poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Hatred

W poradniku do gry Hatred zawarto dokładny, bogato ilustrowany opis zadań kampanii oraz zadań dodatkowych. Opisano najważniejsze mechanizmy rozgrywki, sterowanie, uzbrojenie, przeciwników oraz walkę. Nie zabrakło spisu osiągnięć i dotyczących nich porad.

poradnik, solucja do gry w zawiera 70 stron i 90 ilustracji, rozmiar pliku to 9,7 MB

Gra jest w teorii dość prosta, gdyż skupia się na, jakby nie patrzeć, "bezsensownym" strzelaniu do wszystkiego co się rusza, jednak poziom trudności (nawet na niższych stopniach) może przysporzyć niektórym graczom nie lada problemów. Poniżej znajdziesz listę porad, które mogą pomóc podczas rozgrywki w Hatred.

1. Nie marnuj amunicji, szczególnie w początkowych misjach - nie ma sensu trzymać palca na spuście przez cały czas, nawet, gdy celownik jeszcze nie dotarł do przeciwnika. Strzelaj krótkimi, kilkunabojowymi seriami, a łatwiej ci będzie unieszkodliwiać wrogów, a przy tym znacznie zmniejszy się zużycie amunicji.

2. Nie trać amunicji do cennych broni (takich jak karabiny szturmowe, szczególnie przez pierwsze kilka misji) do zabijania cywilów - można do tego wykorzystać pistolety, czy strzelby, do których nigdy nie brakuje pocisków. Pamiętaj, że możesz powalić cywila "kopem" i po prostu dobić.

3. Pilnuj paska zdrowia. Hatred nie jest typową strzelanką, gdzie w momencie odniesienia ciężkich obrażeń wystarczy schować się za osłoną i possać kciuka, a wszystko będzie w porządku. Tutaj zdrowie przywrócić musisz sobie sam, za pomocą egzekucji.

4. Jeśli masz mało zdrowia, warto jest zregenerować je na cywilach. Po pierwsze nie ryzykujesz, że otrzymasz jakiekolwiek obrażenia (chyba, że cywil podniósł broń), a po drugie, można po prostu do takiego podbiec, "zasadzić kopa" i wykończyć egzekucją - w ten sposób zregenerujesz zdrowie i nie zmarnujesz amunicji.

5. Nie używaj broni, do których ciężko jest o amunicję (jak np. AK-47, czy karabiny szturmowe podczas pierwszych kilku misji), bądź takich, które dzielą z inną bronią pociski (jak pistolety i uzi) - bardzo szybko wytracisz cały zapas i zostaniesz z bezużyteczną pukawką.

6. Dostosuj broń do sytuacji. Nie ma sensu prać ze strzelby we wroga, który znajduje się na drugim końcu ekranu, gdyż będzie trzeba wytracić cały magazynek, by go sprzątnąć.

7. Patrz gdzie strzelasz. W grze znajduje się całe zatrzęsienie rozmaitych przedmiotów, które, po przestrzeleniu, powodują olbrzymie eksplozje - nie raz zdarza się, że wybuch obejmuje cały ekran, bądź kompleks kilku budynków. Zbłąkana kula może wykończyć wroga, a może posłać cię do piachu, gdy wysadzisz budynek, w którym aktualnie się znajdujesz.

8. To samo tyczy się materiałów wybuchowych, głównie granatów i wyrzutni rakiet (gdyż koktajle mołotowa, jak i sam ogień, zadają graczowi znikome obrażenia) - są to potężne bronie, jednak czasem mogą bardziej zaszkodzić (np. niszcząc osłonę, która dzieliła ciebie od sporej grupy uzbrojonych przeciwników).

9. Wykonuj zadania poboczne. Oprócz częstych nagród w postaci kamizelek kuloodpornych i sporych ilości różnorakich giwer, zadania poboczne oferują możliwość odblokowania punktów odrodzenia, w których postać gracza zaczyna, gdy zostanie zabita podczas misji. Jeśli nie będziesz mieć żadnych punktów, bądź wszystkie wyczerpiesz, po śmierci będzie trzeba zaczynać całą misję od nowa - niektóre z nich zajmują kilkadziesiąt minut, może się to więc okazać dość bolesnym doświadczeniem.

10. Pamiętaj, że gra posiada zaawansowany silnik fizyczny, co przekłada się na (dość) wiarygodne efekty zniszczeń - zamiast biegać dookoła budynku, możesz po prostu zrobić "boczne wejście" za pomocą granatu, czy wyrzutni rakiet.

11. Dostosuj poziom trudności. Nie ma sensu grać kozaka, jeśli na najwyższym poziomie trudności będziesz po 50 razy przechodził jedną misję.

12. Zbieraj amunicję z poległych przeciwników. Ta nie jest uzupełniana automatycznie po zaliczeniu "punktu kontrolnego" (których w grze brak), a zorientowanie się, że brakło pocisków, w sytuacji, gdy wokół jest 10 przeciwników może się skończyć źle.

13. Przeładowuj broń zawczasu. Jeśli masz choć kilka sekund wytchnienia, warto jest przeładować wszystkie bronie - przełączając się na inny oręż będziesz mógł rozpocząć ostrzał od razu, bez potrzeby przeładowania, bądź nie znajdziesz się w sytuacji, gdy w broni zostanie 2 naboje.

14. Staraj się zachodzić wrogów od południa (tak, by cele były na północ od ciebie). Powód jest dość prosty - mając postać na dole ekranu jesteś w stanie sięgnąć wzrokiem znacznie dalej (czasami i kilkakrotnie!) niż w sytuacji, gdy twoja postać jest na górze ekranu, a wrogowie idą od dołu. Dostosowanie się do tego manewru pozwoli ci eliminować wrogów ze sporego dystansu, często nie odnosząc żadnych obrażeń.

15. Używaj granatów. Od mniej więcej 4 misji będziesz mieć dostęp do zawrotnych ilości granatów, przez co bez problemu możesz ich nadużywać. Wcześniej też się one zdarzają, jednak musisz się nieco wysilić, by je znaleźć. Jeden celnie rzucony granat może zabić nawet kilkunastu wrogów na raz!

16. Pamiętaj, że ilość noszonego oręża jest ograniczona. Możesz jednocześnie przenosić 3 sztuki broni, niezależnie od ich rozmiarów - warto się więc zastanowić, czy biegać ze strzelbą, która co prawda ma sporo pocisków w zapasie, jednak jest średnio skuteczna w walce.

Misja 1 - Dom

Zadania główne:

 • Zabij 60 osób
 • Oczyść komisariat policji

Zadania poboczne:

 • Wyrżnij ludzi na pogrzebie
 • Zepsuj domówkę
 • Sterroryzuj supermarket

Zadanie główne: Zabij 60 osób

Tuż po ukończeniu samouczka (który, nawiasem mówiąc, warto ukończyć, gdyż przedstawia wszystkie najważniejsze mechanizmy rozgrywki, trwając przy tym zaledwie kilka minut) wylądujesz przed domem, gdzie zaczyna się twoja przygoda z Antagonistą - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Warto zaglądać do budynków, gdyż znaleźć w nich można sporo dodatkowych przedmiotów.

Tuż po ukończeniu samouczka (który, nawiasem mówiąc, warto ukończyć, gdyż przedstawia wszystkie najważniejsze mechanizmy rozgrywki, trwając przy tym zaledwie kilka minut) wylądujesz przed domem, gdzie zaczyna się twoja przygoda z Antagonistą. Twoim nadrzędnym celem podczas tej misji jest ubicie 60 ludzi - niezależnie od tego, czy są to cywile, czy stróże prawa. Nie ma jednak potrzeby (jeśli oczywiście nie masz na to ochoty) bić we wszystko co popadnie - w ciągu misji zabijesz kilkakrotnie więcej ludzi, a na początku etapu warto oszczędzać amunicję, szczególnie podczas rozgrywki na najwyższym poziomie trudności.

Wyjdź z domu i skieruj się na południe (miniesz biały samochód), by dotrzeć do kolejnego budynku - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Ludzi w budynkach możesz zignorować - podczas misji i tak zabijesz ich więcej niż wymagane do zadania.

Wyjdź z domu i skieruj się na południe (miniesz biały samochód), by dotrzeć do kolejnego budynku. Wewnątrz, prócz mięsa armatniego, znajdziesz nową pukawkę - Strzelbę. By ją podnieść wystarczy w nią wbiec. Strzelba to paradoksalnie jedna z gorszych broni w grze (z wyjątkiem wykorzystania jej na niewielkim dystansie), gdyż nie zadaje wygórowanych obrażeń, a czas przeładowania może wystawić cię na ogień nieprzyjaciół. Po zebraniu znaleziska wyjdź na zewnątrz, udaj się na wschód, miń budynek (nie ma tutaj nic do zebrania) i wejdź do kolejnego domu, na który natrafisz - wewnątrz czeka kolejna Strzelba. Przygotuj się także na pierwszą partię policjantów i wymianę ognia.

Gdy już się z nimi rozprawisz, nie zapomnij podnieść upuszczonych przez nich broni - w tym wypadku Pistoletów - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Koktajl Mołotowa przyda się podczas zadania pobocznego.

Gdy już się z nimi rozprawisz, nie zapomnij podnieść upuszczonych przez nich broni - w tym wypadku Pistoletów. Pistolet to dobrze zbalansowana pukawka, która łączy duże obrażenia i szybkostrzelność, wraz z bardzo krótkim czasem przeładowania - przy ostrożnym celowaniu zużywa niewielkie ilości amunicji, warto więc używać jej praktycznie aż do końca gry. Zbierz wyrzucony sprzęt i ponownie skieruj się na wschód - czeka tam budynek z dwoma sztukami Koktajli Mołotowa, oraz kolejny Pistolet.

Zadanie poboczne: Wyrżnij ludzi na pogrzebie

Po zebraniu przedmiotów kontynuuj wędrówkę na wschód - wkrótce powinno aktywować się zadanie Wyrżnij ludzi na pogrzebie (miejsce symbolizowane jest przez stosowną ikonę na radarze) - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Koktajl Mołotowa jest skuteczny przeciwko zgrupowaniom ludzi.

Po zebraniu przedmiotów kontynuuj wędrówkę na wschód - wkrótce powinno aktywować się zadanie "Wyrżnij ludzi na pogrzebie" (miejsce symbolizowane jest przez stosowną ikonę na radarze). Jak nietrudno się domyślić, musisz wybić do nogi wszystkich ludzi zebranych na pogrzebie, do czego warto wykorzystać zebrane niedawno Koktajle Mołotowa i poczęstować jedną butelką grupkę ludzi. Po wystrzelaniu żałobników otrzymasz punkt odrodzenia, a na miejscu zjawi się kilka patroli policji - wybij ich, posiłkując się egzekucjami by zregenerować zdrowie, a następnie zbierz wyrzucone przez nich klamoty.

Czas skierować się do kolejnego zadania pobocznego - udaj się na północny-zachód (w kierunku ikony przypominającej drinka) - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Wybuchowa impreza!

Czas skierować się do kolejnego zadania pobocznego - udaj się na północny-zachód (w kierunku ikony przypominającej drinka). Budynki, które miniesz po drodze nie zawierają żadnych użytecznych przedmiotów (z wyjątkiem kilku Pistoletów, do którego masz już pewnie sporo pocisków), więc możesz przez nie po prostu przelecieć. Biegnąć do celu pamiętaj, by zregenerować zdrowie i ściągnąć sobie gliniarzy z pleców - szykuje się spora rozwałka, dlatego warto oczyścić sobie choć trochę okolicę.

Zadanie poboczne: Zepsuj domówkę

Wkrótce otrzymasz zadanie Zepsuj domówkę, choć zepsucie to trochę nieodpowiednie słowo - musisz po prostu wybić wszystkich uczestników imprezy - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Przyczaj się w bezpiecznym miejscu, by łatwo pozbyć się gliniarzy.

Wkrótce otrzymasz zadanie "Zepsuj domówkę", choć zepsucie to trochę nieodpowiednie słowo - musisz po prostu wybić wszystkich uczestników imprezy. Warto tym razem skorzystać z granatów - jeden celny materiał wybuchowy wysadzi pół domu i wybije większość lokatorów, pozostawiając jedynie garstkę do dobicia. Po dokończeniu dzieła i ukończeniu zadania otrzymasz kolejny punkt odrodzenia. Czekają cię także kolejne odwiedziny stróżów prawa - schowaj się w którymś z pomieszczeń budynku (jeśli pozostało jakiekolwiek bez dziur w ścianach) i powoli wybij wszystkich gliniarzy. Zanim opuścisz pozostałości domu zbierz dwie Koktajle Mołotowa w północnej części budynku, a następnie udaj się na wschód, do ostatniego w tej misji zadania pobocznego (reprezentowane jest ikonką z koszykiem z hipermarketu).

Zadanie poboczne: Sterroryzuj supermarket

Po dotarciu na miejsce aktywuje się misja Sterroryzuj Supermarket, co ponownie oznacza, że musisz wybić wszystkich znajdujących się wewnątrz klientów - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Kto trzyma Koktajle Mołotowa w supermarkecie?!

Po dotarciu na miejsce aktywuje się misja "Sterroryzuj Supermarket", co ponownie oznacza, że musisz wybić wszystkich znajdujących się wewnątrz klientów. Jeśli ktoś wybiegnie ze sklepu (a na pewno się to stanie), nie przejmuj się - nie musisz gonić i dobijać uciekinierów, ważne, by w sklepie nie pozostał nikt żywy. Będąc w środku nie zapomnij odwiedzić małego pomieszczenia w południowej części budynku - znajdziesz tam Strzelbę i kolejne Koktajle Mołotowa. Po wykonaniu pobocznego zadania i odblokowaniu punktu odrodzenia, wybij wszystkich policjantów na miejscu akcji, pozbieraj amunicję i koniecznie się wylecz, gdyż powinno się już odblokować ostatnie, główne zadanie w tej misji, a tam czeka cię spora jatka.

Zadanie główne: Oczyść komisariat policji

Udaj się na północ, w stronę żółtej ikonki z wykrzyknikiem - to tutaj wykonać musisz zadanie Oczyść komisariat policji - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
W zbrojowni znaleźć można amunicję i kamizelki kuloodporne.

Udaj się na północ, w stronę żółtej ikonki z wykrzyknikiem - to tutaj wykonać musisz zadanie "Oczyść komisariat policji". Wewnątrz czeka kilkudziesięciu uzbrojonych gliniarzy, którzy ochoczo wybiegać będą z bezpiecznej budowli gdy tylko się do niej zbliżysz. By znacznie ułatwić sobie zadanie warto dostać się czym prędzej do pomieszczenia w północnej części komisariatu, gdzie znajduje się zbrojownia - wewnątrz do zebrania jest sporo amunicji i Kamizelki Kuloodporne, które znacznie zwiększą twoją wytrzymałość (otrzymywane obrażenia przenoszone są na kamizelkę - pasek zdrowia zacznie się zmniejszać dopiero wtedy, gdy stracisz cały pancerz).

Dostać się do wspomnianej zbrojowni można na dwa sposoby - wbiegając przez wejście komisariatu, co jednak narazi cię na otrzymanie sporych obrażeń, jak i otwarcie alternatywnego wejścia, wysadzając ścianę za pomocą granatu - Misja 1 - Dom - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Po wybiciu policjantów nie zapomnij zebrać porzuconego przez nich sprzętu!

Dostać się do wspomnianej zbrojowni można na dwa sposoby - wbiegając przez wejście komisariatu, co jednak narazi cię na otrzymanie sporych obrażeń, jak i otwarcie "alternatywnego wejścia", wysadzając ścianę za pomocą granatu. Niezależnie od obranej metody, skup się na oczyszczeniu budynku z gliniarzy - pamiętaj, że posiada on także piętro, gdzie znajdziesz kilku dodatkowych stróżów prawa. Po ukończeniu zadania (a także wszystkich pobocznych) wylecz swoją postać egzekucjami, zbierz amunicję i kamizelki i udaj się do miejsca oznaczonego żółtą ikonką, by zakończyć misję.

Misja 2 - Marina

Zadania główne:

 • Znajdź wyjście z kanałów
 • Wyrżnij mieszkańców mariny
 • Przetrwaj obławę

Zadania poboczne:

 • Oczyść molo
 • Eksterminuj gości hotelowych
 • Zapoluj na myśliwych

Zadanie główne: Znajdź wyjście z kanałów

Druga misja kampanii rozpoczyna się w kanale - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Tuż po rozpoczęciu misji warto schować się za rogiem - łatwiej będzie wyeliminować pościg.

Druga misja kampanii rozpoczyna się w kanale. Tuż po starcie warto oddalić się nieco od pościgu policjantów, gdyż zza osłony zwyczajnie łatwiej będzie ci ich wybić - skryj się za ścianą i poczekaj aż do ciebie przyjdą. Z poległych członków SWAT zbierzesz także dwie nowe bronie - SMG i Granaty Hukowy (Flashbang) . Pierwsza z nich nie może pochwalić się olbrzymią mocą, jednak wysoka ilość pocisków wypluwanych z lufy i dość spory magazynek rekompensują to niedociągnięcie z nawiązką. Granaty Błyskowe obezwładniają na kilka sekund trafionych nimi wrogów - przydaje się to w walce w wąskich pomieszczeniach, z bardzo licznymi oddziałami wroga, gdy nie można wykorzystać normalnych granatów. Możesz śmiało używać obu elementów wyposażenia przez cały etap w kanałach, bez zwracania specjalnej uwagi na konserwację amunicji - czeka cię starcie z kilkudziesięcioma członkami SWAT, więc tej będzie w bród.

Zamień SMG za Strzelbę, jeśli posiadasz spory zapas amunicji do Karabinu Szturmowego, a jeśli brakuje ci do niego pocisków porzuć właśnie tą broń (by zostać z SMG, Strzelbą i Pistoletem) - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Wykorzystaj zasięg widzenia, który daje ci twoja pozycja, by łatwiej poradzić sobie z policjantami.

Zamień SMG za Strzelbę, jeśli posiadasz spory zapas amunicji do Karabinu Szturmowego, a jeśli brakuje ci do niego pocisków porzuć właśnie tą broń (by zostać z SMG, Strzelbą i Pistoletem). Gdy ich wybijesz czeka cię spotkanie z samotnym gliniarzem, który nadbiegnie z naprzeciwka. Załatw go i wejdź do pomieszczenia, z którego wyleciał - znajdziesz tam cel do dobicia, jeśli twój pasek zdrowia nie jest pełny. Prze wejściem do pomieszczenia znajdziesz rozwidlenie - odnogi prowadzące w lewo i prawo. W lewej znajdziesz jedynie kolejny cel do dobicia, więc udaj się przejściem prowadzącym w prawą stronę.

W owym tunelu czeka cię starcie z kilkoma policjantami - są to jednak regularni stróże prawa, wyposażeni w pistolety, co nie powinno stanowić dla ciebie zagrożenia - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Warto patrzeć gdzie się strzela...

W owym tunelu czeka cię starcie z kilkoma policjantami - są to jednak "regularni" stróże prawa, wyposażeni w pistolety, co nie powinno stanowić dla ciebie zagrożenia. Jeśli chcesz oszczędzić amunicję, tuż obok nich znajdziesz butlę, którą można wysadzić (strzelając w nią), by zabiła wrogów. Po wyjściu na nieco bardziej otwartą przestrzeń wstrzymaj się przed dalszą eksploracją - w twoją stronę zmierza kolejna grupka policjantów, lepiej więc zlikwidować ich z odległości i nie narażać się na obrażenia.

Ponownie trafisz na rozwidlenie dróg - jedną prowadzącą w prawo, a drugą wzdłuż lewej ściany kanału - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
W odnogach kanału można znaleźć sporo cennych przedmiotów.

Ponownie trafisz na rozwidlenie dróg - jedną prowadzącą w prawo, a drugą wzdłuż lewej ściany kanału. W prawej części znajdziesz Koktajle Mołotowa, a dodatkowo wysypią się stamtąd ludzie z oddziału SWAT, warto jest więc wybić ich zanim zaatakują cię od pleców. Po rozprawieniu się z nimi zbierz wyrzucone przez nich SMG i Granaty Hukowe, a następnie udaj się do przejścia zlokalizowanego po lewej stronie, z którego wybiegnie kilku dodatkowych członków SWAT.

Po opuszczeniu wąskiego przejścia trafisz do kolejnej bardziej otwartej lokacji - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Kolejna dobra pozycja do strzelania.

Po opuszczeniu wąskiego przejścia trafisz do kolejnej bardziej otwartej lokacji. Od północy zbliża się do ciebie kolejny oddział policjantów - wykorzystaj daleki zasięg widzenia, jaki oferuje ci twoja pozycja (przytrzymaj przycelowanie - standardowo prawy przycisk myszy) i wybij wrogów z daleka. Pozbieraj wyrzucony sprzęt i kontynuuj wędrówkę w lewą stronę.

Warto jest się tutaj nieco pospieszyć, gdyż od północy nadciąga kolejna grupa przeciwników, a na trasie ich przemarszu znajdziesz butlę z gazem i wybuchową beczkę - możesz w nie strzelić na kilka sekund przed tym, jak tam dojdą, by ich unieszkodliwić bez marnowania amunicji - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Jeśli trochę przyspieszysz kroku, będziesz w stanie zasadzić się na patrol policjantów...

Warto jest się tutaj nieco pospieszyć, gdyż od północy nadciąga kolejna grupa przeciwników, a na trasie ich przemarszu znajdziesz butlę z gazem i wybuchową beczkę - możesz w nie strzelić na kilka sekund przed tym, jak tam dojdą, by ich unieszkodliwić bez marnowania amunicji. Jeśli ci się to nie uda, bez strachu - amunicji powinno ci wystarczyć i na większą grupę, a w razie odniesienia obrażeń w pobliżu znajdziesz sporo celów do wykonania egzekucji.

Kontynuując przemarsz trafisz do kolejnego otwartego pomieszczenia - z północy i północnego-wschodu spodziewać się możesz kolejnych grup SWAT, jednak będziesz na doskonałej pozycji strzeleckiej, przez co będziesz w stanie zdjąć ich z bezpiecznej odległości - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
... lecz oni też mogą przygotować zasadzkę...

Kontynuując przemarsz trafisz do kolejnego otwartego pomieszczenia - z północy i północnego-wschodu spodziewać się możesz kolejnych grup SWAT, jednak będziesz na doskonałej pozycji strzeleckiej, przez co będziesz w stanie zdjąć ich z bezpiecznej odległości. Nie ma tutaj już nic ciekawego, dlatego pozbieraj pozostałości z wrogów i idź dalej w głąb kanału. Na końcu korytarza, po prawej stronie, będzie przejście do dalszej części tuneli - nie wbiegaj tam jednak "na pałę", gdyż wróg wrzuci tam Granat Hukowy, który na kilka sekund wyłączy cię z efektywnej walki. Najlepiej jest wbiec do środka i natychmiast się wycofać, przez co granat nikogo nie sięgnie, a ty spokojnie będziesz w stanie wybić wrogów, którzy nadciągną z północnego-wschodu.

Po przedarciu się przez obstawę trafisz na kolejne rozwidlenie - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Warto się rozglądać, gdyż można jednym nabojem wybić cały oddział wrogów.

Po przedarciu się przez obstawę trafisz na kolejne rozwidlenie. Z prawej jego strony wysypią się kolejni wrogowie - wykończ ich czym prędzej. Po wybiciu wrogów uzupełnij niedobory amunicji i zdrowia, a następnie udaj się przejściem prowadzącym na północ - nie ma tu już więcej wrogów do zabicia, więc możesz podróżować spokojnie. Po chwili dotrzesz do włazu prowadzącego na powierzchnię, a sceneria ulegnie zmianie.

Zadanie główne: Wyrżnij mieszkańców Mariny

Otrzymasz także nowe zadanie, by wybić (80) mieszkańców) Mariny - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Warto rozpocząć misję od południowego wejścia na molo.

Otrzymasz także nowe zadanie, by wybić (80) mieszkańców) Mariny. Podobnie jak w przypadku poprzedniej misji, nie ma co skupiać się na bezsensownym bieganiu po mapie i szukaniu celów - wykonując zadania poboczne zabijesz kilka razy więcej ludzi. Po wyjściu z kanałów udaj się na wschód, do miejsca oznaczonego ikoną statku. Gdy tam dotrzesz, otrzymasz pierwsze zadanie poboczne do wykonania w trakcie tej misji - "Oczyść molo".

Zadanie poboczne: Oczyść molo

Twoim zadaniem jest po prostu wybić wszystkich ludzi, którzy znajdują się bezpośrednio na molo (porozrzucani w różnych miejscach pomostów na wschód od twojej pozycji), jak i tych, których znaleźć możesz blisko linii wody - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Nie zapomnij zebrać granatów - przydadzą się niebawem.

Twoim zadaniem jest po prostu wybić wszystkich ludzi, którzy znajdują się bezpośrednio na molo (porozrzucani w różnych miejscach pomostów na wschód od twojej pozycji), jak i tych, których znaleźć możesz blisko linii wody. Rozpocznij wykonywanie misji wchodząc południowym wejściem na pomost - w ten sposób nie pominiesz żadnego celu, a kończąc tą misję wyjdziesz niedaleko miejsca rozpoczęcia następnej. W trakcie eksploracji molo dobrze się rozglądaj, gdyż jest tu sporo przedmiotów do zebrania (między innymi Koktajle Mołotowa, amunicja, czy zlokalizowane w północnej części molo Granaty, które przydadzą ci się już wkrótce). Gdy ukończysz misję poboczną, zwyczajowo otrzymasz punkt odrodzenia.

Wracając na stały ląd zwróć uwagę na niewielki budynek (z szyldem Port Office) zlokalizowany na północ od wyjścia z molo - wewnątrz znajdziesz Strzelbę i Kamizelkę Kuloodporną - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
W budynku z szyldem Port Office znajdziesz pancerz.

Wracając na stały ląd zwróć uwagę na niewielki budynek (z szyldem Port Office) zlokalizowany na północ od wyjścia z molo - wewnątrz znajdziesz Strzelbę i Kamizelkę Kuloodporną. Szczególnie przydatnym okaże się tej drugi przedmiot - od czasu rozpoczęcia misji z pewnością brakuje ci już pancerza. Oprócz tego w najbliższej okolicy nie ma żadnych ciekawych przedmiotów, dlatego od razu udaj się na północ, by dotrzeć do kolejnego zadania pobocznego.

Zadanie poboczne: Eksterminuj gości hotelowych

Po zbliżeniu się do sporej wielkości budynku powinno odblokować się zadanie Eksterminuj gości hotelowych - celu tej misji naturalnie tłumaczyć nie trzeba - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Jeden celnie rzucony granat wysadzi w powietrze pół hotelu.

Po zbliżeniu się do sporej wielkości budynku powinno odblokować się zadanie "Eksterminuj gości hotelowych" - celu tej misji naturalnie tłumaczyć nie trzeba. Warto wykorzystać zebrane niedawno granaty - posłanie jednego z nich wprost pod budynek wywoła gigantyczną eksplozję, podpalając większość pomieszczeń wewnątrz hotelu, co powinno wyeliminować przeważającą część gości przebywających na parterze. Następnie należy udać się po schodach na górę i wyczyścić i to piętro. Rozpoczęcie zadymy w hotelu z pewnością przyciągnie uwagę stróżów prawa, dlatego spodziewaj się sporego oddziału policjantów, którzy w ciągu kilkunastu sekund zaleją budynek.

Zadanie poboczne: Zapoluj na myśliwych

Gdy już wytłuczesz wszystkich gości i policjantów, odblokowując kolejny punkt odrodzenia, zbierz wyrzucone przez gliniarzy fanty i udaj się ponownie na północ, do ostatniego, trzeciego zadania pobocznego - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Czas zapolować na myśliwych!

Gdy już wytłuczesz wszystkich gości i policjantów, odblokowując kolejny punkt odrodzenia, zbierz wyrzucone przez gliniarzy fanty i udaj się ponownie na północ, do ostatniego, trzeciego zadania pobocznego. Nie ma po drodze żadnych wartościowych przedmiotów (za wyjątkiem Pistoletów, lecz po ostatniej wizycie stróżów prawa nie powinno brakować ci amunicji do tej broni), dlatego dotrzyj czym prędzej w okolice małego lasu. Tam otrzymasz zadanie "Zapoluj na myśliwych" - musisz wystrzelać do nogi kilkunastu uzbrojonych w strzelby myśliwych. Uważaj, by nie wpakować się pomiędzy nich, gdyż bardzo szybko się z tobą rozprawią - wykorzystaj słabość ich broni (strzelby) i wybij ich z odległości. Po odblokowaniu punktu odrodzenia zbierz pozostawioną przez nich amunicję.

Zadanie główne: Przetrwaj obławę

W trakcie wykonywania któregoś z zadań (po ubiciu wspomnianych 80 osób), odblokuje się główne zadanie - Przetrwaj Obławę, podczas którego musisz ubić 20 policjantów, którzy zaraz po odblokowaniu zadania zaleją okolicę, w której się znajdujesz - Misja 2 - Marina - Opis przejścia - Hatred - poradnik do gry
Na koniec misji czeka cię starcie ze sporą grupą policjantów z oddziału SWAT.

W trakcie wykonywania któregoś z zadań (po ubiciu wspomnianych 80 osób), odblokuje się główne zadanie - "Przetrwaj Obławę", podczas którego musisz ubić 20 policjantów, którzy zaraz po odblokowaniu zadania zaleją okolicę, w której się znajdujesz. Warto znaleźć jakieś schronienie, choćby od jednej strony, by nie dać się im okrążyć - tym razem zmierzysz się z odziałem SWAT, który załatwi cię w kilka sekund, jeśli uda im się złapać cię na otwartym terenie. Zajmij się nimi, wylecz na cywilach rany, zbierz pozostawione przez przeciwników elementy uzbrojenia i udaj się do miejsca oznaczonego na mapie żółtą ikoną, by ukończyć drugą misję.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Hatred

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Hatred

zobacz więcej informacji o grze
Hatred

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji