poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Full Throttle Remastered

Poradnik do gry Full Throttle Remastered pomoże Ci odnaleźć prawdę i oczyścić się z niesłusznych zarzutów. Nasz poradnik zawiera nie tylko pełny opis przejścia, ale również porady dotyczące etapów zręcznościowych wraz z pomocnymi obrazkami.

poradnik, solucja do gry w zawiera 27 stron i 24 ilustracji, rozmiar pliku to 1,3 MB

Ocknąwszy się, porozmawiaj z Maureen, zwaną Mo (za wyczerpanie wszystkich opcji dialogowych otrzymasz osiągnięcie Know Mo). Następnie przyjrzyj się obrazkowi na ścianie po prawej (kiedy pojawi się na nim ikonka czaszki, kliknij oczy; osiągnięcie Minking Memories). Zabierz zwisający po prawej wąż i stojący obok pusty kanister. Wyjdź na zewnątrz (w prawo). Pogadaj z dziennikarką Mirandą.

Przejdź w lewo i na mapie terenu, która się pojawi, wybierz przyczepę kempingową (po lewej) - Pomóż Mo naprawić motor | Rozdział pierwszy - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Przejdź w lewo i na mapie terenu, która się pojawi, wybierz przyczepę kempingową (po lewej). Zapukaj do jej drzwi, a kiedy jej mieszkaniec (Todd) odezwie się zza nich, wyważ je kopniakiem (osiągnięcie Trailer Trashed; musisz zdążyć, zanim mężczyzna odejdzie, czyli zanim nazwie Bena głupkiem - jeśli się spóźnisz i przyczepa okaże się pusta, wyjdź na zewnątrz i zapukaj raz jeszcze).

(Jeśli natomiast chcesz zdobyć osiągnięcie Angels with Dirty Faces, zanim unieszkodliwisz Todda na amen, gdy ten pojawi się z drugiej strony drzwi, w trakcie przemowy mężczyzny wybierz na nich opcję rozmowy i rób tak za każdym razem, kiedy kursor będzie aktywny na drzwiach, nie pozwalając Toddowi zjechać do piwnicy).

Po unieszkodliwieniu Todda przeszukaj wnętrze przyczepy. (Można by od razu wejść ostro do środka, podczas gdy mężczyzna przebywa w piwnicy, ale dopóki się go z niej nie wywabi pukaniem, nie sposób się do niej dostać).

Otwórz szafkę nad łóżkiem (po lewej) i z wewnętrznej strony jej drzwiczek zabierz wytrych - Pomóż Mo naprawić motor | Rozdział pierwszy - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Otwórz szafkę nad łóżkiem (po lewej) i z wewnętrznej strony jej drzwiczek zabierz wytrych. Z wiszącej nad stołem lodówki (na wprost) weź kawał steku. Stań na jasnym kawałku podłogi przy szafce po prawej (za otwartymi drzwiami), by zjechać do piwnicy.

Weź stojącą przy stole (po prawej) spawarkę (osiągnięcie Carry the Torch). Kiedy Ben automatycznie dostarczy ją Mo i wyjdzie na zewnątrz, przejdź w lewo, by przywołać mapę. Tym razem wybierz na niej wieżę (u góry po prawej).

Wejście na teren wieży jest zamknięte na kłódkę, otwórz ją więc zabranym z szafki Todda wytrychem (osiągnięcie Not So Tough After All; przywołaj ekwipunek klawiszem I albo PPM, kliknij w nim wytrych, najedź nim na kłódkę, po czym kliknij LPM), a następnie podnieś ją z ziemi (leży na lewo od Bena). Przejdź dalej i podejdź do prowadzącej na wieżę metalowej drabinki.

Dotknij jej, a gdy włączy się alarm, ukryj się w ciemnym kącie po lewej, za beczkami (osiągnięcie Annoyed Floyd) - Pomóż Mo naprawić motor | Rozdział pierwszy - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Dotknij jej, a gdy włączy się alarm, ukryj się w ciemnym kącie po lewej, za beczkami (osiągnięcie Annoyed Floyd). (Jeśli nie zdążysz się schować, zanim zjawi się policja, gdy funkcjonariusze odlecą, wróć pod wieżę i spróbuj przeprowadzić całą operację raz jeszcze).

Kiedy policjanci wejdą na wieżę, podejdź do ich zaparkowanego przy niej (po prawej) pojazdu. Wetknij zabrany z warsztatu Mo wąż do jego baku (tuż poniżej metalowych szczebli drabinki), podstaw pod niego kanister i zassij (język na wężu), by benzyna zaczęła ciec (osiągnięcie OK, I'll Put My Lips on That).

Kiedy Ben wróci do warsztatu, ponownie skieruj się w lewo (do mapy) i tym razem udaj na złomowisko (u góry po lewej). Prowadzące na jego teren przesuwane w górę drzwi da się otworzyć, pociągając za łańcuch po prawej, co z tego jednak, skoro natychmiast po puszczeniu łańcucha z powrotem się zamykają. By je unieruchomić (a przy okazji również łańcuch), wetknij w znajdujący się u ich dołu (pośrodku) zatrzask zabraną spod wejścia na wieżę kłódkę. Teraz wespnij się po łańcuchu na ogrodzenie.

Unieszkodliwienie psa

Zeskocz na teren złomowiska i maszeruj w prawo, aż dotrzesz do aut, których pilnuje bardzo niefajny pies. By mieć z nim spokój, wrzuć zabrany z lodówki Todda stek do jednego z samochodów (np. brązowego, stojącego najbardziej po lewej). I szybko wiej (w lewo), do wyjścia. Wskocz na ogrodzenie (kliknij je, a nie czerwoną strzałkę; nie przejmuj się, jeśli przegoni tam Bena pies, ważne, że stek jest już w aucie). Teraz maszeruj szczytem metalowego ogrodzenia w prawo (klikaj kursorem po prawej w dole ekranu, a na końcu kliknij na ogrodzeniu czerwoną strzałkę prowadzącą w górę), aż znajdziesz się w kabinie dźwigu.

Najpierw wciśnij przycisk po prawej - powinien zaświecić się na seledynowo, po czym użyj dźwigni usytuowanej bardziej po prawej, przesuwając ją w górę (nie trzeba przeciągać, tylko kliknąć punkt, w który chcesz przemieścić dźwignię - 1), a potem w lewo (2) - Pomóż Mo naprawić motor | Rozdział pierwszy - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Najpierw wciśnij przycisk po prawej - powinien zaświecić się na seledynowo, po czym użyj dźwigni usytuowanej bardziej po prawej, przesuwając ją w górę (nie trzeba przeciągać, tylko kliknąć punkt, w który chcesz przemieścić dźwignię - 1), a potem w lewo (2). Następnie dźwignię po lewej przesuń 3x w dół (3). Kiedy wielki okrągły magnes na końcu ramienia dźwigu przyciągnie wóz, w którym pies zajada się stekiem, przesuń tę samą dźwignię 2x w górę (4). Problem pieska rozwiązany!

Jeszcze mniej roboty mieć będziesz, jeśli wrzucisz stek do granatowego auta po lewej - magnes jest już ustawiony w pozycji bezpośrednio nad nim. Wystarczy więc wcisnąć przycisk i 3x przesunąć lewą dźwignię w dół (3), a potem tę samą dźwignię 2x w górę (4). (I to w zasadzie wszystkie samochody, do których można wrzucić stek, w przypadku pozostałych Ben zostanie zmuszony dać dyla).

Wyjdź z kabiny dźwigu (czerwona strzałka w lewo), a wróciwszy na ogrodzenie, zejdź lub zeskocz na teren złomowiska - Pomóż Mo naprawić motor | Rozdział pierwszy - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Wyjdź z kabiny dźwigu (czerwona strzałka w lewo), a wróciwszy na ogrodzenie, zejdź lub zeskocz na teren złomowiska. Maszeruj w lewo, gdzie ze sterty części pod latarnią (w miejscu nieopodal wejścia) zabierz potrzebne Mo widełki (osiągnięcie Right in the Junk).

Kiedy okaże się, że na drodze czeka na Bena policja, zawróciwszy w pobliże warsztatu Mo, skieruj się ponownie do wieży. Kolejny raz uruchom alarm, dotykając drabinki, by ściągnąć tam gliniarzy.

(Wysłuchawszy ostatnich słów Malcolma, otrzymasz osiągnięcie Unnatural Causes).

Znalazłszy się ponownie przy warsztacie Mo, sprawdź stertę gruzu po prawej, natrafisz w niej na zdjęcie małej Mo z wujem, co Benowi podpowie, gdzie dziewczyna mogła się ukryć (bohater zauważy też porzucony aparat fotograficzny, ale ponieważ nie ma w nim filmu, nie zechce go zabrać).

Maszeruj zatem w lewo (do mapy), gdzie dosiądź pozostawionego na drodze (u dołu, mniej więcej pośrodku) motoru - Odnajdź Mo | Rozdział pierwszy - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Maszeruj zatem w lewo (do mapy), gdzie dosiądź pozostawionego na drodze (u dołu, mniej więcej pośrodku) motoru. Możesz skierować się na trasę wiodącą w prawo od wieży (żółta strzałka), ale nadal pełno tam policji, wybierz zatem tę obok złomowiska (żółta strzałka zwrócona w górę ekranu). Wrócisz pod bar Kick Stand.

Przejdź na tyły baru (czerwona strzałka skierowana w prawo), gdzie pogadaj z ukrywającą się w kontenerze na śmieci Mirandą. Dostaniesz od dziennikarki fałszywą odznakę agenta federalnego (osiągnięcie A New Hope), by móc przejechać przez blokadę. Następnie maszeruj do baru (w prawo i do wnętrza knajpy). Po pogawędce z barmanem i rewelacjach, jakie usłyszysz w TV (jeśli kilkakrotnie klikniesz odbiornik ikonką oczu - aż do pojawienia się na ekranie Ripburgera, otrzymasz osiągnięcie News to Me), porozmawiaj z siedzącym przy stoliku po prawej Emmetem. (Jeśli chcesz zdobyć osiągnięcie I Can Do That, tyle razy zagadnij go na temat jego zabawy nożem, aż zgodzi się by Ben pokazał mu, jak to się robi). Daj mu otrzymaną od Mirandy odznakę, a po chwili ukryty w jego ciężarówce przedostaniesz się przez blokadę. Kiedy Emmet dostarczy Bena na miejsce, po jego odjeździe okaże się, że zakosił mu z motocykla przewód paliwowy.

Wejdź do domu po prawej. Rzuć okiem na banner nad łóżkiem. (Jeśli chcesz zdobyć osiągnięcie Hard Tale, wśród fotografii na ścianie po lewej odszukaj tę przedstawiającą Mo i Malcolma - u góry, w jasnoszarej kwadratowej ramce). Podnieś poduszkę - znajdziesz pod nią klucz do kół. Potraktuj nią zamek stojącego przy łóżku kufra - Ben zabierze z niego wąż (osiągnięcie Hosed), by zastąpić nim skradziony przewód paliwowy.

Kiedy bohater zatrzyma się obok opartej o pobocze naczepy Emmeta, zejdź z motoru (kliknij dowolny punkt poza swoją maszyną) i użyj klucza do kół na kołach naczepy, po czym popchnij ją (albo kopnij). Gdy z przewróconej naczepy wysypie się jeszcze więcej nawozu, weź go trochę. Wskocz na motocykl i jedź z powrotem pod farmę norek (żółta strzałka skierowana w górę na końcu drogi). Gdy Ben automatycznie zawróci, jedź cały czas przed siebie, aż goniące bohatera zbiry Ripburgera ulegną wypadkowi (osiągnięcie Fertilized).

Dotrzesz do miejsca, gdzie kiedyś był most, tymczasem Ben musi przedostać się na drugą stronę wąwozu. Przyjrzyj się stojącej po prawej tablicy. Obejrzyj przyczepione do niej obrazki i przeczytaj informacje na plakietkach, zwłaszcza te dotyczące pokonania wąwozu przez niejakiego Ricky'ego Myrana. By powtórzyć jego wyczyn, potrzebujesz dopalacza klasy niszczyciel i automatycznego napędu poduszkowca oraz specjalnej rampy (którą ukradł tutejszy gang). Dosiądź motoru, zawróć (żółta strzałka w lewo) i jedź przed siebie - kliknij LPM, gdy u góry ekranu wyświetli się czerwony znak "Stop". Zatrzymasz się przy rozbitym poduszkowcu bandziorów.

Potraktuj jego błotnik kluczem do kół, a zdobędziesz jego napęd (przypomina wiatraczek) - zainstaluj go w swoim motocyklu - Rozpoznaj teren | Rozdział drugi - Full Throttle Remastered - poradnik do gry

Potraktuj jego błotnik kluczem do kół, a zdobędziesz jego napęd (przypomina wiatraczek) - zainstaluj go w swoim motocyklu.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Full Throttle Remastered

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Full Throttle Remastered

zobacz więcej informacji o grze
Full Throttle Remastered

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe