dzięki której będziesz mógł przeprowadzić ostrzał na szarżującego wroga.

Mapa w Fortnite: Battle Royale jest rozległa i posiada kilkadziesiąt miejsc zawierających różnego rodzaju przedmioty. Są jednak takie miejsca, które wyróżniają się na tle innych ilością posiadanych skrzyń. Niektóre z tych miejsc są łatwo dostępne, a niektóre ukryte i w tym rozdziale poznasz ich lokacje. Oznaczone na mapie miejsca nazwą (takie jak Wykrzywione Wieże czy Sklepowa Sadyba) zawsze będą zawierać największą ilość skrzyń, jednakże są one oblegane przez wielu wrogów. Miejsca oznaczone numerkami nie są tak popularne i w większości przypadków będą tylko twoje.

Czerwony:

1 - Dwa domy na północ od Rozdroży Rupieci. Po zebraniu uzbrojenia możesz kierować się bezpośrednio do Akrów Anarchii zbierając po drodze uzbrojenie z innych rejonów.

2 - Miejsce ze zniszczonymi domami. Doskonałe miejsce startowe, ponieważ znajdziesz tutaj nawet 4 skrzynie z łupami. Z tego miejsca będziesz mógł kierować się do Haunted Hills w pełnym uzbrojeniu.

3 - W miejscu tym znajdziesz domy oraz samochody. Kilka skrzyń zagwarantuje ci dobre uzbrojenie, a metal z samochodów ochronę. Dodatkowo znaleźć tutaj możesz automat, z którego przeważnie wylatują legendarne przedmioty, w tym Beczka Obfitości.

4 - Miejsce z dwoma domami, po lewej oraz po prawej. Po zebraniu uzbrojenia możesz skierować się do nowej lokacji, czyli do Karkołomnego Kina i powystrzelać niedobitków.

5 - Dwa domy, wielkie drzewo i furgonetka lodziarza. Mnóstwo skrzyń tylko dla ciebie. Z tego miejsca możesz skierować się do Karkołomnego Kina, bądź Pomidorowego Przysiółka.

6 - Wieża strażnicza na północ od Wailing Woods to doskonałe miejsce startowe. Znajdziesz tam kilka broni leżących na ziemi oraz do trzech skrzyń. Jedna z nich ulokowana jest na szczycie, druga na pierwszym piętrze, a trzecia na strychu w garażu. Dodatkowo po zebraniu całego łupu możesz udać się na zachód gdzie czekać będą na ciebie kolejne skarby.

7 - Widmowe Wzgórza to jedna z tych lokacji, które ciężko nazwać dobrymi lub złymi. Z jednej strony znajduje się tu tyle skrzyń, że będziesz ustawiony do końca meczu, a z drugiej droga do okręgu burzowego jest bardzo długa, czyniąc z gry symulator biegania. Dodatkowo wyzwania w sezonie 4 powodują, że miejsce to jest na dzień dzisiejszy oblegane przez dobrych graczy.

8 - Przejście tunelem zawierające do dwóch skrzynek. Miejsce te jest ukryte bo usytuowane jest za ścianą. Po dokładnym przeszukaniu możesz udać się do Tomato Town i walczyć z innymi mając przewagę sprzętową.

9 - Miejsce z kontenerami. Znajdziesz tutaj nawet 10 skrzyń i tyle metalu ile jesteś w stanie unieść. Miejsce to nie jest zalecane dla graczy początkujących z racji swojego nietypowego ułożenia.

10 - Miejsce do kempingu. Stodoła zawiera do trzech skrzynek. Dodatkowo możesz tutaj nazbierać tyle metalu ile tylko zdołasz unieść.

11 - Jedno z lepszych miejsc startowych. Znajdziesz tutaj nieczynny basen, mnóstwo uzbrojenia, skrzyń oraz metalu. Z tego miejsca będziesz mógł kierować się do Titled Towers, by toczyć walkę z innymi graczami.

12 - Butny Brzeg (Snobby Shores) to lokacja znajdująca się na uboczu, a co za tym idzie ląduje tu bardzo mała ilość graczy. Każda z rezydencji zawiera kilka skrzyń oraz tyle gliny ile jesteś tylko w stanie unieść. Podczas eksploracji pamiętaj, by za każdym razem sprawdzać bunkry (piwnice).

13 - Lepki Lasek jest jedną z nielicznych lokacji z nazwą, które można polecić osobom z mniejszym doświadczeniem w grze. Od momentu pojawienia się Wykrzywionych Wież, czy nawet krateru, ląduje tu tak mało graczy, że w większości przypadków wszystkie skarby będą tylko dla ciebie. Wypatruj jedynie wyzwań w sezonie czwartym. Jeżeli pojawi się takowe w Lepkim Lasku, odpuść tą lokację na kolejne dni.

14 - W miejscu znajduje się cały kompleks nieoznaczonych na mapie budynków. Znajdziesz tutaj kilka ukrytych w środku skrzyń.

15 - Pagody Pomyślności (Lucky Landing) to kolejna lokacja z nazwą, która jest dużo bezpieczniejsza od innych. Z reguły ląduje tutaj bardzo mała ilość graczy, a więc nie będziesz musiał walczyć o każdy pistolet.

16 - Meksykańskie Miasto to jedno z najlepszych miejsc do lądowania w sezonie piątym. Znajdziesz tutaj najwięcej skrzyń z uzbrojeniem w całej grze, a dodatkową są one oddalone od siebie o zaledwie kilka metrów. Jeżeli będziesz musiał przebiec na drugi koniec mapy, bo akurat tam znajdzie się okrąg burzowy, możesz skorzystać z Rifta.

Niebieski:

17 - Wykrzywione Wieże (Tilted Towers) to lokacja, w której ląduje największa ilość graczy. Znajduje się tutaj najwięcej uzbrojenia, a przez to otrzymasz najwięcej akcji. Lokacja przeznaczona tylko dla bardziej zaawansowanych graczy.

18 - Krater w Stęchłym Składzie (Dusty Divot) to najbardziej oblegana lokacja w całej grze (w sezonie 4). Znajduje się tutaj niewiele uzbrojenia i surowców. W kraterze znajdziesz specjalne kryształy, dzięki którym pokonasz grawitację i będziesz mógł skakać dużo dalej. Lokacja polecana graczom, którzy podstawy mają opanowane do perfekcji.

19 - Sklepowa Sadyba (Retail Row) to kolejna lokacja, do której przybywa mnóstwo graczy. Znajduje się w niej wiele uzbrojenia i surowców. Tak jak w przypadku wcześniejszych lokacji oznaczonych niebieską ikoną, ląduj tu tylko w momencie, w którym opanowałeś już podstawy rozgrywki.

20 - Słone Strzechy (Salty Springs) to lokacja startowa dla dobrych graczy. Z tego miejsca uzbrojeni po zęby mogą kierować się do Wykrzywionych Wież oraz Stęchłego Składu. Lokacja zarezerwowana dla graczy zaawansowanych.

21 - Oaza Odpoczynku to oblegane przez innych graczy, nowe miasto w sezonie piątym. Jeżeli czujesz się na siłach, dzięki temu miejscu będziesz mógł zdobyć dużą ilość eliminacji.

22 - Golfowe Gniazdko to kolejne oblegane miejsce w sezonie piątym. Jest tu najmniej uzbrojenia ze wszystkich innych lokacji oznaczonych kolorem niebieskim, a o każdy pistolet będziesz musiał walczyć z kilkoma innymi przeciwnikami. Lokacja zalecana tylko dla graczy, którzy podstawy opanowali już do perfekcji

23 - Wioska Wikingów to miejsce dodane w sezonie piątym. Usytuowane na wielkiej górze posiada całkiem sporą ilość uzbrojenia, a dzięki szczelinom będziesz mógł przeteleportować się do innej lokacji po uprzednim jej wyczyszczeniu. Oczywiście tak jak w przypadku innych lokacji oznaczonych kolorem niebieskim, jest zalecana tylko dla graczy bardziej zaawansowanych z racji swojej wysokiej popularności.

Archiwum

1 - Wieża strażnicza na północ od Wailing Woods to doskonałe miejsce startowe. Znajdziesz tam kilka broni leżących na ziemi oraz do trzech skrzyń. Jedna z nich ulokowana jest na szczycie, druga na pierwszym piętrze, a trzecia na strychu w garażu. Dodatkowo po zebraniu całego łupu możesz udać się na zachód gdzie czekać będą na ciebie kolejne skarby.

2 - Kolejne skarby czyli numerek 2 to uwięziona na wzniesieniu furgonetka lodziarza. Znajdziesz tam do dwóch skrzynek, które pojawiają się zaraz obok siebie.

3/4/5/6 - Numerki 3/5/6 zawierają miejsca z dwoma domami, w których znajdziesz do trzech skrzynek. Dwie mogą znajdować się w domu zawierającym piwnicę (jedna na strychu, a druga w piwnicy), a trzecia znajduje się w domu sąsiednim. Dodatkowo punkt 4 to wielkie drzewo, przy którym pojawiają się dwie skrzynki i pojemnik z amunicją.

7 - Przejście tunelem zawiera do dwóch skrzynek. Miejsce te jest ukryte bo usytuowane jest za ścianą. Po dokładnym przeszukaniu możesz udać się do Tomato Town i walczyć z innymi mając przewagę sprzętową.

8 - Miejsce do kempingu. Stodoła zawiera do trzech skrzynek. Dodatkowo możesz tutaj nazbierać tyle metalu ile tylko zdołasz unieść.

9/10 - Moisty Mire to lokacja rzadko odwiedzana z racji swojej ogromnej wady - w wodzie poruszasz się wolniej. Możesz to oczywiście wykorzystać i uzbroić się w najlepszy sprzęt przeszukując aż sześć skrzyń i mnóstwo wolnego łupu leżącego w drzewach. Dodatkowo drzewa zagwarantują ci tyle drewna ile tylko zapragniesz.

11 - Jest to miejsce sekretne. W większości przypadków nikt tutaj nie zagląda, a jest definitywnie najlepszym miejscem startowym w grze (nie licząc oczywiście całej północno-wschodniej części mapy). Znajdziesz tutaj wieżę z samochodów, przy której znajdziesz do pięciu skrzyń z łupem.

12 - Most zawierający dwie skrzynki oraz całe mnóstwo metalu.

13 - W miejscu znajduje się cały kompleks nieoznaczonych na mapie budynków. Znajdziesz tutaj kilka ukrytych w środku skrzyń.

14 - Dwa domy. Dokładnie tak jak w północno-wschodniej części mapy znajdziesz domy zawierające nawet trzy skrzynie. Z tego miejsca możesz przemieścić się w stronę Snobby Shores, by zebrać kolejne łupy.

15 - Snobby Shores to lokacja znajdująca się na uboczu, a co za tym idzie ląduje tu bardzo mała ilość graczy. Każda z rezydencji zawiera kilka skrzyń oraz tyle gliny ile jesteś tylko w stanie unieść. Podczas eksploracji pamiętaj, by za każdym razem sprawdzać bunkry (piwnice).

16 - Dwa małe domki. Domy są dokładnie takie same jak spotykane w punktach 3 oraz 14. Z miejsca startowego będziesz mógł kierować się do Haunted Hills.

17 - Miejsce ze zniszczonymi domami. Doskonałe miejsce startowe, ponieważ znajdziesz tutaj nawet 4 skrzynie z łupami. Z tego miejsca będziesz mógł kierować się do Haunted Hills w pełnym uzbrojeniu.

18 - Dwa domki. Znajdziesz tutaj do trzech skrzyń.

19 - W miejscu tym znajdziesz domy oraz samochody. Kilka skrzyń zagwarantuje ci dobre uzbrojenie, a metal z samochodów ochronę.

20 - Jedno z lepszych miejsc startowych. Znajdziesz tutaj nieczynny basen, mnóstwo uzbrojenia, skrzyń oraz metalu. Z tego miejsca będziesz mógł kierować się do Titled Towers, by toczyć walkę z innymi graczami.

21 - Dwa budynki z kominami. Miejsce niezbyt często odwiedzane, a zawierające nawet 8 skrzyń. Doskonałe miejsce startowe, z którego można skierować się do Retail Row.

22 - Kamienny słup. Znajdują się tutaj trzy skrzynie, a po zebraniu łupów możesz skierować się do Salty Springs.

23 - Miejsce z kontenerami. Znajdziesz tutaj nawet 10 skrzyń i tyle metalu ile jesteś w stanie unieść. Miejsce to nie jest zalecane dla graczy początkujących z racji swojego nietypowego ułożenia.

V-Bucksy to waluta w grze Fortnite Battle Royal, za którą możesz kupować dostępne w sklepie przedmioty kosmetyczne. Zmieniają one wygląd twojej postaci, broni czy kilofu. Problem polega na tym, że w tym momencie przedmioty te są bardzo drogie, podobnie jak cena samych V-Bucksów. Na szczęście jakiś czas temu wprowadzono możliwość zarabia V-Bucksów podczas gry.

Sezon drugi - Karnet Bojowy (Battle Pass)

Sezon drugi przyniósł pewne zmiany w Battle Royale. Od teraz gracze walczyć będą o specjalnie przygotowane przez twórców nagrody. Wśród nich znajdują się skórki, emotki, banery czy nawet wirtualna waluta Vbucks. Sam Battle Pass dzieli się na dwie grupy. Pierwsza z nich została opracowana dla graczy korzystający tylko i wyłącznie z modelu free to play (a więc grają zupełnie za darmo). Druga grupa natomiast może wykupić tak zwany Battle Pass Premium, który jest rozwinięciem przepustki dla graczy F2P. Zawiera on kilka razy więcej nagród niż zwykła wersja, a dodatkowo przy określonej ilości doświadczenia otrzymywać będziesz więcej Vbucksów.

Darmowy Battle Pass

Tak zwany darmowy Battle Pass, czyli free to play Battle Pass zawiera dwa razy mniej poziomów doświadczenia niż premium, a same nagrody zdobywane są co trzy poziomy doświadczenia sezonowego. Za poziom 14 oraz 29 przyznawane są graczowi nagrody w postaci 100 Vbucksów (w sumie 200 monet), a oprócz emotek (w tym taniec "Jazda na kucyku") otrzymasz także glider Sir Lotniarz Waleczny na poziomie 35, czyli ostatnim możliwym do zdobycia. W każdej chwili będziesz mógł oczywiście wykupić Battle Pass premium zachowując wszystkie wcześniej zdobyte nagrody oraz otrzymać możliwość zdobycia kolejnych nagród.

Battle Pass premium

W każdej chwili możesz zdecydować się na zakup tak zwanego Battle Pass premium. Za 950 Vbucksów otrzymasz możliwość zdobycia ponad 70 nagród podczas zdobywania 70 poziomów doświadczenia. Za samo wykupienie Battle Pass premium otrzymasz skórkę Black Squire Outfit, przedmioty zwiększające przyrost doświadczenia sezonowego oraz specjalne wydarzenia dzienne, które dostępne są tylko dla posiadaczy wersji premium. Nagród za zdobywanie kolejnych poziomów jest naprawdę dużo, a najważniejszymi z nich są skórki (Niebieski Giermek, Królewski Rycerz, Disco Specjalistka oraz Czarny Rycerz), zbieraki oraz oczywiście Vbucksy (w sumie 1000 monet).

Jak zdobywać V-Bucks w grze Fortnite?

Aby móc zdobywać V-Bucksy, przede wszystkim potrzebujesz pełnej wersji gry Fortnite. Możesz zakupić ją na oficjalnej stronie gry za 129zł lub w PlayStation Store za 125zł. Co jakiś czas trafiają się również czasowe przeceny, które obniżają kwotę do ok. 70-80zł. Wtedy też najlepiej zaopatrzyć się w grę. Podczas rozgrywki Fortnite bardzo szybko zdobędziesz całkiem sporą liczbę V-Bucksów. Każdego dnia będziesz dostawał nowe zadania, za które otrzymasz 50-100 monet. Dodatkowo monety będą zasilać twoje konto za levelowanie kolekcji kart. W ciągu kilku pierwszych dni powinieneś zdobyć 1-2 tysięcy. Nie jest to może najszybszy sposób i wymaga pewnej inwestycji, ale biorąc pod uwagę bardzo wysokie ceny paczek waluty warto się nad nim zastanowić. Oczywiście sposób ten jest opłacalny tylko wtedy, jeśli samo granie w Fortnite będzie sprawiało ci przyjemność.

V-Bucks - ile trzeba zapłacić?

Liczba V-Bucks

Dodatkowa waluta

Koszt

1,000

0

$9.99

2,500

300

$24,99

6,000

1,500

$59,99

10,000

3,500

$99,99

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Fortnite: Battle Royale

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Fortnite: Battle Royale

zobacz więcej informacji o grze
Fortnite: Battle Royale

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji