poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA 16 polski poradnik do gry

W poradniku do gry FIFA 16 znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Zawarte w nim zostaną opisy wszystkich rodzajów sterowania na poszczególne platformy, tryby gry, zagrania, a także informacje i porady przydatne podczas rozgrywki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 110 stron i 403 ilustracji, rozmiar pliku to 5,7 MB

Podstawowe zagrania

Odbiór piłki

Odbiór piłki to najbardziej pospolity i najbardziej skuteczny sposób na odzyskanie piłki - to szansa na zabranie piłki na stojąco, bez konieczności ponoszenia zbyt wielkiego ryzyka przy próbie wykonania wślizgu. Warto jednak pamiętać, że zbyt statyczny odbiór bądź też spóźnione wejście może spowodować faul i zagrożenie pod naszą bramką. By wykonać odbiór, naciśnij klawisz odpowiedzialny za właśnie to zagranie.

Wślizg to bardzo ryzykowna, choć jednocześnie skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - konieczne staje się jednak odpowiednie oszacowanie szans na przerwanie akcji tym sposobem - Podstawowe zagrania - Obrona - FIFA 16 - poradnik do gry

Wślizg

Wślizg to bardzo ryzykowna, choć jednocześnie skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - konieczne staje się jednak odpowiednie oszacowanie szans na przerwanie akcji tym sposobem. Jeśli jednak nam się uda, przeciwnik będzie zmuszony wznowić grę od autu lub rzutu rożnego, bądź też po prostu straci piłkę na naszą korzyść. By go wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wślizg. Pamiętaj, że próba wykonania wślizgu może także równie dobrze zakończyć się faulem, który zostanie nagrodzony upomnieniem w postaci kartki.

Wybicie piłki z pola karnego

Czasami nie mamy szans na to, by pozbyć się zagrożenia z naszego pola karnego w kontrolowany sposób - wówczas, nie patyczkując się zanadto, pozbądźmy się futbolówki z własnej szesnastki po prostu szybko wykopując ją z pola zagrożenia. By wybić piłkę, wciśnij klawisz odpowiedzialny za strzał bądź dośrodkowanie. Staraj się nie wybijać futbolówki w rejony znajdujące się naprzeciw bramki - może się to zakończyć szybkim strzałem przeciwnika z pierwszej piłki, a takie uderzenia są naprawdę bardzo niebezpieczne.

Dostosowanie tempa biegu do atakującego to dobry sposób na zyskanie czasu potrzebnego na uporządkowanie ustawienia formacji obronnych - odpowiednio kontrolowany zawodnik z pewnością nie zagra piłki w pole karne, a jeśli to zrobi, to ta zazwyczaj zostaje zablokowana bądź zbita prosto na rzut rożny - Podstawowe zagrania - Obrona - FIFA 16 - poradnik do gry

Dostosowanie tempa biegu do atakującego

Dostosowanie tempa biegu do atakującego to dobry sposób na zyskanie czasu potrzebnego na uporządkowanie ustawienia formacji obronnych - odpowiednio kontrolowany zawodnik z pewnością nie zagra piłki w pole karne, a jeśli to zrobi, to ta zazwyczaj zostaje zablokowana bądź zbita prosto na rzut rożny. To także dobry sposób na to, by zagonić rywala do linii końcowej boiska i zmusić go do wykonania bardzo nieudanego zagrania. By tego dokonać, wciśnij klawisz kontroli tempa.

Zaawansowane zagrania obronne

Wyprzedzanie przeciwników

W FIF-ie 16 wyprzedzenie rywala jest niezwykle trudne - wpływ mają na to przede wszystkim spore zmiany jeśli chodzi o grę obronną przeciwników. Nie da się ukryć, że to jednak jeden z kluczowych sposobów na powstrzymanie rywali i w głównej mierze polega on na kasowaniu ataków skrzydłami podczas pojedynków bark w bark. Dobrym sposobem na wybicie zawodnika z rytmu biegowego jest pociąganie go za koszulkę - robimy to wciskając klawisz odbioru, przez co spowalniamy przeciwnika i dajemy sobie szansę na mało inwazyjne przejęcie piłki. Z tego też powodu istotne jest, by na bokach obrony posiadać zawodników atletycznych i zwinnych.

W przypadku kłopotów z przerwaniem akcji warto skorzystać także z pomocy drugiego zawodnika - umożliwi to przede wszystkim zepchnięcie akcji ofensywnej do boku i osaczenie przeciwnika, który albo straci piłkę, albo też wybije ją na aut - Zaawansowane zagrania obronne - Obrona - FIFA 16 - poradnik do gry

Pressing kolegi z drużyny

W przypadku kłopotów z przerwaniem akcji warto skorzystać także z pomocy drugiego zawodnika - umożliwi to przede wszystkim zepchnięcie akcji ofensywnej do boku i osaczenie przeciwnika, który albo straci piłkę, albo też wybije ją na aut. To bardzo skuteczne narzędzie, choć z drugiej strony odkrywa ono wolną przestrzeń i umożliwia swobodne poruszanie się jednemu z przeciwnikówBy poprosić o pomoc piłkarza z własnej drużyny, wciśnij i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za pressing kolegi.

Blokowanie strzału w polu karnym

Blokowanie strzału w polu karnym za pomocą wślizgu to zagranie niezwykle trudne i obarczone sporym ryzykiem - jego niewłaściwe wykonanie to bowiem automatyczny rzut karny i duża szansa na to, że stracimy bardzo istotnego gola. Jeżeli mamy jeszcze szanse na zdziałalnie czegokolwiek, warto skorzystać z pomocy pressingu kolegi z drużyny albo kontrolować tempo, z jakim zawodnik wbiega w naszą szesnastkę - wówczas przeciwnicy bardzo często szukają innych rozwiązań, schodząc na skrzydło i odgrywając futbolówkę do innego gracza.

Pressing na połowie przeciwnika

Pressing na połowie przeciwnika to rozwiązanie użyteczne zwłaszcza wówczas, gdy musimy gonić wynik, a przeciwnicy spokojnie próbują rozplanować kolejny atak pozycyjny i umiejętnie rozgrywają piłkę pomiędzy obrońcami. Konieczne w takich sytuacjach staje się wysłanie większej ilości zawodników na drugą połowę i próba odbioru futbolówki jeszcze na połowie przeciwnika. Warto zwłaszcza naciskać bramkarzy, do których w takich sytuacjach piłka adresowana jest bardzo często - nierzadko bowiem obserwujemy bardzo niepewne wybicia lub też zyskujemy wrzut z autu po niedokładnym zagraniu ze strony golkipera. Rzecz jasna taka taktyka może sprokurować kontrę ze strony przeciwnika, no ale cóż - w takich wypadkach po prostu musimy zaryzykować.

Utrzymanie dyscypliny taktycznej

Dyscyplina taktyczna to w grze obronnej rzecz szalenie istotna - jeśli liczymy na dobry wynik, absolutnie musimy trzymać się uprzednio wybranych założeń dotyczących liczebności formacji oraz zachowań poszczególnych graczy. Jakiekolwiek próby rozerwania defensywy czy też postawienie na indywidualne krycie nie mają w FIF-ie sensu - taki sposób obrony sprawdza się zdecydowanie gorzej, aniżeli defensywa strefowa z możliwości podwojenia krycia poszczególnych zawodników

Gra bramkarzem

Wyjście z bramki

Odpowiednie wyjście z bramki nieraz uratuje nam skórę w przypadku akcji sam na sam. Kluczowe staje się wyczekanie odpowiedniego momentu na opuszczenie bliskich okolic bramki oraz szybkie zareagowanie - szanse na skuteczną interwencję daje nam chociażby zbyt długie wypuszczenie piłki przez napastnika. To także świetny sposób na skrócenie kąta i ograniczenie przestrzeni w siatce, do której piłka mogłaby zostać skierowana By wyjść z bramki, wciśnij przycisk odpowiedzialny za wyjście bramkarza.

Obrona rzutów karnych to podobnie jak i w prawdziwej rozgrywce spora loteria - przewidzenie kierunku, w którym uderzy przeciwnik jest naprawdę bardzo trudne - Gra bramkarzem - Obrona - FIFA 16 - poradnik do gry

Obrona rzutów karnych

Obrona rzutów karnych to podobnie jak i w prawdziwej rozgrywce spora loteria - przewidzenie kierunku, w którym uderzy przeciwnik jest naprawdę bardzo trudne. By zmaksymalizować jednak szanse na skuteczną interwencję, warto rzucać się na lewą oraz prawą stronę bramki, nie wybierając dolnych oraz górnych rejonów siatki - takie rozwiązanie daje nam największą szansę na sparowanie strzału, który ewentualnie zostanie skierowany w tym kierunku. Czasami zawodnicy uderzają tam, gdzie popatrzą przed oddaniem strzału - to jednak nie jest reguła.

Gra jako ostatni obrońca

W związku ze sporymi zmianami w grze obronnej bramkarz bardzo często pełni rolę ostatniego obrońcy.Regularnie będziemy zagrywać piłkę do własnego golkipera, starając się zmienić stronę rozgrywania futbolówki. Bardzo często przyjdzie nam także wychodzić daleko poza szesnastkę. Dłuższe przytrzymanie przycisku odpowiedzialnego za wyjście bramkarza da nam szansę wyjścia poza obręb pola karnego i wybicie piłki zmierzającej w stronę naszej bramki w momencie, gdy do podania próbuje dojść jeden z zawodników drużyny przeciwnej.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik polski poradnik do gry do gry
FIFA 16

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA 16

zobacz więcej informacji o grze
FIFA 16

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe