poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Horizon Zero Dawn [PS4]

Poradnik do gry Horizon Zero Dawn zawiera dokładny opis przejścia gry, wyjaśnienie wszystkich mechanizmów rozgrywki, szczegółowe mapy lokacji, opis wszystkich znajdziek i wiele więcej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 388 stron i 404 ilustracji, rozmiar pliku to 23,6 MB

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Szczęście w łowach. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Początek zadania

Zadanie rozpoczniesz rozmawiając z Taimem, którego spotkasz na ganku jednego z domów w Koronie Matki - Szczęście w łowach (Luck of the Hunt) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Zadanie rozpoczniesz rozmawiając z Taimem, którego spotkasz na ganku jednego z domów w Koronie Matki. W ramach misji musisz zdobyć kilka skór dzika, a także odzyskać pierścień, który Taim zgubił podczas łowów.

Upoluj dziki

Tereny łowieckie na których polował Taim znajdziesz niedaleko Korony Matki. Podążaj za znacznikiem, a szybko trafisz na las, o którym wspominał zlecający zadanie.

Skorzystaj z Fokusa, żeby wykryć wszystkie istoty w okolicy - Szczęście w łowach (Luck of the Hunt) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Skorzystaj z Fokusa, żeby wykryć wszystkie istoty w okolicy. Jak widzisz na powyższym obrazku, wprawdzie jest tutaj mnóstwo dzików, ale możesz trafić również na sygnał Piłozęba. W rejonie jest sporo miejsc w których możesz się ukryć, więc przeskanuj Piłozęba Fokusem i oznacz sobie jego ścieżkę. Następnie skradając się od krzaków do krzaków wyeliminuj z łuku odpowiednią liczbę dzików.

Piłozęba łatwo wyeliminować za pomocą kilku lin rozciągniętych między drzewami, więc zrób to jeśli tylko ułatwi ci to misję. Ostatecznie możesz zabić wszystkie dziki z ukrycia, bo ścieżka Piłozęba jest dosyć długa i masz dzięki temu sporo czasu na swobodne działania.

Odzyskaj pierścień

Po zabiciu dzików czas udać się na drugi brzeg rzeki w poszukiwaniu pierścienia - Szczęście w łowach (Luck of the Hunt) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po zabiciu dzików czas udać się na drugi brzeg rzeki w poszukiwaniu pierścienia. Ten możesz znaleźć całkiem szybko, jeśli udasz się w miejsce wskazane znacznikiem przeprawiając się wcześniej przez rzekę. Znajdź widoczne na obrazku truchło dzika i przeszukaj je, a znajdziesz zagubiony przedmiot. Dzik leży niedaleko koryta rzeki, więc z pewnością go nie przeoczysz. W pobliżu kręci się kilka czujek i stado Żuwaczy, ale jeśli podkradniesz się, to nie będziesz musiał stawiać im czoła.

Zakończenie zadania

Jeśli wykonałeś obydwa cele zadania, to możesz już wrócić do Taima. Nie znajdziesz go jednak a ganku chaty, a przy ognisku leżącym tuż za północną bramą osady. Po krótkiej rozmowie zadanie zostanie zakończone.

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania związanego z Kotłem SIGMA. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Początek zadania

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z Dral. Kobietę spotkasz w centralnej części osady Korona Matki. Dral opowie ci o dziwnej maszynie, która ją zraniła. Aloy ma za zadanie dotrzeć we wskazane przez nią miejsce i zbadać sprawę.

Ważne: Do momentu w którym dotrzesz do rdzenia Kotła nie ma automatycznego zapisu, ani też opcji na ręczny zapis. Drogę do bossa musisz przebyć bez najmniejszego potknięcia.

Wejdź do Kotła

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Fokus wykrywa nieznane źródło sygnału, które ukryto we wnętrzu góry - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Fokus wykrywa nieznane źródło sygnału, które ukryto we wnętrzu góry. Zanim wejdziesz do widocznych na obrazku wrót musisz wyeliminować kilka maszyn, które kręcą się przed nimi. Ważne jest, żebyś nie zwrócił na siebie ich uwagi. Postaraj się wyeliminować je z ukrycia pozbywając się w pierwszej kolejności Czujek. Gdy przejście będzie oczyszczone podejdź do drzwi Kotła i wejdź z nimi w interakcję, żeby je otworzyć.

Dalsza droga prowadzi w dół i chwilowo nie znajdziesz w pobliżu żadnych wrogich urządzeń - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Dalsza droga prowadzi w dół i chwilowo nie znajdziesz w pobliżu żadnych wrogich urządzeń. Gdy będziesz na dole postaraj się neutralizować maszyny zanim zdadzą sobie sprawę z twojej obecności. Bardzo przydatne jest korzystanie z umiejętności Wabik, bo dzięki niej zawsze łatwo wywabisz któregoś z przeciwników. Uderzając w urządzenia generujące czerwone światło możemy uruchomić zasłonę dymną, która ułatwi eksterminację wrogich maszyn bez zdradzania swojej pozycji. Podążaj cały czas jedyną dostępną drogą. Szybko trafisz na przejście w górach, które zaprowadzi cię do dalszej części Kotła.

Ostatecznie trafisz na powyższe miejsce - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Ostatecznie trafisz na powyższe miejsce. Nie próbuj przeskakiwać na drugą stronę, a zamiast tego podejdź do czujnika i nadpisz dane. Dalsza droga prowadzi w głąb Kotła. Podążaj jedyną dostępna ścieżką. Po drodze nie natkniesz się na żadnego z przeciwników, a ostatecznie dojdziesz do kolejnych drzwi gdzie należy nadpisać dane, żeby je otworzyć.

Za nimi znajdziesz dalszy ciąg maszyn, które przenoszą ładunek wzdłuż całego Kotła - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Za nimi znajdziesz dalszy ciąg maszyn, które przenoszą ładunek wzdłuż całego Kotła. Stań pod jednym z ładunków i podskocz, a Aloy złapie się za jeden z uchwytów. Nie wykonuj żadnej interakcji do chwili, gdy Aloy sama nie puści swojego środka transportu. Po drodze mogłeś zobaczyć rdzeń kotła. Dotarcie do niego jest twoim bieżącym celem.

Dotrzyj do rdzenia Kotła

Najpierw przedostań się do obszaru z którego został zrobiony powyższy obrazek - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Najpierw przedostań się do obszaru z którego został zrobiony powyższy obrazek. Podejdź do krawędzi [1] i skocz przed siebie dzięki czemu Aloy złapie za jeden z ładunków [2]. Poczekaj aż będziesz miał pod sobą podłoże i puść uchwyt [3]. Z tego miejsca możesz wspiąć się na górę, żeby zebrać ukryte tu komponenty, albo ruszyć dalej zgodnie z celem zadania [4].

Przed tobą kilka Czujek i Krabołaz, które musisz pokonać, żeby dostać się do kolejnej części Kotła. Uderz w jeden z pobliskich otworów wentylacyjnych i uruchom zasłonę dymną. Wywabiaj gwizdnięciem lub rzucaj kamieniami, żeby Czujki podchodziły do ciebie i po cichu je wykańczaj. Możesz spróbować skradania, ale będzie to trudne z uwagi na liczebność maszyn. Jedynym stworem którego możesz pominąć jest Krabołaz, bo jest dosyć powolny i ma małe pole widzenia.

Ważny jest fakt, że do rdzenia Kotła możesz dostać się jedynie z górnego poziomu - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Ważny jest fakt, że do rdzenia Kotła możesz dostać się jedynie z górnego poziomu. Dojdź do pomniejszego rdzenia widocznego na obrazku. Po lewej znajdziesz kładkę na wyższy poziom. Podążaj nią.

Na górnym poziomie szybko dotrzesz do ślepej uliczki. Po lewo jest możliwość otwarcia mostu po nadpisaniu danych, a jeśli pójdziesz kilka kroków przed siebie, to po prawej znajdziesz skrytkę w której ukryto zamrażające wzmocnienie do broni. Przejdź utworzonym mostem na drugą stronę i kieruj się ku rdzeniowi. Po chwili musisz zeskoczyć na niższą platformę i zjechać po kablu na dół. Po krótkiej wspinaczce i uruchomieniu kolejnego mostu wejdziesz do komnaty rdzenia.

Zejdź po linie i wskocz na widoczną na obrazku platformę - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Zejdź po linie i wskocz na widoczną na obrazku platformę. Weź rozbieg i wskocz na dalszy punkt żeby kontynuować zadanie.

Po chwili uruchomiony zostanie zapis gry, przed tobą walka z Nadymaczem Ognistym - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po chwili uruchomiony zostanie zapis gry, przed tobą walka z Nadymaczem Ognistym. Zanim do niej dojdzie wyeliminuj dwie Czujki, które patrolują pobliski teren.

Wokół pola siłowego znajdziesz cztery słupy, które je generują - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Wokół pola siłowego znajdziesz cztery słupy, które je generują. Nadpisz dane w dowolnym z nich, a pole siłowe zniknie, a maszyna od razu stanie się wobec ciebie agresywna.

Każda broń poradzi sobie z przeciwnikiem, ale bez wątpienia najskuteczniejsze będą bomby paraliżujące. Po dwóch ładunkach wielka maszyna upadnie, ty będziesz mógł zadawać jej obrażenia i wykonać cios krytyczny. Po tym ostatnim maszyna wstanie, ale ty już będziesz wcelowany z kolejną bombą. Nawet nie musisz zachowywać odpowiedniego dystansu. Po walce przeszukaj pobliskie skrytki, bo możesz znaleźć tam unikalne modyfikacje, które z pewnością będą pomocne w dalszej grze.

Po wykończeniu Nadymacza Ognistego zsynchronizuj dane z rdzeniem - Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) - zadanie | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po wykończeniu Nadymacza Ognistego zsynchronizuj dane z rdzeniem. Dzięki temu poznasz dominację SIGMA, która pozwala ci przejmować kontrolę nad kolejnymi maszynami. Misja zostanie zakończona a rdzeń uniesie się do komnaty Kotła w której zacząłeś eksplorację.

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Tego już za wiele. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Początek zadania

Po wydarzeniach związanych z Próbą i walką ze Skazicielem wróć do osady Serce Matki - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po wydarzeniach związanych z Próbą i walką ze Skazicielem wróć do osady Serce Matki. Tam spotkasz Enarę, która zajmuje się rannymi wojownikami Nora. Po rozmowie z nią zadanie pojawi się w dzienniku. Twoim celem jest odzyskanie wyjątkowo silnego zioła, które uśmierzy ból rannych wojowników.

Przebieg zadania

Obie lokacje wskazane znacznikiem zadania znajdują się poza terenem Obręczy - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Obie lokacje wskazane znacznikiem zadania znajdują się poza terenem Obręczy. Jedna z nich jest tuż obok ogniska, więc warto wykorzystać system szybkiej podróży, żeby się do niej dostać. Na miejscu musisz wspiąć się na jedyny słup w lokacji i przeszukać torbę, która na nim wisi.

Bezpośrednie podejście jest niemożliwe, więc pozostaje wdrapać się na skałę, która połączona jest ze słupem liną i zjechać po linie na słup - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Bezpośrednie podejście jest niemożliwe, więc pozostaje wdrapać się na skałę, która połączona jest ze słupem liną i zjechać po linie na słup. Linki wspinaczkowe znajdziesz na wschodnim stoku skały.

Drugą torbę znajdziesz na słupie widocznym na obrazku - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Drugą torbę znajdziesz na słupie widocznym na obrazku. Leży on na terenach łowieckich Nora, więc dotarcie do niego może być niebezpieczne, ale przy pomocy Fokusa z pewnością znajdziesz dobrą drogę. Najłatwiejszym sposobem na dostanie się na słup jest wejście na skalną ścianę [1] i zeskok na poprzeczkę [2].

W żadnej z toreb nie ma śladu po leczniczych ziołach - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

W żadnej z toreb nie ma śladu po leczniczych ziołach. Musisz udać się do osady Wzniesienie Matki. Tam porozmawiaj z kobietą o imieniu Fia. Okazuje się, że jedyną osobą, która może dysponować ziołami jest Jun. Przebywa on w górach na odludziu w rejonie Korony Matki. Aby do niego dotrzeć musisz odbyć dłuższy spacer, bo droga bardzo często wymaga wspięcia się na skały co dyskwalifikuje wykorzystanie wierzchowca.

Gdy dotrzesz na miejsce okazuje się, że Jun utknął w swojej chacie - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Gdy dotrzesz na miejsce okazuje się, że Jun utknął w swojej chacie. Zbadaj obydwa wejścia do budynku i zdejmij blokadę z drzwi. Jun poinformuje cię, że banda wyrzutków go napadła u ukradła cenne rośliny. Po wszystkim zamknięto go w jego chacie.

Użyj Fokusa, żeby wpaść na ich trop - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Użyj Fokusa, żeby wpaść na ich trop. Droga wiedzie w góry. Podążaj za śladami a po chwili zobaczysz, że grupa złodziei została otoczona przez kilka maszyn.

Nie powinieneś mieć większych problemów z wyeliminowaniem ich, bo są skupione na grupie wyrzutków, która regularnie je ostrzeliwuje - Tego już za wiele (Insult to Injury) - misja poboczna | Obręcz - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Nie powinieneś mieć większych problemów z wyeliminowaniem ich, bo są skupione na grupie wyrzutków, która regularnie je ostrzeliwuje. Mimo wszystko zachowaj ostrożność i postaraj się nie zwracać na siebie uwagi. Po pokonaniu maszyn porozmawiaj z liderem wyrzutków. W czasie rozmowy poznasz motywy, które skłoniły ich do przejęcia ziół. Otrzymasz też od nich kilka sztuk rośliny. Wróć do Juna.

W czasie rozmowy nie ma znaczenia, które kwestie dialogowe wybierzesz. Po jej zakończeniu zadanie zostanie ukończone, a nagroda wpłynie na twoje konto.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Horizon Zero Dawn [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

Horizon Zero Dawn

zobacz więcej informacji o grze
Horizon Zero Dawn

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji
© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides