poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Frostpunk

Poradnik do Frostpunk to rozbudowane porady, które pozwolą przygotować się na nadchodzącą zimę stulecia. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak budować, jakie prawa wprowadzić i które umiejętności wybrać na początek. Poradnik opisuje też scenariusze.

poradnik, solucja do gry w zawiera 84 stron i 169 ilustracji, rozmiar pliku to 4 MB

Istotnym elementem rozgrywki są surowce. Ich podstawowe złoża szybko się wyczerpują, dlatego w pierwszej kolejności skup się na odblokowaniu budynków wydobywczych. Umożliwią ci one wydobywanie surowców z miejsc, w których człowiek nie dałby rady. Umożliwiają one zaoszczędzenie pracowników. Dodatkowo złoża te są większe.

Zamarznięte drzewa możesz ścinać tylko jeśli odkryjesz tartak. - Jaką technologię opracować jako pierwszą? | FAQ - Frostpunk - poradnik do gry
Zamarznięte drzewa możesz ścinać tylko jeśli odkryjesz tartak.

Węgiel możesz wydobywać nawet bez technologii, wystarczy, że wyślesz po złoża ludzi. Pamiętaj jednak, że takie wydobywanie jest nieefektywne i bardzo ryzykowne. Dlatego właśnie lepiej rozwijać technologie, które odblokują możliwość stawiania budynków wydobywczych. Są one zdecydowanie bardziej wydajne i nie eksploatują ludzi w drastyczny sposób.

Wszelkie decyzje wpływają na twoich mieszkańców, dlatego pamiętaj, że prowadzenie polityki czysto restrykcyjnej lub skupiającej się tylko na potrzebach mieszkańców jest bardzo ryzykowne. W przypadku pierwszej konsekwencją będzie ogromny wzrost niezadowolenia i protesty, co doprowadzi w końcu do spadku produktywności twoich pracowników zamiast wzrostu. Natomiast przy polityce skupiającej się tylko na dobru mieszkańców, będziesz miał ogromny problem z wypełnieniem wszystkich swoich obietnic. To z kolei również spowoduje wzrost niezadowolenia mieszkańców. Dlatego najlepszą opcją jest równowaga między tymi dwiema opcjami.

Duża grupa ludzi w jednym miejscu może oznaczać tylko jedno - protest. - Prowadzenia jakiego rodzaju polityki unikać? | FAQ - Frostpunk - poradnik do gry
Duża grupa ludzi w jednym miejscu może oznaczać tylko jedno - protest.

Pamiętaj jednak, że model rozgrywki, jaki przyjmiesz, zależy tylko od ciebie. Możesz wcielić się w bezdusznego przywódcę, który czerpie korzyści z surowej pracy najmłodszych, ale również możesz pozostać najbardziej empatycznym "burmistrzem" w historii.

Poniżej znajdziecie różne pytania i odpowiedzi dotyczące Frostpunk, które pomogą rozpocząć sprawną i względnie bezbolesną rozgrywkę:

Dlaczego w mieście są głodni, chociaż mam wystarczającą liczbę jedzenia?

Nie masz się czym martwić. Jeśli masz odpowiednią liczbę pożywienia to prędzej czy później trafi ono we właściwe ręce. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy głodna osoba jest w pracy. Nie ma przewidzianych przerw w czasie pracy, więc osoba ta czekać musi do zakończenia zmiany. Upewnij się tylko, że rzeczywiście posiadasz żywność, a twoje zaopatrzenie działa jak należy.

Wprowadzania jakich praw należy unikać?

Istnieją dwa prawa, których należy się wystrzegać. Pierwszym jest prawo dotyczące samosądów. Zezwala ono mieszkańcom, na wymierzanie "sprawiedliwości" we własnym zakresie. Spowoduje to, że ludzie zaczną się zabijać. Jako iż każdy mieszkaniec jest w mieście na wagę złota, takie posunięcie może zmniejszyć pulę pracowników i odbić się efektywności budynków.

Drugim jest prawo dotyczące "alternatywnego źródła pożywienia". Zezwala ono w okresie głodu, sięgnąć po radyklane rozwiązanie, jakim jest kanibalizm. Spowoduje to duży spadek wskaźnika nadziei. Przyczyni się także do tego, że część potencjalnych nowych mieszkańców, zdecyduje się nie zamieszkać w twoim mieście. Dlatego jest prawo, które stosujesz tylko w ostateczności, kiedy masz pewność, że nie opanujesz głodu.

Jak szybko zmniejszyć niezadowolenie mieszkańców?

Najlepszym sposobem na zmniejszenie niezadowolenia mieszkańców, jest wprowadzenie praw dotyczących rozrywki i wybudowanie odblokowanych w ten sposób budynków. Jak i arena walki jak i świetlica, pozwalają twoim mieszkańcom odprężyć się po dniu w pracy. Dodatkowo jeśli jesteś, w stanie pozwolić sobie na rezygnację z transplantacji organów, warto odblokować cmentarz i wprowadzić ceremonie pogrzebowe. On również spowodują spadki niezadowolenia.

Które budynki mieszkalne lepiej jest stawiać?

Oba typy budynków mieszkalnych mają swoje wady i zalety. Namioty są tańsze, ale wymagają postawienia w strefie ogrzewania. Baraki zaś oprócz drewna do budowy wymagają także metalu. Za to są odporne na mróz. W początkowej fazie rozgrywki lepiej jest inwestować w namioty a baraki stawiać tylko jako mieszkania posiłkowe. Możesz zabudować nimi niemal całą pierwotną strefę ogrzewania. Zostaw miejsce tylko na placówkę medyczną, kuchnię oraz ewentualny budynek odblokowany z dekretów np. schronisko dla dzieci. Dopiero gdy wydobycie drewna i metalu, w wyniku działania budynków wydobywczych, częściowo się ustabilizują możesz całkowicie skupić się na budowie baraków.

Czy warto inwestować w ekspedycje?

Oczywiście, że tak. Jak już odkryjesz budynki wydobywcze to warto zwrócić uwagę na radiolatarnię. Zwiadowcy odkrywają okolicę twojego miasta. Dzięki temu możesz ocalić innych ludzi, którzy przetrwali apokalipsę i sprowadzić ich do swojego miasta. W ten sposób uda ci się także zdobyć duże ilości surowców oraz żywności.

Łupy z ekspedycji są dość duże, szczególnie dla mniejszych miast. - Pytania i odpowiedzi Frostpunk | FAQ - Frostpunk - poradnik do gry
Łupy z ekspedycji są dość duże, szczególnie dla mniejszych miast.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Frostpunk

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Frostpunk

zobacz więcej informacji o grze
Frostpunk

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne