poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik World of Warships

Poradnik do gry World of Warships zawiera wiele przydatnych porad dla początkujących i zaawansowanych graczy m.in. informacje na temat podstaw rozgrywki (celowania i strzelania), porady na start, opis typów okrętów czy konkretnych maszyn.

poradnik, solucja do gry w zawiera 63 stron i 105 ilustracji, rozmiar pliku to 3,5 MB

Pierwsze okręty

W początkowej fazie gry trudno jest się zdecydować jaką linię okrętów rozwijać. Nie mamy informacji jakie statki są najlepsze lub którymi gra się najprzyjemniej. Najlepszym wyjściem byłoby po prostu przetestowanie wszystkich typów okrętów każdej nacji, niestety nie każdy ma na to czas i środki finansowe. Poniżej przedstawiona zostanie krótka charakterystyka poszczególnych typów okrętów.

Praktycznie obowiązkowym okrętem, który należy posiadać w swoim porcie, i to jak najszybciej, jest amerykański krążownik III poziomu - St. Luis. Jest to idealny statek treningowy, dzięki któremu nauczymy się celować i trafiać w nieprzyjaciela. W miarę rozwoju umiejętności powinieneś opracowywać oraz kupować kolejne krążowniki, zarówno amerykańskie, jak i japońskie. Gra nimi jest ciekawa i niezależnie od tego na czym chcesz się skupić w World of Warships warto posiadać w porcie kilka dobrych krążowników.

W przypadku chęci rozwijania linii niszczycieli należy przede wszystkim zadać sobie pytanie na czym chcemy się skupić - Pierwsze okręty - Dla Początkujących - World of Warships - poradnik do gry
St. Luis jest zdecydowanie najlepszym okrętem III tieru.

W przypadku chęci rozwijania linii niszczycieli należy przede wszystkim zadać sobie pytanie na czym chcemy się skupić. Jeśli na torpedach to powinniśmy bezsprzecznie wybrać linię japońską. Jeśli oczekujemy szybkiego, uniwersalnego okrętu Amerykanie sprawdzą się lepiej. Docelowymi statkami powinny być Minekaze (V tier) w przypadku Japończyków oraz Clemson (IV tier) w przypadku USA. Po stoczeniu kilku bitew tymi okrętami będziesz wiedzieć czy chcesz dalej iść w wybraną linię.

Chcąc rozwijać pancerniki należy wiedzieć, że okręty amerykańskie oraz japońskie bardzo się od siebie różnią. USA dysponują znacznie mniejszym zasięgiem dział, nawet o kilka kilometrów, są wolniejsze, nadrabiają za to zwrotnością. W przypadku Japonii już dosyć wcześnie otrzymujemy okręt o zasięgu dział ponad 20 km. Wbrew pozorom, dla początkujących graczy, może to być wada, gdyż po prostu trudniej będzie trafić przeciwnika. Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w celowaniu, powinieneś wybrać linię amerykańską. Po tragicznym pancerniku III poziomu jakim jest South Carolina, zaczną się lepsze okręty Wyoming oraz New York. Po rozegraniu kilkunastu bitew tymi statkami możesz zostać w tej linii lub rozpocząć odkrywanie pancerników japońskich.

Decydując się na rozwijanie linii lotniskowców, niezależnie czy to amerykańskich czy japońskich, należy wziąć pod uwagę fakt, że jest to całkowicie inna gra. Większość czasu spędzisz na dużej mapie przedstawiającej całe pole bitwy, a twoje działania ograniczą się do wydawania poleceń kilku grupom samolotów. Gra jest przez to mniej dynamiczna i wymaga większego zmysłu taktycznego. Jeśli już zdecydujesz się na rozwój tego typu okrętów lepiej skup się na drzewku japońskim. Ich lotniskowce posiadają większość ilość eskadr samolotów, przez co gra będzie mniej nudna a dodatkowo potrenujesz jednoczesne panowanie nad wieloma grupami myśliwców oraz bombowców.

Finanse i ekonomia

Tak jak w przypadku większości gier free-to-play, w pewnym momencie zabawy zacznie nam brakować funduszy na kolejne ulepszenia, pojazdy oraz wyposażenie. Pieniądze warto więc zacząć oszczędzać już na samym początku gry i unikać ich niepotrzebnego marnowania. Najprostszym sposobem jest oczywiście wykupienie konta premium, które znacząco zwiększa ilość zarabianych przez nas kredytów. Drugą opcją jest zakup jednego z okrętów premium, który również ma premię do zarabiania, a dodatkowo bardzo niewielkie koszty naprawy. Nie każdy jednak chce wydawać realne pieniądze. Właśnie dla tych osób przygotowaliśmy zestaw kilku rad i wskazówek jak skutecznie obronić się przed brakiem środków finansowych.

  • Nie sprzedawaj okrętów przed opracowaniem kolejnego modelu. W momencie ewentualnego powrotu do danej linii będziesz musiał kupić ten sam okręt dwa razy.
  • W początkowym etapie gry nie wykupuj materiałów eksploatacyjnych w wersji premium. Kosztują one mniej więcej o 20,000 kredytów więcej niż standardowe.
  • Na pierwszych okrętach nie montuj dodatkowego wyposażenia, które kosztuje nawet kilkaset tysięcy kredytów. Zdecydowanie bardziej będzie się to opłacać zrobić na okrętach poziomu V+. Oczywiście sytuacja ta nie dotyczy okrętu, który bardzo ci się spodobał i zamierzasz go sobie zostawić na stałe.
  • Rozgrywaj większość bitew na okrętach do poziomu V-VI. Na wyższych tierach znacząco wzrastają koszty naprawy oraz obsługi, przez co nawet średnią bitwę możemy zakończyć na stratach.
  • Najlepiej zarabiającymi okrętami na niskich poziomach są: St. Luis, Tenryu, Kuma, Omaha, Furutaka. Ogólnie chcąc zarabiać najlepiej jest wybrać krążowniki. Pamiętaj jednak, że wynik i tak będzie zależeć w największym stopniu od twoich umiejętności.

Poziomy konta

W przypadku World of Warships firma Wargaming.net zdecydowała się nie posyłać niedoświadczonego gracza na głębokie wody. Wygrywając kolejne bitwy zdobywać będziemy następne poziomy, aż do ósmego. Każdy awans udostępnia nowe opcje oraz możliwości. Zdobywamy je dosyć szybko, więc już kilka/kilkanaście dni po rozpoczęciu gry wymaksujemy swoje konto i będziemy mogli wykonywać wszystkie czynności. Najlepiej nie zwracaj zbytniej uwagi na poziom swojego konta tylko rozgrywaj kolejne bitwy, a poziomy same będą się nabijać. Poniżej przedstawiona zostanie lista wszystkich poziomów wraz z bonusami jakie daje i możliwościami jakie odblokowuje.

Poziom - Poziomy konta - Dla Początkujących - World of Warships - poradnik do gry
Dzięki zdobywaniu kolejnych poziomów konta będziemy mieć środki na zakup okrętów.

Poziom

Odblokowany element

Nagroda

1

Bitwy kooperacyjne

-

2

Bitwy losowe

100 000 kredytów

3

Misje codzienne

200 000 kredytów

4

Wolne punkty doświadczenia (PD)

3000 wolnych PD

5

Dowódcy okrętów

750 000 kredytów

6

Ulepszenia okrętów

1 250 000 kredytów

7

Flagi sygnałowe

1 dzień konta premium

8

Kamuflaż dla okrętu

2 000 000 kredytów

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
World of Warships

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

World of Warships

zobacz więcej informacji o grze
World of Warships

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe