poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Dark Souls III

Poradnik do gry Dark Souls III zawiera wszystko co niezbędne do ukończenia tego trudnego tytułu. Znajdziesz w nim m.in. opis przejścia wszystkich lokacji, strategie walki z bossami czy informacje na temat rzemiosła.

poradnik, solucja do gry w zawiera 490 stron i 730 ilustracji, rozmiar pliku to 42,5 MB

Jak tworzyć przedmioty z dusz bossów?

Transponowanie to zużycie specjalnych dusz (głównie dusz bossów) i ich wymiana na cenne przedmioty - Jak tworzyć przedmioty z dusz bossów? - Pytania i odpowiedzi - Dark Souls III - poradnik do gry
Ludleth może dla Ciebie tworzyć specjalne bronie, uzyskane z dusz pokonanych bossów.

Transponowanie to zużycie specjalnych dusz (głównie dusz bossów) i ich wymiana na cenne przedmioty. Dusze bossów można także skonsumować, w zamian, za co otrzymasz dusze, jednakże jest to najmniej opłacalne ich użycie.

Aby transponować dusze udaj się do Lutletha siedzącego na tronie w Kapliczce Zjednoczenia i rozpocznij transpozycję. Czasami potrzebne do tego będzie posiadanie dusz, które zostaną odebrane, jako koszt transpozycji. Zwróć także uwagę na fakt, iż z większości dusz możesz stworzyć dwa przedmioty - przy pierwszym przejściu gry musisz wybrać, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Zdobycie wszystkich wymaga powtórnego ukończenia rozgrywki.

Cały proces transpozycji stanie się dostępny po pokonaniu Toczonego przez klątwę drzewca w Osadzie Nieumarłych. Otrzymasz wtedy specjalny Piec transpozycyjny, który oddaj Ludlethowi. Od tego momentu możesz dowolnie transponować dusze, nawet gdy Ludleth spłonie (pod koniec gry, po umieszczeniu popiołów 4 Władców na ich tronach).

Lista przedmiotów dostępnych za dusze bossów

Boss

Przedmioty

Iudex Gundyr

brak duszy

Vordt z Mroźnej Doliny

Wielki młot Vordta (broń), Lewe oko pontyfika (pierścień)

Toczony przez klątwę drzewiec

Miecz pogromcy pustych (broń), Włócznia Arstora (broń)

Kryształowy mędrzec

Kryształowy grad (magia), Rapier Kryształowego Mędrca (broń)

Biskupi Głębin

Świecznik kapłana (broń), Dusza głębin (magia)

Stróże Otchłani

Wielki miecz wilczego rycerza (broń), Wielki miecz Farrona (broń)

Wielki Władca Wolnir

Święty miecz Wolnira (broń), Czarny wąż (piromancja)

Stary Król Demonów

Ślady po zasiewie chaosu (piromancja), Wielki miecz Starego Króla (broń)

Pontyfik Sulyvahn

Wielki miecz sądu (broń), Zbeszczeszczony wielki miecz (broń)

Aldrich, Pożeracz Bogów

Kosa łowcy żywotów (cud), Dłuki łuk Mrocznego Księżyca (broń)

Yhorm Gigant

Wielka maczeta Yhorma (broń), Wielka tarcza Yhorma (tarcza)

Tancerka z Mroźnej Doliny

Kojące światło słońca (cud), Zaklęte miecze tancerki (broń)

Oceiros, Zatracony Król

Wielki miecz blasku księżyca (broń), Dech białego smoka (magia)

Czempion Gundyr

Łańcuch więźnia (pierścień), Halabarda Gundyra (broń)

Zbroja zabójcy smokow

Wielki topór zabójcy smoków (broń), Wielka tarcza zabójcy smoków (tarcza)

Lothric i Lorian

Wielki miecz Loriana (broń), Święty miecz Lothrica (broń),

Starożytna wiwerna

brak duszy

Bezimienny Król

Burza z piorunami (cud), Zakrzywiony miecz burzy (broń), Naginata zabójcy smoków (broń)

Dusza Pogorzelisk

Słoneczna włócznia (cud), Wielki miecz Zjednoczonego ognia (broń)

Lista przedmiotów dostępnych za inne dusze

Dusza

Sposób zdobycia

Przedmioty

Dusza demona

Pokonaj demona stojącego na drodze do Niegasnącego Jeziora

Wielki topór demona (broń), Pięść demona (broń)

Dusza zbłąkanego demona

Pokonaj demona, którego znajdziesz u szczytu w Twierdzy Farrona, od ogniska Stary wilk z Farron wyjedź windą na samą górę.

Pierścień Havla (pierścień), Kamienne splunięcie (piromancja)

Dusza Rosarii

Pokonaj Leonharda po tym, jak zabije on Rosarię.

Szczodre światło słońca (cud)

Gdzie szybko zdobywać dusze?

W dalszej części gry kolejne poziomom doświadczenia będą kosztowały znacznie większą ilość dusz. Z tego względu dobrze znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie możesz w miarę szybko zabijać przeciwników, aby zdobyć sporą ilość doświadczenia. Poniżej zaprezentowano trzy lokacje, w których w stosunkowo krótkim czasie możesz się nieźle wzbogacić.

Uwaga: Nim udasz się do któregokolwiek z tych miejsc warto zadbać o odpowiedni ekwipunek. Tarcza żądzy oraz Srebrny sygnet chciwego węża zwiększą ilość dusz otrzymywanych za przeciwnika, a Złoty sygnet chciwego węża pozytywnie wpłynie na ilość znajdowanych przedmiotów. Podobny efekt ma również Rapier Kryształowego Mędrca, który możesz wytworzyć z jego duszy. Na koniec możesz zwiększyć szansę na drop z przeciwników poprzez użycie Zardzewiałej monety lub Zardzewiałej złotej monety, dla jeszcze lepszego rezultatu.

Irithyll w Mroźnej Dolinie

Dobrym miejscem w Irithyll w Mroźnej Dolinie są okolice Kościoła Yorshki - Gdzie szybko zdobywać dusze? - Pytania i odpowiedzi - Dark Souls III - poradnik do gry

Dobrym miejscem w Irithyll w Mroźnej Dolinie są okolice Kościoła Yorshki. Udając się tam w pobliskiej katedrze oraz obok znajdziesz kilku mocniejszych przeciwników, za których pokonanie powinieneś zebrać sporo ilość dusz oraz przedmiotów.

Innym miejscem w tej lokacji są ścieki, położone niedaleko ogniska Odległa posiadłość. Znajdujące się w nich pająki są łatwe do pokonania, a za każdego otrzymasz prawie 1000 dusz.

Wielkie Archiwa

Udaj się na dachy w Wielkich Archiwach (po odblokowaniu skrótu zaprowadzi Cię tam winda obok ogniska przed wejściem do lokacji) - Gdzie szybko zdobywać dusze? - Pytania i odpowiedzi - Dark Souls III - poradnik do gry

Udaj się na dachy w Wielkich Archiwach (po odblokowaniu skrótu zaprowadzi Cię tam winda obok ogniska przed wejściem do lokacji). Następnie odbij w lewo, po schodach, wzdłuż okrągłej wieży. Powinieneś wtedy zauważyć znajdujących się w oddali trzech skrzydlatych rycerzy, którzy zeskoczą z kopuły, gdy tylko się zbliżysz. Za pokonanie każdego z osoba powinieneś otrzymać ok 17 000 dusz, co przy opanowaniu odpowiedniej taktyki może służyć, jako szybki punkt levelowania.

Szczyt Arcysmoków

Udaj się do ogniska Mauzoleum Smoczego Rodu - Gdzie szybko zdobywać dusze? - Pytania i odpowiedzi - Dark Souls III - poradnik do gry

Udaj się do ogniska Mauzoleum Smoczego Rodu. Po wejściu do środka ustaw się za znakiem przywołania. Znajdujący się na górze czarodziej będzie tutaj przywoływał rycerzy przez cały czas, dopóki nie zabijesz maga. Ustawiając się za znakiem przywołania możesz rozpoczynać walkę od pchnięcia w plecy, a następnie szybko atakować i dobijać przeciwnika. Nie potrzebujesz wracać do ogniska - przeciwnicy będą dosłownie podstawiani Ci pod nos, a dzięki rozpoczynaniu walki od tyłu powinieneś stosunkowo łatwo zabijać każdego następnego rycerza, który warty jest około 5 000 dusz. Aby skutecznie wyprowadzić pchnięcie od tyłu poczekaj tylko, aż rycerz w pełni się zmaterializuje.

Mapa świata

Mapa do Dark Souls III przedstawia wszystkie dostępne w grze lokacje. Do każdej z nich musisz się najpierw dostać w konwencjonalny sposób, czyli po prostu przejść z jednej do drugiej. Niekiedy będzie to wymagało zabicia bossa lub też posiadania specjalnego przedmiotu (np. Mały sztandar Lothric jest potrzebny, aby przenieść się do Osady Nieumarłych, a pokonanie Biskupów Głębin i posiadanie Małej lalki konieczne będzie do przekroczenia mostu prowadzącego do Irithyll w Mroźnej Dolinie). Ponadto część lokacji jest opcjonalna i ich ukończenie nie jest konieczne do przejścia gry, jednakże pozwala na poznanie nowych przeciwników, bossów oraz niejednokrotne zdobycie ważnych przedmiotów.

Po zapaleniu ogniska w danej lokacji będziesz mógł się do niej przenieść, po skorzystaniu z innego ogniska w każdej, dowolnej, lokacji. Najczęściej będziesz w ten sposób przenosił się do Kapliczki Zjednoczenia i wracał z powrotem do danej lokacji. Pamiętaj tylko, że skorzystanie z ogniska resetuje większość zabitych dotąd przeciwników w odwiedzanym miejscu.

Po zabiciu trzech Lordów Popiołów zostaniesz przeniesiony z powrotem do Wysokiej Ściany Lothric. Dopiero wtedy otrzymasz dalszy dostęp do zamku.

zobacz inne poradniki do gry Dark Souls III

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Dark Souls III

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Dark Souls III

zobacz więcej informacji o grze
Dark Souls III

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG