poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Evil Within 2

Poradnik do gry The Evil Within 2 zawiera szczegółowy opis przejścia wszystkich misji składających się na kampanię dla pojedynczego gracza, a także wszystkich zleceń pobocznych, które odblokowują się podczas rozgrywki i ukrytych znajdziek.

poradnik, solucja do gry w zawiera 181 stron i 294 ilustracji, rozmiar pliku to 9,3 MB

Początkowo na wyposażeniu postaci będzie jedynie prosty pistolet i nóż, jednak bardzo szybko na mapie zaczną pojawiać się wrogowie, którzy będą w stanie przyjąć na siebie sporo ołowiu. Z tego też powodu warto jest zdobyć Obrzyn - przedmiot ten pozyskać można podczas 3 rozdziału.

Lokalizacja budynku, który prowadzi do miejsca ukrycia Obrzynu. - Jak zdobyć Obrzyn? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Lokalizacja budynku, który prowadzi do miejsca ukrycia Obrzynu.

W pierwszej kolejności udaj się do budynku zlokalizowanego na północ od pierwszej kryjówki (lokalizacja wskazana na powyższym obrazku). Przedostań się przez kolejne pomieszczenia, aż dojdziesz do składziku - w podłodze jest tutaj klapa, która prowadzi do podziemi, do których, rzecz jasna, musisz się udać. Na dole znajdziesz komputer - wejdź z nim w interakcję, by rozpocząć ładowanie, a następnie jeszcze raz, by przenieść się do Szpiku - Zbrojowni (The Marrow - Armory).

Przy windach kręci się groźny wróg. - Jak zdobyć Obrzyn? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Przy windach kręci się groźny wróg.

Gdy pojawisz się już po drugiej stronie, zbierz wszystkie przedmioty i przejdź przez drzwi. Kontynuuj marsz jedyną dostępną ścieżką, aż trafisz do pomieszczenia z windami. Musisz tutaj uważać, gdyż kręci się tutaj zmutowana kobieta, która jest w stanie przyjąć na siebie sporo ciosów. Najlepiej jest się do niej zakraść, zadać cios z zaskoczenia i następnie dobić ją 1-2 strzałami z bliska.

Drzwi z zagadką dźwiękową. - Jak zdobyć Obrzyn? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Drzwi z zagadką dźwiękową.

Podążaj dalej, wejdź do kolejnego pomieszczenia i przejdź przez dziurę w ścianie. Tam trafisz do korytarza, w którym jest jeden wróg - zabij go z ukrycia i wejdź do kolejnej sali. Tutaj znajdują się dwa przejścia - jedne otworzą się, gdy trafisz w skrzynkę z bezpiecznikami przy pomocy Elektrycznego Bełta (pozwoli to skrócić drogę powrotną), drugie wymagają rozwiązania zagadki dźwiękowej. Musisz tak ustawić zieloną falę, by naszła na tą czerwoną - na ekranie wyświetlony masz sposób na ustawianie amplitudy i częstotliwości fali. Zagadki te wymagają początkowo trochę wprawy, jednak z czasem stają się banalnie proste. Ustaw odpowiednio falę, naciśnij wskazany przycisk, by aktywować mechanizm i przejdź na drugą stronę.

I wreszcie upragniony Obrzyn. - Jak zdobyć Obrzyn? - Evil Within 2 - poradnik do gry
I wreszcie upragniony Obrzyn.

Tutaj znajdziesz trochę przedmiotów do zebrania i kilka skrzynek - w jednej z nich ukryty jest Obrzyn, którego szukasz. Broń ta zadaje znacznie większe obrażenia, niż pistolet, jednak wymaga atakowania z dosłownie kilku metrów. Zbierz przedmiot i udaj się w drogę powrotną - uważaj jednak, gdyż windy się teraz otworzą i wybiegnie z nich kilku wrogów.

Kuszę kojarzy pewnie każdy, kto grał w pierwszą część The Evil Within. Pozwala ona korzystać z kilku rodzajów bełtów, by zadawać olbrzymie obrażenia i powodować różnorakie efekty (jak ogłuszenie czy eksplozja). Przydaje się ona także do otwierania skrótów (strzelając w bezpieczniki przy pomocy Elektrycznego Bełta). Kuszę Strażnika pozyskać można w 3 rozdziale, zaraz po rozpoczęciu go.

Lokalizacja Kuszy Strażnika na mapie. - Jak zdobyć Kuszę Strażnika? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Lokalizacja Kuszy Strażnika na mapie.

Wyjdź z kryjówki i udaj się na zachód, przebijając się przez przeciwników. Wrogów jest tutaj cała masa, lepiej więc trzymać się na dystans i eliminować ich przy pomocy broni palnej - bardzo ciężko się jest do nich zakraść. Możesz także odwrócić uwagę części z nich przy pomocy Butelek. Gdy oczyścisz okolicę, zlokalizuj białą ciężarówkę, którą do zebrania będzie Kusza Strażnika, wraz z Elektrycznym Bełtem i Wybuchowym Bełtem.

Ekstremalnie przegięta kusza powraca w The Evil Within 2. - Jak zdobyć Kuszę Strażnika? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Ekstremalnie przegięta kusza powraca w The Evil Within 2.

Broń ta jest identyczna w stosunku do tej znanej z pierwszej części gry - zadaje olbrzymie obrażenia i jest bardzo skuteczna w walce, jednak amunicja do niej jest dość ograniczona, przez co warto trzymać ją na specjalną okazję. Wszystkie rodzaje bełtów można bez problemu tworzyć samemu - wystarczy podnieść przynajmniej jedną sztukę danego bełta, by w warsztacie odblokował się odpowiedni przepis.

Snajperka to jedna z trzech dodatkowych broni, które pozyskać można już na samym początku gry - podczas trzeciego rozdziału kampanii. Broń ta, jak nietrudno się domyślić, pozwala zadać gigantyczne obrażenia z bardzo dużego dystansu, przez co świetnie nadaje się do nękania i likwidowania odległych celów, lecz jest niemalże bezużyteczna, gdy trzeba walczyć z bliska lub z mobilnym wrogiem. By odblokować snajperkę, trzeba zebrać odpowiednie komponenty i ją stworzyć - co opisane zostało w tym rozdziale.

Pozyskanie uszkodzonego karabinu snajperskiego

Lokalizacja korpusu karabinu snajperskiego. - Jak zdobyć i naprawić Karabin Snajperski? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Lokalizacja korpusu karabinu snajperskiego.

Korpus karabinu snajperskiego znajdziesz na dachu budynku zlokalizowanego na północ od pierwszej kryjówki. By się tam dostać, wbiegnij po schodach znajdujących się przy prawej stronie budynku, a następnie wdrap się po drabinie na górę. Na dachu kręci się wróg - zlikwiduj go, a następnie zbierz snajperkę opartą o murek.

Znalezienie części do naprawy

W budynku w północno-zachodniej części mapy znajdziesz części do naprawy snajperki. - Jak zdobyć i naprawić Karabin Snajperski? - Evil Within 2 - poradnik do gry
W budynku w północno-zachodniej części mapy znajdziesz części do naprawy snajperki.

Gdy masz już uszkodzoną snajperkę, musisz znaleźć niezbędne do jej naprawy części. Te zlokalizowane są w północno-zachodniej części mapy, w niewielkim domku, który tam znajdziesz. Obok domu kręci się jednak groźny, zlepiony z kilku zwłok potwór. Postaraj się zlikwidować go z odległości, przy pomocy broni palnej. Nie próbuj atakować go z ukrycia - wróg wymaga 2-3 tego typu ataków i jest w stanie złapać głównego bohatera i zabić go jednym atakiem. Załatw wroga, zniszcz kłódkę na drzwiach domu, zneutralizuj znajdującego się tam wroga i zbierz części do snajperki.

Naprawa karabinu snajperskiego

Gdy masz snajperkę i części, wystarczy tylko naprawić broń. - Jak zdobyć i naprawić Karabin Snajperski? - Evil Within 2 - poradnik do gry
Gdy masz snajperkę i części, wystarczy tylko naprawić broń.

Gdy zdobędziesz już karabin snajperski i części do naprawy, znajdź dowolny warsztat (jeden jest w budynku, w którym znaleźć można części do naprawy), wejdź do zakładki tworzenia nowych przedmiotów i wybierz Karabin Snajperski z listy dostępnych broni. Po wszystkim sprzęt dodany zostanie do twojego ekwipunku i będzie można z niego korzystać.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Evil Within 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Evil Within 2

zobacz więcej informacji o grze
The Evil Within 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji