poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Surge

Poradnik do gry The Surge zawiera kompletny opis przejścia wszystkich misji i walk z bossami, lokalizację audiologów, porady dotyczące rozgrywki czy informacje na temat rozwoju postaci.

poradnik, solucja do gry w zawiera 153 stron i 183 ilustracji, rozmiar pliku to 6,9 MB

Na tej stronie poradnika do The Surge znajduje się opis walki z bossem P.A.X. To pierwszy boss napotykany w trakcie przechodzenia gry. Dowiesz się jakimi atakami dysponuje boss, jak przygotować się do starcia i jak pokonać bossa P.A.X.

Robot P - Jak pokonać P.A.X? | Boss w The Surge - The Surge - poradnik do gry

Robot P.A.X stanie na twojej drodze, gdy będziesz chciał uciec z Opuszczonej Strefy Produkcyjnej, która jest pierwszą lokacją w grze.

Przed walką

Postaraj się zdobyć niezbędne części bojowe dla swojego egzoszkieletu. Nie jest to najważniejsze, na tym etapie gry, ale jeśli będziesz nieuważny, to dodatkowy współczynnik obronny może uratować ci życie i przechylić szalę zwycięstwa na twoją korzyść. Warto podbić też poziom rdzenia do okolic poziomu 15, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Dzięki temu w walce będziesz mógł korzystać z dodatkowych implantów w czasie starcia.

Spośród implantów wybierz te, które pozwolą ci regenerować punkty zdrowia lub zadawać lekko zwiększone obrażenia. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie implantu, który w określonym czasie przywraca zdrowie, bo boss atakuje z niską częstotliwością.

Dostosuj broń do swojego stylu gry. W czasie walki będzie dużo czasu na zadawanie pojedynczych ciosów, więc ze swojej strony polecam dobór broni o jak największych obrażeniach i obijanie przeciwnika 1-2 ciosami, po których od razu przechodzimy do uników.

Podczas walki

W starciu liczy się nie tylko szybkość, ale też spostrzegawczość. Wszystkie ataki bossa są mocno sygnalizowane, więc wystarczy uważnie go obserwować i cały czas pozostawać w ruchu, żeby zdecydowanie zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Całość przebiega w jednej fazie, która wygląda następująco. Obijamy P.A.X-a po nogach, żeby zapełnić pomarańczowy pasek. Gdy tak się stanie, to robot oddali się od nas, by przygotować wystrzał z rakiety. Gdy zapełnisz pasek, to od razu podążaj za maszyną i nie daj jej się zbytnio oddalić. W czasie gdy rakieta zostanie wystrzelona, powinieneś być bezpośrednio pod nim. W ten sposób nie tylko unikniesz obrażeń (w większości przypadków siła wybuchu cię odrzuci), ale sprawisz, że P.A.X zrani sam siebie. Gdy tak się stanie, to maszyna przejdzie na ok. 7 sekund w tryb awaryjny.

W tym czasie musisz zadać jak największe obrażenia na korpus maszyny. Pierwsze ciosy spowodują oderwanie pancerza i wartość ataku będzie zredukowana, ale kolejne powinny już konkretnie uszczuplać pasek witalności bossa.

Po chwili P.A.X zrestartuje pomarańczowy pasek i podniesie się na nogi. Całą sekwencję musisz powtarzać do chwili, gdy uda ci się zniszczyć maszynę. Przez cały czas przeciwnik będzie korzystał z następującego zestawu ciosów:

 1. Tupnięcie - jeśli zatrzymasz się na dłużej w jednym miejscu, to P.A.X spróbuje cię zdeptać. Może być tylko pojedynczy ruch nogą lub sekwencja trzech uderzeń;
 2. Ciosy mieczem - lewa ręka na wykroku wykona sekwencję dwóch ciosów. Cały czas musisz się cofać, bo z każdym atakiem zwiększa się zasięg ataku.;
 3. Pchnięcie mieczem - prawa ręka zauważalnie się opuści w dół. Chwilę po tym P.A.X wykona cios naprzód. Czasem łączy go ze skokiem do przodu, jeśli jesteś poza zasięgiem;
 4. Salwa rakiet - tylko po załadowaniu pomarańczowego paska. Trzy salwy rakiet, które rozbijają się w różnych kierunkach, przez co trudno uniknąć wszystkich. Zadają poważne obrażenia, więc za wszelką cenę musisz ich unikać.

Nagrody

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

 1. 2.000 sztuk złomu;
 2. Broń - P.A.X Imperator;
 3. Implant - Vital Boost v.3.

Po pokonaniu bossa możesz skorzystać z pociągu i przenieść się do kolejnej lokacji w grze - Centrala Produkcyjna B.

Alternatywny sposób na pokonanie bossa - broń P.A.X Imperator v2

Jeśli uda ci się pokonać bossa przy spełnieniu określonych kryteriów, to gra nagrodzi cię mocniejszą wersją broni P.A.X Imperator.

Dla starcia z pierwszym bossem warunek jest jeden - nie możesz zostać trafiony żadną z rakiet, które wystrzeli boss po zapełnieniu pomarańczowego paska.

Żeby mieć pewność, że uda ci się osiągnąć ten cel musisz zmienić taktykę walki z przeciwnikiem. Najważniejszym elementem starcia jest pozbawienie bosa pancerza na nogach. Sukcesywnie uderzaj w nie, aż kolejne elementy blachy odpadną. Następnie musisz obijać przeciwnika, aż ten będzie chciał cię zadeptać.

Poczekaj aż uniesie jedną z nóg, a następnie uderz w tą, która pozostała na ziemi. W ten sposób podetniesz bossa, a ten upadnie i stanie się wrażliwy na ciosy w taki sam sposób, jak w przypadku gdy trafi w siebie własnymi rakietami. Pamiętaj, że podciąć możesz jedynie tę nogę, którą wcześniej pozbawiłeś pancerza.

Gdy maszyna się podniesie to unikaj ataków i zmuś ją do podniesienia nogi, podetnij i obijaj. Powtarzaj proces aż do unicestwienia przeciwnika.

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

 1. 2.000 sztuk złomu;
 2. Broń - P.A.X Imperator V2;
 3. Implant - Vital Boost v.3

Na tej stronie poradnika do The Surge znajduje się opis walki z bossem Pożoga. Dowiesz się jakimi atakami dysponuje boss, jak przygotować się do starcia i jak pokonać bossa Pożoga.

Robot Pożoga stanie na twojej drodze, gdy będziesz chciał wydostać się z Centrali Produkcyjnej B - Pożoga | Boss w The Surge - The Surge - poradnik do gry

Robot Pożoga stanie na twojej drodze, gdy będziesz chciał wydostać się z Centrali Produkcyjnej B.

Przed walką

Tak jak w przypadku poprzedniej walki, musisz nauczyć się rozpoznawać określone zachowania przeciwnika i reagować na nie na tyle szybko, żeby nie dać się zbytnio poobijać. Dla tej walki bardzo ważne, szczególnie w drugiej jej fazie będzie odpowiednie zarządzanie energią, więc jeśli dysponujesz jakimś implantem, który poprawi jej regenerację, to jest to idealny moment, aby się w niego wyposażyć. Korzystanie z niego nie jest wymogiem koniecznym, ale znacznie ułatwi obijanie przeciwnika po długiej serii uników, do których zostaniesz zmuszony.

W tym przypadku o wiele większe znaczenie będzie miało zadawanie obrażeń niż ich wartość, więc możesz wybrać mniejszą broń, która da ci szansę na wyprowadzenie większej ilości ciosów. Warto też skorzystać z mocnego kostura, gdyż pozwoli on lekko zwiększyć zasięg naszych ataków. Dzięki temu będziesz mniej podatny na ciosy maszyny.

Walka - Etap 1

Po rozpoczęciu walki przeciwnik będzie starał się zaatakować cię na dwa sposoby:

 1. Uderzenie nogą - po skróceniu dystansu maszyna wysunie dalej jedno z odnóży, żeby cię nim uderzyć.
 2. Piruet - gdy będziesz w odległości kontaktowej maszyna uniesie się lekko i wykona szybki obrót wokół własnej osi uderzając cię wysuniętymi nogami.

Zablokuj kamerę na jednej z nóg. W czasie walki praca kamery jest bardzo myląca, gdyż niejednokrotnie bohater będzie starał się dosięgnąć nogę na której zablokowałeś kamerę ignorując najbliższy cel. W miarę jak maszyna będzie się obracać musisz usuwać blokadę, żeby zablokować widok na tych nogach, które usytuowane są najbliżej.

Obijaj cały czas tą samą nogę maszyny. Po kilku celnych uderzeniach maszyna lekko przysiądzie, co da ci czas na zadanie silniejszego ciosu. Przy odrobinie szczęścia uda ci się oderwać jedną z sześciu nóg maszyny. Ta wzniesie się w powietrze i postara się opaść na ciebie. Taki atak będzie robić po utracie każdej z nóg, ale może wykonać go też w trakcie starcia.

W tej części walki możesz zostać zaatakowany jeszcze w następujący sposób:

 1. Przygniecenie - jeśli wejdziesz pod maszynę, to postawi nogi na podłożu i opuści korpus na podłogę przygniatając cię. Jest to niemal równoznaczne ze śmiercią, a z pewnością z uszczupleniem niemal całego paska zdrowia.
 2. Strzał ze skrzydła - po chwilowym ładowaniu ciosu maszyna strzeli do ciebie pojedynczym pociskiem. Łatwo go ominąć i jest sygnalizowany, ale zauważ, że maszyna nie zawsze trafia w ciebie, więc uważaj, żebyś przy okazji uniku sam nie wystawił się na cios.

Druga faza starcia rozpocznie się gdy maszyna straci trzy z sześciu nóg.

Walka - Etap 2

W drugiej fazie maszyna niemal całkowicie zmienia zakres ciosów, który prezentuje się następująco:

 1. Cios ramieniem - gdy będziesz blisko, to maszyna przechyli jedno z ramion i zacznie nim obracać w poziomie. Jeśli się nie odsuniesz i przyjmiesz wszystkie ciosy, to stracisz co najmniej połowę punktów zdrowia.
 2. Szarża - bardzo charakterystyczny i sygnalizowany, ale też najniebezpieczniejszy atak. Pożoga podniesie wieżyczkę obserwacyjną ponad korpus, przechyli się i błyskawicznie uderzy w ciebie. Jeśli zablokujesz, to prawdopodobnie przeżyjesz, ale będziesz w poważnych tarapatach. Brak podstawowego bloku równa się natychmiastowej śmierci niezależnie do tego czy masz aktualnie pełny pasek zdrowia.
 3. Podpalenie - gdy będziesz często wyprowadzał frontalne ataki w korpus maszyny, to ta przechyli swoje dysze i podpali obszar przed sobą. Bardzo łatwo uniknąć ataku, a on sam daje ci chwilę na regenerację i zajęcie lepszej pozycji na arenie.
 4. Przygniecenie - jeśli będziesz za długo pod korpusem, to maszyna błyskawicznie opuści się na dół przygniatając cię do ziemi. W drugiej fazie atak nie jest tak dotkliwy jak na początku walki, ale lepiej go unikać.
 5. Kołowrotek - maszyna zaczyna wirować wokół własnej osi przez długi czas jednocześnie zbliżając się do ciebie. Koniecznie unikaj ataku bo trwa wystarczająco długo, żeby pozbawić cię życia. Wykonuj nieustanne uniki ciągle w jedną stronę, a nie zostaniesz trafiony.

W drugiej fazie twoim celem jest poruszanie się po centralnej części areny w taki sposób, żeby zawsze mieć miejsce do robienia uników. Poza tym musisz prowokować maszynę do robienia kołowrotka. Tuż po nim masz najwięcej czasu na atak. Na tym etapie warto wyposażyć się w silniejszą broń. Nie będzie dużo czasu na kombinacje ciosów, więc musisz polegać na pojedynczych, ale silniejszych uderzeniach.

Druga faza jest o tyle długa, że maszynę ciężko zmusić do powtarzania tego samego typu ataku, a zamiast tego ta często szarżuje, więc musisz być nieustannie w gotowości do uniku. Uderzaj w korpus maszyny, a w szczególności we wieżyczkę obserwacyjną.

Nagrody

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

 1. 6.000 sztuk złomu;
 2. Broń - Firebug Throttle;

Po pokonaniu bossa możesz skorzystać z pociągu i przenieść się do kolejnej lokacji w grze - Biolaboratoria Resolve.

Alternatywny sposób na pokonanie bossa - broń Firebug Throttle v2

Możesz pokonać bossa w określony sposób, żeby zapewnić sobie dostęp do silniejszej wersji broni, który otrzymasz jako nagrodę.

Drugi etap starcia rozpocznie się z chwilą,m gdy pozbawisz bossa trzech z sześciu odnóży. Warunkiem specjalnym, który pozwoli ci zdobyć lepszą broń jest pozbawienie przeciwnika pozostałych trzech odnóży. W tym celu musisz celować wyłącznie w nie. Nie sprawi to, że będziesz bardziej podatny na ataki, ale trudniej w nie trafić i kolejne pudła mogą wydłużyć czas potyczki, a obrażenia zadawane odnóżom są niższe, niż w przypadku wiezyczki kontrolnej maszyny.

Po pokonaniu bossa otrzymasz poniższe nagrody:

 1. 6.000 sztuk złomu;
 2. Broń - Firebug Throttle;

Na tej stronie poradnika do The Surge znajduje się opis przejścia poziomu Biolaboratoria Resolve. Dowiesz się, jakie czynności należy wykonać, żeby ukończyć poziom i podążyć za wątkiem fabularnym The Surge. Solucja zawiera informacje o napotykanym przeciwnikach i postaciach niezależnych, a także lokalizację skrótów i sposób na dotarcie do bossa i opuszczenie lokacji.

Dotrzyj na dziedziniec

Po rozpoczęciu etapu udaj się bezpośrednio do Stacji Medycznej, którą znajdziesz po lewej od punktu startowego. Nie działa sieć informacyjna, ale wszystkie pozostałe funkcje powinny być w normie.

Wyjdź ze stacji, skieruj się w lewo i podążaj przed siebie jedyną dostępną ścieżką. Po zejściu ze schodów na swojej drodze spotkasz dwie maszyny. W walce z nimi ważne jest pozbawienie ich ramienia osadzonego na korpusie. Gdy to zrobisz, to nie będą stanowić dużego zagrożenia, ale wciąż mogą cię unieruchomić i powoli wysysać z ciebie punkty zdrowia. Wykorzystaj ich niewielki zasięg widzenia i zaatakuj je od tyłu, tka, żeby zainicjować walkę. To znacznie zwiększy twoje szanse.

Gdy zbliżysz się do widocznego na obrazku punktu [1], to zza skrzyń przed tobą pojawi się kolejna maszyna - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Gdy zbliżysz się do widocznego na obrazku punktu [1], to zza skrzyń przed tobą pojawi się kolejna maszyna. Zrób unik, oznacz ramię i wykończ ją. Tuż obok miejsca, w którym zostałeś zaatakowany, znajdziesz obwód [2], który możesz przeciążyć. Zrób to i zawróć, a następnie idź w dół schodami. Za drzwiami znajdziesz nowy implant.

Wróć do punktu widocznego na wcześniejszym obrazku, omiń przewód i idź schodami na górę. Zabij przeciwników i zbadaj poziom. Winda nie działa, ale tuż za nią znajdziesz obwód, który wystarczy przeciążyć, żeby ją uruchomić. Drzwi na dole są zamknięte i na tym etapie nie uda ci się ich otworzyć, ale jeszcze przed końcem etapu tutaj wrócisz.

Wjedź windą na górny poziom - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Wjedź windą na górny poziom. Po wyjściu pokonaj szybkiego przeciwnika i zniszcz drony, które ukrywają się za drewnianymi skrzyniami. Uzupełnij środki lecznicze i rusz dalej. Na początku będziesz atakowany przez humanoidalnych przeciwników, ale szybko w lokacji pozostaną już tylko szybkie bojowe roboty. Te wywabiaj pojedynczo i postaraj się wciągać je na klatkę schodową, żeby ograniczyć ich ruchy. Maszyny szybko się grupują, więc postaraj się uporać z pierwszą, zanim kolejna cię znajdzie.

Dr. Melissa Chavez i skrót

Z punktu widocznego powyżej udaj się najpierw w prawo [1] i zbierz leżącą tam broń - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Z punktu widocznego powyżej udaj się najpierw w prawo [1] i zbierz leżącą tam broń. Zignoruj widoczne tutaj drzwi [2], gdyż będą niedostępne. Po prawej znajdziesz też minibossa. Ostatecznie idź na wprost. Omijaj pola trującej substancji i dotrzyj do widocznych na obrazku drzwi [3]. Przy nich znajdziesz terminal, który wprowadzi cię w dalszą część zadania.

Uporaj się z pozostałymi w lokacji przeciwnikami i zrób zwarcie w oznaczonym na obrazku przewodzie - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Uporaj się z pozostałymi w lokacji przeciwnikami i zrób zwarcie w oznaczonym na obrazku przewodzie.

Drzwi, które dzięki temu otworzysz, stanowią skrót do Stacji Medycznej - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Drzwi, które dzięki temu otworzysz, stanowią skrót do Stacji Medycznej. Po skorzystaniu z windy, którą znajdziesz za drzwiami, dostaniesz się bezpośrednio na stację kolejową, na której rozpocząłeś etap. Odzyskaj siły i wróć na górę.

Laboratoria

Po wyjściu z kontenera skieruj się w prawo - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Po wyjściu z kontenera skieruj się w prawo. W punkcie oznaczonym na obrazku znajdziesz dziurę w ziemi. Musisz do niej dotrzeć. Możesz uciekać przed przeciwnikami, bo gdy spadniesz na dół, to będziesz bezpieczny. Na dole idź przed siebie i podnieś notatkę głosową, którą znajdziesz pod schodami.

Pokonaj kilku przeciwników i odbij w lewo do dalszej części lokacji. Drzwi przed tobą są dedykowane pracownikom ochrony. Na niższym poziomi pokonaj przeciwników, zbierz wszystkie przedmioty i udaj się jeszcze niżej.

Dotrzesz do widocznego powyżej miejsca - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Dotrzesz do widocznego powyżej miejsca. Na pierwszy ogień czeka cię walka z robotem patrolującym [1]. Gdy udasz się w głąb pomieszczenia to zostaniesz zaatakowany przez drona [2], a na koniec przez robota bojowego [3]. Ostatnia z maszyn zareaguje na twoją obecność, dopiero gdy się do niej zbliżysz, więc możesz najpierw przeciążyć obwód o niższym napięciu i tym samym uruchomić windę. Schody na końcu pomieszczenia prowadzą do pomieszczeń ochrony.

Wjedź windą, pokonaj szybkiego przeciwnika i odbij w prawo. Za drzwiami czeka na ciebie pułapka, więc strzeż się lewej strony, jeśli masz mało punktów zdrowia. Pokonaj przeciwników i idź jedyną dostępną drogą. W kolejnej komnacie czekają na ciebie maszyna bojowa i tym razem będziesz musiał stawić jej czoła. Po wszystkim przesłuchaj audiolog i odblokuj drzwi. Za nimi znajdziesz się na dziedzińcu, na którym byłeś wcześniej.

Tym razem nie spotkasz tu maszyn bojowych, a przeciwników z miotaczami ognia - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Tym razem nie spotkasz tu maszyn bojowych, a przeciwników z miotaczami ognia. Pokonaj ich i udaj się do drzwi, przy których rozmawiałeś z jednym z Chavez. Teraz powinny być otwarte. Za nimi znajdziesz drona, maszynę bojową i szybkiego przeciwnika. Po pokonaniu ich udaj się dalej.

Znajdziesz się w widocznym powyżej miejscu - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Znajdziesz się w widocznym powyżej miejscu. Najpierw udaj się na górę, pokonaj przeciwnika i przeciąż obwód. Zejdź na dół i cofnij się, a po prawej będą drzwi, które można dzięki temu otworzyć. Za nimi znajdziesz nowy implant. Pamiętaj, że na drugim końcu dziedzińca są schody, którymi trafiłeś na niego za pierwszym razem, a na górze punkt odnowienia środków leczniczych. Jeśli będziesz miał problem z pokonaniem przeciwników, to zawsze możesz tam wrócić. Dzięki temu uzupełnisz zasoby bez wskrzeszania wrogów.

Na dole będzie tylko jedna dostępna ścieżka - Biolaboratoria Resolve | Opis przejścia - The Surge - poradnik do gry

Na dole będzie tylko jedna dostępna ścieżka. Rozbijaj skrzynie, żeby niszczyć schowanych za nimi przeciwników. Ostatecznie zobaczysz jak dwóch przeciwników z miotaczami ognia, próbuje się dostać do pomieszczenia, w którym jest Melissa. Zabij ich, a kobieta otworzy drzwi. Porozmawiaj z nią do wyczerpania opcji dialogowych.

Podnieś rdzeń ze stołu obok i udaj się w kierunku, z którego przyszedłeś. Żeby przedostać się dalej, musisz skorzystać z nowej mocy drona, która dał mu podniesiony właśnie rdzeń. Otwórz drzwi, a znajdziesz się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej, którą przyjechałeś z poprzedniej lokacji. Zregeneruj siły i udaj się w kierunku drzwi koło pierwszej windy, których nie mogłeś przeciążyć z uwagi na niewielką moc drona. Za drzwiami znajdziesz kolejny przedmiot.

Dalsze wydarzenia fabularne związane są z poprzednią lokacją, więc musisz wrócić do Centrali Produkcyjnej B. Udaj się na stację i skorzystaj z pociągu.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Surge

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Surge

zobacz więcej informacji o grze
The Surge

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG