poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Poradnik do gry The Walking Dead: A New Frontier to ilustrowany opis przejścia wszystkich epizodów popularnej gry ze studia Telltale Games. Spis dialogów wraz z tłumaczeniem pomoże poznać konsekwencje podejmowanych wyborów i rozwiązać każdą zagadkę.

poradnik, solucja do gry w zawiera 157 stron i 127 ilustracji, rozmiar pliku to 5,5 MB

Ważny wybór #1

Pierwszy ważny wybór dotyczy wydarzeń przedstawionych na złomowisku - Ważne wybory | Epizod 1 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Pierwszy ważny wybór dotyczy wydarzeń przedstawionych na złomowisku. Możesz zadecydować, że wraz z rodziną udacie się w dalszą drogę lub zostaniecie na złomowisku na jedną noc.

 • We have to keep moving - Decydujesz się na wyruszenie w dalszą drogę
 • We can stay the night - Decydujesz się na spędzenie nocy w przyczepie

Różnicą w wyborze jest krótka rozmowa z Kate. Jeżeli wybierzesz opcję pierwszą, czyli wyruszenie w dalszą drogę, staniesz przy decyzji Kate. Obie decyzje jednak kończą się tym samym, a wlewanie paliwa do baku przerwie ci grupka celujących do ciebie mężczyzn.

Ważny wybór #2

Kolejnym ważnym wyborem będzie sytuacja przedstawiona po wypadku samochodowym - Ważne wybory | Epizod 1 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Kolejnym ważnym wyborem będzie sytuacja przedstawiona po wypadku samochodowym. Będziesz mógł zastrzelić uciekającego kierowcę lub pozwolić mu uciec.

 • Let him go - Pozwalasz uciec kierowcy
 • Shoot him - Zabijasz kierowcę

Różnicą w wyborze jest tylko nastawienie Clementine podczas rozmowy przedstawionej poniżej. Być może kierowca ten będzie brać udział w dalszych przygodach, jednakże ani w epizodzie pierwszym, ani drugim go nie zobaczysz.

Ważny wybór #3

Trzeci ważny wybór dotyczy wydarzeń w Prescott - Ważne wybory | Epizod 1 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Trzeci ważny wybór dotyczy wydarzeń w Prescott. W tym momencie będziesz mógł stanąć w obronie Clementine i skłamać bądź wyjawić prawdę ludziom w mieście.

 • Yes, She was justified - Mówisz, że Clem strzeliła do niego umyślnie, ponieważ cię zaatakował (chronisz Clementine)
 • It was just an accident! - Mówisz ludziom, że był to wypadek (mówisz prawdę)

Różnicą w wyborze jest tylko i wyłącznie przedstawienie ogólnej sytuacji. W pierwszym przypadku wraz z Clementine trafiasz do klatki, w której odwiedza cię Eleanor i oferuje pomoc. W przypadku drugim sam udajesz się do Eleanor, by ta zaszyła ci ranę.

Ważny wybór #4

Czwarty ważny wybór także dotyczy wydarzeń w Presott, a mianowicie zaraz po tym jak Clem zastrzeli pasera - Ważne wybory | Epizod 1 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Czwarty ważny wybór także dotyczy wydarzeń w Presott, a mianowicie zaraz po tym jak Clem zastrzeli pasera. Do ciebie należy decyzja czy chcesz udać się na złomowisko z Eleonor, czy z Trippem.

 • Go with Tripp in the morning - Decydujesz się na spędzenie nocy w Prescott i udanie się w drogę do złomowiska z Trippem
 • Leave with Eleanor tonight - Decydujesz się na opuszczenie Prescott wraz z Eleanor tej samej nocy.

Różnicą w wyborze jest przedstawienie sytuacji. W pierwszym przypadku to Tripp będzie pokazany w ostatnich minutach epizodu, a w drugim - Eleanor. Nie różni się natomiast nic poza tym, ponieważ w obu przypadkach będziesz musiał cofnąć się do Prescott podczas strzelaniny.

Ważny wybór #5

Kolejny ważny wybór kończy opisywany wyżej epizod pierwszy - Ważne wybory | Epizod 1 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Kolejny ważny wybór kończy opisywany wyżej epizod pierwszy. Do ciebie należy decyzja czy chcesz zostać z Clementine i odeprzeć atak nacierających na ciebie wrogów, czy zabrać rodzinę i udać się w drogę do Prescott.

 • Leave with family - Opuszczasz Clementine, by wraz z rodziną udać się do Prescott
 • Stand and fight - zostajesz z Clementine, by wraz z nią odeprzeć atak wrogów. Opuszczasz tym samym swoją rodzinę, która wraz z Trippem/Eleanor udaje się do Prescott.

Wybór ten determinuje zakończenie pierwszego epizodu, a właściwie jego pierwszą część. Jeżeli wybierzesz opcję pierwszą, opuścisz Clementine i udasz się wraz z rodziną do Prescott. Będąc na miejscu będziesz musiał przeprowadzić krótką rozmowę z Eleanor, Kate oraz Gabym o całym zajściu, a także pomóc Eleanor w przeprowadzaniu zabiegu wyjęcia kuli z ciała Kate. Jeżeli natomiast wybierzesz opcję drugą, zostaniesz na złomowisku z Clementine, by odeprzeć atak ze strony zbirów. W tej opcji będziesz mógł pochować oraz pożegnać Marianę, zanim udasz się do Prescott.

Pierwszy rozdział rozpoczniesz od małego wspomnienia Javiera, dotyczącego jednej z wielu sprzeczek z jego bratem - Rozdział 1 - Bloody Business | Epizod 2 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Pierwszy rozdział rozpoczniesz od małego wspomnienia Javiera, dotyczącego jednej z wielu sprzeczek z jego bratem. Na początku porozmawiaj z Kate i podejmij pierwszy ważny wybór w tym epizodzie.

I insist, let me

Nalegam. Zajmę się tym

You're the boss

Ty tu rządzisz

Make David do it!

Powiedz, żeby David to zrobił!

...

Milczenie

He can just deal with it

Niech to przełknie

Why won't he talk to me?

Dlaczego ze mną nie porozmawia?

Already forgotten

Już zapomniałem

...

Milczenie

Be serious

Bądź poważna

Uh... sure?

Jesteś pewna?

You're married

Jesteś mężatką

...

Milczenie

You can blame me

Możesz zrzucić winę na mnie

He'll understand

On to zrozumie

He should worry about your hand

Powinien się martwić

...

Milczenie

Hold on

Trzymaj rękę Kate

Pull away

Odsuń rękę Kate

Back off, David!

Odsuń się David!

It's just a glass

To tylko szklanka

You're both overreacting

Oboje przesadzacie

...

Milczenie

Po rozmowie będziesz musiał podjąć pierwszy ważny wybór - Rozdział 1 - Bloody Business | Epizod 2 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Po rozmowie będziesz musiał podjąć pierwszy ważny wybór. Możesz powiedzieć Davidowi, żeby się odwalił, a tym samym stanąć w obronie Kate lub odpuścić, ponieważ jest to sprawa między mężem, a żoną.

 • Tell him off - Stajesz w obronie Kate i mówisz Davidowi żeby się od niej odwalił
 • Let it go - Nie mieszasz się w ich sprawy

Tak jak w realnym życiu, mieszanie się do spraw małżeńskich nigdy nie wychodzi na dobre żadnej ze stron. Po wybraniu opcji pierwszej obie postacie - David i Kate będą miały ci to za złe, co może przynieść dalsze konsekwencje w przyszłości.

Kolejna część rozdziału zależna jest od podjętej w poprzednim epizodzie decyzji (ważny wybór 5). Jeżeli zostałeś ze swoją rodziną, to Ty będziesz pomagał przy zabiegu, a jeżeli zostałeś z Clementine, po powrocie do Prescott wszystko będzie już gotowe. Niezależnie jednak od decyzji, obie sytuacje kończą się jednakowo. Porozmawiaj z Eleanor po przybyciu do miasteczka.

That was horrible

To było okropne

Did we do enough?

Zrobiliśmy wystarczająco?

Thank you

Dziękuję

...

Milczenie

I can't loose her

Nie mogę jej stracić

You're giving up?

Chcesz się poddać?

Thanks for being honest

Dzięki za szczerość

...

Milczenie

Po rozmowie z Eleanor będziesz musiał odszukać Gabea - Rozdział 2 - Enemy at the Gates | Epizod 2 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Po rozmowie z Eleanor będziesz musiał odszukać Gabe'a. Podczas drogi do bramy głównej, po lewej stronie znajdziesz butelkę wody, którą będziesz mógł wręczyć Kate w trakcie późniejszej podróży - zabierz ją zanim wyjdziesz na zewnątrz miasteczka Watter Bottle - Pick Up. Po zabraniu wody wyjdź główną bramą i porozmawiaj z Gabem Front Gate - Exit. W trakcie rozmowy będziesz mógł wręczyć mu walkmana należącego do Mariany (jeżeli nie wrzuciłeś go do jej grobu).

 • Keep tape player - Zatrzymaj walkmana
 • Give tape player - Podaruj Gabe'owi walkmana

It wouldn't help

Nie pomogłoby

I miss her too

Ja też za nią tęsknię

I'm sorry, we can't

Przykro mi, ale nie możemy

...

Milczenie

You're right

Masz rację

I understand

Rozumiem

You did what you could

Zrobiłeś co mogłeś

...

Milczenie

It's not that easy

To nie takie proste

You're already a man

Już jesteś mężczyzną

He's not here

Jego tutaj nie ma

...

Milczenie

Po rozmowie z Gabem do bram miasta zapukają goście z New Frontier, trzymając przy tym zakładniczke - Rozdział 2 - Enemy at the Gates | Epizod 2 - Ties that Bind - The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - poradnik do gry

Po rozmowie z Gabe'm do bram miasta zapukają goście z New Frontier, trzymając przy tym zakładniczke. Rozmowa, która się z nimi wywiąże będzie zwieńczona kolejnym ważnym wyborem.

That's bulls**t!

To nonsens!

I don't regret it

Nie żałuję tego

They killed Mariana

Oni zamordowali Marianę

...

Milczenie

Go F*** yourselves!

Pieprzcie się!

Can we talk about this?

Możemy o tym pogadać?

I don't think so

Nie sądzę

...

Milczenie

This isn't justice!

To nie jest sprawiedliwość!

I don't give a sh**!

Nic mnie to nie obchodzi!

Don't hurt her!

Nie krzywdźcie jej!

...

Milczenie

I'm coming down!

Schodzę na dół!

We can work this out!

Możemy dojść do porozumienia!

[Open fire]

Zacznij strzelać

...

Milczenie

Po wybraniu opcji pierwszej lub drugiej zgodzisz się na warunki stawiane przez agresorów. Niestety w obu przypadkach rozpocznie się strzelanina, a różnicą w wyborze jest to, kto ją rozpocznie. Opcja pierwsza i druga spowoduje, że Clementine rozpocznie strzelaninę, a dzięki opcji trzeciej, to ty otworzysz ogień. W obu przypadkach Francine zostanie zamordowana, a Prescott zniszczone.

Podczas ataku będziesz musiał przejść przez krótki QTE, a więc naciskaj pojawiające się na ekranie przyciski podczas tej akcji.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe