poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Surviving Mars

Poradnik do gry Surviving Mars zawiera opisy, solucję i porady, które pomogą ci zagospodarować niegościnny świat marsjańskiej ziemi. Dzięki naszemu poradnikowi pojmiesz mechanikę gry, dowiesz jak rozwinąć swoją kolonię oraz osiągnąć samowystarczalność.

poradnik, solucja do gry w zawiera 112 stron i 133 ilustracji, rozmiar pliku to 4,9 MB

Co zrobić po odpaleniu pierwszy raz Surviving Mars? Ta strona zawiera wiele podstawowych porad, które ułatwią ci pierwsze starcie z tą grą.

 1. Nie buduj ważnych budynków blisko siebie. Chodzi głównie o budowle produkujące energię, wodę oraz tlen. Jeden meteoryt lub diabeł pyłowy może na dość długo je wyłączyć.
 2. Szukaj złóż powierzchniowych. Metal oraz polimer można znaleźć w postaci skał na powierzchni Marsa. Skorzystaj z ciężarówki sterowanej, aby je wydobyć.
 3. Dbaj o kolonistów. Śmierć kolonistów z przyczyn nienaturalnych może doprowadzić do zakończenia misji. Nie zapewnianie mu odpowiednich usług, może sprawić porzucenie przez kolonisty pracy i sprawianie kłopotów. Będziesz zmuszony wtedy to postawienia posterunku i zatrudnienia oficerów. W skrajnych przypadkach, kolonista poczuje nostalgię i będzie chciał wrócić na Ziemię.
 4. Badaj anomalie. Kiedy tylko masz okazję i Twój eksplorator sterowany jest naładowany i wolny, skanuj anomalie. Zawsze przynoszą korzyści np. w postaci punktów badań.
 5. Badaj technologię. W tej grze technologia jest bardzo ważna i bez niej Twoja kolonia nie przetrwa zbyt długo. Nowe technologie wspomagają wydobycie, polepszają życie kolonistów, zmniejszają koszty utrzymania budynków, pozwalają na budowanie nowych budynków.
 6. Buduj baterie, wieże ciśnień i zbiorniki z tlenem. Gdy nastąpi awaria budowli produkujących podstawowe surowce, będziesz miał więcej czasu na uporanie się z problemem. Zapewnią Ci ciągłość w dostarczaniu surowców do kolonistów i co najważniejsze - ich nastroje nie ulegną zmniejszeniu.
 7. Dokonaj ulepszeń. Często po zbadaniu technologii podwyższającej efektywność produkcji, będziesz musiał ręcznie zainstalować ulepszenia. Klikając na odpowiednią budowlę, w prawym górnym rogu przy nazwie budowli, powinieneś dostrzec nowe ikony. To właśnie tam instaluje się nowe ulepszenia.
 8. Zdefiniuj swój styl gry. Ma to duże znaczenia przy wyborze sponsora i profilu dowódcy, a także przy rozważaniach nad rzadkimi metalami. Te metale są potrzebne do produkcji artykułów elektronicznych. Zdecyduj, czy chcesz prowadzić samowystarczalną kolonię, czy eksportować rzadkie metale na Ziemię w celu uzyskania nowych funduszy.
 9. Miej wystarczającą ilość dronów. Drony to podstawowe jednostki i jedne z pierwszych, jakie będziesz miał pod swoją komendą. One odpowiadają za budowanie, konserwację budynków, transport surowców.
 10. Zaglądaj do encyklopedii. Gra posiada własną encyklopedię, ze wszystkimi budynkami, aspektami gry, mechanikami. Ułatwi Ci ona rozgrywkę.
 11. Złoża nie są nieskończone. Klikając Lewym Przyciskiem Myszy na złoże, wyświetlana jest jego wielkość. Dzięki tej wiedzy, możesz oszacować, czy warto sięgać po te złoża. Bardzo przydatna jest technologia przełomu - Nanorafinacja - wydobywa niewielkie ilości surowca po wykończeniu złoża.
 12. Nie buduj niezależnych obwodów zasilających. Gra nie informuje, w którym obwodzie brakuje energii. Użyj wyłącznika, aby odpowiednio przekierować dopływ energii. Połącz swoją infrastrukturę kablami. To samo tyczy się infrastruktury związanej z wodą i tlenem.
W tej sekcji dowiesz się co nieco o sponsorach i jakie bonusy dają - Wybór sponsora w Surviving Mars | Porady na start - Surviving Mars - poradnik do gry

W tej sekcji dowiesz się co nieco o sponsorach i jakie bonusy dają. Głównie wybór sponsora ma istotny wpływ na poziom trudności. Oprócz premii w postaci technologii, sponsorzy mogą zapewnić różne dofinansowania i mają we flocie różną liczbę rakiet.

Którego sponsora wybrać?

Najłatwiejszą opcją jest wybranie Międzynarodowej Misji Marsjańskiej. Nie trzeba się martwić o paliwo oraz o nostalgię kolonistów. Dobrym wyborem są również Korporacja "Błękitne Słońce" oraz Indie ze względu na ich premiowe technologię (technologie, które posiadamy na starcie). Wybór sponsora w głównej mierze zależy od tego, jak bardzo chcesz sobie ułatwić lub utrudnić rozgrywkę. Kościół Nowej Arki wydaje się być ciekawym wyborem, ale będziesz musiał zniwelować ich wadę - karę dla farm hydroponicznych. W późniejszej fazie gry, ta kara nie ma już znaczenia.

Lista sponsorów

Nazwa sponsora

Opis

Międzynarodowa Misja Marsjańska

Liczba rakiet - 5, Poziom trudności - bardzo niski, Finansowanie - $30 000M, Punkty badań na sol - 300, Liczba ochotników - 200.

Bonusy: ładunek dużej rakiety (70 000 kg), koloniści nie czują nostalgii, większa ilość żywności w rakiecie pasażerskiej (x10), rakiety wytwarzają paliwo.

USA

Liczba rakiet - 3, Poziom trudności - niski, Finansowanie - $8 000M, Punkty badań na sol - 300, Liczba ochotników - 100.

Bonusy: ładunek dużej rakiety (70 000 kg), okresowe dodatkowe finansowanie.

Korporacja "Błękitne Słońce"

Liczba rakiet - 2, Poziom trudności - niski, Finansowanie - $10 000M, Punkty badań na sol - 100, Liczba ochotników - 100.

Bonusy: można kupować ochotników za fundusze, dodatkowe rakiety są tańsze, sondy mogą odkrywać złoża rzadkich metali, premiowa technologia - Eksploatacja głębinowa metali (wydobywanie głębokich złóż).

Chiny

Liczba rakiet - 3, Poziom trudności - niski, Finansowanie - $8 000M, Punkty badań na sol - 200, Liczba ochotników - 200.

Bonusy: rakiety pasażerskie mieszczą 10 dodatkowych kolonistów, ochotnicy pojawiają się dwukrotnie szybciej.

Indie

Liczba rakiet - 3, Poziom trudności - normalny, Finansowanie - $7 000M, Punkty badań na sol - 100, Liczba ochotników - 150.

Bonusy: koszt wszystkich budynków zmniejszony o 20%, premiowa technologia - inżyniera mikrograwitacyjna (odblokowuje średnią kopułę).

Europa

Liczba rakiet - 2, Poziom trudności - normalny, Finansowanie - $6 000M, Punkty badań na sol - 400, Liczba ochotników - 100.

Bonusy: 5 dodatkowych technologii na początek, gracz otrzymuje fundusze za każdą zbadaną technologię, podwójne za przełomową.

SpaceY

Liczba rakiet - 5, Poziom trudności - normalny, Finansowanie - $6 000M, Punkty badań na sol - 200, Liczba ochotników - 75.

Bonusy: gniazda dronów mają dodatkowe drony, zaawansowane zasoby tańsze o 50%.

Kościół Nowej Arki

Liczba rakiet - 1, Poziom trudności - wysoki, Finansowanie - $4 000M, Punkty badań na sol - 0, Liczba ochotników - 120.

Bonusy: wszyscy koloniści mają cechę "religijny", podwojony przyrost naturalny, wydajność farm hydroponicznych mniejsza o 50 (wada).

Rosja

Liczba rakiet - 2, Poziom trudności - wysoki, Finansowanie - $5 000M, Punkty badań na sol - 200, Liczba ochotników - 100.

Bonusy: premiowa technologia - napęd ekstraktora (ulepsza ekstraktor, zwiększa produkcję kosztem zużycia paliwa), ulepszenie "napęd ekstraktora" jest darmowe, prefabrykat wytwórni paliwa kosztuje 50% mniej, czas przelotu rakiety jest dłuższy (wada).

Wybór profilu dowódcy, tak samo jak wybór sponsora misji, ma wpływ na poziom trudności gry - Wybór profilu dowódcy w Surviving Mars | Porady na start - Surviving Mars - poradnik do gry

Wybór profilu dowódcy, tak samo jak wybór sponsora misji, ma wpływ na poziom trudności gry. Profile te dają różne bonusy i każdy oferują pewną technologię na start.

Który profil dowódcy wybrać?

Wybór profilu dowódcy powinien zależeć od tego, na jakim stopniu trudności chcesz grać lub jaki jest Twój styl grania. Dobrym wyborem jest Wynalazca i jego technologia dla gniazd dronów. Dzięki temu, możesz stawiać je gdziekolwiek. Przydatne gdy trzeba postawić kopułę gdzieś bardzo daleko, w poszukiwaniu surowców. Technik rakietowy również daje ciekawą premię, ale głównie na środkową fazę gry (daje dostęp do małych latających dronów - wahadłowców o dużym zasięgu). Twój wybór przede wszystkim będzie zależeć od tego, na czym chcesz się skupić najbardziej - polepszaniu jakości życia kolonistów, zwiększeniu produkcji surowców czy czerpaniu większych korzyści wynikających z technologii.

Lista profilów

Nazwa profilu dowódcy

Opis

Wynalazca

Drony są stopniowo ulepszane, aby pracowały szybciej przez 100 soli,

Premiowa technologia - autonomiczne gniazda (gniazda dronów nie wymagają zasilania ani konserwacji).

Oligarcha

Produkcja paliwa większa o 25%,

Premiowa technologia - arkologia (odblokowuje iglicę mieszkalną).

Hydrotechnik

Zna od początku złoże wody,

Kopuły zużywają o 25% mniej wody,

Premiowa technologia - oczyszczanie wody (odblokowuje iglicę, która zmniejsza zużycie wody).

Lekarz

Minimalna wygoda wymagana do urodzenia dziecka zmniejszona o 15,

Premiowa technologia - rekonstrukcja komórkami macierzystymi (wydłużenie długości życia kolonistów).

Psycholog

Koloniści odzyskują dodatkowe 5 punktów zdrowia psychicznego podczas odpoczynku w swoim domu,

Premiowa technologia - formowanie behawioralne (odblokowuje iglicę-sanatorium, która leczy wady kolonistów).

Polityk

Wszystkie dofinansowania są większe o 20%,

Premiowa technologia - marsjańskie patenty (powtarzalna technologia daje dofinansowanie).

Futurolog

Przełomowe technologie są opracowywane o 30% szybciej,

Premiowa technologia - autonomiczne czujniki (wieżyczki detekcyjne nie wymagają zasilania ani konserwacji).

Ekolog

Wygoda pochodząca od dekoracji zwiększona o 10,

Premiowa technologia - wiszące ogrody (odblokowuje iglicę ulepszającą mieszkania w kopule).

Astrogeolog

Zna od początku złoże rzadkich metali,

Wydajność esktraktorów zwiększona o 10%,

Premiowa technologia - głębokie skanowanie (umożliwia poszukiwanie złóż głębinowych w sektorach).

Technik rakietowy

Rozpoczyna z dodatkową rakietą,

Premiowa technologia - beztlenowy napęd odrzutowy (odblokowuje węzeł wahadłowców i transport dalekiego zasięgu).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Surviving Mars

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Surviving Mars

zobacz więcej informacji o grze
Surviving Mars

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne