poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik No Man's Sky

Poradnik do gry No Man's Sky Next objaśnia mechanikę i tajniki gry. W opracowaniu znajdziesz porady takie jak eksploracja, tworzenie przedmiotów, zdobywanie surowców oraz prowadzenie walk i handlu. Nie zabrakło również licznych porad i wskazówek.

poradnik, solucja do gry w zawiera 54 stron i 63 ilustracji, rozmiar pliku to 7,5 MB

Rozmowa z Polo jest znacznie mniej rozbudowana, co nie znaczy wcale że mniej istotna - wręcz przeciwnie. Polo będzie bardzo zainteresowany zawartością naszej bazy danych. Wystarczy, że pokażemy mu nasze dotychczasowe odkrycia, a ten w zamian da nam plan potrzebny do wyprodukowania karty dostępu Atlaspass w1. Podczas naszych podróży niejednokrotnie już natknęliśmy się na szczątki lub drzwi, które wymagają tejże karty aby je otworzyć. To co w nich/za nimi znajdziemy, znacznie przyśpieszy nasze postępy.

Atlaspass w1 to cenne znalezisko, warte poświęcenia jednego slotu w inwentarzu - Atlaspass w1 | Ścieżka Atlasa - No Mans Sky - poradnik do gry
Atlaspass w1 to cenne znalezisko, warte poświęcenia jednego slotu w inwentarzu

Do wyprodukowania karty wystarczą bardzo pospolite materiały: 25 jednostek żelaza oraz 10 jednostek herydu. Co więcej, Atlaspass jest przedmiotem, który wystarczy wyprodukować tylko raz i stale mieć go przy sobie. W grze dostępne są jeszcze dwie inne karty: Atlaspass w2 oraz w3. Plany produkcji tych kart będziemy musieli już pozyskać samodzielnie, poprzez odwiedzanie budynków produkcyjnych, rozmowy z obcymi formami życia, itp. Każda opcja pozwalająca nam na pozyskanie nowych technologii daje nam szansę na trafienie właśnie na którąś z kart dostępu, niekoniecznie zgodnie z kolejnością wersji. Nie ulega jednak wątpliwości, że przetrząsanie opuszczonych placówek i centrów dowodzenia oraz poznawanie języka obcych jest tego warte, ponieważ przepustki dają nam dostęp do wielu, bardzo przydatnych pomieszczeń.

Pomieszczenie za drzwiami, wymagającymi Atlaspass w1 - Atlaspass w1 | Ścieżka Atlasa - No Mans Sky - poradnik do gry
Pomieszczenie za drzwiami, wymagającymi Atlaspass w1

Skoro już mowa o drzwiach, które otwiera nasza nowa karta dostępu, jedne z takich drzwi znajdziemy na każdej stacji kosmicznej. Są to drzwi po lewej stronie od pasa startowego, czyli naprzeciwko pomieszczenia z recepcjonistą. Za tymi magicznymi drzwiami znajdziemy po pierwsze (i najważniejsze) terminal pozwalający na zwiększenie ilości wonnego miejsca w naszych ekwipunku. Znajdują się tutaj również inne terminale, posiadające informacje o ulepszeniach na multinarzędzia, itp. W obydwu podstawowych pomieszczeniach na stacjach kosmicznych znajdują się również zamknięte drzwi, do otwarcia których potrzebna będzie karta Atlaspass w3. Karta Atlaspass w2 otwiera natomiast wiele drzwi w budynkach na powierzchni planet.

Wolność - prawdziwy kamień milowy naszej podróży - Atlaspass w1 | Ścieżka Atlasa - No Mans Sky - poradnik do gry
Wolność - prawdziwy kamień milowy naszej podróży

Po dotarciu do tego punktu w grze, w końcu po raz pierwszy możemy powiedzieć, że galaktyka stoi przed nami otworem. Nic poza naszą własną pomysłowością nie będzie w stanie przeszkodzić nam teraz w dotarciu do ostatecznego celu gry. W tym momencie pozostaje nam tylko przeć naprzód - eksplorując, wydobywając, handlując, budując nowe technologie i pozyskując coraz to nowsze i potężniejsze statki. Od tego momentu odwiedzimy jeszcze wiele Interfejsów Atlasa oraz Anomalii Kosmicznych, co za każdym razem dodatkowo przyśpieszy naszą podróż do centrum galaktyki. Pamiętajmy jednak, że nie ma pośpiechu - w końcu we wszechświecie jest tyle do odkrycia. Pomyślnych, kosmicznych wiatrów!

Kombinezon to jednocześnie nasza ochrona przed nieprzyjazną atmosferą i wrogom zamieszkującym powierzchnie odwiedzanych planet oraz nasz inwentarz - Kombinezon | Ulepszanie statków i ekwipunku - No Mans Sky - poradnik do gry

Kombinezon to jednocześnie nasza ochrona przed nieprzyjazną atmosferą i wrogom zamieszkującym powierzchnie odwiedzanych planet oraz nasz inwentarz. Rozpoczynając grę posiadamy skafander z 12 slotami, z czego trzy zajęte są przez domyślnie zainstalowaną technologię, tzn. system podtrzymywania życia, osłony oraz plecak odrzutowy.

W miarę postępów w grze, nauczymy się planów produkcji coraz to lepszych technologii, w które można wyposażyć nasz kombinezon, jednak ograniczeniem jest ilość wolnych slotów. Jakiekolwiek ulepszenia, nawet te dotyczące trzech podstawowych technologii wymagają coraz więcej miejsca w naszym kombinezonie, które współdzielone jest przez przestrzeń na zebrane surowce, artefakty, itp. Niestety nie ma możliwości ulepszenia np. osłon, bez konieczności zapchania tym samym tak cennego miejsca w inwentarzu.

System podtrzymywania życia naszego kombinezonu potrzebuje zasilania i co pewien czas będziemy musieli doładowywać go np. plutonem. Osłony regenerują się za to automatycznie (wejście na pokład statku odnowi je natychmiast), ale można to przyspieszyć używając różnorakich tlenków.

Kapsuła desantowa - Kombinezon | Ulepszanie statków i ekwipunku - No Mans Sky - poradnik do gry
Kapsuła desantowa

Z pomocą w powiększaniu naszego plecaka przychodzą Kapsuły Desantowe, które można znaleźć na każdej planecie. Bardzo często trafimy na nie przypadkiem, ale pomocną alternatywą jest korzystanie ze Skanerów Sygnału, o których więcej w dziale Eksploracja. Każda kapsuła może zostać użyta raz w celu dodania kolejnego slotu w naszym inwentarzu. Pierwsze ulepszenie jest darmowe, ale cena każdego kolejnego rośnie o 10 000J.

Maksymalna ilość slotów w kombinezonie wynosi 48 i cena ostatniego ulepszenia to już 350 000J, a na maksymalne ulepszenie wydamy łącznie 7 030 000J. Każdy slot w plecaku może pomieścić od 1 do 250 jednostek zbieranych surowców, jednak nie wszystkie przedmioty da się grupować. Wyjątkami są wspomniane wcześniej technologie, produkty, które samy wytworzyliśmy, artefakty, itp. Tylko podstawowe pierwiastki grupują się ze sobą.

Alternatywnie, ilość miejsca w kombinezonie możemy również zwiększać na stacjach kosmicznych, ale do tego celu potrzebna nam będzie karta dostępu Atlaspass w1, o której więcej w rozdziale "Ścieżka Atlasa".

Plany nowych technologii, które możemy zamontować w skafandrze możemy pozyskać w różnoraki sposób - od rozmowy z obcymi, przez wizyty w centrach produkcyjnych, aż po interakcję z monolitami. Każda planeta obfituje w szczątki znoszczonych technologii, które również dadzą nam dostęp do nowych ulepszeń.

Narzędzie znalezione w placówce - Multinarzędzie | Ulepszanie statków i ekwipunku - No Mans Sky - poradnik do gry
Narzędzie znalezione w placówce

Multinarzędzie to jednocześnie nasza broń oraz podstawowe narzędzie wydobywcze. Multinarzędzie z którym rozpoczniemy grę posiada 5 slotów na ulepszenia, z czego dwa są zajęte przez promień wydobywczy oraz skaner. Identycznie jak w przypadku kombinezonu, nowe komponenty pozyskujemy poprzez pozyskanie planów nowych technologii do multinarzędzia - od Błyskacza (karabinek), przez systemy chłodzenia, po wyrzutnię granatów plazmowych. Promień wydobywczy, błyskacz i wyrzutnia granatów wymagają zasilania, pochodzącego z jednego z wielu dostępnych w grze pierwiastków, takich jak pluton, węgiel czy Tam9.

Pozyskiwanie nowych multinarzędzi z większą ilością slotów jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku kombinezonu - Multinarzędzie | Ulepszanie statków i ekwipunku - No Mans Sky - poradnik do gry

Pozyskiwanie nowych multinarzędzi z większą ilością slotów jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku kombinezonu. Czasami możemy takowe otrzymać za darmo, udzielając właściwej odpowiedzi obcym lub monolitom, albo przeszukując wraki statków. Za inne multinarzędzia (dostępne w Anomaliach Kosmicznych i w niektórych placówkach na powierzchni planet) będziemy musieli zapłacić. Maksymalna ilość slotów, jakie posiada multinarzędzie to 24 i nie ma możliwości zwiększenia tej liczby w sposób inny jak tylko wymiana narzędzia na nowy model.

W przypadku wymiany (czy to darmowej, czy podczas zakupu) tracimy bezpowrotnie nasze stare narzędzie, wraz z zamontowanymi komponentami, a więc warto je najpierw rozebrać, aby odzyskać kilka cennych pierwiastków. Podczas wymiany multinarzędzia warto użyć opcji "porównaj" przed dokonaniem wyboru - możemy w ten sposób podejrzeć jakie nowe komponenty zawiera nowe narzędzie oraz jak wypadają jego statystyki w porównaniu ze starym. Aby odnaleźć najlepsze multinarzędzie (z maksymalną ilością slotów), musimy stale pozyskiwać narzędzia z jednym lub dwoma dodatkowymi slotami w porównaniu z naszym starym sprzętem. Nie da się przeskoczyć z narzędzia, posiadającego np. 16 slotów od razu na multinarzędzie z 24 slotami, ponieważ gra oferuje nam tylko stopniowe ulepszenia w porównaniu ze sprzętem, który aktualnie posiadamy!

Sloty w multinarzędziu zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla nowych technologii.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
No Man's Sky

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

No Man's Sky

zobacz więcej informacji o grze
No Man's Sky

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji