poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Agatha Christie: The ABC Murders

Poradnik do gry Agatha Christie: The ABC Murders zawiera szczegółowy opis przejścia gry. Znajdziesz w nim dokładne i bogato ilustrowane opisy zagadek, dzięki którym bez problemu odkryjesz kryminalną tajemnicę i ukończysz grę.

poradnik, solucja do gry w zawiera 77 stron i 96 ilustracji, rozmiar pliku to 4,5 MB

Przesłuchaj Franza Aschera

Wyjdź z sypialni - w drzwiach sklepu pojawi się mąż ofiary (w stanie mocno nietrzeźwym), który usiądzie na krześle i zaśnie. Spróbuj go zagadnąć - nic z tego, musisz najpierw sprawić, by się obudził, jeśli chcesz go przesłuchać (adnotacja na temat nowego podejrzanego w notatniku: Franza Aschera).

Przyjrzyj się przedmiotom, które spadły z półki przy wejściu, gdy mężczyzna potrącił szafkę, zataczając się (dwa spostrzeżenia).

Obejrzyj zeszyt pani Ascher (po prawej), obracając go w zbliżeniu tak, by można było odczytać zapiski (2 punkty ego), i pudełko nowych pończoch (po lewej) - Przesłuchaj Franza Aschera - Rozdział pierwszy - Andover - Agatha Christie: The ABC Murders - poradnik do gry

Obejrzyj zeszyt pani Ascher (po prawej), obracając go w zbliżeniu tak, by można było odczytać zapiski (2 punkty ego), i pudełko nowych pończoch (po lewej).

Wyjdź na zewnątrz i porozmawiaj z nadal stojącą przed warzywniakiem panią Bodley. Jeśli Herkules nie oskarżył jej wcześniej o zamordowanie pani Ascher, zrób to teraz (1 punkt ego), po czym zarzuć jej kłamstwo (1 punkt ego) lub poproś o dalsze wyjaśnienia (1 punkt ego). W wyniku tej rozmowy status pani Bodley w notatniku Herkulesa zmieni się z podejrzanej na świadka.

SZARE KOMÓRKI

Czy można określić przedział czasowy zabójstwa pani Ascher?

  1. Ciało znaleziono około godziny 23.
  2. Pani Ascher była widziana żywa o 17.30.

Czy można zawęzić ten przedział czasowy i dlaczego?

  1. Sprzedawczyni owoców nie widziała nikogo w sklepie o godzinie 18.
  2. Leżące za ladą ciało nie było widoczne od strony drzwi (5 punktów ego).

Weź stojącą przy drewnianym stojaku z warzywami butelkę octu. Wróć do sklepu tytoniowego i podsuń ją chrapiącemu na krześle Franzowi Ascherowi pod nos.

Następnie przyjrzyj się mu (trzy spostrzeżenia) - Przesłuchaj Franza Aschera - Rozdział pierwszy - Andover - Agatha Christie: The ABC Murders - poradnik do gry

Następnie przyjrzyj się mu (trzy spostrzeżenia). Zauważ podbite oko, rozciętą wargę i rozdarty rękaw marynarki.

Porozmawiaj z nim. Oskarż go o grożenie żonie (3 punkty ego), a następnie o jej maltretowanie (3 punkty ego). Ewentualnie zapytaj, co robił poprzedniego dnia wieczorem (1 punkt ego), a w dalszej kolejności o jego alkoholizm (1 punkt ego). Na koniec zażartuj sobie z niego z powodu pobicia (3 punkty ego).

W wyniku przesłuchania status Franza Aschera w notatniku Herkulesa zmieni się z podejrzanego na świadka.

REKONSTRUKCJA

Pora na rekonstrukcję zdarzeń. Wybierz następujące opcje: "Podejdź", "Zapytaj" i "Obróć".

Za ukończenie części "Andover" otrzymasz trofeum Wąsik kupidyna.

Przeczytaj list i porównaj go z pierwszym

W mieszkaniu Herkulesa (w Whitehaven) zainteresuj się małym okrągłym stolikiem (przy czerwonej kanapie; jedno spostrzeżenie) i rzuć okiem na nagłówki leżącej na nim gazety Daily Flicker, a zdobędziesz trofeum Gazeta.

Skieruj się do drzwi wejściowych (po lewej) i podnieś leżący przy nich list B napisany przez A.B.C. W zbliżeniu obróć go tak, by można go było odczytać.

Następnie podejdź do biurka (po prawej), uruchom stojący na nim wiatraczek (1 punkt ego), po czym na chwilę usiądź w stojącym przy biurku fotelu (1 punkt ego; trofeum Mrucząca kotka).

Porównywanie listów

Wreszcie kliknij leżący na biurku list ikoną dłoni. By dokonać porównania obu listów, w zbliżeniu kliknij któryś z nich, a w nim kliknij wyraz z wielką literą "I". Kiedy wyraz ten zostanie podkreślony, przejdź do drugiego listu (wyjdź ze zbliżenia na dany list strzałką w prawym górnym rogu ekranu lub PPM, po czym kliknij drugi list), w którym również kliknij wyraz z wielką literą "I". Wszystkie "I" w obu listach zostaną zaznaczone.

Teraz w ten sam sposób spowoduj podkreślenie najpierw w jednym, a potem w drugim liście wyrazu z wielką literą "A", co poskutkuje zaznaczeniem wszystkich tych liter. Na koniec taką samą operację przeprowadź z małą literą "w". Prawidłowo zaznaczone litery na fotce poniżej.

SZARE KOMÓRKI - Przeczytaj list i porównaj go z pierwszym - Rozdział pierwszy - Andover - Agatha Christie: The ABC Murders - poradnik do gry

SZARE KOMÓRKI

Jaką niezwykłą cechą charakteryzuje się morderstwo w Andover?

  1. Informator ABC w Andover.
  2. Nazwisko pierwsze ofiary brzmiało: Ascher.

Jakie domysły można wysnuć w odniesieniu do następnej ofiary?

  1. List z zapowiedzią przestępstwa w Bexhill (5 punktów ego).

Zanim opuścisz mieszkanie, w części jadalnianej dokonaj spostrzeżenia w związku z leżącym na regale (na lewo od stołu) pomiędzy dwiema lampami informatorem ABC, który obróć w zbliżeniu, tak by zobaczyć otwarte strony. Przy samych drzwiach wyjściowych przejrzyj się w wiszącym nad szafką po prawej lustrze (3 punkty ego). Wyjdź na zewnątrz.

Udaj się do Scotland Yardu i poinformuj Jappa o liście B

Wsiądź do stojącej przed budynkiem taksówki, a dotarłszy na miejsce, przejdź przez otwartą wysoką bramę, przy której stoi Hastings.

W gabinecie Jappa zwróć uwagę na "kącik chwały" (na prawo od drzwi; trzy spostrzeżenia). Przyjrzyj się wiszącej nad komodą tablicy z medalami, usytuowanemu na prawo od niej zgłoszeniu do odznaczenia Orderem Zasługi oraz stojącemu poniżej trofeum strzeleckiemu.

Rzuć też okiem na mapę (za plecami Jappa; dwa spostrzeżenia). Zauważ zaznaczone na niej na czerwono Andover i Londyn.

Wreszcie zainteresuj się siedzącym za biurkiem Jappem (trzy spostrzeżenia), a konkretnie takimi oznakami jego zapracowania jak leżące na blacie stosy dokumentów, filiżanka zimnej herbaty i telefon ze zdjętą słuchawką (w trakcie wynikłej następnie rozmowy zdobędziesz 3 punkty ego) - Udaj się do Scotland Yardu i poinformuj Jappa o liście B - Rozdział pierwszy - Andover - Agatha Christie: The ABC Murders - poradnik do gry

Wreszcie zainteresuj się siedzącym za biurkiem Jappem (trzy spostrzeżenia), a konkretnie takimi oznakami jego zapracowania jak leżące na blacie stosy dokumentów, filiżanka zimnej herbaty i telefon ze zdjętą słuchawką (w trakcie wynikłej następnie rozmowy zdobędziesz 3 punkty ego). Nie zapomnij wspomnieć o tym, że nazwisko następnej ofiary najprawdopodobniej będzie się zaczynać na literę "B" (3 punkty ego). Ewentualnie możesz wygłosić komunał, że morderca jest nieprzewidywalny - jeśli wcześniej nie zdobyłeś trofeum Mały osioł, dostaniesz je teraz.

Za ukończenie części "Whitehaven" otrzymasz trofeum Wąsik morsa.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Agatha Christie: The ABC Murders

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Agatha Christie: The ABC Murders

zobacz więcej informacji o grze
Agatha Christie: The ABC Murders

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe