poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Wolfenstein II: The New Colossus

Poradnik do gry Wolfenstein II: The New Colossus to szczegółowa solucja wszystkich misji głównych oraz pobocznych, a także wszystkie sekrety, złoto, znajdźki i szyfry Enigmy. Poznasz też umiejętności, ulepszenia, bronie i porady na start!

poradnik, solucja do gry w zawiera 371 stron i 603 ilustracji, rozmiar pliku to 19 MB

W tym rozdziale znajdziesz szczegółowy opis wszystkich misji überdowódców znajdujących się w dzielnicy Manhattan

Bunkier

Cały etap w bunkrze rozgrywa się od tyłu. - Misje überdowódców - Mahattan - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Cały etap w bunkrze rozgrywa się "od tyłu".
 1. Podczas tej misji twoim zadaniem jest przedarcie się przez nuklearny bunkier na Manhattanie i dotarcie do celu. Przez lokację przedzierać będziesz się w odwrotną stronę w stosunku do głównej kampanii.
 2. Z miejsca startowego udaj się do pokoju kontrolnego. W okolicy kręcić będzie się trochę przeciwników, warto wybić ich po cichu, by nie zwracać na siebie zbytnio uwagi.
 3. Gdy dojdziesz do windy, aktywuj ją i wjedź na wyższe piętro. By przedostać się dalej, musisz wykorzystać jedno z usprawnień - taran by się przebić, ortezę, by przejść przez wnękę nad drzwiami, bądź kompresor, by przecisnąć się przez szczelinę przy podłodze.
 4. W następnej kolejności trafisz do pomieszczenia z ruchomymi łopatkami - podczas kampanii miejsce miało tutaj opcjonalne starcie z Panzerhundem. Lokację obstawiać będzie grupa SuperSoldatów i Dronów - przebij się przez nie i kontynuuj.
 5. Wkrótce dotrzesz do miejsca, w którym na ekranie pojawi się znacznik Dowódcy - będzie on wskazywał na twój cel, überdowódcę. Przeciwnik skrył się w "sekretnym" pomieszczeniu - udaj się w stronę znacznika na mapie, aktywuj kompresor i przeciśnij się przez dziurę przy podłodze. Po krótkim marszu trafisz do zamkniętej części kompleksu, gdzie skrywał będzie się cel.
 6. Zabij go i zbierz z niego Trupią kartę. Można teraz wrócić na pokład Młota Ewy.

Metro

Początek misji w metrze. - Misje überdowódców - Mahattan - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Początek misji w metrze.
 1. Mapa etapu w metro przypomina tą z głównej kampanii, różni się tylko miejscem startowym - poruszać będziesz się jednak w tym samym kierunku.
 2. Misję rozpoczynasz na dachu wagonu, a pod tobą jest kilku wrogów, w tym SuperSoldat. Możesz spróbować się przekraść, bądź wykorzystać element zaskoczenia i zasypać wrogów ogniem. Gdy się z nimi uporasz, dotrzyj do drugiej stacji metra - tak jak podczas kampanii.
 3. Kontynuuj marsz do miejsca, w którym podczas kampanii trzeba było przestawić dwa pociągi. Teraz za jednym z nich, tym zlokalizowanym we wschodniej części mapy, otworzyło się przejście do nowej lokacji - gdy tam wejdziesz, na ekranie pojawi się znacznik, który reprezentował będzie überdowódcę.
 4. Przedrzyj się przez obstawę przeciwników i dostań się na wyższe piętro, gdzie znajdziesz swój cel. Zabij überdowódcę i zbierz Trupią kartę - teraz można wrócić już na pokład Młota Ewy.

Nabrzeże

W tym budynku skrywa się poszukiwany cel. - Misje überdowódców - Mahattan - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
W tym budynku skrywa się poszukiwany cel.
 1. Misja ta nie różni się niczym szczególnym od tej rozgrywanej podczas kampanii - zaczynasz w podobnym miejscu i musisz przemieszczać się tą samą trasą.
 2. W pierwszej kolejności załatw po cichu dwójkę pobliskich żołnierzy dostań się do ruin budynku hotelu - po drodze czeka cię walka z kilkoma dodatkowymi przeciwnikami, w tym SuperSoldatem.
 3. Musisz przedrzeć się na najwyższe piętro hotelu, likwidując po drodze przeciwników, a następnie zeskoczyć na ulicę po drugiej stronie konstrukcji.
 4. Teraz dostań się i przepraw przez ruiny posterunku policji - jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z naporem wrogich sił, warto wykorzystać mnogość osłon terenowych, by ograniczyć otrzymywane obrażenia.
 5. Wkrótce na ekranie powinien pojawić się znacznik wrogiego überdowódcy. Dobiegnij do budynku na końcu ścieżki, zlikwiduj znajdującą się tutaj obstawę i rozpocznij wspinaczkę na wyższe piętra. Wrogi überdowódca czekał będzie na ciebie na schodach. Zbierz trupią kartę i opuść lokację.

Ruiny

Przejście przy podłodze - wymagane usprawnienie Kompresor. - Misje überdowódców - Mahattan - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Przejście przy podłodze - wymagane usprawnienie Kompresor.
 1. W tej misji rozpoczynasz od końca, od miejsca, w którym przez windę wchodziło się do State Building. Pokonaj pobliskich wrogów i Drony patrolujące okolicę i zeskocz na ulicę, by móc kontynuować.
 2. Trafisz do miejsca, w którym po raz pierwszy pojawił się Zitadelle. Podążaj cały czas na wschód i wbiegnij do małej alejki na końcu tej lokacji - tam znajdziesz szczelinę przy podłodze, przez którą przedostać można się z wykorzystaniem usprawnienia Kompresor.
 3. Kontynuując dalej, trafisz na Zitadelle, którego trzeba będzie pokonać. Warto w pierwszej kolejności zniszczyć jego prawą rękę - pozbawi go to dostępu do miotacza ognia, przez co będzie można zbliżyć się do niego i bezpiecznie go atakować.
 4. Gdy załatwisz robota i towarzyszących mu żołnierzy, kontynuuj przeprawę - na ekranie powinna już być ikona wskazująca odległość do twojego celu.
 5. Poszukiwany przez ciebie überdowódca znajdować może się na ulicy, przy schodach prowadzących do metra, bądź na dole samych schodów. Wybij jego obstawę, zabij samego dowódcę i zbierz jego Trupią kartę, po czym można będzie opuścić lokację.

Penthouse

Na starcie misji w Penthousie czeka na ciebie grupa wrogów. - Misje überdowódców - Mahattan - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Na starcie misji w Penthousie czeka na ciebie grupa wrogów.
 1. Ostatnie z pięciu dostępnych misji na Manhattanie rozgrywa się w budynku Penthouse'u, gdzie podczas kampanii trzeba było odpierać ataki wroga.
 2. Rozpoczynasz tuż obok kilku wrogów, pośród których jest Dowódca. Ich likwidacja zawsze zakończy się aktywacją alarmu - jeśli nie chcesz więc ściągać na siebie uwagi, omiń przeciwników i wskocz do jednego z dwóch szybów wind, by dostać się na niższy poziom.
 3. Twój cel, überdowódca znajduje się właśnie na tym piętrze. Okolice są bardzo ciemne, przez co ciężko jest cokolwiek dostrzec, a wrogów jest tutaj (szczególnie podczas alarmu) cała masa, musisz więc mieć się na baczności.
 4. Podążaj za wskaźnikiem wrogiego Dowódcy (tym z lewej strony - jeśli nie zabiłeś Dowódcy na piętrze), zabij przeciwnika, zbierz jego Trupią kartę i się stąd ulotnij.

W tym rozdziale znajdziesz szczegółowy opis wszystkich misji überdowódców znajdujących się w dzielnicy Roswell

Śródmieście

Lepiej eliminować tutejszych wrogów po cichu. - Misje überdowódców - Roswell - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Lepiej eliminować tutejszych wrogów po cichu.
 1. Jedna z dwóch tutejszych misji zabierze cię do miasteczka w Roswell, gdzie podczas kampanii można było przechadzać się wyłącznie z gaśnico-atomówką.
 2. Cała misja rozgrywa się w nocy, przez co znacznie lepszym pomysłem jest skryty tryb gry - eliminuj przeciwników po cichu i załatwiaj tylko tych, którzy blokują ci drogę.
 3. Załatw pierwszego wroga, a następnie przekradnij się za stacją benzynową. Teraz kieruj się w stronę jadłodajni, w której podczas kampanii był Super Spesh.
 4. Na drodze stanie ci Zitadelle, jednak możesz go łatwo ominąć, gdy robot się obróci i zacznie patrolować ulicę. Omiń go i zbliż się do budynku restauracji.
 5. Do środka dostać możesz się na kilka sposobów - przebijając się przez drzwi frontowe przy pomocy tarana (wywoła to alarm), jak i przeciskając się przez dziurę przy podłodze dzięki kompresorowi (nie wywołuje alarmu).
 6. Gdy dostaniesz się do środka, skieruj się na zaplecze budynku, a następnie zejdź do byłej kryjówki Super Spesha. Tam znajdziesz swój cel, überdowódcę. Załatw wroga i zbierz jego Trupią kartę.

Podziemie

1 - Misje überdowódców - Roswell - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
 1. Podziemia w Roswell to miejsce, gdzie czeka cię najwięcej wrogów do wyeliminowania - ciężko jest tu przekraść się niepostrzeżenie, łatwiej przebić się siłą.
 2. Gdy rozpoczniesz misję, podążaj wzdłuż ścieżki, aż dotrzesz do małego pokoju kontrolnego. Wyczyść go, najlepiej jeszcze po cichu i systematycznie schodź na niższe poziomy, aż dotrzesz do torów kolejowych.
 3. Tutaj na ekranie wyświetlona zostanie informacja o dwójce Dowódców - obaj niestety to "zwykli" Dowódcy, a nie cel misji. W tym miejscu jest też cała masa wrogów - SuperSoldaci, UberSoldaci i żołnierze wyposażeni w najróżniejszą broń. Znajdź dobrą osłonę i wybij wszystkich tutejszych przeciwników.
 4. Po walce udaj się do wagonu kolejowego. Załatw znajdujących się wewnątrz wrogów, dobiegnij do jego końca i wykorzystaj drabinę, by zejść na przejście pod pociągiem. Podążaj tą ścieżką, aż dotrzesz do nowej stacji kolejowej.
 5. W tym miejscu czeka cię kolejne starcie, a wśród wrogów będą też psy bojowe (Kampfhund) i robot Zitadelle. Jeśli zależy ci wyłącznie na karcie, przekradnij się do jednego z dwóch pobliskich pokojów kontrolnych, gdzie znajdziesz überdowódcę. Zabij go, zbierz Trupią kartę i ulotnij się z tego miejsca, jeśli nie chcesz mierzyć się z olbrzymią grupą wrogów.

W tym rozdziale znajdziesz szczegółowy opis wszystkich misji überdowódców znajdujących się w dzielnicy Nowy Orlean

Lakeview

Podczas misji przyjdzie ci walczyć z wrogim Pancerhundem. - Misje überdowódców - Nowy Orlean - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Podczas misji przyjdzie ci walczyć z wrogim Pancerhundem.
 1. Misja ta, podobnie jak spora część pozostałych powiązanych z überdowódcami, przebiega od końca, czyli od miejsca, w którym etap zakończył się podczas misji głównej.
 2. Rozpoczynasz w budynku hotelu, a tuż obok, na ulicy, kręci się kilku wrogów. Postaraj się likwidować ich po cichu, by nie zwrócić na siebie uwagi i nie aktywować alarmu.
 3. Gdy wyjdziesz na główną ulicę, trafisz na Pancerhunda patrolującego okolicę - możesz z nim walczyć, jeśli chcesz, lecz możesz też zwabić go bliżej siebie, a następnie przegonić go i uciec na drugi koniec ulicy, unikając konfrontacji.
 4. Kontynuuj wędrówkę w stronę znacznika misji, aż dotrzesz do dziury w ulicy - wbiegnij tam, a następnie przedrzyj się przez kanały, by po chwili wrócić na ulice.
 5. Trafisz tutaj na sporą grupę wroga, w skład której wchodzić będą Drony, psy bojowe (Kampfhund), żołnierze regularni i SuperSoldaci. Jeśli masz problem z ich wyeliminowaniem, zwab ich do kanału i ostrzeliwuj ich stamtąd.
 6. Gdy się z nimi już rozprawisz, kontynuuj w stronę znacznika na górze ekranu, by dotrzeć wreszcie do überdowódcy. Załatw wroga, zbierz jego Trupią kartę i się stąd ulotnij.

Mur

Musisz dostać się do wnętrza muru. - Misje überdowódców - Nowy Orlean - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Musisz dostać się do wnętrza muru.
 1. Misja ta bardzo przypomina tą z głównej kampanii, gdzie dostać trzeba było się na mur. Tutaj cel jest taki sam, można wykorzystać nawet tą samą drogę. Można też zrobić użytek z usprawnień, na przykład kompresora, by przedostać się do wnętrza muru przez rurę, unikając niepotrzebnego starcia.
 2. Twoim celem jest tutaj dotarcie na drugie, najwyższe piętro muru, gdzie skrywał będzie się cel. W zależności od twojego stylu gry, możesz próbować przedrzeć się siłą, bądź przemknąć niezauważony do momentu, aż obaj Dowódcy leżeć będą martwi i wrogowie nie będą mogli aktywować alarmu.
 3. Miejsce to pełne jest wszelakich wrogów - regularnych żołnierzy, SuperSoldatów i Laserhundów.
 4. Dotrzyj na najwyższe piętro, kierując się w stronę znacznika Dowódcy (tego po prawej stronie - jeśli nie zabiłeś jeszcze "zwykłego" Dowódcy), by dotrzeć do überdowódcy. Załatw go i zbierz Trupią kartę.

Ulica Bienville

Czeka cię tutaj sporo przeciwników do wybicia. - Misje überdowódców - Nowy Orlean - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Czeka cię tutaj sporo przeciwników do wybicia.
 1. Misja ta rozpoczyna się w budynku, w którym dobiegła końca podczas kampanii (w tamtej misji podróżowałeś na grzbiecie Pancerhunda).
 2. Załatw wrogów znajdujących się w budynku, zbiegnij na sam dół i wejdź do kanałów. Do pokonania jest tutaj jeszcze kilku wrogów, a następnie trzeba będzie wykorzystać usprawnienie, Taran, by przebić się przez blokadę.
 3. Przejdź przez katakumby i wejdź do fabryki, gdzie czeka na ciebie pokaźna grupa wrogów, w skład której wchodzą SuperSoldaci i Laserhundy. W okolicy kręcić też będzie się wrogi Dowódca - jeśli uda ci się go zabić zanim aktywuje on alarm, ilość wrogów z którymi przyjdzie ci tu walczyć drastycznie spadnie.
 4. Gdy opuścisz teren fabryki, na ekranie pojawi się nowy znacznik Dowódcy - będzie on wskazywał na twój cel. Podążaj w jego kierunku, by wkrótce trafić na Pancerhunda patrolującego ulicę. Możesz go pokonać (aktywując alarm), bądź uniknąć, gdy ten nie będzie patrzył w twoją stronę (unikniesz tym samym alarmu).
 5. Od tego momentu do celu dzielić powinno cię już zaledwie kilkadziesiąt metrów i kilku wrogów - jeśli udało ci się pozostać w ukryciu, postaraj się załatwić ich po cichu. Dotrzyj do überdowódcy i go zabij, a następnie zbierz wyrzuconą przez niego Trupią kartę.

Getto

Na początku misji czeka cię walka z Zitadelle. - Misje überdowódców - Nowy Orlean - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Na początku misji czeka cię walka z Zitadelle.
 1. Najtrudniejsza z misji związanych z Uberdowódcami. Już na początku misji czeka cię spotkanie z dużą grupą wrogów i Panzerhund - jeśli nie chcesz z nimi walczyć, wbiegnij do budynku po lewej stronie, zeskocz na niższe piętro i wpełznij do dziury zlokalizowanej w rogu pomieszczenia, by kontynuować.
Drzwi, przez które musisz się przebić. - Misje überdowódców - Nowy Orlean - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Drzwi, przez które musisz się przebić.
 1. Gdy wypełzniesz po drugiej stronie, na ekranie pojawi się znacznik wrogiego Dowódcy, jednak jest to "zwykły" Dowódca, a nie twój główny cel. W tym miejscu czeka cię kolejne starcie z olbrzymią grupą wrogów, w tym SuperSoldatami i Zitadelle. Wybij wszystkich wrogów, a następnie skoncentruj ogień na Zitadelle, by go zniszczyć - pamiętaj, iż trzeba pozbawić go dwóch dowolnych kończyn.
 2. Po walce podążaj w stronę znacznika misji, by dotrzeć do pomieszczenia z wagonami kolejowymi. Zeskocz na dół, na jeden z wagonów, a potem na ziemię, a następnie kontynuuj przemarsz przez lokację.
 3. Wdrap się po schodach, załatw (najlepiej po cichu) pilnującego miejsca wroga i kontynuuj do momentu, aż dotrzesz do drzwi, które trzeba rozwalić, by przejść dalej.
Po długim marszu wreszcie trafisz na wrogiego überdowódcę. - Misje überdowódców - Nowy Orlean - Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry
Po długim marszu wreszcie trafisz na wrogiego überdowódcę.
 1. Zbliż się do wody, a na ekranie pojawi się znacznik Uberdowódcy. Wskocz do wody i przepłyń na drugą stronę.
 2. Przekradnij się przez tą strefę po cichu, nie wywołując alarmu. Po krótkim marszu dotrzesz do budynku, w którym jest wrogi überdowódca - wejdź do środka, załatw go i zbierz Trupią kartę, którą upuści.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Wolfenstein II: The New Colossus

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Wolfenstein II: The New Colossus

zobacz więcej informacji o grze
Wolfenstein II: The New Colossus

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji