poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Playerunknown's Battlegrounds

W najnowszej solucji do PUBG, czyli Playerunknown's Battleground odnajdziesz porady do wykorzystania zasobów towarzyszących rozgrywce.Poradnik wyjaśni Wam jak skakać ze spadochronem, poprzez walką każdą bronią na kompletowaniu ekwipunku kończąc.

poradnik, solucja do gry w zawiera 129 stron i 142 ilustracji, rozmiar pliku to 6 MB

1. Korzystanie z przyspieszenia pojazdów (klawisz "SHIFT") pozwala zwiększyć ich szybkość poruszania się, co z pewnością przyda się nie raz w kryzysowej sytuacji, lecz spala także o wiele więcej paliwa. Jeśli nie musisz korzystać z tej funkcji, staraj się oszczędzać cenne paliwo - wyjątkiem jest sytuacja, w której w plecaku posiadasz kanister z benzyną.

2. Przyspieszanie pojazdu wpływa także na jego sterowność - w tym trybie znacznie ciężej będzie wykonywać ciasne skręty, przez co łatwiej jest wpaść na przeszkodę terenową, odnosząc obrażenia i unieruchamiając pojazd.

Podróż pojazdem jest szybsza, jednak okoliczni wrogowie bez problemu cię zlokalizują. - Pojazdy | Porady na start - PUBG - poradnik do gry
Podróż pojazdem jest szybsza, jednak okoliczni wrogowie bez problemu cię zlokalizują.

3. Pojazdy to świetna metoda na szybkie pokonywanie olbrzymich dystansów, jednak mają one ogromną wadę - bardzo hałasują. Większość wrogów będzie w stanie określić kierunek, z którego nadjeżdżasz, z dużego dystansu, zyskując nad tobą przewagę. Staraj się nie wjeżdżać pojazdem w gęstą zabudowę i, w razie możliwości, zostawiać pojazd kawałek od budynku, który zamierzasz sprawdzić - w ten sposób znacznie łatwiej będzie ci się do niego zakraść.

4. Przejeżdżanie pojazdem przez most to bardzo zły pomysł, gdyż będziesz podczas tej czynności praktycznie bezbronny. Na moście brakuje miejsca, by manewrować, a wróg ustawiony po drugiej stronie będzie w stanie z łatwością spakować kulkę w głowę twojej postaci. Jeśli to możliwe, staraj się unikać tego typu miejsc.

5. Jeśli do miejsca, do którego musisz się dostać dzieli cię most, warto rozejrzeć się w okolicy za łodzią. Znacznie łatwiej jest przedostać się na drugą stronę przy pomocy łodzi, niż szarżować przez most, który najprawdopodobniej jest obstawiony przez wroga.

6. Pojazdy potrzebują paliwa - jego wskaźnik sprawdzić możesz na ekranie, tuż obok prędkościomierza wehikułu. Staraj się często monitorować jego stan - nie ma nic gorszego niż pusty bak na środku pustkowia, gdzie będziesz łatwym celem dla okolicznych wrogów.

7. Paliwo uzupełnić możesz siedząc w pojeździe - nie musisz z niego wychodzić. Jedynym warunkiem jest to, by pojazd się nie poruszał. Gdy pojazd zostanie zatrzymany, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na bak znajdujący się w ekwipunku, by uzupełnić zapas paliwa pojazdu.

8. Pojazdy mogą z łatwością stoczyć się z górki, jeśli pozostawisz je prostopadle (tyłem bądź przodem) do wzniesienia, narażając cię na ich utratę. By temu zapobiec, wystarczy zaparkować wehikuł w poprzek wzniesienia.

9. Możesz przełączać się pomiędzy różnymi miejscami w pojeździe przy pomocy klawisza "CTRL" i cyfr 1-6. By wskoczyć na miejsce kierowcy wystarczy wykorzystać kombinację "CTRL + 1".

Każdy pojazd potrzebuje benzyny - bak pojazdu uzupełnić możesz przy pomocy kanistrów z tą cieczą. - Pojazdy | Porady na start - PUBG - poradnik do gry
Każdy pojazd potrzebuje benzyny - bak pojazdu uzupełnić możesz przy pomocy kanistrów z tą cieczą.

10. Jeśli chcesz utrudnić wrogowi ucieczkę przy pomocy pojazdu, przestrzel jego opony. Spowolni to znacznie pojazd i utrudni manewrowanie, pozwalając ci z łatwością ostrzelać kierowcę znajdującego się wewnątrz.

11. Jeśli chcesz wysiąść z pojazdu, poczekaj aż się zatrzyma! Wysiadanie z pojazdów gdy te nawet wolno się toczą może poważnie zranić postać - przy większych prędkościach śmierć twojej postaci jest praktycznie nieunikniona.

12. Przewrócony pojazdy to dobre miejsce do ukrycia się lub przygotowania zasadzki. Możesz wykorzystać je, na przykład, by przygotować zasadzkę na wroga, który chce przejechać na drugą stronę mostu, lokując pojazd na samym moście i stojąc za nim. Potem wystarczy tylko dobrze wycelować i posłać kulkę w głowę wroga, by go załatwić.

13. Pamiętaj, iż pojazdy mają swoją wytrzymałość. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości obrażeń dojdzie do eksplozji, zabijając wszystkie znajdujące się wewnątrz postacie.

14. Podróżując pojazdem staraj się nie uderzać w przeszkody terenowe, takie jak inne pojazdy (czy ich wraki), murki i budynki. Każda taka stłuczka osłabia pojazd, a przy odpowiedniej prędkości zada obrażenia twojej postaci. Głupio byłoby zginąć od uderzenia w płot.

15. W pojeździe może na raz przebywać kilka postaci. Jest to przydatne wtedy, gdy grasz w trybie Duo lub Squad, mając ze sobą 1-3 dodatkowych kompanów w drużynie. Pamiętaj jednak, iż wróg także może wsiąść do twojego auta i bez problemu wpakować ci wtedy serię w głowę.

1. W grze Playerunknown's Battlegrounds do wyboru są trzy tryby rozgrywki - Solo, Duo i Squad. Pierwszy pozwala na grę w pojedynkę, drugi umożliwia rozgrywkę z jednym kompanem, a ostatni pozwala stworzyć drużynę składającą się z maksymalnie 4 osób. W każdym trybie gra się inaczej i na gracza czekają inne wyzwania. W jednej z aktualizacji dodano do gry także dwa nowe tryby - Solo FPP i Duo FPP. Są identyczne jak ich "normalne" odpowiedniki, z jedną jednak różnicą - narzucają grę w trybie z pierwszej osoby.

2. Gra w drużynie pozwala znacznie łatwiej chronić wszystkie flanki. Normalnie nie jesteś w stanie monitorować tego co dzieje się dookoła, jednak grając w 2, a szczególnie w 4 osoby, drużyna będzie z łatwością, pod warunkiem, iż nie zawiedzie komunikacja, osłaniać wszystkie strony.

3. Grając w drużynie, czy to w trybie Duo czy Squad, musisz cały czas komunikować się z kompanami. Informuj ich o zauważonych przeciwnikach, o zrzucie zaopatrzenia, porzuconym samochodzie czy budynku, który warto sprawdzić. Do tego wymagany jest mikrofon, jednak nie jest to dzisiaj żadnym problemem - pierwsze lepsze gamingowe słuchawki są w niego wyposażone.

4. Informując graczy z drużyny o tym, gdzie znajduje się wróg, korzystaj z kompasu - ten znajdziesz u góry ekranu. Zamiast tłumaczyć komuś, że wróg znajduje się na wprost ciebie, wystarczy podać kierunek - W, WE czy N, co pozwoli wszystkim szybko zorientować się w sytuacji.

5. Warto grać ze znajomymi i ustalać zawczasu strategię rozgrywki - niektórzy gracze preferują spokojną, przemyślaną grę, inni z kolei wolą wlecieć w sam wir walki i strzelać się z przeciwnikami. Ujednolicenie planu to klucz do sukcesu - jeśli każdy gracz będzie robił coś innego, twoja drużyna nie będzie miała szans na wygraną.

6. Dostosuj ustawienia komunikacji głosowej tak, by najbardziej sprzyjały waszej taktyce. W opcjach, w zakładce dźwięk (Sound) znajdziesz opcję dostosowania kanału dźwięku (Voice Channel) - pozwala to ustawić, czy twoja słowa usłyszą wszyscy znajdujący się w pobliżu wrogowie, wyłącznie twoi sojusznicy, czy nikt. Grając w drużynie warto ustawić opcję na "wyłącznie drużyna" (Only Team) - w przeciwnym wypadku wróg będzie w stanie zlokalizować was, gdy będziecie się do niego zbliżać i rozmawiać.

7. W trybach drużynowych wrogowie po otrzymaniu odpowiedniej ilości obrażeń zostają ogłuszeni. Potem należy ich dobić, trafiając ich jeszcze kilka razy. Jednakże, gdy wszyscy wrogowie z jednej drużyny zostaną ogłuszeni, cała drużyna zostanie automatycznie zabita. Wrogowie mogą podnosić swoich kompanów, gdy zostaną ogłuszeni - nie zostawiaj obezwładnionych przeciwników bez nadzoru.

8. Ogłuszony wróg może zostać wykorzystany do przygotowania zasadzki na przeciwników. Obezwładnij jednego wroga (najlepiej na w miarę otwartym terenie), lecz go nie dobijaj. Poczekaj chwilę, by jego członkowie drużyny poczuli się bezpieczni i postanowili go ocucić - wtedy wystarczy tylko ich wybić, sprawnie likwidując całą drużynę.

9. Pamiętaj, by monitorować stan zdrowia swoich kompanów. Gdy któryś zostanie powalony, możesz udzielić mu pomocy, pod warunkiem, że nie dobił go wróg. Nie rzucaj się jednak ślepo na pomoc, gdyż możesz wpaść wprost pod lufę wrogów, którzy przed momentem załatwili twojego kompana.

10. Śmierć w trybie drużynowym to nie koniec gry. Możesz wciąż obserwować pozostałych przy życiu członków drużyny (a nawet informować ich o zauważonych wrogach - szczególnie, gdy korzystacie z zewnętrznego komunikatora głosowego). Warto z tego korzystać, gdyż można przy tej pomocy nauczyć się sporo nowych rzeczy.

11. Ważnym jest, by drużyna trzymała się razem. Nie trzeba koniecznie podróżować w odstępach kilku metrów od siebie, czy nawet jednym pojazdem, jednak nie warto też oddalać się na większe dystanse jak kilkadziesiąt metrów. Podróżowanie w zwartej grupie pozwoli lepiej radzić sobie z grupami przeciwników i wspomagać kompanów, gdy coś pójdzie nie tak.

12. Dziel się sprzętem z kompanami. Nie ma sensu chomikować wszystkich apteczek czy wspomagaczy dla siebie, czy przenosić kilku nieużywanych egzemplarzy broni, gdy reszta drużyny nie jest w pełni wyposażona. Im lepiej wyekwipowany będzie każdy członek drużyny, tym bardziej skuteczna będzie ona jako całość.

Normalnie w grze do wyboru są dwa tryby widoku - z pierwszej (FPP) i trzeciej osoby (TPP). Można się między nimi płynnie przełączać, jednak tryb TPP posiada sporo zalet - jak, chociażby, możliwość wyglądania zza osłony bez wychylania się zza niej. Jedna z aktualizacji wprowadziła do gry dwa nowe tryby gry - Solo FPP i Duo FPP. Są to warianty trybów Solo i Duo, które narzucają każdemu graczowi rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. Wiąże się to z kilkoma ograniczeniami

1. Grając w trybie FPP nie możesz już bezkarnie wyglądać zza osłony, bez wystawiania się na ogień. Tutaj musisz faktycznie wychylić się z zza drzewa, budynku czy skały, by być w stanie cokolwiek zobaczyć, co z kolei sprawia, iż możesz oberwać od obserwującego teren wroga. Działa to jednak w obie strony - wróg także musi się wychylić.

2. Nie ma także możliwości zaglądania do wnętrza budynku poprzez odpowiednie manewrowanie kamerą. Tutaj jedynym sposobem na to, by sprawdzić co dzieje się w budynku, jest po prostu wejście do budynku, lub zaglądanie przez okna - w obu przypadkach może się to zakończyć twoją szybką śmiercią. Oznacza to też, iż łatwiej bronić się wewnątrz zabudowań, szczególnie, jeśli wróg porusza się bezmyślnie i jesteś w stanie bez problemu namierzyć kierunek, z którego się zbliża.

3. W trybie FPP w dalszym ciągu możesz korzystać z przycisku "ALT", by rozglądać się na boki. Możesz jednak rozglądać się jedynie w obrębie mniej więcej 180 stopni - nie da się patrzeć do tyłu.

4. Warto uważać podczas jazdy pojazdem, gdyż będziesz mieć ograniczoną widoczność związaną z innym trybem widzenia. Jeszcze bardziej kluczowym jest, by nie pchać się samochodem wewnątrz zabudowań - jeśli chcesz sprawdzić budynek, ustaw samochód w odległości mniej więcej 100 metrów od niego i powoli zbliż się do zabudowań. W ten sposób ograniczysz hałas, jaki generuje samochód, pozwalając łatwiej zakraść się do wroga.

5. Pamiętaj, iż możesz w tym trybie grać ze znajomym w trybie DUO. Jest to o tyle kluczowe, iż nie będziesz w stanie monitorować tego, co dzieje się dookoła ciebie - szczególnie za twoimi plecami. Dzięki towarzyszowi możesz spokojniej przemieszczać się w danym kierunku, podczas gdy on (bądź ty) będzie obstawiał plecy, zmniejszając szansę ataku od flanki.

6. Podczas skoku z samolotu i późniejszego lotu w stronę twardego gruntu, rozgrywka będzie toczyć się w widoku z trzeciej osoby. Wykorzystaj ten fakt by zlokalizować możliwie najwięcej przeciwników, nim wszyscy dotrzecie do ziemi. Gdy tylko wylądujesz, gra wymusi na tobie (i innych graczach) widok z pierwszej osoby.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Playerunknown's Battlegrounds

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Playerunknown's Battlegrounds

zobacz więcej informacji o grze
Playerunknown's Battlegrounds

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji