poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik CrossFire

CrossFire to darmowy FPS, gdzie wcielamy się w członka jednej z dwóch antagonistycznie nastawionych organizacji – antyterrortystów z Global Risk i terrorystów z Black List. Tytuł oferuje mnóstwo rodzajów uzbrojenia, urozmaicone tryby i sieciowe rankingi.

poradnik, solucja do gry w zawiera 45 stron i 33 ilustracji, rozmiar pliku to 2,6 MB

Celowanie odgrywa niezwykle istotną rolę w CrossFire. To właśnie prawidłowe celowanie i odpowiednie pozycjonowanie celownika nawet wówczas, gdy obecnie z prowadzisz ognia, wpływa na odnoszenie zadowalających wyników w grze, szybsze rozwijanie konta i wspinanie się w rankingu. Niniejszy rozdział zawiera wiele informacji, które mogą pomóc Ci w poprawieniu własnej celności.

Najskuteczniejszym sposobem na szybkie wyeliminowanie przeciwnika jest strzał w głowę, który pozwoli na wyrządzenie maksymalnych szkód w jak najkrótszym czasie - Celowanie w CrossFire | Rozgrywka - CrossFire - poradnik do gry

Odpowiednie pozycjonowanie celownika

Najskuteczniejszym sposobem na szybkie wyeliminowanie przeciwnika jest strzał w głowę, który pozwoli na wyrządzenie maksymalnych szkód w jak najkrótszym czasie. Jest to szczególnie istotne przy korzystaniu z broni, które są w stanie natychmiast zlikwidować cel, jak np. AK-47. W przypadku innych broni możesz potrzebować nawet dwóch lub więcej celnych strzałów. Dlatego też warto wyrobić w sobie nawyk trzymania celownika na wysokości, w której powinna znaleźć się głowa przeciwnika, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na zlikwidowanie celu.

Gracz, który cały czas prowadzi celownik na wysokości głowy przeciwnika ma znacznie większe szanse na sprawne zlikwidowanie celu.

Gdy wyglądasz zza ściany lub innej przeszkody, staraj się ustawić celownik w miejscu, gdzie może pojawić się głowa przeciwnika.

Pozycjonując celownik na wysokości głowy przeciwnika, maksymalnie skrócisz czas poświęcony na skorygowanie jego położenia, gdy cel pojawi się w zasięgu wzroku.

Jeżeli walczysz z celem pozostającym w bezustannym ruchu, nie strzelaj na ślepo, lecz postaraj się przewidzieć jego następny ruch i oddaj celny strzał.

Korygowanie odrzutu broni

Każda broń dostępna w CrossFire posiada przyporządkowany odrzut (a niektóre nawet 3, które występują losowo), przez co utrzymywanie celownika w odpowiednim miejscu przy strzelaniu długimi seriami może być nieco kłopotliwe i wymaga ciągłego korygowania ustawienia broni. Poznanie mechaniki najpopularniejszych karabinów i opanowanie rozrzutu pocisków jest niezbędne do polepszania swoich wyników w grze.

W trakcie nauki trasy pocisków można skorzystać z treningowej mapy strzelnicy, która jest dostępna z poziomu sklepu - Celowanie w CrossFire | Rozgrywka - CrossFire - poradnik do gry

W trakcie nauki trasy pocisków można skorzystać z treningowej mapy strzelnicy, która jest dostępna z poziomu sklepu. Wystarczy wejść do sklepu wewnątrz gry, wybrać odpowiednią broń i przejść na mapę treningową. Trasę pocisków możesz sprawdzić na ścianie lub na jednej z tarcz treningowych. W przypadku broni M4A1 pierwsze 2 pociski lecą mniej więcej w cel, a następne nieco w górę i na prawo. Kolejna faza odrzutu broni skupia pociski z prawej strony, po czym przenosi je na lewą stronę. Aby skontrować taki odrzut wystarczy ściągać lufę karabinu nieco do dołu i delikatnie w lewo, po czym kontrować ustawienie celownika ściąganiem myszy w lewą stronę. W trakcie ostatniej fazy opróżniania magazynka należy ściągać mysz w prawą stronę

Pozostawanie w ciągłym ruchu jest bardzo ważnym elementem gry w CrossFire. Wiadomo, że znacznie trudniej trafić w poruszający się cel niż w ten, który stoi w miejscu. Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie, warto wykorzystywać kilka przydatnych technik.

Strefowanie jest techniką wykorzystywaną w każdej grze typu FPS - Poruszanie się w CrossFire | Rozgrywka - CrossFire - poradnik do gry

Strefowanie

Strefowanie jest techniką wykorzystywaną w każdej grze typu FPS. Strefowanie polega na pozostawaniu w bezustannym ruchu, czyli poruszaniu się na boki (rzadko do przodu lub do tyłu) lub po okręgu (w bardzo bliskim kontakcie, gdy chcesz obiec przeciwnika). Bardzo ważne jest, aby w trakcie strefowania utrzymywać celownik na przeciwniku przez cały czas trwania ruchu, co może wymagać wiele praktyki. Kiedy staniesz do walki z prawdziwymi przeciwnikami, musisz być przygotowany na to, że będą oni się wiercić, kucać, a nawet podskakiwać i będziesz zmuszony przewidywać ich ruchy.

Stutter-step

Stutter-step jest techniką przydatną w trakcie korzystania z broni, która polega na natychmiastowym zatrzymaniu postaci w taki sposób, aby oddać maksymalnie celny strzał. Aby wykonać Stutter-step należy:

Poruszać się w jednym kierunku (przykładowo D).

Zwolnić klawisz kierunku (D).

Natychmiast stuknąć klawisz przeciwnego kierunku (A), aby zatrzymać postać.

Oddać strzał.

Stutter-step jest bardzo trudną techniką do wykonania i wymaga wiele praktyki, ale gdy uda Ci się ją opanować, będziesz w stanie natychmiast zatrzymać postać w miejscu z jednoczesnym oddaniem strzału, gdy tylko zauważysz przeciwnika. Do ćwiczenia tej techniki ponownie przyda się mapa strzelnicy, gdzie będziesz mieć możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tarczach imitujących przeciwnika. Pamiętaj, aby w trakcie ćwiczeń trzymać celownik na wysokości głowy przeciwnika.

Sprawdzanie rogów i kątów

W trakcie przemieszczania się po mapie należy pamiętać o sprawdzaniu wszystkich rogów, kątów, zakamarków, przejść lub innych przeszkód terenowych. Gdy pozostajesz poza walką zawsze staraj się trzymać celownik tuż za rogiem lub ścianą/przeszkodą, gdzie może pojawić się przeciwnik. Stosując się do tej zasady będziesz w stanie natychmiast oddać strzał, gdy przeciwnik pojawi się w polu widzenia.

Wykorzystywanie przeszkód terenowych

Mapy w CrossFire zostały zaprojektowane w taki sposób, aby Gracze mieli możliwość chowania się za różnymi przeszkodami terenowymi, jak np. murki, beczki, skrzynki lub kontenery. Można je wykorzystywać jako zasłonę i wychylać się zza nich, korzystając z metody strefowania, aby oddać kilka strzałów po czym powrócić na bezpieczną pozycję. Przeszkody terenowe pozwalają także oddać rzut granatem z bezpiecznej pozycji lub przeładować broń.

W trakcie rozgrywki w CrossFire można korzystać z kilku przydatnych technik strzelania, które znacznie ułatwią rozgrywkę i korzystnie wpłyną na Twoją celność oraz wyostrzą refleks. Niniejszy rozdział zawiera informacje, które mogą zwiększyć Twoje umiejętności strzeleckie i pomogą zapanować nad bronią.

Pestkowanie to technika, która wymaga dużego skupienia i opanowania, ponieważ ruch celownika musi być dobrze przemyślany, a każdy oddany strzał celny - Techniki strzelania w CrossFire | Rozgrywka - CrossFire - poradnik do gry

Pestkowanie

Pestkowanie to technika, która wymaga dużego skupienia i opanowania, ponieważ ruch celownika musi być dobrze przemyślany, a każdy oddany strzał celny. Technika pestkowania wykorzystywana jest do strzelania z dalszej odległości, dzięki czemu Gracz ma możliwość pozostawania w ciągłym ruchu strefingu. Korzystając z tej techniki należy pamiętać o tym, aby strzały oddawać pojedynczo lub maksymalnie po dwa pociski, po czym należy przerwać atak, żeby zresetować odrzut broni. W czasie przerwy można wykorzystać technikę strefowania, aby przemieścić się w bok i ponownie oddać strzał. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że pestkowanie jest skuteczne dopiero w momencie, gdy oddajesz strzał z miejsca, czyli po zakończeniu ruchu. Do największych zalet techniki pestkowania można zaliczyć:

Bardzo niskie zużycie amunicji.

Możliwość pozostawania w ruchu.

Całkowite zniwelowanie odrzutu broni.

Maksymalna kontrola nad celownikiem.

Strzały krótkimi seriami

Strzały krótkimi seriami to chyba najpopularniejsza ze wszystkich technik, która polega na oddaniu od 3 do 7 strzałów przy jednoczesnym, delikatnym korygowaniu ustawienia celownika, zazwyczaj poprzez płynne ściąganie go do dołu. Technika to może być wykorzystywana przy oddawaniu strzałów prawie każdą bronią i najlepiej sprawdza się na średnim i bliskim dystansie. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że technika strzelania krótkimi seriami wymaga stabilnej pozycji, czyli musisz stać w miejscu, aby maksymalnie zwiększyć swoją celność. Zaletami tej techniki są:

Średni poziom zużycia amunicji.

Duża mobilność.

Dobra celność.

Krótka seria może być zabójcza nawet w momencie, gdy nie trafisz w głowę przeciwnika jednak zawsze staraj się celować w górną część ciała.

Rozpylanie

Rozpylanie jest najtrudniejszą techniką do opanowania, ponieważ wymaga od Gracza poznania mechaniki broni, aby skutecznie kontrować jej odrzut. Technika rozpylania polega na bezustannym strzelaniu, aż do momentu całkowitego opróżnienia magazynka, przy jednoczesnym korygowaniu ustawienia celownika. Rozpylanie używane jest zazwyczaj tylko na bliskim dystansie, gdzie prawdopodobieństwo trafienia w cel jest znacznie większe. Największymi zaletami tej techniki są:

Możliwość szybkiego zlikwidowania kilku celów na raz, gdy znajdują się obok siebie.

Jeśli wiesz, że przeciwnik czai się po drugiej stronie zasłony dymnej, możesz spróbować zlikwidować go przy pomocy długiej serii.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
CrossFire

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

CrossFire

zobacz więcej informacji o grze
CrossFire

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji