poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Metal Gear Solid V: The Phantom Pain przewodnik i opis przejścia

Poniższy poradnik do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain stanowi zarówno przewodnik tego tytułu, jak również solucję zadań głównego wątku fabularnego. Na łamach opracowania zawarto ponadto liczne porady i opisy mechaniki, FAQ a także mapy.

poradnik, solucja do gry w zawiera 595 stron i 648 ilustracji, rozmiar pliku to 48,6 MB

Pozostałe opcjonalne cele w misji A Hero's Way

Odnalezienie na pustyni rośliny haoma

1 - Pozostałe opcjonalne cele w misji A Heros Way - Misja 3 - A Heros Way - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - przewodnik i opis przejścia
Odnalezieniem rzadkiej rośliny haoma najlepiej jest zająć się w początkowej części opisywanej misji, choć poszukiwania możesz też odłożyć sobie na później - Pozostałe opcjonalne cele w misji A Heros Way - Misja 3 - A Heros Way - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - przewodnik i opis przejścia

Odnalezieniem rzadkiej rośliny haoma najlepiej jest zająć się w początkowej części opisywanej misji, choć poszukiwania możesz też odłożyć sobie na później. Zajmij się zbadaniem obszaru pustyni na południowy-wschód od wioski Da Shago Kallai. Poszukiwaną roślinę odnajdziesz w miejscu pokazanym na powyższych obrazkach.

Zabezpieczenie przetworzonych materiałów

2 - Pozostałe opcjonalne cele w misji A Heros Way - Misja 3 - A Heros Way - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - przewodnik i opis przejścia
Zlokalizowanie przetworzonych materiałów najlepiej jest zostawić sobie na koniec misji - Pozostałe opcjonalne cele w misji A Heros Way - Misja 3 - A Heros Way - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - przewodnik i opis przejścia

Zlokalizowanie przetworzonych materiałów najlepiej jest zostawić sobie na koniec misji. Musisz dotrzeć do mostu znajdującego się w zachodniej części wioski Da Shago Kallai. Zachowaj ostrożność, bo w miejscu tym przebywa co najmniej dwóch przeciwników. Wrogów tych możesz zneutralizować lub postarać się ich ominąć. Niezależnie jak się zachowałeś zbadaj obszar pod mostem. W miejscu pokazanym na powyższych obrazkach natrafisz na skrzynkę z przetworzonymi surowcami (Common Metal).

Ogólne informacje na temat misji

Czwarta misja gry Metal Gear Solid V jest nieco dłuższa od poprzedniej. Wynika to przede wszystkim z tego, że większą różnorodnością cechują się zlecane przez grę poboczne zadania. Jedno z nich wymaga nawet udania się do wioski wyraźnie oddalonej od głównej bazy. Podobnie jak w przypadku poprzedniej misji dwa obowiązkowe cele wzajemnie się wykluczają. Sprzęt służący do komunikacji możesz sabotować dzięki zniszczeniu anten lub nadajnika z jednego z budynków, tak więc chcąc zaliczyć wszystkie cele będziesz musiał co najmniej raz powtórzyć misję.

Zadania dostępne w misji

  • OBOWIĄZKOWE (1/2): Destroyed the comms equipment at the Eastern Communications Post (Zniszczono sprzęt służący do komunikacji w lokacji Eastern Communications Post) - Mowa tu o trzech antenach znajdujących się w różnych częściach wrogiej bazy. Do ich zniszczenia możesz użyć np. granatnika, ładunków C4 czy granatów. Uwaga - Jeśli zniszczysz anteny to nie będziesz mógł zaliczyć obowiązkowego celu numer 2, który dotyczy uszkodzenia nadajnika (nawet jeśli zniszczysz nadajnik to cel misji nie zostanie zaliczony).
  • OBOWIĄZKOWE (2/2): Destroyed the transmitter at the Eastern Communications Post (Zniszczono nadajnik w lokacji Eastern Communications Post) - Nadajnik znajduje się na parterze jednego z budynków bazy. Możesz go ostrzelać lub wysadzić w powietrze. Uwaga - Jeśli zniszczysz nadajnik to nie będziesz mół zaliczyć obowiązkowego celu numer 1, który dotyczy zniszczenia trzech anten (nawet jeśli wysadzisz je w powietrze to cel misji nie zostanie zaliczony).
  • OPCJONALNE (1/4): Identified the comms equipment at the Eastern Communications Post (Zidentyfikowano sprzęt służący do komunikacji w lokacji Eastern Communications Post) - Zadanie to powiązane jest z obowiązkowym celem numer 1. Musisz użyć lornetki żeby odnaleźć i oznaczyć wszystkie trzy anteny. Wykonaj tę czynność zanim zaczniesz je niszczyć.
  • OPCJONALNE (2/4): Secured the rough diamonds hidden near the Eastern Communications Post (Zabezpieczono nieoszlifowane diamenty ukryte niedaleko lokacji Eastern Communications Post) - Musisz zbadać wąską ścieżkę znajdującą się na południe od bazy. Diament znajduje się w dość słabo widocznym miejscu na skałach. Warto dodać, że w jego odnalezieniu może ci pomóc przesłuchanie jednego z żołnierzy (do mapy dodana zostanie wtedy lokalizacja diamentu).
  • OPCJONALNE (3/4): Extracted 2 prisoners being held at Wialo Village (Uratowano dwóch więźniów przetrzymywanych w wiosce Da Wialo Kallai) - Zadaniem tym powinieneś zająć się przed wyruszeniem do głównej bazy, bo później nie będzie to już możliwe. Więźniów możesz sam odnaleźć lub ustalić miejsca ich pobytu dzięki przesłuchaniu strażników z wioski.
  • OPCJONALNE (4/4): Extracted the materials container from the Eastern Communications Post (Ekstrakcja kontenera z surowcami z lokacji Eastern Communications Post) - Kontener jest w centralnej części bazy przy drodze. Fultonowanie (odesłanie balonem) będziesz mógł wykonać dopiero po odblokowaniu ulepszenia CARGO 2 (wymagane zamówienie prac badawczych w Bazie Matce po spełnieniu wszystkich wymagań).

Przygotowanie się do misji

Tradycyjnie już misję najlepiej jest zaliczyć po zapadnięciu zmroku, a więc wybrać godzinę 18:00 jako moment jej rozpoczęcia. Zadbaj o to żeby zabrać ze sobą na misję ładunki C4 jeśli masz zamiar zniszczyć nadajnik lub granaty odłamkowe jeśli masz zamiar wysadzić w powietrze anteny (granaty odnajdziesz też na szczęście we wrogiej bazie).

Mapa do misji C2W

Powyższa mapa prezentuje teren działań dostępny podczas rozgrywania czwartej głównej misji gry Metal Gear Solid V zatytułowanej C2W. Najważniejsza lokacja tej misji to Eastern Communications Post (punkt 4 na mapie), czyli wroga baza, w której znajdują się urządzenia komunikacyjne nadające się do zniszczenia. W bazie odnajdziesz też kontener z surowcami, a na południe od niej diamenty (punkt 6 na mapie). Jeśli chcesz zaliczyć wszystkie cele misji to musisz również złożyć wizytę w wiosce Da Wialo Kallai (punkt 5 na mapie) i uratować zakładników (ukryty cel misji).

zobacz inne poradniki do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik przewodnik i opis przejścia do gry
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

zobacz więcej informacji o grze
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji