poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Seven: The Days Long Gone

Nieoficjalny poradnik do Seven: The Days Long Gone zawiera komplet informacji pomocnych w zrozumieniu podstaw gry oraz w ukończeniu wszystkich jej misji. Znajdziesz tu opis zadań głównych i pobocznych, porady dotyczące rozgrywki czy rozwoju postaci.

poradnik, solucja do gry w zawiera 240 stron i 259 ilustracji, rozmiar pliku to 20,8 MB

Karty dostępu to unikalne przedmioty w grze Seven: The Days Long Gone, które mogą ułatwiać ci włamywanie się do wybranych pomieszczeń i obszarów na mapie - Jak zdobywać karty dostępu i gdzie ich używać? - Seven The Days Long Gone - poradnik do gry

Karty dostępu to unikalne przedmioty w grze Seven: The Days Long Gone, które mogą ułatwiać ci włamywanie się do wybranych pomieszczeń i obszarów na mapie. Karty używane są przez technomagów pilnujących porządku na kolonii karnej Peh i to właśnie dzięki okradaniu strażników możesz najprościej zdobywać te przedmioty. Możesz używać opcji kradzieży kieszonkowej lub odnajdywać karty przy zwłokach zamordowanych technomagów (przykład na obrazku). Karty dzielą się na trzy grupy - poziomu 1 (zielone), poziomu 2 (żółte) i poziomu 3 (czerwone). W celu zwiększenia szans na zdobycie kart wyższych poziomów odwiedź posterunki 04-07 i rozglądaj się za bardziej elitarnymi żołnierzami, bo to oni zazwyczaj mają je w posiadaniu.

Zdobyte karty możesz używać przy wybranych terminalach i zamkach magnetycznych, np. tych znajdujących się na terenie wrogich baz czy rozmieszczonych przy posterunkach kontrolnych. W celu skorzystania z karty poziom zabezpieczeń zamka/terminalu nie może jednak przekraczać poziomu uprawnień zdobytej karty (np. zielonej karty nie możesz użyć na zamku 2 poziomu). Korzystanie z kart pozwala na pomijanie konieczności rozgrywania mini-gier czy polegania na wytrychach. Możesz w rezultacie zaoszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko bycia przyłapanym na gorącym uczynku.

Bardzo ważna informacja - Każda zdobyta karta dostępu może być użyta tylko jeden raz i następnie bezpowrotnie przepada. Staraj się w rezultacie polegać na nich tylko w sytuacjach, w których złamanie zabezpieczeń wrogiego systemu byłoby bardzo ryzykowne.

W grze Seven: The Days Long Gone możesz używać mechanizmu szybkiej podróży do sprawnego przemieszczania się po wyspie Peh, aczkolwiek opcja ta jest początkowo zablokowana. Musisz zacząć stopniowo odblokowywać punkty szybkiej podróży w kolejnych sektorach kolonii karnej i poniżej opisaliśmy w jaki sposób się tego dokonuje.

Od momentu dotarcia do kolonii karnej gra pokazuje na mapie wyspy rozmieszczenie punktów szybkiej podróży reprezentujących miejsca, w których zatrzymują się wagoniki sieci transportowej - Jak odblokować opcję szybkiej podróży? - Seven The Days Long Gone - poradnik do gry

Od momentu dotarcia do kolonii karnej gra pokazuje na mapie wyspy rozmieszczenie punktów szybkiej podróży reprezentujących miejsca, w których zatrzymują się wagoniki sieci transportowej. Są one niestety początkowo nieaktywne, ale jeśli chcesz możesz zbadać jeden z nich żeby otrzymać dodatkowe informacje od Artanaka.

Nie możesz od razu odblokować sobie dostępu do całej sieci transportowej. Zamiast tego w grze odblokowuje się dostęp do kolejnych odgałęzień sieci. Z każdym odgałęzieniem powiązany jest terminal systemu nadzorującego (Overseer) i przykładowy znacznik tego typu stanowiska prezentuje powyższy obrazek.

Na odblokowanie pierwszego odgałęzienia sieci możesz zdecydować się z własnej inicjatywy lub zaczekać aż przystąpisz do głównego zadania Azyl - Jak odblokować opcję szybkiej podróży? - Seven The Days Long Gone - poradnik do gry

Na odblokowanie pierwszego odgałęzienia sieci możesz zdecydować się z własnej inicjatywy lub zaczekać aż przystąpisz do głównego zadania "Azyl". Główny bohater jest wtedy zmuszany do uzyskania dostępu do kolejki żeby z jej pomocą dotrzeć do tajnej kryjówki.

Zainteresuj się terminalem w bazie sasiadującej z punktem kontrolnym 3 na północ od miasta Mortbane. Jest to pilnie strzeżowa strefa i najlepiej jest ją zinfiltrować w przebraniu żołnierza (Technomagi Soldier) - podpowiedzi jak tego dokonać są na stronie Gdzie i jak zdobyć dobre przebrania?. Musisz dotrzeć do dużego stanowiska komputerowego pokazanego na obrazku i je odblokować (np. zaliczając mini-grę hakerską).

Zauważ, że ikona komputera na mapie świata zmieniła swój kolor z białego na niebieski - Jak odblokować opcję szybkiej podróży? - Seven The Days Long Gone - poradnik do gry

Zauważ, że ikona komputera na mapie świata zmieniła swój kolor z białego na niebieski. Na niebiesko są też od tej pory oznaczone wszystkie punkty szybkiej podróży powiązane z odblokowanym odgałęzieniem sieci. Możesz do nich od tego momentu docierać (przykładowy panel na obrazku) i podróżować w obrębie tego odgałęzienia.

Jeśli chcesz zwiększyć zasięg szybkiej podróży to musisz włamać się do terminali systemu nadzorującego rozlokowanych w innych częściach wyspy (pozostałe białe ikony komputerów na mapie). Wiedz jednak, że każdy kolejny terminal jest coraz lepiej strzeżony. Musisz liczyć się z tym, że kolejne terminale systemu nadzorującego będą znajdowały się w zamkniętych pomieszczeniach wymagających polimerowych lub technicznych wytrychów oraz że będą ich pilnowali elitarni wrogowie. Przeciwników pilnujących terminali nie warto zabijać, bo jest duże ryzyko, że znajdziesz się na celowniku wszystkich żołnierzy z posterunku. Próbuj odciągać ich lub zakradać się do terminali po załączeniu (najlepiej mocno ulepszonej) niewidzialności.

Nektar to unikalna substancja w grze Seven: The Days Long Gone, która pozwala na korzystanie z umiejętności oraz ulepszanie ich - Gdzie odnajdywać Nektar i do czego służy? - Seven The Days Long Gone - poradnik do gry

Nektar to unikalna substancja w grze Seven: The Days Long Gone, która pozwala na korzystanie z umiejętności oraz ulepszanie ich. Odnajdywaniem nektaru musisz zajmować sie w trakcie przechodzenia gry. Są to małe fiolki (obrazek), które po zdobyciu traktowane są przez grę jako przedmioty questowe. Nie musisz ich używać ani nie możesz też przez przypadek pozbyć się ich z inwentarza. Możesz oczywiście w dowolnym momencie gry zajrzeć do inwentarza i sprawdzić iloma fiolkami aktualnie dysponujesz.

Kolekcjonowanie fiolek z nektarem pozwala na zapełnianie slotów w zakładce czipów umiejętności (Skill Chip) - Gdzie odnajdywać Nektar i do czego służy? - Seven The Days Long Gone - poradnik do gry

Kolekcjonowanie fiolek z nektarem pozwala na zapełnianie slotów w zakładce czipów umiejętności (Skill Chip). W slotach mogą być umieszczane nowe aktywne/pasywne umiejętności lub ulepszenia dla wybranych już wcześniej umiejętności. Fiolki z nektarem możesz zdobywać w wyniku postępów w grze lub odnajdywać we własnym zakresie. W tym drugim przypadku zainteresuj się pobocznym questem "Gorączka złota", który dodawany jest do dziennika po odnalezieniu jednej z fiolek. W przykładzie z powyższego obrazka jest to fiolka znaleziona w sejfie kaplicy w Mortbane (główne zadanie "Kontaktu brak").

W sumie na przestrzeni całej gry możesz pozyskać 32 fiolki z nektarem, w tym 11 w ramach zaliczania wspomnianego pobocznego zadania "Gorączka złota".

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Seven: The Days Long Gone

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Seven: The Days Long Gone

zobacz więcej informacji o grze
Seven: The Days Long Gone

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG