poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka (Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring)

Poradnik do klasycznej gry przygodowej Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring, zawierający szczegółowy opis przejścia poprzedzony radami dotyczącymi sposobu prowadzenia rozgrywki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 61 stron i 184 ilustracji, rozmiar pliku to 4,2 MB

Baker Street

[45] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[45]

[46] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[46]

45 - Wysłuchaj rozmowy pomiędzy Holmesem a Watsonem. Sherlock zajmie się badaniem przedmiotów a doktorek pogrzebie trochę w książkach. Zaczniemy od tego drugiego. Odwróć się i kliknij na DOWOLNĄ książkę z drugiego rzędu od góry. Przejdź do inwentarza i przeczytaj fragment książki na temat pozostawiania śladów (Book about footprints).

46 - Kliknij teraz na środkowy rząd (screen) i ponownie przejdź do dziennika. Dokładnie przeczytaj dokument na temat badań balistycznych (Ballistic Science). Watson doda od siebie, że to ważna sprawa. :-)

[47] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[47]

[48] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[48]

47 - Na koniec weź książkę z drugiego rzędu od dołu. Po raz kolejny skieruj się do dziennika i przeczytaj notatkę na temat tabaki (Study of tobacco). Twoją szczególną uwagę powinny zwrócić dwie kwestie: to, że cygaro pochodziło z Brazylii a także właściwości pewnego zioła, z którego go wytworzono.

48 - Teraz obejmiesz kontrolę nad Sherlockiem. Będziesz musiał zbadać kilka rodzajów przedmiotów: kawałek białego ubrania, niewielkie pudełko, proch strzelniczy, biały proszek a także pozyskane kosmyki włosów. Podejdź do znajdującego się po prawej stronie ekranu stołu laboratoryjnego.

[49] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[49]

[50] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[50]

49 - Zaczniemy od ubrania. Jeśli nie chcesz się zgubić, postępuj ZGODNIE z moim opisem. Zabierz wodę (Water) i połóż ją na metalowej misce podpartej trzema nogami (lewa strona ekranu, screen). Zabierz zieloną butelkę oznaczoną jako Soap (mydło), a następnie użyj jej na wodzie postawionej już na trójnogu. Woda powinna zmienić kolor na żółty.

50 - Kliknij w ukazanym na screenie miejscu, aby aktywować palnik. Wybierz z inwentarza kawałek brudnego ubrania (Piece of dirty white clothes) i włóż go do wody. Otrzymasz oczyszczony kawałek ubrania, który powróci do inwentarza.

[51] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[51]

[52] - Baker Street (1) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[52]

51 - Ponownie postaw miskę z wodą na trójnogu. Tym razem nie zabieraj jednak mydła, zamiast tego podnieś buteleczkę oznaczoną napisem Solvent (rozpuszczalnik, screen). Wlej zawartość butelki do wody, włącz palnik a następnie włóż do powstałej substancji kawałek ubrania. Sherlock określi rodzaj znajdujących się na nim plam.

52 - Wybierz z inwentarza kawałek ubrania i połóż go na szybce pod mikroskopem (screen). Wysłuchaj komentarza Sherlocka, a następnie otwórz dziennik. Przejdź do raportów (druga zakładka), dowiesz się, że materiał, z którego wykonano to ubranie, przypomina bawełnę, z której wytwarzane są oficerskie rękawiczki.

[53] - Baker Street (2) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[53]

[54] - Baker Street (2) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[54]

53 - Wybierz z inwentarza czarny proch (Powder). Zebrałeś go z drzwi niedaleko miejsca, w którym znajdowała się zbroja. Przenieś proch na metalową miskę (screen) a następnie włącz palnik. Na koniec przeczytaj komentarz z dziennika - to z całą pewnością proch strzelniczy.

54 - Wybierz z inwentarza kosmyk czarnych włosów (Black hair), a następnie połóż go na szybce mikroskopu. Wejdź do dziennika i przeczytaj wnioski - to męskie włosy, na dodatek wyjątkowo natłuszczone. :-)

[55] - Baker Street (2) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[55]

[56] - Baker Street (2) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[56]

55 - Wybierz z inwentarza szkło powiększające i użyj go na małym pudełku (także i ono znajduje się w inwentarzu). Zdobędziesz trzeci kawałek białego proszku. Połóż wszystkie takie obiekty na szybce mikroskopu. Okaże się, iż są one identyczne, zostaną więc zmieszane w jeden biały proszek, który powróci do Twojego inwentarza.

56 - Wybierz otrzymany przed chwilą biały proszek i połóż go na metalowej misce. Włącz palnik, nie otrzymasz jednak żadnego efektu. Weź więc wodę i połóż ją na misce osadzonej na trójnogu. Załącz palnik, a następnie włóż biały proszek do wody (screen). Owocem Twoich wysiłków będzie klejąca się substancja, reszta wyników znajduje się w dzienniku. Okaże się, iż mogła ona być użyta do zatuszowania obecności prochu strzelniczego.

[57] - Baker Street (2) - Dzień 1 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[57]

57 - Wybierz z inwentarza kosmyk rudych włosów i przenieś je na szybkę mikroskopu. Po zakończeniu badań załączy się scenka z rozmowy pomiędzy Sherlockiem a Watsonem.

Aby móc podsumować cały dzień będziesz musiał jeszcze zaliczyć stosunkowo złożony test. Poniżej znajdziesz prawidłowe rozwiązanie. Zanim przystąpisz do testu wysłuchaj komentarzy Sherlocka. Kliknij na zakładkę Quiz. Aby ujrzeć pierwsze pytanie, skorzystaj z rolki w myszce.

PYTANIE 1 - Do we have an idea of the weapon used for the crime? (Czy mamy teorię na temat broni, której użyto w trakcie morderstwa?)

ODPOWIEDŹ - Yes (Tak).

DOWÓD - Wybierz pierwszą zakładkę (rozmowy) i odszukaj drugą rozmowę z Pattersonem (Colonel Patterson - Sherringford Hall - 14th of October 1897 - Second time). Kliknij na pustej ramce, aby ją przenieść.

PYTANIE 2 - Could the murderer escape through the stairs going to the second floor? (Czy morderca mógł uciec korzystając ze schodów prowadzących na drugie piętro?)

ODPOWIEDŹ - No (Nie).

DOWÓD - Wybierz rozmowę z Mary (Mary - Sherringford Hall - 14th of October 1897)

PYTANIE 3 - The ashes found in the smoking room are from English cigarettes? (Czy popiół znaleziony w palarni pochodzi z angielskich papierosów?)

ODPOWIEDŹ - No (Nie).

DOWÓD - W czerwonej ramce musi znaleźć się raport z odnalezienia kawałka cygara przed posiadłością (In the garden outside the service door...), w zielonej dokument na temat tabaki (Study of tobacco).

PYTANIE 4 - Was the side door going to kitchen open after the shot? (Czy boczne drzwi prowadzące do kuchni były otwarte po oddaniu strzału?)

ODPOWIEDŹ - No (Nie).

DOWÓD - Rozmowa z Satterthwaite'em (Satterthwaite - Sherringford Hall - 14th of October 1897)

PYTANIE 5 - Did Miss Lambert choose table-cloths and arrange tables? (Czy Panna Lambert wybrała przykrycia i przygotowała stoły?)

ODPOWIEDŹ - No (Nie).

DOWÓD - W pierwszej ramce rozmowa z Pannisterem (Carl Pannister - Sherringford Hall - 14th of October 1897), w drugiej rozmowa z Panną Lambert (Miss Lambert - Sherringford Hall - 14th of October 1897)

PYTANIE 6 - Do we have an idea of the murderer's weight? (Czy mamy teorię na temat tego, ile przestępca może ważyć?)

ODPOWIEDŹ - Yes (Tak).

DOWÓD - W czerwonej ramce raport na temat odległości znalezionego na drzwiach prochu od ziemi (In the corridor to the kitchen...), w zielonej dokument na temat badań balistycznych (Ballistic science)

PYTANIE 7 - Among the interrogated people, did any others than Colonel Patterson have bad eyesight? (Czy wśród przesłuchiwanych osób ktoś poza Pattersonem ma problemy ze wzrokiem?)

ODPOWIEDŹ - Yes (Tak).

DOWÓD - W niebieskiej ramce rozmowa z Panną Lambert (Miss Lambert - Sherringford Hall - 14th of October 1897), w zielonej lista gości (Guest List)

Jeśli nigdzie nie pomyliłeś się Sherlock i Watson pogratulują sobie dobrej roboty. To tyle na dziś.

Dzień drugi (15.10.1897)

Baker Street

[01] - Baker Street - Dzień 2 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[01]

[02] - Baker Street - Dzień 2 - Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka - poradnik do gry

[02]

01 - Załączy się scenka. Dwójkę naszych detektywów odwiedzi zaprzyjaźniony inspektor Lestrade, który przyniesie ze sobą dokumenty związane z morderstwem. Po odzyskaniu kontroli nad Watsonem zbadaj inwentarz, oprócz tych przedmiotów, z którymi zaczynałeś pierwszy dzień powinieneś mieć zdobyte zdjęcie (młodej kobiety).

02 - Przejdź do dziennika i przejrzyj WSZYSTKIE otrzymane od inspektora dokumenty. A są to: The crime (ogólne informacje na temat popełnionego przestępstwa), Instrument of crime (Przedmiot użyty w trakcie zbrodni), The motive (Motyw), The development of crime (Rozwój śledztwa), Scotland Yard Report (Oficjalny Raport Scotland Yardu) oraz Melvyn Brombsy (Informacje na temat zabitej osoby). Dowiesz się kilku ciekawych rzeczy, między innymi tego, że zabójca nie znajdował się w sali balowej ani w najbliższym korytarzu. Wybierz mapę i skieruj się do Sherringford Hall.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka

zobacz więcej informacji o grze
Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe