poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Child of Light

Poznaj wnikliwie świat Child of Light - nasz poradnik przeprowadzi Cię przez wszystkie poziomy gry, pomoże w starciach z bossami i mnóstwo obrazków wskaże wszystkie ukryte znajdźki. Z tym poradnikiem poznasz grę absolutnie na wylot!

poradnik, solucja do gry w zawiera 172 stron i 333 ilustracji, rozmiar pliku to 9,9 MB

Pierwsze kroki w Child of Light

W rozdziale "The Girl and the Firefly" prowadzić cię będzie samouczek. Nauczysz się podstawowych mechanik gry i sposobów walki. Jedną z pierwszych czynności jest przesunięcie przedmiotu, który pozwoli nam przedostać się dalej. Mechanika ta jest często stosowana w grze.

W pierwszych minutach rozgrywki poznajesz swojego towarzysza - Igniculus będzie rozświetlać ci drogę oraz pomagać w walce i rozwiązywaniu zagadek - Rozdział 1 - The Girl and the Firefly | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

W pierwszych minutach rozgrywki poznajesz swojego towarzysza - Igniculus będzie rozświetlać ci drogę oraz pomagać w walce i rozwiązywaniu zagadek. Pokazuje ci on jak regenerować zdrowie i mane. W świecie gry pojawiają się specjalne krzaczki, które obie postaci mogą poruszyć. Gdy któraś z postaci ich dotknie rozsypują się. Musisz zbierać kulki, które się z nich wysypia w celu regeneracji swojego zdrowia, many oraz siły Igniculusa.

  1. Kulki zielone - regeneracja zdrowia
  2. Kulki fioletowe - regeneracja many,
  3. Kulki niebieskie - regeneracja siły Ignicusa,
  4. Kulki pomarańczowe - punkty doświadczenia.

Twórcy dali Ci możliwość swobodnego przemierzania mapy, w każdej chwili możesz się cofnąć, aby sprawdzić czy niczego nie pominąłeś albo stoczyć walkę, na którą wcześniej nie miałeś ochoty. Gra posiada miejsca zapisu. Zazwyczaj zapisuje się po walkach, interakcjach z innymi postaciami i oczywiście po zmianie rozdziału.

Pierwsza zagadka

Gdy spotkasz już swojego towarzysza i nauczysz się regenerować życie czeka cię pierwsza zagadka - Rozdział 1 - The Girl and the Firefly | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Gdy spotkasz już swojego towarzysza i nauczysz się regenerować życie czeka cię pierwsza zagadka. Do jej rozwiązania potrzebny jest Igniculus i jego moc świecenia. Musisz nim nakierować znaki na odpowiednie miejsca, wystarczy, że ustawisz się Igniculusem za odpowiednim znakiem i ustawisz światło na właściwym miejscu. Dzięki temu otworzą się drzwi. Na obrazku zaznaczyliśmy okręgami pary, które musisz połączyć. Każdy znak dostał swój kolor, aby rozwiązanie zagadki było czytelne.

Drugi poziom zaczynasz przy dorożce. Idź w prawo i wskocz na fontannę, z niej przeskocz na drzewo. Wejdź na tyle wysoko, żeby zobaczyć skrzynkę. Z niej wypadnie ci nowy przedmiot - Oculi. Gra pokaże ci jak założyć go na postać. Moc Rough Ruby zależy od tego na co go założysz:

  1. Na broń - zwiększa obrażenia zadawane ogniem,
  2. Na pancerz - zwiększa odporność na ogień o 8%
  3. Na rubin - dodaje 4 HP,
1 - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry
Aurora używająca tarczy - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry
Aurora używająca tarczy

Gdy założysz już swój nowy przedmiot musisz zejść z drzewa. Na dole czeka na ciebie nowy przeciwnik. Za pomocą Igniculusa zwalniaj tempo ładowania jej ataków. Unikaj ładowania ataków kiedy przeciwnik może zaatakować pierwszy. Jej cios cofnie poziom naładowania twojej tury. Jeśli wiesz, że nie dasz rady spowolnić jej ruchu na tyle, żeby zaatakować pierwszy - użyj tarczy.

Kolejnego przeciwnika spotkasz w jaskini - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Kolejnego przeciwnika spotkasz w jaskini. Będzie on bronił skrzyni. Możesz go ominąć i iść górą podążając za głosem. Ma on jednak dość mało życia, więc warto go zaatakować, żeby zdobyć 170PD. Przeciwnik ginie po kilku uderzeniach miecza. Zabij pierw jednak przeciwnika, którego poznałeś już w pierwszym rozdziale. Nie będzie ci on przeszkadzać w dalszej walce, ponieważ powinien zginać po jednym ciosie mieczem.

Gdy wyjdziesz z jaskini i pójdziesz w prawo zobaczysz zablokowane drzwi - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Gdy wyjdziesz z jaskini i pójdziesz w prawo zobaczysz zablokowane drzwi. Nie możesz przez nie przejść. Musisz złapać blok drewna, która przed nimi leży i przeciągnąć w lewą stronę. Tam musisz po nim wskoczyć i dotrzeć do drugich drzwi.

Machina

Gdy otworzysz drzwi znajdziesz się w nowej lokacji - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Gdy otworzysz drzwi znajdziesz się w nowej lokacji. Musisz Ignicusem rozświetlić punkt, spowoduje to, że spadnie podest, na który będziesz mógł się wspiąć. Podjedzie on do góry. Musisz zejść z niego w lewą stronę i przeciągnąć blok drewna na platformę.

Przedmiot ten musisz przenieść na sam dół i popchnąć w prawo, aby móc iść dalej - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Przedmiot ten musisz przenieść na sam dół i popchnąć w prawo, aby móc iść dalej. Blok drewna umożliwi ci wskoczenie na podest, z którego musisz zeskoczyć i przesunąć drugi przedmiot. Dzięki temu dostaniesz się na kolejną platformę. Na niej musisz przesunąć dźwignię.

Zielonym okręgiem zaznaczone jest miejsce gdzie musisz postawić blok - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry
Zielonym okręgiem zaznaczone jest miejsce gdzie musisz postawić blok

Dźwignia uruchomi kolejną platformę. Musisz zeskoczyć, aby przeciągnąć na nią blok drewna i przenieść za jej pomocą na górę. Przedmiot musisz zepchnąć z platformy na górze i ustawić w odpowiednim miejscu. To otworzy drzwi przez, które będziesz mógł przejść.

Po wyjściu idź w lewo - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Po wyjściu idź w lewo. Na górze czeka na ciebie kolejny Oculi. Musisz najechać na niego Igniculusem i sprawić, że pęknie. Dzięki temu dostaniesz kolejną rzecz zwiększającą twoje statystyki. Koło tego przedmiotu stoi twój przeciwnik, ale nie ma szansy cię zaatakować.

Spotkanie pierwszego bossa

Przed walką z pierwszym bossem w grze czeka cię rozwiązanie zagadki - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Przed walką z pierwszym bossem w grze czeka cię rozwiązanie zagadki. Pomoże ci w niej Igniculus. Musisz skierować światło danego koloru na odpowiedni kryształ. Aby zmienić kolor kamienia, na który świecisz Igniculusem musisz zakręcić dźwignią. Gdy zniszczysz wszystkie kamienie pojawi się boss. Na obrazku zaznaczyliśmy parami okręgów znaki, które musisz połączyć.

Po wygranej walce z bossem spotkasz Lady of the Forest - Rozdział 2 - The Queen of Light | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Po wygranej walce z bossem spotkasz Lady of the Forest. Da ci ona umiejętność latania. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć 2 skrzynki oraz wydostać się z tej lokacji. Aby wyjść z lokacji musisz dolecieć na samą górę, po lewej stronie będzie dziura przez którą będziesz mógł wyjść.

Rozdział rozpoczynasz zaraz po wyjściu z lokacji z bossem. Musisz polecieć w lewo. Znajdziesz tam Rubelle. Będzie ona walczyć u twojego boku. Na starcie nowa postać dostaje 6 punktów do rozdania w swoim drzewku umiejętności. Jeśli chcesz potrenować walkę 2 postaciami, a przy okazji zdobyć więcej punktów doświadczenia zejdź niżej. Możesz tam stoczyć walkę z przeciwnikami, których wcześniej zabiłeś w 2 rozdziale.

1 - Rozdział 3 - Into the West | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry
Latając po lokacji możesz trafić na nowych przeciwników w powietrzu - Rozdział 3 - Into the West | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Latając po lokacji możesz trafić na nowych przeciwników w powietrzu. Mogą być oni trudni do zabicia jeśli ich nie docenisz. Musisz dwoma swoimi postaciami atakować jednego przeciwnika. Przeciwnik po lewej stronie potrafi przyśpieszać swoje ciosy i swojej drużyny. Jeśli szybko się go nie pozbędziesz utrudni ci walkę. Nie przejmuj się tarczą, w tej walce najlepszą obroną jest atak. Walka ta da ci 650 punktów doświadczenia.

Aby dostać się dalej musisz przejść całą poznaną mapę w lewo, minąć miejsce początku gry - Rozdział 3 - Into the West | Opis przejścia - Child of Light - poradnik do gry

Aby dostać się dalej musisz przejść całą poznaną mapę w lewo, minąć miejsce początku gry. Gdy trafisz na sam koniec mapy spotkasz bossa. Po drodze możesz znaleźć wiele znajdziek i zabić wiele przeciwników. Skorzystaj z tego, dodatkowe miksturki i punkty doświadczenia przydadzą ci się w dalszej grze.

Jeśli go zabijesz będziesz mógł przejść przez bramę. Gdy to zrobisz otrzymasz mapę królestwa Lemurii. W nowej lokacji spotkasz nowych przeciwników. Złote Gryfy nie walczą same, zawsze maja przy sobie pająki albo wilki. Walka z nimi bywa trudna, ale dostaniesz za nią dużo punktów doświadczenia. Żeby zakończyć ten rozdział musisz iść w lewo do momentu dotarcia do wioski.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Child of Light

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Child of Light

zobacz więcej informacji o grze
Child of Light

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG