poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Sudden Strike 4

Poradnik do gry Sudden Strike 4 pomoże ci opanować wszystkie elementy związane z rozgrywką oraz z przejściem kampanii znajdujących się w grze. Dowiesz się jakie są dostępne jednostki czy jak prowadzić bitwy.

poradnik, solucja do gry w zawiera 124 stron i 116 ilustracji, rozmiar pliku to 10 MB

Czołgi to najlepsze jednostki do miażdżenia wroga. Posiadają pancerz odporny na pociski małokalibrowe, potrafi znieść wiele pocisków odłamkowych oraz przeciwpancernych (zależnie od typu pancerza) i jest uzbrojony w karabin oraz obrotową wieżę. Może strzelać w ruchu, choć celniej prowadzi ostrzał w pozycji stacjonarnej. Jest kilka rodzajów czołgów: lekkie (szybkie, ale mają słaby pancerz oraz małą armatę), średnie (średnia prędkość, dobra armata i przedni pancerz) ciężkie (powolny i paliwożerny, za to bardzo wytrzymały i odporny na pociski o mniejszym kalibrze), piechoty (zabójczy przeciwko piechocie; uzbrojony w działo o większym kalibrze, które strzela lepszymi pociskami odłamkowymi, ale gorzej sobie radzi z czołgami wroga).

?Czołgi to trzon uderzeniowy twojej armii - Czołgi i lekkie pojazdy opancerzone | Typy wojsk - Sudden Strike 4 - poradnik do gry

Czołgi to trzon uderzeniowy twojej armii. Mają za zadanie niszczyć piechotę, umocnienia i czasem też czołgi wroga. Zwróć uwagę na mały zasięg widzenia czołgów, ponieważ piechota jest z tyłu. U dołu widzisz radzieckie czołgi lekkie BT-7, u góry czołgi średnie T34/76, a z prawej ciężki czołg IS-2 w wersji elitarnej.

Wadą czołgów jest małe pole widzenia, przez co ciągle potrzebują wsparcia piechoty lub lotnictwa. Możesz zaopatrzyć się w specjalną umiejętność powiększająca zasięg widzenia lub nakazać dla jednego z członków załogi, aby wyjrzał przez właz. Zwiększy zasięg wzroku, ale żołnierz stanie się podatny na ostrzał. W ostateczności, możesz kazać opuścić pojazd jednemu z kierowców ma chwilę, aby wykrył pobliskich wrogów. Jest to ryzykowne zagranie, ponieważ w taki sposób możesz łatwo stracić żołnierza. Wszystkie pojazdy możesz wzbogacić o takie ulepszenia jak fortyfikowanie workami z piaskiem lub kamuflaż. W ten sposób zwiększysz ich wartość bojową i będziesz mógł wykorzystać w np. zasadzkach lub obronie. Bardzo przydatne są granaty dymne do ucieczki lub ukrywania swoich pozycji przed ostrzałem wroga. Możesz też dodać polowe narzędzia naprawcze, które jednorazowo "uleczą" z obrażeń krytycznych.

Ten Tygrys ma zniszczoną gąsienicę i jest łatwym celem dla twoich Shermanów. Teraz należy zaatakować go od tyłu lub boku, aby przyspieszyć dzieło zniszczenia. - Czołgi i lekkie pojazdy opancerzone | Typy wojsk - Sudden Strike 4 - poradnik do gry
Ten Tygrys ma zniszczoną gąsienicę i jest łatwym celem dla twoich Shermanów. Teraz należy zaatakować go od tyłu lub boku, aby przyspieszyć dzieło zniszczenia.

Czołgi są bardzo podatne na ostrzał z boków lub tyłu i może zyskać krytyczne uszkodzenia np. zniszczona gąsienica, które wpłynie na efektywne dowodzenie takimi pojazdami. Nie możesz przywrócić punktów wytrzymałości czołgów ani innych pojazdów (ewentualnie, do 50%, ale tylko posiadając specjalną umiejętność doktryny wsparcia). Czasem lepiej ewakuować załogę i przenieść ją do innego pojazdu lub wesprzeć oddziały piechoty dodatkowymi żołnierzami.

Pojazdy opancerzone to lekkie wozy, zazwyczaj kołowe, które również posiadają pancerz i wieżyczkę. Są zdecydowanie szybsze do czołgów i potrzebują mniej paliwa. Jednak nie wytrzymają takiego ostrzału jak czołgi. Potrzebują mniejszych załóg i świetnie nadają się do zwiadu. Oprócz wozów zwiadowczych, pod tą kategorię zaliczają się również pojazdy przeciwlotnicze. Mają bardzo małe opancerzenie, jednak ich działka mogą nie tylko zniszczyć samoloty, ale również piechotę lub lekko opancerzone pojazdy.

Najlepszą i najtańszą formą obrony przeciwko opancerzonym pojazdom wroga są działa przeciwpancerne, mogą się oraz być holowane przez ciężarówki i niektóre pojazdy. - Działa przeciwpancerne i niszczyciele czołgów | Typy wojsk - Sudden Strike 4 - poradnik do gry
Najlepszą i najtańszą formą obrony przeciwko opancerzonym pojazdom wroga są działa przeciwpancerne, mogą się oraz być holowane przez ciężarówki i niektóre pojazdy.

Działa przeciwpancerne to postrach czołgów. Mają świetną penetrację pancerzy wroga, zwłaszcza jej cięższe, przeciwlotnicze wersje. Są to idealne wojska do niszczenia pojazdów wroga. Posiadają dobrą penetrację, zadają spore obrażenia czołgom i są bardzo celne. Możesz je łatwo przejąć atakując piechotą z flanki lub od tyłu. Piechota ma tendencję do atakowania załogi działa, więc jeśli nie jest zwrócona do ciebie przodem, gdzie ukrywają się wtedy za pancerzem, masz szansę na szybką ich eliminację. Worki z piaskiem zapewniają dodatkową wytrzymałość działa lub przyjmują część obrażeń. Duża koncentracją dział pozwala na szybką eliminację wrogów, zanim jakiś czołg odpowie ogniem. Staraj się ustawiać je pośród roślinności lub za budynkami, żeby wyjeżdzający czołg był łatwym celem dla twoich dział. Zawsze staraj się mieć dodatkową piechotę wokół pozycji twoich dział, aby mogły łatwiej namierzać cele. Jeśli nie rozstawiłeś worków z piaskiem, działa będą się automatycznie obracać w stronę przeciwnika. Jeśli lekkie działo posiada pełną obsługę, możesz popchać je do nowej pozycji. Każde działo możesz podczepić do ciężarówek, aby przetransportować je na nowe pozycje (lub do lekkich pojazdów, jeśli masz odblokowaną umiejętność Haki do przetaczania)

Niszczyciele czołgów to mobilne działa przeciwpancerne na gąsienicach. Zazwyczaj posiadają dobre opancerzenie na poziomie średnich czołgów oraz mocne działo przeciwpancerny o lepszym kalibrze niż czołgi średnie czy lekkie. Mają dobrą prędkość i mogą szybko wycofać się na lepsze pozycje. Najlepiej ustawić je tak, aby były pośród zabudowań lub osłonięte lasami lub ruinami. Ich największą wadą jest brak wieży (niektóre lekkie modele mają wieżyczkę). Taki pojazd musi się poruszyć, aby wymierzyć we wroga, przez co może odsłonić wrażliwy bok lub tył. Słabo im idzie natarcie w ruchu. Najlepiej sprawdzają się w obronie, natarciu w drugiej linii lub podczas flankowania sił pancernych z flanki.

Ten typ dział skupia się na zadawaniu obrażeń piechocie na małym obszarze oraz niszczeniu budynków. Haubice mają zazwyczaj duży zasięg. Są uzbrojone tylko w amunicje odłamkową, ale ich duży kaliber pozwala zadać spore obrażenia nawet lekko opancerzonym celom. Im dalej znajduje się wróg, tym bardziej niecelny ostrzał będą prowadzić. Warto mieć ciężarówkę w pobliżu, aby szybko ewakuować lub przenieść działo bliżej frontu. Jeśli chcesz najpierw ostrzelać konkretne cele, warto wyłączyć Strzelanie bez rozkazu i osobiście dobierać cele. W obronie artyleria potrafi dobrze dobrać cele. Poza tym, zazwyczaj nie masz czasu na przydzielanie celów dla każdego żołnierza i pojazdu, więc warto uaktywnić opcję Strzelania bez rozkazu w takich momentach.

Haubice samobieżne dysponują takimi samymi cechami, co zwykłe działa. Mają duży zasięg, są niecelne, mają na stanie zazwyczaj tylko amunicję odłamkową. Niektóre pojazdy mają przyzwoity pancerz i są w stanie wytrzymać ostrzał czołgów lekkich. Podtypem takiej artylerii są pojazdy wyposażone w wyrzutnie rakiet np. Katiusza. Mają krótszy zasięg niż typowe haubice, ale ich rakiety zadają więcej obrażeń piechocie, zwłaszcza, jeśli trafi w sam środek grupy. Za to uzupełnianie ich amunicji rakietowe, zużywa o wiele więcej punktów zaopatrzenie niż w przypadku zwykłych dział. Używaj ich z rozwagą, najlepiej przeciwko dużym fortyfikacjom wroga. Warto wyłączyć strzelnie bez rozkazu, aby nie marnować niepotrzebnie pocisków.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Sudden Strike 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Sudden Strike 4

zobacz więcej informacji o grze
Sudden Strike 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne