poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Monster Hunter: World [PS4]

W poradniku Monster Hunter World znajdziesz porady, tipsy i wskazówki, które pomogą zdobyć najlepsze bronie, ekwipunek oraz pokonać i wytropić największe bestie. Nasza solucja zawiera sekrety - poznasz crafting, Palico, rozwój bohatera i umiejętności.

poradnik, solucja do gry w zawiera 210 stron i 178 ilustracji, rozmiar pliku to 9,6 MB

Podsumowanie: Łatwa do nauki broń, która zadaje masę obrażeń - Long Sword | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

Charakterystyka broni

 1. Dużym atutem tej broni jest zasięg ataku i mocne ciosy. W przeciwieństwie do innych wielkich broni, ciosy wykonywane są szybko, wyglądają efektownie i łączą się w ciekawe combosy.
 2. Broń ma naprawdę świetny potencjał jeśli chodzi o zadawane obrażenia i jest łatwa do nauki. Do tego możesz praktycznie w czasie trwania każdego combosa odskoczyć w różnym kierunku.
 3. Zadając obrażenia napełniasz Spirit Gauge (wskaźnik o kształcie ostrza), który możesz zużyć na zadawanie ataków Spirite Blade. Kolejnym ważnym atakiem jest Spirit Thrust - twoja postać zużyje jeden zgromadzony wskaźnik spirit gauge, wyskoczy do góry i zaatakuje wroga. Jeśli trafisz tym atakiem, wskaźnik gromadzonej energii zacznie się powoli regenerować.
 4. Używając tej broni jesteś w stanie łatwo odcinać ogony potworów, co jest przydatne podczas craftingu.
 5. Używając Long Sword jesteś mobilny, co powinieneś wykorzystać i starać się unikać ataków. Możesz również użyć Foresight Slash - jeśli uda ci się je poprawnie wykonać, po uniknięciu ataku, możesz maksymalnie napełnić Spirit Gauge.

Dla kogo jest ta broń?

 1. Long Sword to jedna z wielkich broni, która nie ogranicza zbytnio mobilności. Jeśli inne ciężkie bronie są dla ciebie zbyt ociężałe - spróbuj wybrać tę broń.
 2. Broń ma interesujące combosy i dość łatwy do napełnienia wskaźnik Spirit Gauge. To dobra broń na start przygody - zaawansowane techniki przyjdą łatwo z czasem.
 3. Jeśli jesteś fanem katan i mieczy, to idealnie trafiłeś. Broń oferuje efektowne cięcia, wyskoki i jest bardzo przyjemna do użytkowania.
 4. Taktyki walki tą bronią jest prostolinijna - skupiasz się głównie na atakowaniu, combosy są dość proste i nie musisz opanowywać zbytnio skomplikowanych mechanizmów. Jeśli szukasz w tej grze czystą walkę i od razu chcesz wskoczyć do akcji - wybierz Long Sword.

Podsumowanie: Łatwa do nauki broń, która zadaje masę obrażeń. Oferuje przy tym sporą mobilność i intersujące combosy.

Przydatne combosy

1 - Long Sword | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

1. Podstawowe combo, niezwykle proste, a zadające sporo obrażeń.

2. Po nabiciu energii, możesz wykorzystać ją na ten combos.

3. Combo, które dobrze wykonać, gdy masz 2,3 poziom kumulacji energii. Na zakończenie wystrzelisz się w powietrze - postaraj się trafić we wroga, by odnowić energię.

Podsumowanie: Dość trudna do nauki broń, która oferuje świetne obrażenia, za cenę braku mobilności - Switch Axe | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

Charakterystyka broni

 1. Broń podobna do Charge Blade - tym razem broń jest połączeniem wielkiego topora i miecza. Topór ma świetny zasięg i pozwala trzymać wroga na dystans. Tymczasem miecz jest w stanie zadać olbrzymie obrażenia.
 2. Połączenie dwóch broni daje mnóstwo zastosowań i różnych taktyk w walce. Wiele zależy od ciebie - możesz głównie skupić się na atakowaniu mieczem, lub bazować na połączeniu dwóch oręży i mieszać combosy.
 3. Każda broń ma Phial Type - zależnie od zamontowanego typu, modyfikuje to trochę rozgrywkę. Np. może powodować, że ataki z użyciem miecza będą silniejsze, jednak po wyczerpaniu paska broń wróci do trybu topora i będziesz musiał odczekać chwilę.
 4. Użycie tej broni powoduje, że jesteś bardzo mało mobilny. Musisz bazować głównie na odskokach, choć dość łatwo możesz zostać zraniony. Rekompensatą za to są bardzo silne ciosy, które możesz zadawać.

Dla kogo jest ta broń?

 1. W przeciwieństwie do innych opcji, to dość trudna broń do nauki. Musisz nauczyć się przełączać między różnymi trybami i maksymalizować użycie w pełni naładowanego miecza.
 2. Twoje ataki i ruchy są dość ociężałe i musisz być naprawdę celny w walce. Jeśli wykonasz zbyt dużo combosów i zostaniesz za długo w jednym miejscu, potwór może cię mocno poturbować.
 3. Ataki mieczem są naprawdę silne i jeśli nauczysz się dobrze posługiwać tą bronią, to będziesz w stanie szybko kończyć polowania.
 4. Jeśli chcesz dzierżyć potężną i bardzo efektowną broń, to zdecydowanie świetny wybór. Przechodzenie między dwoma trybami broni wygląda świetnie!

Podsumowanie: Dość trudna do nauki broń, która oferuje świetne obrażenia, za cenę braku mobilności.

Przydatne Combosy

1 - Switch Axe | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

1. Podstawowa sekwencja dla topora.

2. Po kilku ciosach toporem, możesz płynnie przejść w tryb miecza.

3. Dobre combo mieczem, idealne by zaatakować od boku potwora.

Podsumowanie: Prawdopodobnie najlepsza broń na początek przygody z Monster Hunter World - Sword & Shield | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

Charakterystyka broni

 1. Małe gabaryty broni nie powinny cię zrazić. Ta broń w umiejętnych rękach potrafi być naprawdę zabójcza. Do tego jest to moim zdaniem jedna z najlepszych broni, jeśli chodzi o start przygody z Monster Hunter World.
 2. Wybór tej broni oferuje mnóstwo szybkich combosów, sporą mobilność i płynność rozgrywki. Wykonując niektóre combosy jesteś w stanie wyskoczyć do góry i dosiąść potwora, zadając mu dodatkowe obrażenia. Będąc w powietrzu możesz również wykorzystać tarczę, by zadać stun damage (w głowę bestii) i ogłuszyć potwora.
 3. Choć twoja tarcza nie jest tak skuteczna jak u np. Lancera, to zasłaniając się tarczą jesteś w stanie użyć przedmiotów lub strzelić z procy. Twoja postać nie schowa rynsztunku, tak jak w przypadku innych broni.
 4. Jeśli chodzi o procę, ma ona mnóstwo zastosowań. Może nakładać różne statusy, możesz założyć na nią sieć itp. Połącz to z możliwością natychmiastowego wystrzelania w walce, a dostrzeżesz mnóstwo interesujących opcji.

Dla kogo jest ta broń?

 1. Ta broń jest naprawdę dobrą opcją dla każdego gracza. Jest satysfakcjonująca, szybka i oferuje mnóstwo możliwości. Opcja użycia przedmiotu w czasie walki jest nie do przecenienia.
 2. Może nie zadasz tyle obrażeń co innymi ciężkimi broniami, ale sporo nadrobisz mobilnością i uniwersalnymi combosami.
 3. Miecz ma bardzo dużą szybkość ataku. Jest więc ona idealna do nakładania różnych negatywnych statusów na potwory, czy wykorzystywanie podatności na dany żywioł.
 4. To broń, którą świetnie sprawdza się grając solo (duża mobilność, używanie przedmiotów), jak i z drużyną (nakładanie statusów, ogłuszanie wroga).

Podsumowanie: Prawdopodobnie najlepsza broń na początek przygody z Monster Hunter World. Uniwersalna i silna na każdej płaszczyźnie.

Przydatne combosy

1 - Sword & Shield | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

1. Podstawowe combo, które bardzo łatwo opanować.

2. Mocniejsze combo, które zadaje całkiem sporo obrażeń.

3. Sekwencja, która powoduje ogłuszenie wrogów.

4 - Sword & Shield | Bronie - Monster Hunter World - poradnik do gry

4. Po udanym ciosie wbijesz się w powietrze. Możesz wykonać Jumping Slash i chwycić się potwora, lub Fallingh Bash - wycelować w głowę i zadać Stun Damage.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Monster Hunter: World [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Monster Hunter: World

zobacz więcej informacji o grze
Monster Hunter: World

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG