poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Star Wars: Battlefront polski poradnik do gry

Poradnik do gry Star Wars: Battlefront zawierać będzie wszystkie informacje wyjaśniające kwestie rozgrywki wieloosobowej, takie jak opisy i porady dotyczące klas postaci, wyposażenia, pojazdów i dostępnych w grze trybów rozgrywki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 149 stron i 237 ilustracji, rozmiar pliku to 18,5 MB

Pogoń za droidami

W trybie Pogoń za droidami walka toczy się pomiędzy drużynami sześcioosobowymi na stosunkowo małych mapach - Pogoń za droidami - Tryby gry - Star Wars: Battlefront - poradnik do gry
Pogoń za droidami

W trybie "Pogoń za droidami" walka toczy się pomiędzy drużynami sześcioosobowymi na stosunkowo małych mapach. Celem obu zespołów jest przejęcie droidów GNK. W trybie tym nie ma dostępnych pojazdów ani bohaterów.

Na czym polega

W tym trybie na mapie znajdują się trzy chodzące droidy. Są one punktami, które należy przejąć. W celu przejęcia punktu trzeba bezpośrednio zbliżyć się do droida i przytrzymać przycisk akcji. Wtedy zaczyna się przejmowanie punktu. Trwa ono 20 sekund.

Przeciwnik może przerwać przejmowanie w taki sam sposób. Wtedy przejmowanie punktu jest wznawiane od tego samego momentu, tzn. jeżeli rebelianci przejmowali punkt A przez 8 sekund, a imperialiści to przerwali, to zajęcie tego punktu zajmie im również 8 sekund.

Zespół wygrywa, jeżeli przejmie wszystkie trzy droidy i zdoła utrzymać tę sytuację przez 20 sekund.

Jeżeli żadnej z drużyn się to nie uda, zwycięży zespół mający przejęte dwa punkty po podstawowym czasie 10 minut. W sytuacji, gdy jeden droid wciąż jest przejmowany, czas jest wydłużany do momentu, aż którakolwiek z drużyn zajmie cel.

Porady

Mniej biegania, więcej myślenia

Większość graczy w tym trybie będzie beztrosko biegać po mapie tam, gdzie tylko zobaczy punkt zaznaczony na czerwono. Jednak nigdy żadnej drużynie nie uda się zająć i utrzymać wszystkich punktów, jeżeli nikt nie zajmie się obroną przejętych już droidów.

Dlatego najlepszym sposobem na rozgrywkę jest wybranie sobie jednego punktu i konsekwentne pilnowanie go. Nie musi to być ten sam droid przez cały mecz. Najlepiej po pojawieniu się w losowym punkcie na mapie jako cel obierz punkt, który jest najbliżej, niezależnie od tego, która drużyna go posiada. Zaatakuj go, a następnie ustaw się w miejscu, gdzie przeciwnik nie będzie się ciebie spodziewał i broń droida do upadłego.

Spokojnie sprawdź teren

Gdy dostaniesz się do przejętego przez wroga drona, nie biegnij z klapkami na oczach w celu jak najszybszego przejęcia go. To nie daje ci nic, ponieważ aby wygrać, trzeba ten punkt jeszcze utrzymać. Spokojnie sprawdź teren dookoła i dopiero wtedy zabierz się do przejmowania.

Wyjątkiem są tutaj ostatnie sekundy meczu, gdy cel musi być przejmowany, aby czas został przedłużony. Wtedy pośpiech jest zalecany.

Strzelaj podczas przejmowania

Podczas przejmowania droida nie musisz patrzeć idealnie na niego. Wystarczy, abyś był zwrócony w jego kierunku. Możesz w tym czasie szukać przeciwników pod celownikiem, ponieważ w trybie, gdzie jest tak niewielu graczy ciężko polegać na kolegach z drużyny. Co więcej, podczas przejmowania możesz strzelać i nie przerwie to zdobywania celu.

Potyczka

Klasyczny zespołowy deathmatch w stylu Star Wars Battlefront - Potyczka - Tryby gry - Star Wars: Battlefront - poradnik do gry
Potyczka

Klasyczny zespołowy deathmatch w stylu Star Wars Battlefront. W pełnym chaosu trybie dziesięcioosobowe zespoły stają naprzeciwko siebie na małych mapach pozbawionych pojazdów i bohaterów. Nie ma w tym trybie innego celu niż zabijanie przeciwników.

Na czym polega

O tym trybie ciężko się nawet rozpisać. Jest to miejsce, w którym większość graczy tylko testuje bronie, ustawienia i uczy się strzelać, a nie traktuje tego jak prawdziwą rozgrywkę.

Tryb polega na tym, że gracze pojawiają się w losowych miejscach na mapie i mają na celu zabijanie się. Wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 100 zabójstw lub będzie miał ich więcej po 10 minutach.

Unikaj środka mapy

Jeżeli chcesz odnotować przyzwoity wynik z tym trybie, nie możesz biegać środkiem mapy. Jesteś wtedy zagrożony ze wszystkich stron, a przy losowych miejscach odrodzenia jest to duże ryzyko.

Bohaterowie i złoczyńcy

W tym trybie ścierają się ze sobą najdzielniejsi bohaterowie i najprzebieglejsi złoczyńcy galaktyki - Bohaterowie i złoczyńcy - Tryby gry - Star Wars: Battlefront - poradnik do gry
Bohaterowie i złoczyńcy

W tym trybie ścierają się ze sobą najdzielniejsi bohaterowie i najprzebieglejsi złoczyńcy galaktyki. Po jednej stronie stają Luke Skywalker, Księżniczka Leia Organa i Han Solo, a przeciwko nim walczą Darth Vader, Imperator Palpatine oraz Boba Fett. Tryb ten rozgrywany jest na małych mapach sześciu na sześciu. Nie ma w nim dostępnych żadnych pojazdów.

Na czym polega

W trybie tym z każdego zespołu losowanych jest trzech graczy, którzy w danej rundzie będą grali postaciami bohaterów lub złoczyńców.

Pozostali gracze są zwykłymi żołnierzami. Mogą oni jednak wejść do gry się normalnie lub jako gwardia honorowa. Wtedy zamiast swoich gwiezdnych kart dostają rakietę naprowadzaną oraz strzał naprowadzany. Jedynymi bohaterami, na których można się w ten sposób odrodzić to Imperator Palpatine oraz Księżniczka Leia Organa. Członków gwardii honorowej może być maksymalnie dwóch.

Celem obu drużyn jest zabicie wrogich bohaterów lub złoczyńców. Gra jest podzielona na rundy. Bohaterzy i złoczyńcy mają po jednym życiu w rundzie. Po śmierci mogą jednak odrodzić się jako zwykli żołnierze.

Rundę wygrywa zespół, który zabije wszystkich trzech bohaterów lub złoczyńców drużyny przeciwnej, albo będzie miał ich więcej po upływie trzech minut. W przypadku takiej samej ilości żywych po 3 minutach nikt nie dostaje punktu. W następnej rundzie inni gracze są losowani jako bohaterowie lub złoczyńcy.

Mecz wygrywa zespół który jako pierwszy zgromadzi na swoim koncie pięć rund.

Porady

1. Nie graj zbyt ofensywnie bohaterem

Jako bohater lub złoczyńca nie pchaj się za bardzo do przodu. Kluczem do sukcesu jest przeżycie. Zwłaszcza, jeżeli jesteś ostatni, schowaj się i przeczekaj do końca rundy. Czasem tak się gra potoczy, że remis jest najlepszym co można ugrać.

2. Gwardia honorowa

Jeżeli masz taką szansę, odradzaj się jako gwardia honorowa. Jest ona wyposażona w sprzęt nadający się do walki z bohaterami lub złoczyńcami. Ponadto jest ona lepiej opancerzona i zadaje przeciwnikom większe obrażenia.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik polski poradnik do gry do gry
Star Wars: Battlefront

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Star Wars: Battlefront

zobacz więcej informacji o grze
Star Wars: Battlefront

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji