poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Outlast 2

W poradniku do gry Outlast 2 znajdziesz dokładny opis przejścia wszystkich etapów, szczegółowe porady dotyczące najtrudniejszych fragmentów, a także lokalizację poukrywanych znajdziek.

poradnik, solucja do gry w zawiera 141 stron i 220 ilustracji, rozmiar pliku to 5,4 MB

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przejścia etapu w grze Outlast II zatytułowanego Kaplica. Znajdziesz tutaj wskazówki, które umożliwią ukończenie etapu. Wyszczególnione zostały też nagrania i notatki, które należy zarejestrować za pomocą kamery, a także lokalizacja baterii i bandaży, których używanie jest nieodzownym elementem rozgrywki.

Przebieg etapu

Otrzymasz kilka ciosów i spadniesz ze schodów - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Otrzymasz kilka ciosów i spadniesz ze schodów. Nie pozostaje ci nic innego jak ucieczka, bo mężczyzna po chwili zejdzie do ciebie by zadać ostateczny cios.

Biegnij przed siebie, wyjdź z budynku i przebiegnij do budynku na wprost - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Biegnij przed siebie, wyjdź z budynku i przebiegnij do budynku na wprost. Przeskocz przed przeszkodą a następnie wpadnij przez drzwi zarygluj je za sobą. To da ci kilka sekund przewagi. Tuż obok drzwi, po lewej stronie od wewnątrz, najdziesz właz do piwnicy. Żeby do niego dotrzeć musisz obiec wszystkie przeszkody. Wskocz do niego i udaj się przed siebie. Już po chwili będziesz musiał się czołgać. Tam trafisz na kolejnego oprawcę, ale jeśli od razu zaczniesz czołgać się w prawo, to uda ci się go uniknąć.

Po tym jak wyjdziesz z podziemia okaże się, że jesteś otoczony przez tubylców. Biegnij bezpośrednio przed siebie do otwartych drzwi domu naprzeciwko. W środku odbij w lewo. Blake przeciśnie się przez belki i zablokuje drogę za sobą.

Nie oznacza to jednak, że jesteś bezpieczny - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Nie oznacza to jednak, że jesteś bezpieczny. Jak najszybciej idź przed siebie. Jeden z oprawców za chwilę wyważy drzwi przed tobą. Omiń go z lewej i zbiegnij na dół schodami po prawej. Tam jest kolejny oprawca. Omiń go i otwórz drzwi. Wejdź przez nie do pokoju i je zarygluj. Podbiegnij do regału i przesuń go w prawo, żeby utorować sobie przejście.

Następnie biegnij przed siebie korytarzem, aż dotrzesz do punktu widocznego na zdjęciu - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Następnie biegnij przed siebie korytarzem, aż dotrzesz do punktu widocznego na zdjęciu. Nagraj kobietę (Sala wystawowa #36) [1], a następnie przesuń blokadę [2], żeby wyjść z pomieszczenia. Dalej trafisz na kolejne ciała i będziesz musiał przesuwać się po półce skalnej po prawo. Po drodze znajdziesz kolejną notatkę (Przyjmij moje samobójstwo #37). Ostatecznie idź przed siebie tunelem.

Gdy dotrzesz do domu i otworzysz drzwi na parterze pościg rozpocznie się na nowo - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Gdy dotrzesz do domu i otworzysz drzwi na parterze pościg rozpocznie się na nowo. Biegnij na poddasze i kucnij, żeby wyjść na taras. Zeskocz na ziemię przez balustradę i biegnij aż do widocznego płotu. Potem skręć w lewo i pędź przed siebie. Zobaczysz przed sobą wyłom w który musisz się błyskawicznie wczołgać. Przemieść się na skraj domu.

Nie zatrzymuj się nawet na chwilę i czym prędzej wyjdź spod budynku - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Nie zatrzymuj się nawet na chwilę i czym prędzej wyjdź spod budynku. Wskocz z użyciem spacji do drewnianej konstrukcji na wprost, a następnie naciskaj wskazany guzik, żeby wybić dziurę w podłodze. Jak najszybciej czołgaj się, aż wyjdziesz spod konstrukcji.

Biegnij przed siebie trzymając się prawej strony. Szybko trafisz na wąskie okno w fundamencie budynku. Wejdź przez nie do niego. Pościg na chwilę ustanie.

Po wyjściu z pokoju zobaczysz powyższy widok - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Po wyjściu z pokoju zobaczysz powyższy widok. Za drzwiami po prawej znajdziesz notatkę (Ewangelijny obowiązek #38) [1]. Dalsza droga prowadzi korytarzem po prawej [2]. Po chwili znajdziesz się w kaplicy. Nagraj tablicę i leżące pod nią zwłoki kobiety (Czemu musisz umrzeć? #39). Po przeciwnej stornie budynku znajdziesz drzwi prowadzące na górny poziom kaplicy. Skorzystaj z nich.

Na poddaszu znajdziesz kolejną notatkę (Plan lekcji #40) - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Na poddaszu znajdziesz kolejną notatkę (Plan lekcji #40). Zapoznaj się z nią i wyskocz przez okno, żeby opuścić kaplicę. Trzymaj się lewej strony płotu, a znajdziesz notatkę (List do mamy #41) w wózku dziecięcym. Po zapoznaniu się z nią kieruj się w stronę bramy.

Żeby przez nią przejść musisz pchnąć w jej kierunku drewniany wóz, który stoi w pobliżu - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Żeby przez nią przejść musisz pchnąć w jej kierunku drewniany wóz, który stoi w pobliżu. Po przeskoczeniu przez bramę znajdziesz się dokładnie przy wejściu do osady heretyków, do której przejście było zawalone.

Omiń modlącą się kobietę i idąc wzdłuż ściany kaplicy dotrzyj do punktu widocznego na obrazku - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Omiń modlącą się kobietę i idąc wzdłuż ściany kaplicy dotrzyj do punktu widocznego na obrazku. Po prawej znajdziesz kolejną notatkę (Ewangelia Knotha rozdział 10. #42) [1], a na jednej z półek bandaże. Pobliskie budynki są zamknięte, więc nie pozostaje ci nic innego jak udać się w głąb obszaru [2].

Szybko po lewej stronie znajdziesz kolejny budynek z zapalonym światłem - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Szybko po lewej stronie znajdziesz kolejny budynek z zapalonym światłem. Wejdź do niego, zabierz bandaże po lewej i idź przed siebie. Ostatecznie znajdziesz się na niewielkim podwórku. Idąc wzdłuż płotu dojdziesz do podwyższenia, przy którym znajdziesz notatkę (Akt skruchy Bramy Świątynnej #43). W drewnianej budce obok podwyższenia znajdziesz baterię. Obejdź podwórko wzdłuż płotu a znajdziesz się na ścieżce z której wcześniej zszedłeś.

Przed sobą widzisz dziurę w płocie [1] i bramę po lewej [2] - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Przed sobą widzisz dziurę w płocie [1] i bramę po lewej [2]. Jeśli udasz się w lewo, to pojawi się kobieta z kilofem. Żeby jej uniknąć musisz jak najszybciej przejść przez otwór w płocie. Poczekaj tam do chwili, aż kobieta obiegnie dom i wyjdź z powrotem przez dziurę. Przed sobą masz wózek [3], który potem będziesz musiał popchnąć pod bramę. Nie rób tego teraz, bo jeśli od razu za niego złapiesz, to kobieta to usłyszy.

Zamiast tego schowaj się na ganku jednego z domów [4] i poczekaj, aż charakterystyczna muzyka przeminie. Wtedy złap za wózek, popchnij go i wskocz na niego, żeby przeskoczyć nad bramą.

Idź przed siebie - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Idź przed siebie. Wejdź do pierwszego z budynków po prawej [1], odsuń regał w pokoju po lewej a znajdziesz notatkę Dziennik Vala cz. 4 #44) w sekretnym pomieszczeniu. Po zapoznaniu się z nią idź w kierunku wisielca [2]. Za liną budynków po lewej zobaczysz kaplicę (Kaplica #45). Nagraj ją celując w w dzwonnicę.

Idź w jej kierunku, a po lewej zobaczysz otwartą bramę - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Idź w jej kierunku, a po lewej zobaczysz otwartą bramę. Omiń figurę i udaj się w kierunku źródła światła. Tam znajdziesz kolejną notatkę (Spoczynek tym kościom #46). Przeczytaj ją i udaj się w kierunku kaplicy.

Po wejściu do niej staniesz przed małym stolikiem - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Po wejściu do niej staniesz przed małym stolikiem. Obok figurki Maryi znajdziesz notatkę (List od Nicka do Knotha #47) [1]. Następnie udaj się w głąb budynku [2]. Tam znajdziesz żywego mieszkańca. Po chwili wejdź do konfesjonału, żeby ukryć się przed przeciwnikami. Będziesz świadkiem scenki fabularnej. Po jej zakończeniu wyjdź z kryjówki i nagraj zwłoki torturowanych małżonków (Tortury #48). Gdy się zbliżysz do wyjścia, rozpocznie się pościg.

Biegnij bezpośrednio przed siebie w kierunku wisielca - Kaplica - Outlast 2 - poradnik do gry

Biegnij bezpośrednio przed siebie w kierunku wisielca. Dalej prosto. Brama która przed wejściem do kaplicy była zamknięta teraz stoi otworem. Biegnij w kierunku światła i drzwi do stodoły. Musisz działać błyskawicznie. Otwórz drzwi dosyć szeroko i wbiegnij do środka. Odbij w lewo a za półkami po lewej znajdziesz wyjście. Nie to na wprost wejścia, tylko na lewej ścianie patrząc z perspektywy wrót wejściowych.

Wybiegnij przez drzwi i wejdź na schody. Wbiegnij na samą górę, a przy końcu schodów skocz przed siebie. Blake złapie krawędź drewnianej konstrukcji, drapie się na nią a oprawcy nie będą mogli go dosięgnąć. Chwilowo jesteś bezpieczny.

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przejścia etapu w grze Outlast II zatytułowanego Droga do kopalni. Znajdziesz tutaj wskazówki, które umożliwią ukończenie etapu. Wyszczególnione zostały też nagrania i notatki, które należy zarejestrować za pomocą kamery, a także lokalizacja baterii i bandaży, których używanie jest nieodzownym elementem rozgrywki.

Przebieg etapu

Na szczycie drewnianej wieży znajdziesz baterię - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Na szczycie drewnianej wieży znajdziesz baterię. Przeskocz przez niższą ściankę i wejdź na teren kolejnych budynków korzystając z dziury w płocie. Wejdź do budynku przed tobą i przejdź przez niego. Kobieta która w nim jest nie stanowi zagrożenia.

W pomieszczeniu obok jest notatka (Ewangelia Knotha rozdział 2 - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

W pomieszczeniu obok jest notatka (Ewangelia Knotha rozdział 2. #49). Zapoznaj się z nią i wyjdź przez okno, żeby znaleźć się po drugiej stronie bramy. Nie zbliżaj się do mężczyzny siedzącego przy ogniu [1], a zamiast tego wejdź do domu naprzeciwko przez wybite okno [2]. Znajdziesz tam następne zapiski (Dziennik Vala cz. 2 #50).

Ostatecznie musisz przedrzeć się przez pole kukurydzy - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Ostatecznie musisz przedrzeć się przez pole kukurydzy. Podejdź do okna domu z którego wyskoczyłeś (tego z kobietą) i idź przed siebie obok ogrodzenia. Omijaj źródło światła ale nie zatrzymuj się, a szybko dotrzesz do widocznego na obrazku młyna.

Oprawcy dalej cię gonią więc biegnij prosto do budynku i po wejściu do niego zarygluj za sobą drzwi - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Oprawcy dalej cię gonią więc biegnij prosto do budynku i po wejściu do niego zarygluj za sobą drzwi. Minie chwila, zanim przeciwnicy zaczną się do nich dobijać. Wykorzystaj to, żeby zabrać pokrętło, które znajdziesz w salce po lewej obok młyńskiego koła. Gdy już je zdobędziesz wyjdź z budynku przez drzwi obok koła.

Tam po lewej znajdziesz wejście na podwyższenie - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Tam po lewej znajdziesz wejście na podwyższenie. Przymocuj pokrętło do mechanizmu i wykonaj interakcję, żeby zatrzymać młyn. Gdy to zrobisz musisz wrócić do budynku i wczołgać się pod mechanizm koła obok drzwi. Oprawcy będą za tobą podążać, więc nie zatrzymuj się. Wybiegnij przez otwarte drzwi i biegnij w lewo. Po chwili zsuniesz się na pole uprawne, a oprawcy przestaną cię ścigać.

Na terenie pola znajdziesz drewniane zadaszenie, a tam baterię - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Na terenie pola znajdziesz drewniane zadaszenie, a tam baterię. Jeśli masz spory zapas, to od razu możesz udać się w kierunku kolejnych budynków. Zwróć uwagę na powyższy obrazek. Możesz udać się w kierunku bramy [1] , wejść do budynku [2] lub iść wzdłuż niego, aż do obory [3]. Najpierw wejdź do budynku. Znajdziesz tam baterie, bandaże i zapiski (Ewangelia Knotha rozdział 1.), które warto dodać do kolekcji. Jeśli udasz się w stronę bramy, to szybko pojawi się kobieta z kilofem. Pobiegnij wtedy w stronę obory i poczekaj, aż muzyka się zmieni.

W oborze dowiesz się, że potrzebny jest hak - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

W oborze dowiesz się, że potrzebny jest hak. Tylko dzięki niemu uda ci się przejść do kopalni. Udaj się w kierunku miejsca w którym widziałeś kobietę. Teraz nie powinno jej już tu być. Idź w kierunku światła i skręć w prawo. Omiń budynki i przeciśnij się za płot w miejscu widocznym powyżej.

Za szczeliną skręć w lewo - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Za szczeliną skręć w lewo. Zobaczysz kolejnych wisielców i martwe zwierzęta. Idź przed siebie aż wejdziesz do budynku i zobaczysz powyższy widok (Rzeźnia #52). Nagraj go, a potem idź przed siebie. Patrząc z perspektywy obrazka po lewej znajdziesz pomieszczenie w którym będzie hak.

Przejdź do bocznej ścianki i skorzystaj z łańcucha, żeby przesunąć mechanizm - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Przejdź do bocznej ścianki i skorzystaj z łańcucha, żeby przesunąć mechanizm. Wykonaj czynność kilka razy, a dosięgniesz haka.

Możesz jeszcze zejść na dół - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Możesz jeszcze zejść na dół. Na końcu pomieszczenia znajdziesz notatkę (Do Marty, mojego anioła pomsty #53).

Gdy postanowisz wyjść z budynku okaże się, że kobieta z kilofem zamknęła drzwi. Po prawej stronie od drzwi znajdziesz szczelinę, przez którą musisz się prześlizgnąć. Po wszystkim wróć do bramy przy której po raz pierwszy widziałeś tutaj kobietę z kilofem. Skręć w lewo i biegnij do obory.

Wejdź do niej - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Wejdź do niej. Podepnij hak [1] i przekręć łańcuch [2] w pobliżu, żeby podnieść właz. Błyskawicznie wczołgaj się do niego. Ostatecznie znajdziesz się po drugiej stronie (Osiągnięcie - Babilon).

Rusz przed siebie i skręć w prawo na ścieżkę i idź nią aż zobaczysz powyższy budynek - Droga do kopalni - Outlast 2 - poradnik do gry

Rusz przed siebie i skręć w prawo na ścieżkę i idź nią aż zobaczysz powyższy budynek. Zapoznaj się z notatką (Poza kaplicą Marty #54) [2] i wejdź do budynku wspinając się do otworu [1] nad drzwiami.

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przejścia etapu w grze Outlast II zatytułowanego Wewnętrzny demon. Znajdziesz tutaj wskazówki, które umożliwią ukończenie etapu. Wyszczególnione zostały też nagrania i notatki, które należy zarejestrować za pomocą kamery, a także lokalizacja baterii i bandaży, których używanie jest nieodzownym elementem rozgrywki.

Przebieg etapu

Po wejściu do budynku ponownie przeniesiesz się do szkoły - Wewnętrzny demon - Outlast 2 - poradnik do gry

Po wejściu do budynku ponownie przeniesiesz się do szkoły. Jedno z przejść jest zablokowane, ale dostępne są drogi w prawo i lewo. W pierwszej kolejności udaj się drogą w lewo. Przedtem jednak nagraj widocznego powyżej wisielca (Wisielec #55).

W jednej z klas znajdziesz przeźrocze na którym dziewczynki grały w wisielca - Wewnętrzny demon - Outlast 2 - poradnik do gry

W jednej z klas znajdziesz przeźrocze na którym dziewczynki grały w wisielca. Po zapoznaniu się z nią udaj się w przeciwnym kierunku. Idź w prawo przed siebie. Omiń korytarz z szafkami uczniów i wejdź do klasy z projektorem. Przesuń go tak, żeby podświetlał wisielca narysowanego na tablicy.

Następnie umieść przeźrocze na projektorze. Przysuń je tak, aby przeźrocze komponowało się z elementami narysowanymi na tablicy. Tym samym przejdziesz do kolejnego etapu zadania.

W miejscu w którym wcześniej widziałeś wisielca na początku etapu teraz są drzwi - Wewnętrzny demon - Outlast 2 - poradnik do gry

W miejscu w którym wcześniej widziałeś wisielca na początku etapu teraz są drzwi. Skorzystaj z nich, żeby przejść dalej. Podążaj cały czas przed siebie, aż do drzwi ewakuacyjnych. Będą zamknięte. Żeby kontynuować, musisz biec z powrotem do drzwi, którymi wszedłeś na korytarz.

Obraz się załamie i znowu wrócisz do wyjścia ewakuacyjnego - Wewnętrzny demon - Outlast 2 - poradnik do gry

Obraz się załamie i znowu wrócisz do wyjścia ewakuacyjnego. Biegnij przez korytarz, a po lewej znajdziesz otwarte drzwi, których wcześniej tam nie było. Wejdź do pomieszczenia. Złap widoczny na obrazku wózek [1] i przestaw go pod wybity fragment sufitu [2]. Następnie wejdź na niego.

W szybie czołgaj się przed siebie. Po chwili znajdziesz się z powrotem na drodze do kopalni.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Outlast 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Outlast 2

zobacz więcej informacji o grze
Outlast 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji