poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik NiOh [PS4]

W poradniku do gry NiOh znajdziesz m.in. dokładny opis przejścia gry, porady dotyczące walk z bossami, informacje na temat podstaw rozgrywki czy rozdziały poświęcone rozwojowi postaci.

poradnik, solucja do gry w zawiera 291 stron i 308 ilustracji, rozmiar pliku to 14,5 MB

W ekwipunku całość pancerza podzielona jest na jego poszczególne elementy - Pancerze - NiOh - poradnik do gry
W ekwipunku całość pancerza podzielona jest na jego poszczególne elementy

Tak samo jak w przypadku uzbrojenia, pancerz także dzieli się ze względu na jego rzadkość. Jak w przypadku większości tego typu gier, zestaw pancerza składa się z poszczególnych elementów: hełm, napierśnik, rękawice, spodnie oraz buty. W przypadku doboru odpowiedniego pancerza powinniśmy się kierować stylem walki, jaki preferujemy. Bardzo duże znaczenie ma tutaj waga zestawu. Ciężkie pancerze charakteryzują się bardzo dobrymi statystykami jeśli chodzi o obronę, jednak zwrotność i ruchliwość naszego bohatera będą ograniczone. Jeśli chcemy poruszać się bardzo szybko i zwinnie, korzystając z błyskawicznych uników i przeskoków, powinniśmy wyposażyć się w zbroję, która będzie lżejsza, ale z kolei punkty obrony także będą na odpowiednio niższym poziomie. Także wszystko zależy od preferowanego przez nas stylu walki.

Niektóre rodzaje zbroi dodają także obronę przed żywiołami - Pancerze - NiOh - poradnik do gry
Niektóre rodzaje zbroi dodają także obronę przed żywiołami

Pancerze posiadają także szereg innych cech, które wpływają na obronność. Każdy z elementów zbroi posiada specjalne efekty oraz wskaźniki odporności przeciwko poszczególnym żywiołom. Warto mieć w ekwipunku kilka rodzajów pancerza, aby móc dostosować go do przeciwników, z którymi dane nam się będzie zmierzyć. Nie chodzi o to, żeby zmieniać strój kilka razy podczas jednej misji, jednak podczas walki z bossem, może się to okazać zbawienne w skutkach. Np., kiedy mamy do czynienia z przeciwnikiem, który włada mocą ognia, warto dobrać taki zestaw, który uchroni naszego bohatera przed tego typu obrażeniami. Należy także zwrócić uwagę na wymagania dotyczące poszczególnych elementów pancerza, takich jak wymagana kondycja, siła czy poziom ciała. W przypadku chęci używania ciężkich zbroi powinniśmy podczas awansu inwestować w parametr siły i kondycji, natomiast przy zbrojach lekkich ważna jest siła, poziom ciała oraz poziom umiejętności.

Akcesoria wspomagają obronę przeciw żywiołom - Akcesoria i materiały - NiOh - poradnik do gry
Akcesoria wspomagają obronę przeciw żywiołom

Jednym z ciekawszych i bardzo przydatnych elementów ekwipunku są akcesoria, którymi możemy wyposażyć naszego bohatera. Spełniają one kilka funkcji, z czego dwie najważniejsze to premie do obrony i premie do ataku. Najczęściej spotykane akcesoria to amulety, paciorki modlitewne czy talizmany. Jednocześnie na sobie możemy mieć założone dwa akcesoria. Jeśli chodzi o obronę, poszczególne elementy zapewniają specjalne efekty natomiast amulety dają dodatkową ochronę jeśli chodzi o żywioły. Łatwo rozpoznać o jaki żywioł chodzi z samej nazwy amuletu, np. wietrzny bądź wodny amulet omamori.

Dzięki materiałom kowalskim możemy ulepszyć lub stworzyć nową broń i pancerz - Akcesoria i materiały - NiOh - poradnik do gry
Dzięki materiałom kowalskim możemy ulepszyć lub stworzyć nową broń i pancerz

W grze mamy także dostęp do materiałów kowalskich, dzięki którym możemy stworzyć całkowicie nowy ekwipunek, bądź ulepszyć posiadane dotychczas bronie lub pancerze. W przypadku materiałów, tutaj także mamy dostęp do kilku rodzajów danego przedmiotu. Podzielone są one ze względu na ich jakość: standardowe, podwyższonej jakości, wysokiej jakości oraz najwyższej jakości. W zależności od klasy materiału możemy wykonać wybrane przedmioty bądź przekuć istniejący pancerz lub broń i podnieść jego statystyki. Czynności te możemy wykonać u kowala w punkcie startowym.

Maska Hyottoko jest jednym z ciekawszych przedmiotów - Przedmioty użytkowe i przedmioty misji - NiOh - poradnik do gry
Maska Hyottoko jest jednym z ciekawszych przedmiotów

W grze mamy dostęp do ogromnej liczby przedmiotów, których możemy używać podczas samej rozgrywki i wpływają na poczynania naszego bohatera. Przedmioty te w menu stanu możemy przypisać do klawiszy skrótów. Dzięki temu mamy do nich ułatwiony dostęp. Kilka z nim powinniśmy mieć przypisane na stałe. Absolutną podstawą jest eliksir, dzięki któremu możemy regenerować punkty życia. Podczas walki jest to przedmiot niezbędny. W niektórych lokacjach jesteśmy także narażeni na zatrucie, czy to przez przeciwników, czy trujące opary unoszące się w jaskiniach. Aby zneutralizować zatrucie możemy użyć antidotum. Mamy dostęp także do szeregu innych przedmiotów, które usuwają wiele niepożądanych efektów takich jak np. paraliż.

Oprócz zestawów do leczenia, dzięki przedmiotom użytkowym możemy także nasycać broń mocą żywiołów czy dodawać punkty umiejętności ninja lub samuraja. Do menu skrótów możemy także dodawać bronie miotane, takie jak kamienie czy kayakudama, czyli ładunki prochowe owinięte w papier. Bardzo ciekawym przedmiotem jest maska Hyottoko, dzięki której plujemy strumieniem ognia w przeciwnika. Zadaje spore obrażenia oraz podpala go, co utrzymuje na wrogu efekt podpalenia.

Często aby zdobyć przedmiot fabularny musimy pokonać bardziej wymagającego przeciwnika - Przedmioty użytkowe i przedmioty misji - NiOh - poradnik do gry
Często aby zdobyć przedmiot fabularny musimy pokonać bardziej wymagającego przeciwnika

Bardzo ważnym elementem rozgrywki, niezbędnym do ukończenia gry są przedmioty fabularne. Najczęściej są to klucze do kolejnych części danej lokacji. Są one oznaczone kolorem niebieskim. Z reguły wypadają one z silniejszych przeciwników, których musimy pokonać, aby przejść dalej lub w skrzyniach, których ci przeciwnicy pilnują.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
NiOh [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

NiOh

zobacz więcej informacji o grze
NiOh

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG