poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Sniper Elite 4

Poradnik do gry Sniper Elite 4: Italia to kompletny opis wszystkich misji w grze, w tym zadań pobocznych z wszystkimi znajdźkami oraz ogólne porady, które pomogą oddać idealny strzał z dystansu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 211 stron i 242 ilustracji, rozmiar pliku to 13,2 MB

Możesz wysadzić mur, by stworzyć alternatywne wejście do grobowca - Przeszukanie cmentarza - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Możesz wysadzić mur, by stworzyć alternatywne wejście do grobowca

To zadanie poboczne warto wykonać po odwiedzeniu kwatery głównej partyzantów.

Cmentarz jak można się domyśleć znajduje się przy kościele (M2,8). Najłatwiej dostać się do niego po wyjściu na wysokość II piętra w budynkach przy porcie i przeskakiwać balkonami przed siebie (M2,10) - na tej drodze nie ma żadnych przeciwników.

Klucz do mauzoleum znajduje się przy wyjściu z kościoła - Przeszukanie cmentarza - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Klucz do mauzoleum znajduje się przy wyjściu z kościoła

Dokument, którego szukasz znajduje się w mauzoleum. Możesz otworzyć je kluczem (poniżej punktu (M2,7)), który znajdziesz wewnątrz kościoła, na stole obok głównego wejścia od strony placu.

Alternatywnie możesz wysadzić boczną ściankę do mauzoleum używając dowolnych ładunków wybuchowych (nawet granatu) lub jeśli odwiedziłeś kwaterę partyzantów - przylepnych ładunków.

Możesz wspiąć się po łańcuchu na mur, nie powinieneś tam natrafić na więcej niż maksymalnie jednego oponenta (jeśli nie wszczynałeś zbyt wielu alarmów) - Znajdź kwaterę partyzantów - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Możesz wspiąć się po łańcuchu na mur, nie powinieneś tam natrafić na więcej niż maksymalnie jednego oponenta (jeśli nie wszczynałeś zbyt wielu alarmów)
Kwatera główna znajduje się przed placem głównym (M2,5), wejście do niej (w piwnicy) chronione jest przez dwóch nazistów - Znajdź kwaterę partyzantów - Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Kwatera główna znajduje się przed placem głównym (M2,5), wejście do niej (w piwnicy) chronione jest przez dwóch nazistów. Jednak jeśli wejdziesz na wysokość II piętra, będziesz w stanie przejść nad piwnicę, a tam czeka łańcuch, którym zejdziesz w dół (strażników możesz odciągnąć rzucając kamień).

Podejdź do oznaczonej skrzyni w kwaterze głównej i uzupełnij zapasy. Pozyskasz teraz ładunki wybuchowe, którymi możesz wysadzać słabe ścianki oraz którymi wysadzisz główne drzwi do zamku...

Panzerfaust - Znajdź kwaterę partyzantów - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Panzerfaust

Gdy wyjdziesz na drugi plac na wyższym poziomie, na północy przed kościołem, wejdziesz w sam środek bitwy nazistów z rebeliantami. Bohater sugeruje, aby pomóc rebeliantom, lecz możesz zająć się własnymi sprawami - tak czy owak musisz dostać się na szczyt schodów, które oni obstawiają, więc jeśli nie masz nic do roboty, możesz trochę postrzelać. Opcjonalnie: poniżej pierwszych schodów z kościoła na plac możesz znaleźć żółty Panzerfaust (wyrzutnię rakiet), którym umilisz sobie zabawę (M2,1).

Okno w kościele daje widok na cały plac i pozwala szybko ukryć się przed wrogim ostrzałem - Znajdź kwaterę partyzantów - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Okno w kościele daje widok na cały plac i pozwala szybko ukryć się przed wrogim ostrzałem

Dobrym miejscem dla snajpera jest górne okrągłe okno w kościele (M2,7). Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto teraz udać się na cmentarz i zabrać dokument z mauzoleum, by pozyskać dodatkowe doświadczenie (powyższa sekcja Przeszukaj cmentarz).

Na koniec dostań się do zamku wysadzając główną bramę - Znajdź kwaterę partyzantów - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Na koniec dostań się do zamku wysadzając główną bramę

Finalnie wyjdź na szczyt schodów do wielkich drzwi prowadzących do wnętrza murów - dostępne są dwie bramy, zachodnia i wschodnia (M2,9). Podłóż ładunek, aktywuj go drugi raz by ustawić zapalnik czasowy. W przeciwnym razie musisz strzelić w ładunek. Tam za chwilę kończy się zadanie.

Domyślnie gra oferuje 4 poziomy trudności - Poziomy trudności - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Domyślnie gra oferuje 4 poziomy trudności

Gra oferuje 4 poziomy trudności, a także możliwość dostosowania niestandardowego poziomu poprzez włączenie/wyłączenie wybranych funkcji (np. podatności kuli na działanie wiatru). Na każdym poziomie rozmieszczenie jednostek na mapie wygląda tak samo i występują podobne zdarzenia (np. przejeżdżające pojazdy). Także sekrety zaliczane są na dowolnych poziomach trudności. Jednakże niektóre wyzwania i osiągnięcia mogą być niedostępne na poziomach Kadet oraz ustawieniach Niestandardowych.

Poradnik został przygotowany w oparciu o poziom Snajper (Sniper Elite).

Poziomy trudności:

  • Kadet - nie uwzględnia zasad balistyki - używając snajperki gdzie wycelujesz, tam trafisz, nawet przez długość całej mapy. Obrażenia zadawane przez broń są bardzo wysokie, przeciwnicy wolniej cię lokalizują i nie przeszukują dokładnie wszystkich miejsc. Poziom ten zalecany jest tylko dla nowych graczy.
  • Strzelec wyborowy - poziom ten jest ciągle niewielkim wyzwaniem, zalecany dla nowych graczy bardziej niż kadet, by zwiększyć przyjemność z rozgrywki. Uwzględniona zostaje balistyka broni (kula opada wraz z dystansem), jednak nie jest uwzględniany wiatr. Przeciwnicy przede wszystkim mają lepszą celność i zadają większe obrażenia, także ogień przyjacielski jest aktywny (gra w trybie współpracy).
  • Snajper - poziom zalecany dla osób zapoznanych z serią, skradankami lub lubiących wyzwania. Przeciwnicy potrafią reagować nawet na twój ruch w krzakach, mają dużo większą wytrzymałość (szczególnie gdy używasz broni z tłumikiem / amunicji tłumiącej, możesz mieć problem z zabójstwem w jednym strzale na większy dystans). Ciągle możesz oznaczać cele lornetką, jednak brak asysty przy celowaniu oraz uwzględnienie pełnej balistyki niemal uniemożliwiają strzały na dystansie +300m.
  • Autentyczny - poziom ten stanowi prawdziwe wyzwanie - jesteś pozbawiony wszelkich asyst dostarczanych przez grę, brak interfejsu i najwyższy poziom sztucznej inteligencji sprawiają, że jest to rozgrywka tylko dla wprawionych graczy serii.

Poziom trudności możesz zmienić po każdej wykonanej misji, dlatego nie jest to decyzja wiążąca na całą kampanię.

Strzelnica to dobre miejsce, by przetestować swoje umiejętności - Poziomy trudności - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Strzelnica to dobre miejsce, by przetestować swoje umiejętności

Jeśli chcesz się przekonać, czy poradzisz sobie na wyższych poziomach trudności warto skorzystać ze strzelnicy dostępnej w głównym menu. Kolejne cele będą znajdować się w większej odległości, a po każdym strzale otrzymasz informacje o miejscu trafienia w tarczę.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Sniper Elite 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Sniper Elite 4

zobacz więcej informacji o grze
Sniper Elite 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji