poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Kholat

Poradnik do gry Kholat to dokładny opis przejścia wszystkich trzech aktów gry. Znajdziesz w nim także liczne porady dotyczące rozgrywki, opis każdego z osiągnięć oraz mapę świata ułatwiającą poruszanie się po dostępnym w grze świecie.

poradnik, solucja do gry w zawiera 36 stron i 38 ilustracji, rozmiar pliku to 4,5 MB

...I nastanie nicość

Zdobądź notatkę w spalonym lesie (46"84"). Zauważ że do lasu nie da się wejść od centralnej części mapy. Musisz go obejść od północy.

Cierpienie za nic

Zdobądź notatkę w jaskini (14"83"). Notatka znajduje się najbardziej na północ wysuniętym tunelu. By się do niego dostać wejdź do jaskiń pobliskim wejściem i skręć w prawo w dziurę w ścianie. Podejdź do niej, a ześlizgniesz się do północnego tunelu.

Czy to szaleństwo?

Gdy będziesz goniony w korytarzu pod radarem (po usłyszeniu "łupnięcia") popatrz się za siebie, a potem wbiegnij na ścianę na końcu korytarza. Całość trzeba wykonać bardzo szybko i naturalnie nie dać się złapać.

Czym on jest?

Stań oko w oko z anomalią, czyli z płonącą sylwetką, która regularnie się pokazuje w pobliżu miejsc z głównymi notatkami. Jest wiele momentów, w których możesz zdobyć to osiągnięcie, będzie np. stał na skarpie górującej ponad cerkwią. Musisz się do niego po cichu zakraść, zanim cię zauważy. Pamiętaj, że wskazówki kompasu zaczną wariować, gdy będzie blisko.

Dziwne światła na niebie

Zdobądź notatkę w radarze (62"47").

Grotołaz

Zwiedź całą jaskinie, czyli wszystkie trzy tunele. Wejście do jaskiń znajduje się tylko w środkowym tunelu na północny zachód od pobliskiego obozu. Tam skręć w prawo, gdzie ześlizgniesz się do północnego tunelu. Przejdź przez ołtarz (z główną notatką) by wrócić na powierzchnię i ponownie skorzystaj z tego samego wejścia do jaskiń co poprzednio. Teraz idź cały czas na zachód, ale skręć na przejściu do południowego tunelu (odwołaj się do mapy, by zobaczyć jak rozkładają się tunele i gdzie należy przejść). W południowym tunelu idź na wschód, gdy dojdziesz na sam koniec otrzymasz osiągnięcie.

Krąg życia

Zabierz notatkę z Kamiennego kręgu.

Koniec wszystkich rzeczy

Zbierz wszystkie notatki (główne i poboczne) i odegraj akt III.

Najgroźniejsza z gier

Zdobądź notatkę w chacie (65"73).

Obieżyświat

Odblokuj wszystkie 7 namiotów.

Poświęcony

Zdobądź notatkę na ołtarzu (54"61").

Prawda jest gdzieś tam

Zbierz wszystkie artykuły.

Pulitzer

Zbierz wszystkie raporty

Surwiwalowiec

Przejdź grę w pełni nie ginąc ani razu.

Świadek

Zbierz wszystkie kartki z pamiętnika

Świt Boga Kości

Zdobądź notatkę na tronie (7"52").

Uciekający

Zgub pościg. Pamiętaj o puszczaniu przycisku biegu, gdy postać zaczyna mocno dyszeć by jej nie przemęczyć. Cienie "odpuszczają" dość łatwo i jeśli masz dostępny pełny sprint, to nie powinieneś mieć większych problemów z tym osiągnięciem. Po odbiegnięciu kawałek po prostu schowaj się za jakąś skałą albo w lesie.

W imię Ojca

Zdobądź notatkę z cerkwi (52"30").

Znikąd nadziei

Zdobądź notatkę z drzewa (43"95"). Tak jak do lasu, nie da się tędy dostać z centrum mapy, trzeba obejść od północy, a potem zejść na południe.

Zdarzenie

Dotrzyj do namiotu w Akcie III. Najpierw należy zebrać wszystkie 9 notatek, a potem udać się do Kamiennego Kręgu.

Grę rozpoczniesz na stacji kolejowej - Akt I - opis przejścia - Kholat - poradnik do gry
Miejsce startu gry

Grę rozpoczniesz na stacji kolejowej. Motywem przewodnim Kholata jest pełna swoboda w działaniach gracza. Dlatego zaczynając grę nie masz żadnych celów czy zadań do wykonania. Możesz się trochę po kręcić po miasteczku, ale nic w nim ciekawego nie będzie. Udaj się w stronę drogi prowadzącej w góry.

Idź przed siebie w głąb terenu - Akt I - opis przejścia - Kholat - poradnik do gry
Droga w góry

Idź przed siebie w głąb terenu. Choć okolica na pierwszy rzut oka może trochę przytłaczać, droga jest tylko jedna i nie sposób się zgubić. Po kilkudziesięciu metrach usłyszysz nagłą zmianę muzyki w głośnikach na dużo "straszniejszą". Muzyka w Kholacie często służy za swego rodzaju przewodnika. Gdy nagle przybierze mroczniejszy ton, niedługo coś powinno się wydarzyć. Idź dalej.

Zgodnie z muzyczną obietnicą, będziesz świadkiem krótkiego przerywnika - Akt I - opis przejścia - Kholat - poradnik do gry
Zestaw przetrwania

Zgodnie z muzyczną obietnicą, będziesz świadkiem krótkiego przerywnika. Kiedy odzyskasz kontrolę nad postacią idź cały czas prosto aż dotrzesz do namiotu. Wciśnij przycisk użycia (domyślnie E) by wejść do środka. Zostaniesz wyposażony w kompas, dziennik, mapę i latarkę. Zaraz potem Akt I się zakończy.

Kamienny krąg

Po filmiku zauważysz płonące ślady idące w stronę czterech obelisków - Kamienny krąg - Akt II - opis przejścia - Kholat - poradnik do gry

Po filmiku zauważysz płonące ślady idące w stronę czterech obelisków. Jeszcze raz warto podkreślić, że w grze dysponujesz swobodą odnośnie tego gdzie chcesz iść i co robić. Podstawowym celem jest zdobycie 9 części dziennika ze współrzędnych wypisanych w lewym górnym rogu mapy. Dodatkowo możesz też zebrać 27 artykułów, raportów i stron pamiętnika, by ukończyć grę na 100% i odblokować unikalne zakończenie. Notatki główne będą w poradniku zapisane czerwonym kolorem. Poboczne niebieskim. To w jakiej kolejności zdecydujesz się zebrać strony dziennika nie ma znaczenia. Niemniej często będziesz świadkiem różnych wizualnych "nakierowań", które mają za zadanie przykuć uwagę jak choćby właśnie ślady widoczne na obrazku. Poradnik podąża za tymi swoistymi wskazówkami wykonując okrąg od lewej do prawej przez całą mapę góry. Najlepiej będzie jeśli udasz po śladach pod kamienie, ale jeśli chcesz możesz się także odwrócić i pójść zupełnie inną drogą.

Między kamieniami znajdziesz mały krater, a w nim pierwszą stronę dziennika - Kamienny krąg - Akt II - opis przejścia - Kholat - poradnik do gry

Między kamieniami znajdziesz mały krater, a w nim pierwszą stronę dziennika. Po jej odczytaniu z krateru rozbiegną się płonące sylwetki (anomalie). Staraj się biec za sylwetką na południowy zachód. Dla lepszej orientacji, gdzie powinieneś iść spójrz na układ obelisków wokół krateru i kompasu z obrazka powyżej. Idź tak żebyś kamienie miał za plecami tak samo jak na screenie. Nie przejmuj się uciekającym duchem, ten wkrótce i tak zniknie. Lepiej upewnij się, że idziesz w dobre miejsce. Kolejny raz warto wspomnieć, że równie dobrze możesz pobiec za inną sylwetką i w inne miejsce, ale wówczas zgubisz się względem poradnika.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Kholat

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Kholat

zobacz więcej informacji o grze
Kholat

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe