poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Śródziemie: Cień Wojny (Middle-earth: Shadow of War)

Poradnik do gry Shadow of War to rozbudowany i kompletny opis przejścia oraz praktyczny przewodnik po mechanice gry. Poznasz tu tajniki walki wręcz, a także skradania oraz odkryjesz wiele największych sekretów gry Middle-earth: Shadow of Mordor.

poradnik, solucja do gry w zawiera 176 stron i 153 ilustracji, rozmiar pliku to 6,3 MB

Wraz z kolejnymi postępami w fabule, zyskasz dostęp do ataków na twierdzę orków. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje związane z atakiem:

Zawsze atakuj twierdzę z wykorzystaniem najsilniejszych orków. - Atak na twierdzę | Twierdza - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Zawsze atakuj twierdzę z wykorzystaniem najsilniejszych orków.
  1. Skład drużyny oblężniczej. Przed każdym atakiem, możesz wybrać do sześciu orków, którzy dołączą z tobą do szturmu. Te oddziały będą forsować wraz z armią klasycznych orków umocnienia i będą starali się podbić punkty kontroli fortecy. Najlepiej zawsze brać kapitanów o najwyższym poziomie i klasy o wysokiej przeżywalności.
  2. Osłabienie sił wroga. Przed przystąpieniem do szturmu zawsze warto osłabić siły wroga. Każda cytadela ma poziom (składa się na niego siła orków broniących i dostępna ulepszenia), co wskazuje na poziom trudności podboju danej fortecy. Jeśli wskaźnik twojej armii mocno odbiega od szturmowanej twierdzy, zapoluj na kapitanów orków, którzy wzięliby udział w obronie. Znacząco ułatwi to walkę!
  3. Szturm. Szturm zaczynasz od właściwego dostania się do twierdzy. Najlepiej wskoczyć na mury i od razu wyeliminować łuczników. Następnie wraz z sojuszniczymi siłami musisz udać się do jednego z punktów wskazanego na mapie. Czeka cię tam walka z silnymi kapitanami wrogiej armii. Musisz pokonać wrogów - wskaźnik na punkcie wypełni się, gdy twoje siły pokonają oddziały przeciwnika. Wystarczy wtedy nacisnąć odpowiedni przycisk, a wybrane miejsce trafi pod twoją kontrolę. Gdy przejmiesz wszystkie punkty, będziesz mógł wyruszyć na walkę z naczelnikiem.
  4. Walka z naczelnikiem. Piecze nad każdą fortecą sprawuje potężny naczelnik, który czeka w swojej Sali tronowej. Walka z wrogiem jest na ogół bardzo trudna (przeciwnik przeważnie ma rangę "legendarny") i dość kłopotliwa. Każdy naczelnik otoczy jest rzeszą orków i dodatkowymi pułapkami na ziemi. Starce dobrze rozpocząć od wskoczenia na górą część pomieszczenia i zwerbowanie łuczników, by walczyli po twojej stronie. Następnie dobrze jest wykorzystać ataki obszarowe i specjalne umiejętności, by trochę przerzedzić siły przeciwnika. Koniecznie trzeba również zainwestować w silnego przybocznego - najlepiej z klasą władca lub twardziel. Taki typ orków skupi na sobie ataki i będziesz mógł np. wykonywać ataki skrytobójcze na naczelniku.

Pomocne w oblężeniu są również specjalne ulepszenia, które zostały omówione w stosownym rozdziale tego poradnika.

Raz zdobyte twierdze trzeba od czasu do czasu obronić. Mechanika obrony jest bardzo podobna do szturmu, tyle, że z odwróceniem ról:

Rozpocznij obronę twierdzy od przeskoczenia murów i zniszczenie bestii oblężniczych. - Obrony twierdzy | Twierdza - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Rozpocznij obronę twierdzy od przeskoczenia murów i zniszczenie bestii oblężniczych.
  1. Drużyna broniąca punkty. Tym razem przed obroną wybierzesz kapitanów, którzy będą bronić twojej twierdzy. Podobnie jak przy oblężeniu, koniecznie zrekrutuj wytrzymałe klasy, bo np. skrytobójcy słabo odnajdą się w obronie.
  2. Cucenie umierających. Kapitanowie, którzy polegną w walce najpierw padną na ziemię. Pasek dookoła ich zdrowia będzie powoli się wyczerpywał, co wskazuje na czas, w którym sojusznik permanentnie zginie. Aby temu zapobiec, wystarczy, że podejdziesz do osłabionego towarzysza i użyjesz na nim przycisku odpowiedzialnego za dominację. Ork będzie jak nowy i z pełnią sił wróci na pole bitwy.
  3. Napływ sił wroga. Początkowo twoją twierdzę zaatakuje tylko garstka kapitanów. Z biegiem szturmu jednak, będą dołączali coraz silniejsze siły wroga. Dodatkowo, jeśli przegrasz walkę o jakiś punkt i wróg go przejmie to czeka cię niemiła niespodzianka. Zjawi się nowy kapitan orków, który zniszczy fragment murów i dołączy do atakujących.
  4. Zwycięstwo w obronie. Aby zwyciężyć w obronie musisz pokonać wszystkich kapitanów orków. Nie osiągniesz jednak tego bez silnej obrony - gdy ty zajmiesz się obroną jednego punktu i walką z kapitanem, to reszta sił wroga zaatakuje pozostałe punkty. Nie możesz być w każdym miejscu na raz, a każdy przejęty punkt to dodatkowy kapitan dla wroga. Z biegiem czasu nie będziesz w stanie obronić się przed zalewem sił i stracisz fort.

Pomocne w obronie są również specjalne ulepszenia, które zostały omówione w stosownym rozdziale tego poradnika.

W tym rozdziale poznasz spis wszystkich umiejętności Taliona, wraz z dostępnymi ulepszeniami. Zwróć uwagę na to, że w danym momencie, możesz wybrać tylko jedno ulepszenie do danej umiejętności.

Walka

Umiejętności oparte na walce, zwiększa twój potencjał bojowy. - Umiejętności | Rozwój postaci - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Umiejętności oparte na walce, zwiększa twój potencjał bojowy.

Egzekucja - gdy wskaźnik mocy jest pełny, możesz wybrać wroga i dokonać na nim egzekucji, która zada bardzo dużo obrażeń.

Dostępne ulepszenia:

Ponura determinacja - zdobywasz moc za każdym razem, gdy odniesiesz obrażenia w walce.

Sekretna moc - zdobywasz moc za każde zabójstwo z ukrycia.

Śmiertelna moc - za celne ciosy mieczem zdobywasz więcej mocy.

Idealna kontra - kontra wykonana w odpowiednim momencie powala wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Deszcz strzał - kontra wykonana w odpowiednim momencie przywraca 1 elfią strzałę.

Przejęcie mocy - zdobywasz moc po każdej kontrze.

Śmiertelna kontra - kontra wykonana w odpowiednim momencie natychmiastowo zabija słabych wrogów.

Trafienie krytyczne - ataki wręcz mogą spowodować trafienie krytyczne, które wywołują więcej obrażeń.

Dostępne ulepszenia:

Odpłata - im mniej twoja postać ma życia, tym większa szansa na trafienie krytyczne.

Niepowtrzymany - szansa na trafienie znacząco wzrasta, gdy seria ciosów wynosi ponad 20.

Elfia precyzja - jeśli naciśniesz ponownie przycisk odpowiedzialny za atak, tuż gdy cios sięgnie wroga, znacząco zwiększyć szansę na trafienie krytyczne.

Egzekucja powalonego - skraca czas potrzebny na egzekucję powalonych wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Furia - egzekucja powalonego pozwala na zasypanie go gradem ciosów przed zabicie. Dzięki atakom zyskujesz moc.

Upiorna tarcza - upiór może kontrować ataki wrogów, kiedy wykonujesz egzekucję powalonego.

Wyssanie powalonego - możesz wysysać powalonych wrogów.

Brutalna napaść -wskaźnik mocy może zostać podwójnie naładowany, co pozwoli ci wykonywać brutalne egzekucje, na widok których wrogowie uciekną w popłochu.

Dostępne ulepszenia:

Upiorna egzekucja - w czasie wykonywania egzekucji możesz nacisnąć przycisk, by wyeliminować dodatkowego wroga.

Nieskończona moc - umiejętności wymagające mocy nie zużywają już wszystkich pkt. mocy.

Odwet - wykonanie w idealnym momencie ostatniej szansy natychmiastowo zabije wroga, który próbuje cię wykończyć. Nie działa na silniejszych wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Stanowczość - zyskujesz dodatkową ostatnią szansę.

Mściwe wyssanie - odwet wysysa twojego napastnika.

Przypływ mocy - perfekcyjne wykonana ostatnia szansa naładuje cały wskaźnik mocy.

Drapieżnik

Umiejętności z gałęzi drapieżnika, to przede wszystkim zwiększona mobilność i skrytobójczość. - Umiejętności | Rozwój postaci - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Umiejętności z gałęzi drapieżnika, to przede wszystkim zwiększona mobilność i skrytobójczość.

Elfia zwinność - przeskakując przeszkodę, lądując lub wspinając się, zyskujesz przyspieszenie. Z biegiem czasu odblokujesz również "podwójny skok".

Dostępne ulepszenia:

Lekkonogi - Bieganie sprintem nie robi hałasu.

Widmowy zwrot - podczas skradania możesz pokonać krótki dystans lub natychmiast znaleźć się przy wrogu. Pochłania to jednak skupienie.

 

Brutalny mord - możesz dokonać przerażającego zabójstwa z ukrycia, na widok którego pobliscy wrogowie uciekną w popłochu, a ty zwiększysz moc i serię ciosów.

Dostępne ulepszenia:

Niepohamowana wściekłość - brutalne morderstwo przyznaje premię do mocy i serii ciosów.

Ślepa nienawiść - brutalne morderstwo sprawia, że ucieka więcej wrogów.

Nitki trucizny - wyceluj w beczkę grogu, a następnie zatruj grog na odległość.

Dostępne ulepszenia:

Wybuchowa toksyna - wrogowie, którzy napili się z zatrutej beczki, po śmierci wybuchną i zatrują pobliskich wrogów.

Zaraza - wrogowie, którzy napili się grogu wpadają w szał, atakując wszystkich w pobliżu i roznosząc truciznę.

Włącznik zbliżeniowy - wyceluj w klatkę, przynętę lub gniazdo much z Morgai, aby dany obiekt został aktywowany, gdy zbliży się do niego wróg.

Upiorna seria - podczas zabójstwa z ukrycia możesz zaatakować dodatkowego wroga. Akcja ta pochłania skupienie.

Dostępne ulepszenia:

Łowca potworów - zabójstwa z ukrycia mogą być używane przeciw bestiom.

Mroczne ostrze - pierwsze zabójstwo w serii ataków z ukrycia nie pochłania skupienia.

Zabójcza zjawa - po przywabieniu wroga możesz pozostawić upiora, który zabije cel.

Dostępne ulepszenia:

Przerażająca istota - Twój upiór brutalnie zamorduje swój cel

Upiorne wyssanie - Twój upiór wyssie swój cel

Groźba śmierci - za pomocą kapusia możesz przekazać wybranemu kapitanowi, że po niego idziesz. To zwiększy szansę na zdobycie przedmiotu wysokiej jakości po zabiciu wroga, któremu groziłeś.

Dostępne ulepszenia:

Los gorszy niż śmierć - zhańbienie zrujnuje umysł twojego celu, co znacząco obniży jego poziom doświadczenia lub sprawi, że cel postrada zmysły. Istnieje mała szansa, że cel stanie się szaleńcem i zyska dodatkową siłę.

Przysięga przemocy - dodaje do gróźb śmierci cel dodatkowy, za wykonanie którego zyskasz dodatkowe nagrody.

Z Dystansu

Znajdziesz tutaj umiejętności zasięgowe, takie jak np. doskok do wroga. - Umiejętności | Rozwój postaci - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Znajdziesz tutaj umiejętności zasięgowe, takie jak np. doskok do wroga.

Detonacja - możesz uderzyć ognisko mrocznym ciosem, co wywoła eksplozję i podpali pobliskich wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Wybuchowa strzała - strzel w ognisko, aby wywołać eksplozję bez konieczności użycia mrocznego ciosu.

Pajęcza pieśń - wywołaj eksplozję ogniska i zwab pająki.

Woń królowej - wywołaj eksplozję ogniska i zwab ghule.

Przyszpilenie - strzelanie wrogowi w nogę unieruchamia go w miejscu.

Dostępne ulepszenia:

Przeraźliwe zimno - przyszpilenie sprawi, że pobliscy wrogowie cofną się w popłochu.

Dziki lód - przyszpilenie działa na Olog-hai i bestie.

Głębokie zamrożenie - przyszpilenie trwa dwa razy dłużej.

Powietrzne skupienie - przebywając w powietrzu możesz spowolnić czas i wycelować. Pochłonie to skupienie.

Dostępne ulepszenia:

Orli wzrok - skupienie zużywa się wolniej podczas przebywania w powietrzu.

Uderzenie szpona - podczas spadania możesz wycelować w ziemię i wyprowadzić atak obszarowy, który obłuszy pobliskich wrogów.

Potężny strzał - gdy wskaźnik mocy jest pełny, możesz wystrzelić wybuchającą strzałę.

Dostępne ulepszenia:

Ognista burza - potężny strzał wywołuje ognistą eksplozję.

Eksplozja mrozu - potężny strzał wywołuje zamrażającą eksplozję.

Jad - potężny strzał wywołuje trującą eksplozję.

Mroczny cios - możesz błyskawicznie doskoczyć do wroga i go zabić lub ogłuszyć. Akcja pochłania elfią strzałę.

Dostępne ulepszenia:

Łańcuch cieni - możesz nacisnąć podczas zadawania mrocznego ciosu, aby uderzyć dodatkowych wrogów, za cenę skupienia.

Mroczny cios - przyciągnięcie - przyciągnij do siebie wybranego wroga.

Mroczna dominacja - możesz błyskawicznie doskoczyć do wroga i go zdominować.

Upiór

Upiór odblokowuje bardzo silne i spektakularne umiejętności. - Umiejętności | Rozwój postaci - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
"Upiór" odblokowuje bardzo silne i spektakularne umiejętności.

Szybki rzut - wykonasz szybki rzut sztyletem, który zrani i odrzuci wroga.

Dostępne ulepszenia:

Ząbkowane ostrze - rzucone sztylety mogą spowodować trafienie krytyczne.

Chyże ostrza - możesz błyskawicznie rzucić trzeba sztyletami.

Deszcz ostrz - możesz rzucić pięcioma sztyletami naraz i trafić wielu wrogów.

Elfie światło - gdy wskaźnik mocy jest pełny, możesz wyprowadzić potężny atak obszarowy, który ogłuszy i oślepi wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Oczyszczający płomień - elfie światło podpala wrogów.

Tchnienie zimy - elfie światło zamraża wrogów.

Trujący wybuch - umiejętność zatruwa wrogów.

Burza lodowa - zamroź wrogów, a potem zasyp ich gradem ciosów mieczem.

Dostępne ulepszenia:

Lodowy deszcz - możesz zamrozić wszystkich wrogów przed sobą. Im dłuższa seria ciosów, tym większe pole rażenia.

Odmrożenie - cios kończący burzy lodowej powoduje trafienie krytyczne.

Druzgocące uderzenie - cios kończący burzy lodowej rozbija cel na kawałki, na widok czego wrogowie uciekają w popłochu.

Pochłonięcie - gdy wskaźnik mocy jest pełny, możesz wybrać wroga i wyssać go podczas walki.

Dostępne ulepszenia:

Łańcuch dusz - możesz wycelować podczas pochłonięcia i wyssać dodatkowego wroga.

Pan gniewu - pochłonięcie zwiększa poziom gniewu.

Władca ologów - pochłonięcia można używać na ologach.

Łowca skarbów - automatycznie zbierasz łupy upuszczone przez pokonanych wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Wprawne oko - zwiększa szanse na upuszczenie przedmiotów wysokiej jakości przez orków o randze kapitana lub wyższej.

Łamacz umysłów - zwiększa szybkość dominacji

Poszukiwacz - zwiększa szanse na zlezienie u pokonanych wrogów klejnotów wyższej jakości. (odnajdź wszystkie gondorskie artefakty, by zdobyć te umiejętność).

Jeździec

Możesz odblokować umiejętność latania na drakach! - Umiejętności | Rozwój postaci - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Możesz odblokować umiejętność latania na drakach!

Jeździec karagorów - możesz zdominować i dosiadać złamanego karagora.

Dostępne ulepszenia:

Pioronujący atak - pożeranie wrogów z ukrycia przywraca karagorowi więcej życia.

Zwierzęcy szał - możesz dokonać egzekucji, by przywołać więcej karagorów, jeśli jeśli nie masz pełnego paska mocy. Pochłonie to w zamian część punktów życia twojego wierzchowca.

Jeździec graugów - możesz zdominować i dosiadać złamanego grauga.

Dostępne ulepszenia:

Pożerająca siła - gdy dosiadasz grauga, wykonywane egzekucje leczą twojego wierzchowca.

Wściekły atak - ataki podstawowe grauga dodają więcej pkt. mocy.

Wezwanie wierzchowca - możesz wezwać zdominowanego karagora i nakazać mu zaatakować wybranych wrogów.

Dostępne ulepszenia:

Dziki karagor - pozwala wezwać dzikiego karagora.

Wezwanie grauga - pozwala wezwać grauga.

Smocza pieśń - pozwala wezwać draka.

Jeździec cienia - możesz wycelować w złamanego karagora, grauga lub draka za pomocą mrocznego ciosu.

Dostępne ulepszenia:

Tańczący z karagorami - pozwala dosiąść niezłamanych karagorów za pomocą mrocznego ciosu.

Samiec alfa - dosiadanie złamanego karagora za pomocą mrocznego ciosu sprawi, że wszystkie pobliskie karagory zostaną zdominowane.

 

Smoczy jeździec - możesz zdominować i dosiąść złamanego draka.

Dostępne ulepszenia:

Żelazne łuski - twój drak otrzymuje znacznie mniejsze obrażenia.

Wzbierający szał - twój drak może pluć kulami ognia, nawet jeśli nie masz pełnego paska mocy. Pochłonie to w zamian część punktów życia twojego wierzchowca.

Historia

Umiejętności te odblokujesz wraz z kolejnymi postępami w kampanii. - Umiejętności | Rozwój postaci - Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry
Umiejętności te odblokujesz wraz z kolejnymi postępami w kampanii.

Wyssanie - możesz odzyskać życie wysysając orki i bestię.

Dostępne ulepszenia:

Dominacja - wyssani wrogowie zostaną również zdominowani i będą walczyć po twojej stronie.

Kołczan dusz - wyssanie wroga przywraca elfie strzały.

Gniew świetlistego władcy - wyssanie lub dominacja wroga przywraca pełne życie i podnosi poziom gniewu.

Widmowa glewia - możesz przyzwać glewię i wykonać z jej pomocą zamaszysty, silny atak.

Dostępne ulepszenia:

Mocarny zamach - atak naładowaną glewią generuje moc za każdego trafionego wroga.

Zabójczy wymach - możesz naładować podwójnie glewię, aby móc wyprowadzać więcej ataków.

Ruch cienia - możesz wykonywać podwójny skok, co pozwoli ci pokonywać większe odległości.

Dostępne ulepszenia:

Młot Eregionu - możesz przeskoczyć nad urukiem i go zamrozić.

Wody Lorien - ulepsz unik, aby błyskawicznie przemykać obok wrogów. Pochłania skupienie.

Orle gniazdo - możesz przeskakiwać nad wrogami, odbijać się od ich głów i wykonać podwójny skok.

Wezwanie popleczników - możesz wezwać grupę wojowników, którzy będą walczyli u twego boku.

Dostępne ulepszenia:

Przyboczny - mianuj kapitana swoim przybocznym z poziomu menu armii.

Chmara pająków - wzywasz pająki dysponujące trującymi atakami.

Żelazna straż - przyzwani wojownicy są silniejsi.

Zdominuj kapitana - zdominuj kapitana, którego wola została złamana.

Dostępne ulepszenia:

Zniszcz popleczników - możesz powodować, aby głowy pobliskich popleczników eksplodowały, na widok czego wrogowie uciekną w popłochu.

Życiodajna krew - możesz uleczyć wszystkich pobliskich popleczników.

Rozwściecz popleczników - możesz rozwścieczyć pobliskich przyjaznych kapitanów. Pochłania to gniew.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Śródziemie: Cień Wojny

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Śródziemie: Cień Wojny

zobacz więcej informacji o grze
Śródziemie: Cień Wojny

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji