poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Regalia: Of Men and Monarchs

W poradniku do gry Regalia: Of Man And Monarchs znajdziesz opis podstaw rozgrywki oraz przydatne porady. Dowiesz się jakie budynki rozbudowywać, jak łowić ryby czy w jaki sposób rozwiązywać otrzymywane w grze zadania.

poradnik, solucja do gry w zawiera 68 stron i 117 ilustracji, rozmiar pliku to 4,6 MB

Aby odblokować łowienie ryb, rozbuduj pomost na drugi poziom. - Łowienie ryb | Zarządzanie miastem - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry
Aby odblokować łowienie ryb, rozbuduj pomost na drugi poziom.

Łowienie ryb to doskonały sposób, by zgromadzić wiele cennych łupów, które bardzo pomogą w wyprawach. Aby rozpocząć łowienie ryb, najpierw musisz rozbudować pomost na drugi poziom. Dopiero wtedy w lokacji pojawi się zestaw do łowienia i będziesz mógł przystąpić do prostej minigierki.

Łowienie ryb powoduje upływ czasu o jeden dzień - masz jednak, aż sześć prób na zdobycie cennych przedmiotów. - Łowienie ryb | Zarządzanie miastem - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry
Łowienie ryb powoduje upływ czasu o jeden dzień - masz jednak, aż sześć prób na zdobycie cennych przedmiotów.

Gdy naciśniesz na wędkę, pojawi się pytanie, czy chcesz poświęcić cały dzień na połów ryb. Ponadto, możesz założyć wybraną przez siebie przynętę, która zwiększa ilość przysługujących ci prób łowienia ryb. Dostęp do przynęt zyskasz dopiero wtedy, gdy rozbudujesz sklepy w mieście. Na koniec, zostaniesz poinformowany, że domyślnie, przysługuje ci sześć prób na złowienie czegoś wartościowego.

Musisz utrzymać wskaźnik z rybką w określonym polu przez kilka sekund. - Łowienie ryb | Zarządzanie miastem - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry
Musisz utrzymać wskaźnik z rybką w określonym polu przez kilka sekund.

Czas na łowienie ryb. Procedura jest bardzo prosta - musisz szybko naciskać lewy przycisk myszy, aż pasek z rybką dotrze do wskazanego pola. Musisz wtedy utrzymać wskaźnik w wybranym miejscu, przez kilka sekund. Zadanie nie jest zbyt trudne, choć może wymagać trochę wprawy - należy wyważyć dobrze szybkość klikania, żeby nie przekroczyć ramki.

W stawie możesz wyłowić bardzo wiele cennych przedmiotów. - Łowienie ryb | Zarządzanie miastem - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry
W stawie możesz wyłowić bardzo wiele cennych przedmiotów.

Za każdym razem, gdy pomyślnie ukończysz minigierkę coś złowisz. Pula przedmiotów jest bardzo duża - możesz zdobyć przedmioty do użytku w czasie walki (bardzo silne, które potrafią np. zadawać obrażenia obszarowe), czy akcesoria do noszenia dla twoich postaci. Zdecydowanie warto przeznaczyć kilka dni w każdym rozdziale, by złowić różne przedmioty, bo znacząco potrafi to ułatwić rozgrywkę!

Poniżej znajdziesz spis wszystkich dostępnych towarzyszy do zrekrutowania, wraz z opisem ich umiejętności:

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: Jest dostępny od samego początku rozgrywki - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Griffith

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: Jest dostępny od samego początku rozgrywki.

Umiejętności:

 1. Precyzyjne uderzenie - Zadaje wybranemu wrogowi 80% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Nakła efekt "Oderwanie" trwający 2 tury.
 2. Porywcze wyzwanie - Nakłada na wybranego wroga efekty "Prowokacja" i "Oślepienie" trwające 2 tury.
 3. Cios półksiężyca - zadaje celom w zasięgu 80% podstawowych obrażeń jako obrażenia od lodu. Postać używająca otrzymuje 10% punktów osłon za każdy trafiony cel.
 4. Dynamiczne wejście - powoduje przemieszczenie się postaci w pobliże celu.
 5. Ostatni szlif - Zadaje wybranemu wrogowi 190% podstawowych obrażeń jako obrażenia czyste. Zadaje dodatkowe 100% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne, jeśli cel ma poniżej 40% zdrowia. Nakłada "osłabienie" na 2 tury.
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: Musisz ją pokonać, krótko po rozpoczęciu 1 rozdziału, a dołączy do drużyny - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Signy

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: Musisz ją pokonać, krótko po rozpoczęciu 1 rozdziału, a dołączy do drużyny.

Umiejętności:

 1. Sus - powoduje wykonanie dalekiego skoku i zadanie celom przy lądowaniu 60% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne.
 2. Trąba powietrzna - zadaje obrażenia wszystkim celom w zasięgu 90% podstawowych obrażeń jako obrażenia od błyskawic. Nakłada efekt "oderwanie" trwający 1 turę.
 3. Wściekłość - zadaje Signey obrażenia w wysokości 15% jej aktualnego poziomu zdrowia jako obrażenia fizyczne. Nakła efekt "Krzepę" i "Chyżość" na 2 tury.
 4. Dziki ryk - zadaje wszystkim wrogom w zasięgu 30% podstawowych obrażeń jako obrażenia czyste i nakłada efekt "Panika" trwający 1 turę.
 5. Masakra - trafia maksymalnie 4 losowo wybranych wrogów znajdujących się w zasięgu. Każde uderzenie zadaje 70% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Uderza 4 razy, może trafić 1 cel kilka razy.
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny krótko po rozpoczęciu 1 rozdziału - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Aliss

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny krótko po rozpoczęciu 1 rozdziału.

Umiejętności:

 1. Ognik - zadaje wybranemu celowi 60% podstawowych obrażeń jako obrażenia od ognia. Maksymalnie 2 razy uderza losowego wroga w pobliżu celu. Każde kolejne trafienie zadaje 15% mniej obrażeń od poprzedniego. Nakłada na wroga efekt "Wzmocnienie ognia" trwający 2 tury.
 2. Płomienna bariera - tworzy ruchomą ścianę ognia, która zadaje wszystkim celom w zasięgu 50% podstawowych obrażeń jako obrażenia od ognia. Trwa 2 tury.
 3. Inferno - zadaje 120% podstawowych obrażeń jako obrażenia od ognia wszystkim celom w zasięgu.
 4. Tarcza ognia - nakłada na wybranego sojusznika efekt "Odstraszenie" trwający 2 tury.
 5. Władca płomieni - na pewien czas przywołuje Gerrę, Władcę połomieni. Czas przebywania Gerry na polu bitwy wydłuża się za każdym razem, gdy otrzyma on jakiekolwiek obrażenia od ognia.
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 1 rozdziale przygód - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Levant

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 1 rozdziale przygód.

Umiejętności:

 1. Rąbnięcie tarczą - zadaje 60% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne i spycha go 3 pola w tył.
 2. Ostatnia linia obrony - tworzy nieprzekraczalny, niezniszczalny mur widmowych tarcz w wybranym miejscu. Mur pozostaje na polu bitwy przez 2 tury.
 3. Błogosławiony skoczek - powoduje teleportację na puste pole. Zadaje wszystkim celom wokół punktu trafienia 50% podstawowych obrażeń jako obrażenia od ognia. Nakła efekt "ogłuszenie" trwający 1 turę.
 4. Błogosławiona nowa - zadaje wrogom w zasięgu 65% podstawowych obrażeń jako obrażenia od ognia. Zapewnia 20% punktów osłon sojusznikom znajdującym się w zasięgu.
 5. Okrzyk odwagi - nakłada na wszystkich wrogów na polu bitwy efekt "Uciszenie" trwający 1 turę.
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 2 rozdziale przygód, gdy go pokonasz - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Theo

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 2 rozdziale przygód, gdy go pokonasz.

Umiejętności:

 1. Lanca postrachu - zadaje celowi znajdującemu się w zasięgu 100% podstawowych obrażeń jako obrażenia od lodu. Nakłada trwający 2 tury efekt "Ofiara".
 2. Chmara nietoperzy - zadaje wszystkim wrogom w zasięgu 20% podstawowych obrażeń i dodatkowe 5% za każdy negatywny efekt, któremu podlegają cele, jako obrażenia fizyczne. Nakłada efekt "oślepienie" trwający 2 tury. Obrażenia zadane przez Theo są zamienione w adekwatną liczbę punktów osłon.
 3. Hipnotyzujące spojrzenie - zadaje celowi znajdującemu się w zasięgu 50% podstawowych obrażeń jako obrażenia od lodu. Nakłada trwający 1 turę efekt "uciszenie" na cel i trwający 2 tury efekt "Krzepa" na siebie.
 4. Mroczne żniwa - zadaje wszystkim celom w zasięgu 50% podstawowych obrażeń i dodatkowe 40% za każdy negatywny efekt, któremu podlegają cele, jako obrażenia czyste.
 5. Pełzająca zguba - kopiuje jeden losowo wybrany negatywny efekt wybranego wroga i nakłada go na wszystkich wrogów na polu bitwy.
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 3 rozdziale przygód - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Diego

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 3 rozdziale przygód.

Umiejętności:

 1. Szybki strzał - zadaje wybranemu wrogowi 70% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Postać używająca umiejętności zyskuje 6 ładunków "Zadufania", minus 1 za każde pole dzielące je od celu.
 2. Kukła - powoduje pojawienie się na polu bitwy strasznej kukły. Co turę nakłada trwający 1 turę efekt "Prowokacja" na każdego wroga, który wykona ruch lub akcję w zasięgu 3 pól. Kukła pozostaje na polu bitwy przez 2 tury.
 3. Smolista strzała - zadaje wszystkim celom w zasięgu 60% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Nakłada trwający 1 turę efekt "Spowolnienie", którego działanie wydłuża się o 1 turę za każde 2 ładunki "Zadufania".
 4. Strzał kobry - zadaje wybranemu wrogowi 110 % podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Nakłada trwający 1 turę efekt "Zatrucie", którego działanie wydłuża się o 1 turę za każde 2 ładunki "Zadufania".
 5. Wszechogarniający cios - Zadaje 80% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne i dodatkowe 5% za każdy ładunek "Zadufania". Trafia wszystkich wrogów w zasięgu, przy czym zasięg zwiększa się o 1 za każde dwa ładunki "Zadufania".
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 3 rozdziale przygód - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Grenn

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: dołączy do drużyny w 3 rozdziale przygód.

Umiejętności:

 1. Wyniszczający cios - zadaje wybranemu celowi 75% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Nakła efekt "Zatrucie" trwający 2 tury. Usuwa efekt "w ukryciu" postaci używającej umiejętność.
 2. Zniknięcie - postać używająca umiejętności zyskuje efekt "w ukryciu" na 2 tury.
 3. Dywersja - nakłada efekty "spowolnienie" i "oślepienie" trwające 3 tury. Postać używająca umiejętności musi się znajdować pod wpływem efektu "W ukryciu". Użycie umiejętności nie usuwa efekt "W ukryciu".
 4. Unieszkodliwienie - zadaje wybranemu wrogowi 120% podstawowych obrażeń jako obrażenia od błyskawic. Nakłada efekt "ogłuszenie" trwający 1 turę, jeśli postać używająca umiejętności podlega efektowi "W ukryciu".
 5. Plan B - nakłada trwający 2 tury efekt "Oślepienie" na wszystkich wrogów w zasięgu. Nakłada trwający 2 tury efekt "W ukryciu" na wszystkich wrogów w zasięgu.
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: zdobądź 3 poziom reputacji z Lordemarem - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Henrietta

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: zdobądź 3 poziom reputacji z Lordemarem.

Umiejętności:

 1. Osąd - zadaje wybranemu celowi 80% podstawowych obrażeń jako obrażenia fizyczne. Zadaje dodatkowe 20% obrażeń za każdy ładunek "Natarcia". Zapewnia dodatkowe efekty w zależności od aktywnego Priorytetu.
 2. Podstęp - zapewnia 10% maksymalnej wartości osłon postaci używającej umiejętności i wybranemu sojusznikowi. Postać zyskuje efekt " Priorytet: nadwątlenie".
 3. Pogoń - nakłada efekt "chyżość" na postać używającą umiejętności i wybranego sojusznika. Postać zyskuje efekt "Priorytet: zaszczucie".
 4. Rozgrzeszenie - usuwa wszystkie negatywne efekty nałożone na postać używającą umiejętności i wybranego sojusznika. Postać zyskuje efekt "Priorytet: potępienie".
 5. Nadzór - zapewnia wybranemu sojusznikowi dodatkowy ruch. Postać zyskuje efekt "Priorytet: izolacja".
Jak dołączyć towarzysza do drużyny: zdobądź 3 poziom reputacji z Imperium - Wszyscy towarzysze i jak ich zrekrutować | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Mifune

Jak dołączyć towarzysza do drużyny: zdobądź 3 poziom reputacji z Imperium.

Umiejętności:

 1. Jeleń - zadaje wszystkim wrogom w zasięgu 100% podstawowych obrażeń jako obrażenia od błyskawic. Obrażenia zostają podzielone równo między cele.
 2. Żółw - usuwa jeden losowy negatywny efekt. Postać używająca umiejętności zyskuje 10% maksymalnej wartości osłon.
 3. Guziec - zadaje wybranemu wrogowi 50% podstawowych obrażeń jako obrażenia od błyskawic. Nakłada efekt "Ogłuszenie" trwający 1 turę.
 4. Małpa - nakłada na wybranego wroga efekt "Prowokacja" trwający 1 turę. Zwiększa liczbę punktów ruchu postaci używającej umiejętności o 1.
 5. Smok - postać używająca umiejętności zyskuje 5 ładunków "laido".

W grze możesz rozwijać relację aż z osiemnastoma różnymi postaciami. Tworzenie bardziej zażyłych więzów odblokowuje dostęp do nowych umiejętności i daje wiele bonusów. Poniżej znajdziesz wskazanie sześciu mieszkańców, z którymi jak najszybciej warto zwiększać przyjacielskie relacje.

 

Gunther to okoliczny kowal, u którego będziesz stworzył lepsze bronie - Z jakimi mieszkańcami budować relacje | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Gunther

Gunther to okoliczny kowal, u którego będziesz stworzył lepsze bronie. Koniecznie musisz zadbać o lepsze relacje z nim oraz rozbudować kuźnię na wyższy poziom, żeby zyskać dostęp do lepszego rynsztunku. Ponadto, lepsze relacje z mężczyzną dają dostęp do dwóch silnych perków, które zwiększą obrażenia. Pamiętaj również, że tworzenie broni zalicza się do wypełnienia zadania królestwa.

Kobieta zajmuje się odnajdywaniem interesujących przedmiotów i zjawisk magicznych - Z jakimi mieszkańcami budować relacje | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Miri

Kobieta zajmuje się odnajdywaniem interesujących przedmiotów i zjawisk magicznych. Miri oferuje wspaniałe bonusy za bycie w bliskich relacjach z nią. Po pierwsze, zwiększa szansę na zdobywanie cennych przedmiotów po walce. Na wyższych poziomach relacji są to bardzo silne przedmioty. Po drugie, oferuje jedne z najlepszych perków w grze, które zwiększają % obrażeń, celności i uników. Aby zwiększać relacje z kobietą musisz wypełniać dla niej specjalne zadania.

Aliss można zaliczyć do czołówki najlepszych postaci do walki - Z jakimi mieszkańcami budować relacje | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Aliss

Aliss można zaliczyć do czołówki najlepszych postaci do walki. Warto poprzez lepsze relacje z nią ulepszyć jej dostępne umiejętności. Ognik będzie przeskakiwał na ekstra wroga i nie będzie tracił już obrażeń przy każdym skoku. Ognista bariera będzie trwała 1 turę więcej, a Inferno będzie tworzyło ogniste ściany. Z czasem odblokujesz również perk +15 do obrażeń od ognia i wzmocnisz demona, którego Aliss przywołuje.

Elfka jest mistrzynią w wynajdywaniu dziwnych, ale bardzo przydatnych przedmiotów - Z jakimi mieszkańcami budować relacje | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Winter

Elfka jest mistrzynią w wynajdywaniu dziwnych, ale bardzo przydatnych przedmiotów. Dobre kontakty z nią pozwolą zyskać dostęp do lepszych akcesoriów. Jest to dość przydatne, szczególnie, że późniejsze przedmioty są bardzo potężne. Kobieta odblokowuje również dostęp do perków, które zwiększą % odporność.

Signy posiada najpotężniejsze umiejętności do walki w grze - Z jakimi mieszkańcami budować relacje | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Signy

Signy posiada najpotężniejsze umiejętności do walki w grze. Już bez ulepszeń jest świetna w potyczkach, a po ulepszeniach jej umiejętności staje się niezwykle silna. Poprzez kolejne poziomy relacji z nią głównie zmniejszysz czas ładowania jej zdolności, czy będziesz mógł używać wściekłości bez zużywania akcji. Na końcu ulepszysz jej zdolność, Masakrę tak, by zadawała dodatkowy cios.

Choć na pierwszy rzut oko wygląda jak zwykły żebrak, mężczyzna ma bardzo burzliwą historię za sobą - Z jakimi mieszkańcami budować relacje | Mieszkańcy miasta - Regalia: Of Man And Monarchs - poradnik do gry

Shichiroji

Choć na pierwszy rzut oko wygląda jak zwykły żebrak, mężczyzna ma bardzo burzliwą historię za sobą. Dobre relacje z nim pozwolą zyskać więcej szans w łowieniu i zwiększą szansę na złapanie lepszych przedmiotów. Jego perki są również bardzo mocne: +100 zdrowia, +2 odporności oraz +15 do penetracji obrażeń.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Regalia: Of Men and Monarchs

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Regalia: Of Men and Monarchs

zobacz więcej informacji o grze
Regalia: Of Men and Monarchs

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG