poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Until Dawn [PS4]

Poradnik do gry Until Dawn to szczegółowa solucja epizodów gry, dzięki której uda Ci się ocalić wszystkich podopiecznych. Opracowanie zawiera ponadto listy i opisy wskazówek i totemów, a także trofeów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 122 stron i 187 ilustracji, rozmiar pliku to 9,6 MB

Zakończenia

Wszyscy giną - To już jest KONIEC (This is THE End)

Jeżeli uda ci się sprawić, że wszyscy bohaterowie gry zginą, otrzymasz trofeum "To już jest KONIEC" ("This is THE End"). Poniżej znajdziesz sposób na proste uśmiercenie każdej postaci.

  • Jessica - umiera jako pierwsza w rozdziale 4. Jako Mike wybieraj powolne drogi i potykaj się, aby nie zdążyć jej uratować.
  • Matt - najwcześniej możesz go zabić atakując jelenie i pozwalając mu spaść ze skarpy (epizod 6).
  • Emily - rozdział 8. Po prostu daj jej zginąć zabitą przez wendigo, nie naciskając wskazanych przycisków w wyznaczonym czasie.
  • Chris - gdy będzie ścigany przez wendigo, kiedy uda się wraz z nieznajomym na poszukiwanie Josha (epizod 8).
  • Ashley - w rozdziale 9 będąc z grupą w kopalni zbadaj "dziwne dźwięki". Znajdziesz tam klapę w podłodze, której otwarcie spowoduje śmierć Ash.
  • Josh - w epizodzie 10 nie możesz zebrać informacji przy młynie wodnym o tym, że Hannah zamieniła się w wendigo.
  • Sam - ona może zginąć tylko w epizodzie 10. Gdy będąc w schronisku zaatakują was wendigo po prostu porusz się nią, gdy będziesz musiał stać nieruchomo.
  • Mike - jego śmierć spowodować może Sam włączając światło w końcówce epizodu 10 lub jeśli tego nie zrobi, to Mike popełni samobójstwo wysadzając całe schronisko i siebie.

Oni wszyscy żyją (They All Live)

(Złoto) Przeżywa cała ósemka przyjaciół.

Poniżej znajduje się krótkie streszczenie uwzględniające najważniejsze wydarzenia i decyzje, jakie należy wykonać, aby zagwarantować przeżycie całej ósemki przyjaciół.

Rozdział 4

W czwartym epizodzie zginąć może Jessica. Niezależnie od wcześniejszych wyborów, nim dotrzecie do chatki i Jess zostanie porwana, gdy Mike rozpocznie pogoń za dziewczyną nie wolno ci pominąć czynności zręcznościowych, a także wybrać dłuższej drogi (wybieraj skróty) więcej niż raz. Gdy odnajdziesz Jess w kopalni na windzie, podczas cutsceny przyjrzyj się ciału - jeśli ma jedynie rozcięcie na klatce piersiowej, przeżyje. Jeśli jej szczęka jest wyrwana - już nie spotkasz jej w późniejszej fabule.

Rozdział 5

Gdy jako Matt wraz z Emily dotrzecie do stacji, nie zgadzaj się z pomysłem, aby pójść do wieży. Nie jest to opcja obowiązkowa, jednak znacznie ułatwi późniejsze podejmowanie decyzji i pozwoli na uzyskanie najlepszego rozwiązania sytuacji.

Rozdział 6

W szóstym rozdziale musisz ocalić więcej osób. Zaczynając od Matta: w początkowej scenie nie atakuj jeleni, a jeśli to zrobisz, możesz przeżyć tylko pod warunkiem, że wykonasz czynności zręcznościowe. W późniejszym etapie odnajdziesz na wieży pistolet sygnałowy. Zależnie od decyzji podjętej w piątym rozdziale występują dwie opcje:

  • Jeśli w rozdziale 5 jako Matt odmówiłeś pójścia do wieży, przekaż Mattowi pistolet. Nie wystrzeli go w powietrze i będzie mógł później obronić się przed wendigo (przy upadku wieży w przepaść próbuj dwukrotnie ocalić Emily).
  • Jeśli Matt chciał pójść do wieży, zużyje pistolet sygnałowy natychmiast po uzyskaniu go od Emily. Jedyna droga, by go ocalić, to nie ratowanie Emily podczas zawalenia się wieży, a przeskoczenie na półkę skalną ratując siebie.

W końcowej scenie tego rozdziału Chris musi zadecydować, czy chce ocalić Ashley, czy siebie. Koniecznie naciśnij spust przy swojej głowie - pozwoli to ocalić Chrisa w ósmym rozdziale.

Rozdział 8

W tym rozdziale następują dwa kluczowe elementy. Najpierw jako Emily musisz uciec przed wendigo w kopalni. Jedyna droga, by tego dokonać, to po prostu wykonywać wszystkie czynności zręcznościowe. Opcjonalnie jeśli Emily posiada pistolet sygnałowy (nie przekazała go Mattowi w szóstym rozdziale) musi trafić wendigo za ostatnimi drzwiami, w przeciwnym razie zginie. Jeśli nie posiada pistoletu, nie zginie, lecz zostanie niegroźnie ranna.

W kolejnej scenie, jeśli udało ci się doprowadzić Emily do schronienia i została ranna (nie posiadała pistoletu), musisz zadecydować czy ma przeżyć, czy zginąć strzelając do niej lub odczekując aż minie czas na wykonanie akcji. Czynność tą wykonuje Mike. Obie decyzje, choć jedna z nich powoduje śmierć bohaterki, nagradzane są pomniejszymi trofeami.

Ostatnia scena to ucieczka Chrisa przed wendigo. Po tym jak Nieznajomy zginie, rozpocznie się szaleńczy bieg do schroniska. Po drodze musisz wykonać dwie czynności zręcznościowe, oraz trzykrotnie trafić wendigo. Jeśli chociaż raz spudłujesz - Chris zginie. Jeśli w rozdziale 6 nie wycelowałeś w siebie, tylko w Ashley - Chris zginie (nie zostanie wpuszczony do budynku).

Rozdział 9

W rozdziale 9 zginać może Ashley, ale łatwo tego uniknąć. Gdy grupa wejdzie do kopalni, a Ash zostanie nieco z tyłu, możesz zbadać dziwne dźwięki oddzielając się jeszcze bardziej od grupy (znajdziesz tam jeden z totemów), lecz pod żadnym pozorem nie możesz otwierać klapy w podłodze. Jeśli nie otworzysz klapy, po chwili powrócisz do grupy.

Rozdział 10

W rozdziale 10 mogę zginąć niemal wszyscy bohaterowie. Najpierw grając jako Sam wraz z Mikiem, gdy wejdziecie do zbiornika wodnego zbadaj wyjście na lewo od młyna, gdzie znajdziesz dziennik Hannah gwarantujący przeżycie Josha.

Kolejna scena nastąpi, jeśli Jessica (i opcjonalnie Matt) przeżyją i znajdują się w kopalni. Jako, że Jess jest ranna, za każdym razem (2x), gdy nastąpi zapytanie o podjęcie decyzji, musisz się chować i unikać poruszania.

Ostatnia scena to bohaterowie znajdujący się w schronisku. Grasz jako Sam i do wykonania masz dwie czynności: najpierw uratuj Mike'a, a później chowaj się i unikaj ruchu tak długo, aż wszyscy przyjaciele wydostaną się z domku. Pod żadnym pozorem nie biegnij wcześniej do włącznika światła, gdyż spowoduje to śmierć Mike'a.

Opis przejścia

Opis przejścia zawiera szczegółowe informacje na temat ukończenia każdego rozdziału - Opis przejścia - Until Dawn - poradnik do gry

Opis przejścia zawiera szczegółowe informacje na temat ukończenia każdego rozdziału. Dzięki temu nie będziesz błądził szukając rozwiązania zagadek, a także poznasz kluczowe wybory w postępach fabularnych. Opis skupia się przede wszystkim na "dobrym" ukończeniu gry, to znaczy: wszyscy przyjaciele przeżywają - dlatego wybory wskazane w poradniku nie są jedynymi słusznymi, lecz tymi, które w jasny sposób prowadza do dobrego zakończenia. Jednakże ze względu na trofea, które obejmują czasem "złe" decyzje zostały w tych miejscach umieszczone dodatkowe informacje, o możliwym do odblokowania trofeum, które jeśli zechcesz, będziesz mógł odblokować w dowolnym momencie po zakończeniu gry, wczytując wskazany epizod. Umieszczone zostały również notatki na temat możliwych do odnalezienia znajdźkow. Przed każdym nowym rozdziałem następuje małe spotkanie z analitykiem (psychologiem). Odpowiedzi i wybory u niego dokonywane nie mają dużego znaczenia, ale jednak w pewien sposób oddziałują na świat, a dokładniej na gracza, zamieniając niektóre elementy w grze na takie, jak na wyborach (lub przeciwne) - więcej dowiesz się z rozdziału Analityk w Poradach ogólnych.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Until Dawn [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Until Dawn

zobacz więcej informacji o grze
Until Dawn

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe