poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Elex Elex - Zadania główne i poboczne

Kompletny, rozbudowany poradnik do Elex nie tylko wytłumaczy ci krok po kroku każde zadanie, ale również objaśni rozwój postaci, walkę, umiejętności, odkryje wszystkie sekrety gry i pomoże wybrać frakcję. Nie zapomnieliśmy o craftingu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 260 stron i 260 ilustracji, rozmiar pliku to 18,8 MB

W tym rozdziale znajdziesz opis pobocznych questów gry Elex możliwych do odblokowania podczas przemierzania krainy Tavar (jest to część świata z terenami pustynnymi oraz Fortem będącym siedzibą frakcji Banitów). W zestawieniu uwzględnione zostały tylko te questy, których nie rozpoczyna się w lokacji Fort, gdyż one omówione zostały na odrębnej stronie poradnika.

Zasadzka na karawanę

Jak odblokować quest: Rozmowa z Kidem niedaleko Konwerter w Tavar.

Na potrzeby odblokowania tego questu musisz zbadać okolice lokacji Konwerter w Tawar - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry

Na potrzeby odblokowania tego questu musisz zbadać okolice lokacji Konwerter w Tawar. Na dużej drodze na północ od Fort natrafisz na pokazaną na obrazku zaatakowaną karawanę. Porozmawiaj z Kidem żeby dowiedzieć się o zasadzce Albów i zaoferować pomoc w dotarciu do siedziby frakcji Banitów (Kid będzie podążał za bohaterem do momentu zakończenia questu). Zacznij od zbadania okolicy i odnalezienia pięciu skrzyń (Goods Crate) (dwie z nich są lepiej ukryte w piasku) (200XP).

Do Fort możesz dotrzeć pozostając na asfaltowej drodze lub podróżując bezdrożami, przy czym unikaj silnych potworów żeby Kid nie zginął. Wybierz dowolne wejście do fortu (jeśli będzie nim to pilnowane przez Spike'a to musisz zastanowić się dodatkowo jak rozwiązać sprawę żądania o łapówkę). Po wkroczeniu do miasta Kid podziękuje za pomoc i dostaniesz 400XP oraz 300 Elexitu.

Kida możesz ponownie spotkać w domu uciech w dzielnicy rozrywki na terenie fortu. Po wkroczeniu do nocnego klubu będzie kłócił się z barmanem Hankiem i zostanie przez niego zastrzelony. Z Hankiem możesz porozmawiać. Oprócz zapytania się go o powód zastrzelenia Kida przekaż mu zebrane wcześniej skrzynie z towarami. Otrzymasz 1000XP.

NPC w zadaniu: Kid

Lek dla myśliwych

Jak odblokować quest: Rozmowa ze Scrappym niedaleko The Fort.

Dołącz do walk żeby pozbyć się szakali w szklarni Ridera - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry
Dołącz do walk żeby pozbyć się szakali w szklarni Ridera

Scrappy przebywa na wysypisku sąsiadującym z południowymi murami miasta Fort i podczas spotkania możesz podjąć się zadania dostarczenia medykamentów Riderowi, które zostaną wymienione na żywność. Od Scrappy'ego otrzymasz 10 dopalaczy Podnieś mnie.

Rider przebywa w dużej szklarni na południe od Fort i po dotarciu na miejsce zauważysz, że walczy z szakalami Jackal. Pomóż mu w pokonaniu potworów zanim zostanie zamordowany przez szakale. Po walkach porozmawiaj z Riderem i przekaż mu lekarstwa. Otrzymasz 400XP, 100 Elexitu i 20 sztuk surowego mięsa Raw Meat dla Scrappy'ego (dodatkowo możesz pohandlować z Riderem). Powróć do Scrappy'ego z mięsem. Zdobędziesz 400XP i odblokowana zostanie opcja handlowania ze Scrappym. Dodatkowo możesz wybrać nagrodę za wykonanie zlecenia - odłamki (58 Elexitu), chemikalia (3x dopalacze Podnieś mnie) lub broń (kusza Crossbow).

NPC w zadaniu: Scrappy

Sprawdzian odwagi

Jak odblokować quest: Rozmowa ze Rogerem niedaleko Konwertera w Tavarze.

Miejsce odnalezienia Rogera - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia Rogera

Rogera możesz spotkać w pobliżu konwertera Konwerter w Tawar zlokalizowanego na północny-zachód od Fort. Zleceniodawca questu powinien stać na jednej z dużych asfaltowych dróg i możesz odebrać od niego zlecenie odzyskania urządzenia Wzmacniacz Energii które jest wewnątrz konwertera.

Questem tym zajmij się dopiero jak dostatecznie awansujesz, bo konwerter w Tavar jest okupowany przez Albów-wojowników. Na pierwszych przeciwników wpadniesz przy wejściu do konwertera, a kolejni czekają w środku.

Docieraj windami na wyższe piętra - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry

Docieraj windami na wyższe piętra. Docelowo musisz dotrzeć na piętro z zamkniętymi drzwiami z obrazka. Do otwarcia gry trzeba użyć umiejętności Hack (Hakowanie) (w naszym przypadku kodem do drzwi była kombinacja 3729). W pomieszczeniu kontrolnym jest wysokie promieniowanie, tak więc zabezpiecz się lub wejdź do środka tylko na chwilę. Zabierz Wzmacniacz Energii z lewego stołu (400XP) i powróć z nim do Rogera, który ma obóz w okolicy. Otrzymasz 700XP i 120 Elexitu.

NPC w zadaniu: Roger

Konwerter w Tavarze

Jak odblokować quest: Automatycznie po dotarciu do konwertera Konwerter w Tavar.

Musisz pokonać dowódcę Albów oraz pomagającego mu robota - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry
Musisz pokonać dowódcę Albów oraz pomagającego mu robota

Questem tym najlepiej zająć się po spotkaniu się z Sestakiem w Konwerter w południowej Abessie w ramach głównego zadania Schronisko separatystów, bo dopiero wtedy otrzymasz kody dostępu potrzebne do wyłączania konwerterów w innych rejonach świata.

Konwerter w Tavar jest jednym z lepiej bronionych i badając go napotyka się wysokopoziomowych Albów oraz drony (niszcz je zanim otrzymasz duże obrażenia elektryczne lub przeprogramowuj). Nie próbuj go w rezultacie odwiedzać zbyt wcześnie. Do docierania na wyższe piętra używaj wind. Pozwolą ci one docelowo dotrzeć do "bossa" - dowódcy Alb Commander. Postaraj się go jak najbardziej osłabić zanim do walk dołączy robot bojowy Combat Robot.

Po wygraniu pojedynku z dowódcą (300XP) odszukaj pokazaną na obrazku dużą czerwoną konsolę sterowania - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry

Po wygraniu pojedynku z dowódcą (300XP) odszukaj pokazaną na obrazku dużą czerwoną konsolę sterowania. Wyłącz z jej pomocą konwerter (2000XP).

Uwaga - Zanim opuścisz konwerter warto zbadać platformę na jego dachu, bo jest tam mnóstwo wartościowych przedmiotów. Są wśród nich m.in. napoje Napój Elexowy (darmowe premie do rozwoju bohatera).

Mięso dla Connora

Jak odblokować quest: Rozmowa z Connorem na stacji benzynowej w Góry Tavar.

Stacja benzynowa w Góry Tavar znajduje się w północno-zachodnim narożniku krainy Tavar (na granicy z krainą Abessa) i miejsce to pokazuje obrazek - Zadania w krainie Tavar | Tavar | Zadania poboczne - Elex - poradnik do gry

Stacja benzynowa w Góry Tavar znajduje się w północno-zachodnim narożniku krainy Tavar (na granicy z krainą Abessa) i miejsce to pokazuje obrazek. Spotkasz tu Connora, któremu towarzyszy oswojony szakal. Zapytaj się go o towary i następnie zaoferuj dostarczenie mu mięsa. Musisz pozyskać 6 sztuk surowego mięsa Raw Meat. To bardzo proste zadanie, bo surowe mięso pozostawia po sobie wiele potworów (także tych słabszych). W nagrodę za dostarczenie mięsa otrzymasz 200XP i 80 Elexitu.

NPC w zadaniu: Connor

To jeden z opcjonalnych questów powiązanych z Ray'em, którego można zrekrutować do drużyny. Motywem przewodnim tego zadania jest zlokalizowanie i odzyskanie dziesięciu listów gończych wystawionych za Ray'em. Ma to na celu pozbycie się zagrożenia ze strony ścigających go łowców nagród.

Jak odblokować quest: Rozmowa z Ray'em w Piaskowe sosny.

Pierwszy kontrakt odbiera się od Wyatta - Garść kryształków [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Pierwszy kontrakt odbiera się od Wyatta

Quest ten odblokowywany jest równolegle do zadania Sprytny oszust, czyli w trakcie pierwszego spotkania z Ray'em w motelu Piaskowe sosny. Możesz zaoferować pomoc w odnalezieniu wystawionych za Ray'em wszystkich dziesięciu kontraktów (listów gończych).

Momentu odnalezienia pierwszego listu nie możesz przegapić, bo po dotarciu z Ray'em do lokacji Fort (siedziba frakcji Banici) automatycznie udacie się do Wyatta (200XP). Przebieg rozmowy jest liniowy, ale wybierane odpowiedzi mogą poprawić lub pogorszyć relacje z Ray'em. Odbierz kontrakt na Ray'a Contract for Ray od Wyatta (400XP).

Począwszy od tego miejsca możesz odnajdywać inne kontrakty (w dowolnej kolejności). Warto wypytać Ray'a kto może być jeszcze w ich posiadaniu, dzięki czemu otrzymasz wskazówki odnośnie postaci nadających się do zlokalizowania.

Możesz odciągnąć Leo od reszty przeciwników i zamordować tylko jego lub zabić wszystkich bandytów z farmy wiatrowej - Garść kryształków [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Możesz odciągnąć Leo od reszty przeciwników i zamordować tylko jego lub zabić wszystkich bandytów z farmy wiatrowej

Jednym z łowców nagród jest Leo i możesz o nim dowiedzieć się dzięki porozmawianiu z Ray'em o kontraktach (zagadaj do niego w dowolnym momencie gry). Ray wie gdzie znajduje się kryjówka Leo i możecie się tam od razu przenieść (upewnij się, że główny bohater jest dostatecznie silny!). Po dotarciu do lokacji Dawna elektrownia wiatrowa (na południowy-zachód od Fort) wkrocz do obozu bandytów żeby rozpocząć bitwę. Sam Leo jest dość łatwy do pokonania, ale towarzyszy mu grupa silniejszych Reaverów (uważaj na osobnika z granatnikiem). Po walkach (do zdobycia maksymalnie 550XP) zbadaj zwłoki Leo i zabierz kontrakt na Ray'a Contract for Ray (400XP).

Masona odnajdziesz przy ogromnej windzie w krainie Edan - Garść kryształków [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Masona odnajdziesz przy ogromnej windzie w krainie Edan

Kolejna osoba z kontraktem na Ray'a to berserker Mason i przebywa on w pobliżu dużej windy Wielki podnośnik na zachód od wioski Goliet (miejsce to odwiedza się też m.in. w queście Berserk wojownik związanym z towarzyszem Durasem). Nie musisz walczyć z Masonem. Kontrakt na Ray'a Contract for Ray możesz otrzymać zastraszając Masona lub wypłacając mu 200 Elexitu (200XP).

Bomby stoi przy moście do Miasta pod Kopułą. - Garść kryształków [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Bomby stoi przy moście do Miasta pod Kopułą.

Podczas jednej z wizyt w Mieście pod Kopułą możesz wpaść na Bomby'ego, który będzie stał przy głównym moście prowadzącym do miasta (niedaleko teleportera). Dowiesz się od niego, że jest w posiadaniu jednego z kontraktów i zaoferuje go na sprzedaż. Możesz wybrać jeden z dwóch wariantów zachowania - zaatakować i zabić Bomby'ego (100XP) lub zakupić kontrakt za 1000 Elexitu. W obu przypadkach pozyskasz kontrakt na Ray'a Contract for Ray (400XP).

Rozpraw się z Jacksonem i jego ludźmi - Garść kryształków [Ray] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Rozpraw się z Jacksonem i jego ludźmi

W trakcie jednej z rozmów z Ray'em może on poruszyć temat jego dawnego szefa Jacksona, który jest prawdopodobnie w posiadaniu jednego z kontraktów. Otrzymasz namiary na obozowisko bandytów w krainie Abessa (na północ od Konwerter w południowej Abessie i przeniesiecie się w to miejsce (upewnij się, że jesteś gotowy do stoczenia bitwy). Po dotarciu do obozu i krótkiej wymianie zdań rozpoczną się walki z Jacksonem i jego ludźmi. Wrogów próbuj atakować po kolei (za zabicie każdego z nich dostaniesz 100XP) i najbardziej uważaj na Jacksona, bo jest on najsilniejszy. Po wygranej bitwie przeszukaj zwłoki Jacksona, a odnajdziesz 608 Elexitu oraz kontrakt na Ray'a Contract for Ray (400XP).

NPC w zadaniu: Ray, Mason, Leo, Bomby, Jackson

Na stronie jest opis przejścia zadania "Rozgniewana dziewczyna" gry Elex. To opcjonalny quest powiązany z Zołzą (Nasty), czyli jedną z członkiń frakcji Banici przebywającą w Fort. Zaliczenie tego questu pozwoli ci przyłączyć na stałe Nasty do drużyny, ale najpierw musisz jej zaimponować i pokonać szereg silnych przeciwników.

Jak odblokować quest: Rozmowa z Nasty w Fort.

Podczas bitwy z insektami możesz liczyć na pomoc ze strony Zołzy - Rozgniewana dziewczyna [Zołza] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Podczas bitwy z insektami możesz liczyć na pomoc ze strony Zołzy

Zołzę (Nasty) odnajdziesz siedzącą na jednym z tronów w Fort, ale początkowo nie będzie w ogóle zainteresowana rozmową z bohaterem. Musisz najpierw wykonać parę innych questów dla frakcji Banitów. Zaczekaj aż zostaniesz zaczepiony przez jednego z jej ochroniarzy i poinformowany o możliwej audiencji. Podczas rozmowy z Nasty warto być wulgarnym i agresywnym, gdyż spodoba się jej ta postawa i poprawią się wasze relacje.

Nasty zaproponuje wyprawę w celu sprawdzenia umiejętności bohatera. Upewnij się, że jesteś do niej gotowy, bo przeniesiecie się od razu w miejsce gdzie do pokonania jest grupa silnych robali Plague of Insects. Potwory te atakuj po kolei. Możesz na szczęście liczyć na wsparcie Nasty i jej ludzi, dzięki czemu powinieneś łatwiej wygrać (1000XP). Po walkach (400XP) Nasty powróci do fortu i będziesz mógł przygotować się i odpocząć przed kolejnym wyzwaniem.

Pomagaj Zołzie w osłabianiu El Colosaro - Rozgniewana dziewczyna [Zołza] | Zadania towarzyszy - Elex - poradnik do gry
Pomagaj Zołzie w osłabianiu El Colosaro

Kolejne wyzwanie od Zołzy (Nasty) podejmij gdy awansujesz na co najmniej 15-20 poziom doświadczenia. Tym razem do pokonania jest potężna kreatura El Colosaro, której towarzyszą dwa mniejsze potwory Ripper. Najpierw zabij podrzędnych wrogów i dopiero wtedy zajmij się osłabianiem największej bestii. W bitwie tej nie możesz liczyć na wsparcie dotychczasowego towarzysza ani ochroniarzy Nasty. Staraj się ochraniać Nasty żeby zbyt szybko nie straciła przytomności. Za pokonanie potwora otrzymasz 1250XP.

Możesz teraz powrócić z Zołzą (Nasty) do Fort lub zaoferować jej stanowisko dowódcy jeśli odblokowałeś już główny quest Wielka ofensywa Ulbrichta. Opisywana misja zostanie oficjalnie zaliczona po tym jak wygrasz wszystkie bitwy związane z ofensywą kleryków na pozycje Albów. Otrzymasz 2000XP i Nasty na stałe dołączy już do drużyny.

NPC w zadaniu: Zołza (Nasty)

zobacz inne poradniki do gry Elex

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik Elex - Zadania główne i poboczne do gry
Elex

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Elex

zobacz więcej informacji o grze
Elex

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG