poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Urban Terror

Urban Terror to modyfikacja słynnej gry akcji Quake III: Arena, stawiająca bardziej niż pierwowzór na realizm rozgrywki. W założeniach przypomina popularnego Counter Strike’a, z tą jednak różnicą, iż jest bardziej dynamiczna niż konkurent.

poradnik, solucja do gry w zawiera 18 stron i 18 ilustracji, rozmiar pliku to 1,3 MB

Krok 2: Pobranie oraz instalacja ostatniego Point Release wraz z programem PunkBuster.

1. Najnowszy Point Release znajdziesz na witrynie ID Software. Z menu nawigacyjnego wybierz "ID Games" i dalej opcję "Quake". Zostaniesz przeniesiony na stronę przeznaczoną dla wszystkich części Quake'a.

2 - Krok 2: Pobranie oraz instalacja ostatniego Point Release wraz z programem PunkBuster. - Urban Terror - poradnik do gry

2. * Wybierz z menu po lewej wersję "Quake 3 Arena". Znajdź następnie przycisk z napisem "Updates" i kliknij go, co przeniesie Cię na stronę z opisem najnowszego Point Release. Teraz znajdź i kliknij na linku do wersji przeznaczonej dla Windows, by rozpocząć pobieranie pliku.

3 - Krok 2: Pobranie oraz instalacja ostatniego Point Release wraz z programem PunkBuster. - Urban Terror - poradnik do gry

3. Gdy proces pobierania dobiegnie końca, odnajdź (standardowo kopiowany na Pulpit) ściągnięty przed momentem plik** .

4. Klikając na jego ikonie, uruchomisz instalator. Postępując podobnie jak w przypadku instalacji wersji podstawowej, wskaż ścieżkę, do której wcześniej zainstalowałeś grę (standardowo jest to proponowana nam przez program opcja).

5. Zostaniesz zapytany o instalację PunkBustera. Ten anty-cheaterski program jest wymagany do gry na większości serwerów, więc odpowiedz twierdząco wybierając opcję "Tak".

6 - Krok 2: Pobranie oraz instalacja ostatniego Point Release wraz z programem PunkBuster. - Urban Terror - poradnik do gry

6. Kontynuując proces instalacyjny poczekaj, aż odpowiednie pliki zostaną skopiowane i instalator zakończy swoją pracę. Dysponujesz od tej chwili najnowszą, spaczowaną wersją Quake ]I[ Arena.

* Point Relase 1.32 dostępny jest dla pod tym adresem (wersja dla systemu Windows).<br>** Nazwa pliku PR 1.32 to "q3pointrelease_132.exe".

Krok 3: Pobranie i instalacja moda Urban Terror wraz z uaktualnieniami.

1. Ostatnia wersja Urban Terror jest dostępna do ściągnięcia na stronie www.urbanterror.net. Po wejściu na witrynę należy odszukać przycisk z opisem "Urban Terror BETA for WINDOWS". Zostaniesz przeniesiony na inną stronę z możliwością pobrania odpowiedniego pakietu.

2a - Krok 3: Pobranie i instalacja moda Urban Terror wraz z uaktualnieniami - Urban Terror - poradnik do gry

2a. * Pierwszy etap to odnalezienie głównej wersji moda, zajmującej sporo ponad 100 megabajtów. Aktualnie jest to Urban Terror Beta v2.4, dostępna dla systemu Windows pod tym adresem. By pobrać plik, kliknij na linku "Download Now!". Zostaniesz przeniesiony na stronę z wyborem możliwości pobrania pliku na dysk - by ściągnąć go wprost z serwera (najbardziej niezawodna metoda), wybierz "Download it directly from our server".

2b. * Kolejnym punktem programu jest ściągnięcie ostatniego uaktualnienia. Obecnie jest to wersja Urban Terror Beta v2.5, dostępna dla systemu Windows pod tym adresem. Procedura pobierania jak w poprzednim przypadku.

3a - Krok 3: Pobranie i instalacja moda Urban Terror wraz z uaktualnieniami - Urban Terror - poradnik do gry

3a. * Instalacja wersji głównej jest w pełni zautomatyzowana, wystarczy kliknąć na plik instalacyjny (w wersji 2.4 nazywa się on "q3ut2_beta24_full.exe") i postępować zgodnie z zaleceniami instalatora, wskazując po raz kolejny ścieżkę z zainstalowanym Quake ]I[ Arena. Potem pozostanie już tylko poczekać, aż pliki zostaną skopiowane do odpowiedniego katalogu.

UWAGA - Krok 3: Pobranie i instalacja moda Urban Terror wraz z uaktualnieniami - Urban Terror - poradnik do gry

UWAGA! Gra musi się zainstalować do katalogu o nazwie "q3ut2" bezpośrednio w folderze instalacyjnym Quake ]I[ Arena. Standardowo będzie to "C:/Program Files/Quake III Arena/q3ut2/". Należy jednak wziąć poprawkę na nadchodzącą wersję BETA 2.6, która zmieni nazwę katalogu na inny.

3b. * By zaaplikować aktualizację, należy troszkę bardziej się natrudzić. Wersja 2.5 jest dostępna w formacie skompresowanego archiwum zip, więc by je otworzyć w systemach innych niż Windows XP/ME będziesz potrzebował programu pokroju WinZip. Docelowo należy skopiować plik o nazwie "pak5.pk3" do katalogu "q3ut2", czyli do folderu instalacyjnego Urban Terror.

4 - Krok 3: Pobranie i instalacja moda Urban Terror wraz z uaktualnieniami - Urban Terror - poradnik do gry

4. W tym momencie dysponujesz już gotowym Urban Terror Beta v2.5. Jednak gra na serwerze GRY-OnLine nie będzie możliwa aż do czasu włączenia programu PunkBuster.

* Nazwy plików oraz adresy mogą ulec zmianie przy nowszych wersjach programu.

Krok 4: Uruchomienie programu PunkBuster - karta wstępu do serwera GRY-OnLine.

PunkBuster to aplikacja przypominająca w działaniu program anty-wirusowy, z tą jednak różnicą, że skanuje grę pod kontem działania aplikacji oszukujących (tzw. cheaterskich). W przypadku wykrycia jakieś nieprawidłowości (np. działającego programu zwiększającego zdrowie czy przy nieprawidłowym CD-KEY) automatycznie rozłącza z serwerem. By zagrać na serwerze GRY-OnLine, PunkBuster musi być zainstalowany i uruchomiony.

1. Uruchom korzystając ze skrótu na pulpicie lub menu start podstawową wersję Quake ]I[ Arena. Wpisz CD-KEY dołączony zestawu i od razu skieruj się do podmenu "Multiplayer". Tam będziesz mógł wybrać serwery, z którymi chcesz się połączyć, oraz dostroić dodatkowe opcje.

2 - Krok 4: Uruchomienie programu PunkBuster - karta wstępu do serwera GRY-OnLine. - Urban Terror - poradnik do gry

2. Odszukaj linijkę z napisem PunkBuster - aktualnie program jest wyłączony, co sygnalizuje napis "Disabled". Kliknij na nim, i gdy gra zapyta Cię o włączenie PunkBustera, odpowiedz twierdząco wybierając "Yes".

3 - Krok 4: Uruchomienie programu PunkBuster - karta wstępu do serwera GRY-OnLine. - Urban Terror - poradnik do gry

3. Od tego momentu możesz łączyć się z wszystkimi serwerami używającymi tego anty-cheaterskiego programu, w tym i naszego.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Urban Terror

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Urban Terror

zobacz więcej informacji o grze
Urban Terror

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji