poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Torment: Tides of Numenera

Poradnik do gry Torment: Tides of Numenera to opis mechanik gry, które pozwolą odnaleźć się Dziewiątym Świecie, porady oraz szczegółowy opis przejścia dostępnych zadań wraz z możliwymi wyborami. W poradniku znajdzie się również leksykon świata.

poradnik, solucja do gry w zawiera 570 stron i 436 ilustracji, rozmiar pliku to 24,2 MB

Enigmaty

W ekwpinku znajdziesz dostępne enigmaty, wraz z opisem limitu ograniczeń systemu - Artefakty i enigmaty - Torment: Tides of Numenera - poradnik do gry
W ekwpinku znajdziesz dostępne enigmaty, wraz z opisem limitu ograniczeń systemu

Enigmaty są nowoczesnymi wynalazkami technologicznymi, które można znaleźć w wielu miejscach w grze. Są one jednorazowego użytku i oferują wiele rozmaitych efektów. Niektóre mogą służyć jako granat, przedmiot do odnowy punktów życia, czy odnowy głównych parametrów postaci. Należy pamiętać, że nie można nosić zbyt dużej ilości enigmatów przy sobie (dokładna ilość pokazana jest w karcie postaci, w zakładce ekwipunku), ponieważ grozi to nieprzyjemnymi konsekwencjami. Może wystąpić eksplozja, czy jedna z postaci zachoruje. Warto więc na bieżąco zużywać enigmaty, gdyż ich liczba w grze jest naprawdę spora.

Do enigmatów można podejść jak do przypisanych, jednorazowych umiejętności, z których postać może skorzystać. Ponadto, wraz z rozwojem kolejnych poziomów i zdolności, maksymalna ilość enigmatów do wykorzystania zwiększa się.

Artefakty

Artefakty, w przeciwieństwie do enigmatów są trwałe i można z powodzeniem wykorzystywać je przez długi czas - Artefakty i enigmaty - Torment: Tides of Numenera - poradnik do gry

Artefakty, w przeciwieństwie do enigmatów są trwałe i można z powodzeniem wykorzystywać je przez długi czas. Skala ich mocy znacznie się różni - niektóre przedmioty oferują drobne bonusy, gdy inne dają dostęp do potężnej mocy. Przedmioty tego typu są bardzo wymyślne np.: płaszcz uszyty ze złotych piór, który sztywnieje, gdy postać jest atakowana. Podobnie wygląda sprawa z broniami - są one nietypowe i rzadko można spotkać typowy opis zwykłego oręża do walki. W grze, artefakty to nic innego jak specjalne, magiczne przedmioty, które wspomagają daną postać.

Niektóre postacie, z pomocą odpowiednich urządzeń, czy komponentów, będą w stanie tworzyć własne, unikatowe artefakty.

Niektóre osobliwości można dodatkowo użyć, ale domyślnie należy je po prostu sprzedawać. - Do czego służą osobliwości? - Torment: Tides of Numenera - poradnik do gry
Niektóre osobliwości można dodatkowo użyć, ale domyślnie należy je po prostu sprzedawać.

Osobliwości to trzeci typ numener (obok enigmatów i artefaktów). Jak sama nazwa wskazuje, osobliwości są bardzo specyficznym i dodającym smaczku elementem gry. Są to przedmioty, które nie mają zbyt dużej wartości praktycznej i zazwyczaj w żadnym stopniu nie pomagają w walce. Są one jednym z elementów budujących świat gry i bardzo często stanowią interesujący dodatek do fabuły i rozwoju wydarzeń. Z powodzeniem można je również wykorzystać jako element wymiany, czy niewielkie, dodatkowe źródło dochodu w sklepie. Bardzo sporadycznie, niektóre osobliwości można również wykorzystać w interakcji z innymi postaciami, czy światem.

Osobliwości to przede wszystkim nic innego jak specyficzny dla świata Tides of Numenera loot - przedmioty, które zbieramy, aby móc je sprzedać w sklepie. Bez przeszkód możesz je więc kolekcjonować i sprzedawać handlarzom. Wraz z biegiem czasu, dzięki sprzedaży tego typu przedmiotów, drużyna może dorobić się sporej sumy błyszków, które może wykorzystać na nowe bronie, uzbrojenie, czy enigmaty. Od czasu do czasu, niektóre osobliwości można dodatkowo użyć (należy wejść w ekwipunek postaci, wybrać przedmiot i sprawdzić, czy jest tam opcja użycia), co czasami zwiększy parametry głównej postaci itp.

Przykładem osobliwości może być np.: urządzenie tworzące hologram ludzkiej twarzy, które zmienia swoją ekspresję przy ruchu, czy roślina, która rozkwita tylko w całkowitych ciemnościach.

Jedyną rzecz którą możesz od razu wybrać jest płeć głównej postaci - jak się łatwo domyślić, wybór będzie miał spore znaczenie w przebiegu fabuły. - Początek tworzenia postaci - Torment: Tides of Numenera - poradnik do gry
Jedyną rzecz którą możesz od razu wybrać jest płeć głównej postaci - jak się łatwo domyślić, wybór będzie miał spore znaczenie w przebiegu fabuły.

W Torment: Tides of Numenera zaprezentowany jest dość unikatowy system tworzenia postaci. Na samym początku gry możesz wybrać jedynie płeć głównej postaci. Następnie odbędziesz dialog z własną jaźnią. Unikaj pikowania w dół i nie przyspieszaj lotu, co zaowocuje obudzeniem się na ziemi. Przesuń misę z wykorzystaniem siły i mechaniki wydawania wysiłku, by odblokować kolejne świetliste kule.

Podejdź do swojego odbicia i wybierz swojego sobowtóra - będzie miało to wpływ na dopasowanie cechy przewodniej - Początek tworzenia postaci - Torment: Tides of Numenera - poradnik do gry
Podejdź do swojego odbicia i wybierz swojego sobowtóra - będzie miało to wpływ na dopasowanie cechy przewodniej

Następnie, czeka Cię sekwencja naciskania jasnych kul - każda z nich uruchomi krótkie wspomnienie, a jego przebieg zostanie pozostawiony twoim preferencjom. Każda z pomniejszych decyzji ma znaczenie, więc postaraj się nakreślić osobowość głównego bohatera. W końcu dotrzesz do lustrzanego odbicia - możesz wybrać jedno z odbić i zdobyć jedną z cech przewodnich. Jest to nic innego, jak dodatkowa charakterystyka głównej postaci, która jednak ma wpływ na statystyki (zobacz rozdział Cechy przewodnie).

Po połączeniu ze swoim odbiciem czeka Cię klasyczne wybór kolejnych parametrów swojej postaci. Gra zaproponuje pewien schemat postaci, na podstawie decyzji przy świecących kulach i wyboru lustrzanego odbicia. Nie musisz sugerować się tym wyborem - wszystkie statystyki możesz wybrać według własnych preferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć wygadanego wojownika, czy zręcznego czarnoksiężnika.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Torment: Tides of Numenera

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Torment: Tides of Numenera

zobacz więcej informacji o grze
Torment: Tides of Numenera

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG