poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Assassin's Creed Chronicles: China

Poradnik do gry Assassin's Creed Chronicles: China pomoże ukończyć grę w 100%. Opisane zostały miejsca zaliczania pobocznych zadań, trudni przeciwnicy i sekrety. Ponadto - poradnik zawiera zestawienie osiągnięć oraz wszystkich dostępnych znajdziek.

poradnik, solucja do gry w zawiera 229 stron i 355 ilustracji, rozmiar pliku to 21,7 MB

Łowca niewolników - opis sekwencji 4

Sekrety:

 • punkty synchronizacji - 1
 • fragmenty danych Animusa - 8
 • skrzynie ze skarbami - 2

Opcjonalne zadanie: Musisz oswobodzić trzech niewolników Yu Dayonga (400 punktów).

Możliwe ulepszenia do zdobycia:

 • Increase Throwing Knife Ammo - Gwarantuje ono więcej noży do rzucania. Musisz uzbierać co najmniej 600 punktów w misji żeby je dostać.
 • Increase Stun Duration - Wydłuża ona czas pozostawania przez wrogów w ogłuszonym stanie po użyciu fajerwerków. Musisz uzbierać co najmniej 900 punktów w misji żeby je dostać.
 • Increase Health - Wydłuża ono pasek zdrowia. Jest ono dostępne wyłącznie w trybach Gra Plus i Trudna Gra Plus. Musisz dodatkowo uzbierać co najmniej 1800 punktów.

Ogólne informacje: Czwarty etap jest krótszy od trzeciego, ale ma więcej wymagających momentów. Dbaj przede wszystkim o to żeby zawsze mieć w zapasie sporo gadżetów, bo wiele z nich pomoże ci w unikaniu wrogów. Wskazana jest także dokładna eksploracja plansz, albowiem niewolnicy powiązani z pobocznym celem misji są dość dobrze "poukrywani".

Zlokalizowanie Yu Dayonga

Udaj się w prawo i zatrzymaj po dotarciu do rozmawiających strażników - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Odwróć uwagę strażnika, wyląduj w miejscu gdzie stał i dotrzyj do sekretu

Udaj się w prawo i zatrzymaj po dotarciu do rozmawiających strażników. Po raz pierwszy użyj tu nowej umiejętności przyciągania się do interaktywnych sufitów z pomocą strzałki z linką. Po znalezieniu się przy suficie zacznij przemieszczać się w prawo. Zatrzymaj się po znalezieniu się dokładnie nad pojedynczym wartownikiem. Skorzystaj ze strzałki dźwiękowej żeby odciągnąć tego strażnika w prawo. Po tym jak się on oddali szybko wyląduj w miejscu gdzie stał i opuść się na niższą platformę. Przejdź nieznacznie w lewo do miejsca ukrycia pierwszego fragmentu danych Animusa. Wyrusz w prawo i doskocz do sąsiedniej platformy przy wodzie. Odnajdziesz na niej drugi fragment danych Animusa.

Odczekaj aż dwóch nowych wartowników rozpocznie przemarsz w lewo. Wdrap się na wyższą półkę i wyrusz w prawo. W trakcie podróży na pierwszym planie zauważysz nowy sekret oraz pierwszego niewolnika, ale do tej lokacji dotrzesz dopiero później. Na razie wdrap się po prawej ścianie i odbij w stronę lewej półki.

Opuść się przy krawędzi i zacznij przemieszczać w lewo w pozycji wiszącej - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Złap się sufitu gdy wartownik będzie spoglądał w prawo

Opuść się przy krawędzi i zacznij przemieszczać w lewo w pozycji wiszącej. Omiń w ten sposób dwóch rozmawiających przeciwników i zatrzymaj się troszkę na lewo od wroga z kuszą. Po raz kolejny warto tu użyć strzałki dźwiękowej i zachęcić wszystkich wrogów do zwrócenia się w prawo. Po tym jak tego dokonasz wdrap się na półkę i szybko wykonaj długi skok w stronę lewej. Wyeliminuj w tym miejscu pojedynczego wartownika. Udaj się następnie maksymalnie w lewo, a znajdziesz się przy pierwszej skrzyni ze skarbem. Po splądrowaniu skrzyni dotrzyj na górne mury.

Przemieszczaj się teraz w prawo. Ostrożnie zbliż się do nowego przeciwnika (pomagaj sobie zasłonami). Zaczekaj aż obróci się on za siebie i szybko użyj strzałki z linką żeby złapać się interaktywnego sufitu. Przemieść się kawałek w prawo i podciągnij żeby znaleźć się pod rozmawiającymi wartownikami. Przeskocz do prawych desek i wdrap się na półkę ze wspomnianymi przeciwnikami.

Doskocz do dużego pionowego słupa i odczekaj aż nowy przeciwnik pod Tobą zwróci się w lewo - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Zejdź na dół w miejscu, które sprawdzał jeden ze strażników

Doskocz do dużego pionowego słupa i odczekaj aż nowy przeciwnik pod Tobą zwróci się w lewo. Wykonaj wtedy długi skok w prawo i zacznij biec od razu po udanym lądowaniu. Zalicz w tym miejscu mało wymagającą wspinaczkę, która doprowadzi Cię do punktu synchronizacji. Użyj tu oczywiście Sokolego Wzroku i dopiero wtedy wykonaj skok wiary.

Po lądowaniu schowaj się w prawej kryjówce i zaczekaj aż pojawią się tu strażnicy. Na wyjście z kryjówki zdecyduj się gdy prawy strażnik rozpocznie przemarsz w prawo. Przekradnij się za jego plecami gdy będzie spoglądał w dół. Nie idź jednak jeszcze na górę, bo będziesz mógł teraz dotrzeć do zauważonego wcześniej pierwszego niewolnika. Odczekaj aż przeciwnik z mieczem uda się w lewo i zejdź po drabince w miejscu, które do niedawna sprawdzał. Zacznij tu od otwarcia skrzyni ze skarbem znajdującej się po prawej stronie.

Użyj teraz lewej drabinki i uzupełnij po drodze zapas strzałek dźwiękowych - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry

Użyj teraz lewej drabinki i uzupełnij po drodze zapas strzałek dźwiękowych. Ostrożnie zbliż się do dwóch przeciwników przebywających w pobliżu pierwszego niewolnika. Zaczekaj aż prawy wartownik rozpocznie podróż w prawo i z pomocą interaktywnych krawędzi zawiśnij nad jego kolegą z tarczą (pokazane to zostało na powyższym obrazku). Użyj strzałki dźwiękowej żeby odciągnąć wroga z tarczą w prawo. Szybko zeskocz teraz na dół i udaj się w lewo. Zabierz trzeci fragment danych Animusa i uratuj niewolnika (wychylenie gałki analogowej w górę, przytrzymanie górnego klawisza kierunkowego). JAK NAJSZYBCIEJ wyrusz z powrotem w prawo żeby opuścić to miejsce zanim strażnicy powrócą na swoje ustalone posterunki.

Uwaga - Jeśli masz problemy ze zdążeniem z ucieczką po oswobodzeniu niewolnika to rozważ zamordowanie jednego z wartowników jeszcze przed "akcją ratunkową". Możesz też ponownie użyć strzałki dźwiękowej lub skorzystać z petard i ogłuszyć na kilka sekund jednego z wartowników.

Powróć na górę, a konkretnie do obszaru sąsiadującego ze stogiem siana, w którym wylądowałeś po wykonaniu skoku wiary - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Zdezorientuj strażnika żeby przestał obserwować prawą drabinkę

Powróć na górę, a konkretnie do obszaru sąsiadującego ze stogiem siana, w którym wylądowałeś po wykonaniu skoku wiary. Tym razem możesz już rozpocząć wspinaczkę po prawej ścianie. W trakcie podróży ku wyższym półkom uważaj na pierwszy (z wielu) dzwonek wietrzny, pod którym musisz się przekraść. Na lewej górnej półce znajduje się czwarty fragment danych Animusa. Najlepiej jest zamordować pilnującego go przeciwnika i po zdobyciu sekretu załadować ostatni stan gry.

Ponownie zatrzymaj się pod strażnikiem i skorzystaj ze strzałki dźwiękowej żeby zachęcić go do odwrócenia się w lewo (możesz go też np. ogłuszyć petardami). Wykorzystaj okazję i doskocz do prawej drabinki, którą obserwował. Przejdź po dachu w prawo i przemieść się z wykorzystaniem strzałki z linką na dalszy plan.

Zbliż się do nowego przeciwnika z kijem, chwyć się drabinki i wdrap się mniej więcej do jej połowy - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Doskakuj do lewych krawędzi

Zbliż się do nowego przeciwnika z kijem, chwyć się drabinki i wdrap się mniej więcej do jej połowy. Gdy tylko wróg z kijem obróci się za siebie musisz szybko podciągnąć się do góry i następnie doskoczyć do lewych krawędzi. Wdrap się na wyższą półkę i podnieś piąty fragment danych Animusa.

Podejdź do rozmawiających strażników i szybko użyj strzałki z linką żeby przyczepić się do sufitu. Zaczekaj aż wrogowie rozejdą się, opuść się i wyrusz w prawo za jednym z nich (po drodze uważaj na nowy dzwonek wietrzny). Nie idź do końca w prawo, tylko zamiast tego zainteresuj się półką z przeciwnikiem z kijem, bo prowadzi ona do drugiego niewolnika. Wyląduj na tej półce gdy wróg z kijem będzie zwrócony w lewo i szybko przebiegnij w prawo.

Opuść się przy krawędzi i zejdź na sam dół - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Szyb prowadzący do obszaru z drugim niewolnikiem

Opuść się przy krawędzi i zejdź na sam dół. Także i drugi niewolnik jest pilnowany przez dwóch wartowników, ale o wiele łatwiej jest do niego dotrzeć. Zaczekaj aż przeciwnicy zaczną spoglądać w dół i szybko opuść się. Rozpocznij bieg w prawo i dodatkowo wykonaj po drodze wślizg żeby nie zderzyć się z dzwonkiem wietrznym. Uratuj niewolnika (bez obaw - wartownicy nie spoglądają nigdy w prawo). Odczekaj ponownie na dobry moment do rozpoczęcia biegu połączonego z wślizgiem i opuść to miejsce.

Musisz teraz powrócić na półkę zlokalizowaną powyżej tej z przeciwnikiem z kijem. Zaczekaj na właściwy moment żeby wyruszyć dalej w prawo (jest tu kryjówka), omijając po drodze kolejny dzwonek wietrzny. Dotrzyj do interaktywnych krawędzi i złap się ich. Przemieść się w prawo, dzięki czemu kamera obróci swoją pozycję o 90 stopni.

Ominięcie kolejnych wartowników może okazać się dość kłopotliwe - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Wykorzystuj dolne krawędzi i kieruj się w prawo

Ominięcie kolejnych wartowników może okazać się dość kłopotliwe. Możesz użyć petard na wrogu z kuszą rozstawionym po prawej stronie lub strzałki dźwiękowej na dolnym wartowniku. Niezależnie jak się zachowałeś dotrzyj do krawędzi zlokalizowanych pod głównymi półkami i zacznij przemieszczać się z ich wykorzystaniem w prawo. Po dotarciu do ostatniej drewnianej konstrukcji zmuszony zostaniesz do rozpoczęcia nowej wspinaczki. Jest ona już prostsza, bo musisz tylko zaczekać aż inny wartownik z kuszą zwróci się w lewo.

Po dotarciu na wyższą półkę użyj strzałki z linką żeby chwycić się interaktywnych elementów sufitu, a następnie wespnij się żeby zawisnąć przy czerwonej krawędzi. Odczekaj tu aż dwóch nowych strażników rozpocznie rozmowę i dopiero wtedy wyrusz dalej. Przy pierwszej możliwej okazji skręć w lewo i dotrzyj do miejsca pozostawienia szóstego fragmentu danych Animusa.

Nie korzystaj chwilowo ze środkowej okiennicy tylko zamiast tego wybierz prawą drabinkę, bo prowadzi ona do miejsca pobytu ostatniego trzeciego niewolnika - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Ostatniego niewolnika pilnuje nowy strażnik

Nie korzystaj chwilowo ze środkowej okiennicy tylko zamiast tego wybierz prawą drabinkę, bo prowadzi ona do miejsca pobytu ostatniego trzeciego niewolnika. Po dotarciu na miejsce wdrap się przez okiennicę na niewielki balkonik. Niewolnika pilnuje tylko jeden strażnik, ale trudno będzie go ominąć. Jeśli nie chcesz zabijać wartownika to użyj strzałki dźwiękowej. Kolejne kroki musisz błyskawicznie wykonywać - doskocz do prawej ściany, puść się, oswobódź cywila i powróć do górnej części sali zanim wartownik ponownie się odwróci. Możesz już opuścić to miejsce. Powróć do zignorowanej wcześniej okiennicy i przejdź przez nią.

Kieruj się w lewo i po wyjściu z budynku złap się nowych interaktywnych krawędzi - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Słupy doskonale chronią przed wykryciem przez siły wroga

Kieruj się w lewo i po wyjściu z budynku złap się nowych interaktywnych krawędzi. Kamera ponownie obróci się o 90 stopni (tym razem w lewo). Przejdź przez okiennicę i schowaj się za słupem. Kolejne słupy mogą być wykorzystywane w formie kryjówki i dodatkowo możesz przemieszczać się między ich lewą i prawą stroną. Użyj właśnie słupów do ominięcia dwóch strażników, ustawiając się w takich pozycjach żeby nie odnotowali oni obecności Shao Jun. Po ominięciu strażników skorzystaj z lewej drabinki i zabierz siódmy fragment danych Animusa.

Powróć na dół i wyjdź przez nową okiennicę. Śmiało zbliż się do rozmawiających strażników i zacznij przemieszczać się pomiędzy słupami. Wrogowie nie zauważą bohaterki pomimo tego, że przemknie ona praktycznie tuż obok nich. Przejdź pod dzwonkiem wietrznym i udaj się dalej w lewo.

Wykorzystaj wąskie przejście przy suficie, odczekaj na odpowiedni moment żeby wylądować na niższym poziomie i schowaj się za jednym z nowych słupów - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Musisz zdezorientować lub ogłuszyć wrogów z kuszą

Wykorzystaj wąskie przejście przy suficie, odczekaj na odpowiedni moment żeby wylądować na niższym poziomie i schowaj się za jednym z nowych słupów. Przemieść się w lewo i opuść się po znalezieniu się w pobliżu rozmawiających wartowników. Po wyjściu z budynku przystąp do chwytania się nowych krawędzi, docierając do miejsca, w którym gra po raz kolejny obróci widok o 90 stopni.

Uzupełnij zapasy amunicji i doskocz do balkoniku, na którym przebywa pojedynczy strażnik. Przesuń się w lewo i cierpliwie odczekaj aż przeciwnicy zaczną spoglądać w górę. Doskocz wtedy do długiej lewej rurki i zjedź po niej na dół zanim zostaniesz zauważony. Doskocz do niewielkiej półki. Zanim wykonasz kolejne kroki użył strzałki dźwiękowej lub (lepszy pomysł) petard na górnym przeciwniku z kuszą. Dopiero wtedy zacznij przeskakiwać na kolejne rurki. Ogłusz lub zdezorientuj również lewego przeciwnika i gdy będzie już bezpiecznie szybko wyrusz ku górnej części ostatniej czerwonej rury. Odchyl się tu za siebie i doskocz do lewej półki.

Zamordowanie Yu Dayonga

Po obejrzeniu krótkiej cut-scenki dotrzyj do wyższej półki - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Użyj słupa jako zasłony i uważaj na nowe dzwonki wietrzne

Po obejrzeniu krótkiej cut-scenki dotrzyj do wyższej półki. Rozpocznij przemarsz w prawo i obowiązkowo korzystaj z opcji skradania się. Schowaj się za słupem, zaczekaj aż strażnik patrolujący okolicę uda się w prawo i wyrusz jego śladem. Ponownie schowaj się za bambusową zasłoną. Odczekaj aż wartownik pójdzie w lewo żeby go bezproblemowo wyminąć. Opuść się i dotrzyj do prawej półki. Tu musisz skorzystać z nowych interaktywnych krawędzi i doprowadzić do obrócenia (już po raz ostatni) kamery o 90 stopni.

Po dotarciu w nowe miejsce zacznij od opuszczenia się na niższą półkę, na której jest doskonale widoczny ósmy fragment danych Animusa. Powróć na górę i ruszaj dalej w prawo. Z nowego filmiku dowiesz się gdzie zatrzymał się Yu Dayong.

Użyj najpierw środkowej drabinki i następnie tej na lewej ścianie - Sekwencja 4 - Łowca niewolników (The Slaver) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Obejdź od góry ostatniego strażnika i zakradnij się do Yu Dayonga celem wykonania egzekucji

Użyj najpierw środkowej drabinki i następnie tej na lewej ścianie. W tym drugim przypadku unikaj wzroku wartownika z długim kijem. Możesz go łatwo ominąć przemieszczając się w prawo przy suficie. Wykorzystuj kolejne krawędzie, które zaprowadzą Cię do dużych czerwonych drzwi z ostatniej cut-scenki. Użyj tu drabinki przy suficie żeby ominąć ostatniego wartownika. Opuść się na prawo od niego i przejdź szybko w prawo żeby dokonać egzekucji na łowcy niewolników.

Uwaga - Po ukończeniu etapu otrzymasz informację o odblokowaniu dwóch nowych umiejętności wykorzystywanych w walce. Slide Kill to atak wykonany wraz ze wślizgiem, a Jump Kill to cios wyprowadzany po wykonaniu skoku z rozbiegu. Gra załączy od razu samouczek i pozwoli ci przetestować obie te zdolności.

Konsekwencje - opis sekwencji 5

Sekrety:

 • punkty synchronizacji - 0
 • fragmenty danych Animusa - 8
 • skrzynie ze skarbami - 0

Możliwe ulepszenia do zdobycia:

 1. Increase Noise Dart Ammo - Gwarantuje ono więcej strzałek dźwiękowych. Otrzymasz je tylko jeśli ukończysz sekwencję w czasie krótszym niż 6 minut i 30 sekund.

Ogólne informacje: To jedna z najkrótszych misji w grze, w trakcie zaliczania której należy bezpiecznie opuścić płonący port. Gra dość wyjątkowo nie wymusza w tym etapie pozostawania w ukryciu. Będziesz mógł ponadto pozbyć się kilku(nastu) wartowników bez narażania się na gorszy wynik końcowy.

Uwaga - W trakcie zaliczania tej misji nie musisz się skradać, bo nie będziesz za to punktowany - Sekwencja 5 - Konsekwencje (Consequences) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Przykładowy ekran podsumowania po tej misji - różni się on od standardowych sekwencji

Uwaga - W trakcie zaliczania tej misji nie musisz się skradać, bo nie będziesz za to punktowany. Zamiast tego warto ścigać się z czasem i postarać się ukończyć etap z jak najlepszym wynikiem. Jeśli mianowicie chcesz otrzymać najwyższą złotą odznakę to musisz całość zaliczyć w czasie krótszym niż 4 minuty i 20 sekund. Oprócz tego możesz otrzymać osiągnięcie/trofeum jeśli zmieścisz się w pięciu minutach oraz nowe ulepszenie jeśli ustanowisz czas poniżej 6 minut i 30 sekund.

W celu ustanowienia dobrego czasu pamiętaj o kilku ważnych rzeczach:

 1. Jako że w misji tej do odnalezienia jest osiem fragmentów danych Animusa (jedna z kategorii sekretów) dobrze jest przejść ją dwa razy. Za pierwszym razem powinieneś zdecydować się na dokładniejszą eksplorację (za wyjątkiem miejsc, w których Shao Jun musi uciekać przed ogniem) i dopiero przy ponownym podejściu powalczyć o jak najlepszy czas.
 2. Podczas bicia rekordu pozostawaj w ciągłym biegu i unikaj przestojów.
 3. Nie trać czasu na wykonywanie na wrogach zwykłych egzekucji. Zamiast tego eliminuj wrogich strażników atakami wykonywanymi ze wślizgu (Slide Kill).
 4. W tych miejscach, w których musisz się wspinać (m.in. wieża obserwacyjna), wciskaj regularnie klawisz/przycisk skoku żeby przyśpieszać cały proces.
 5. Jeśli popełnisz gdzieś jakiś błąd (np. stracisz za dużo czasu walcząc z przeciwnikiem albo wybierzesz złą ścieżkę) to powróć do ostatniego punktu kontrolnego.

Ucieczka z płonącego portu

Wyrusz w prawo (staraj się cały czas biec) - Sekwencja 5 - Konsekwencje (Consequences) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Wartowników pozbywaj się szybkimi egzekucjami ze wślizgu

Wyrusz w prawo (staraj się cały czas biec). Przejdź po drewnianej belce na dalszy plan i skręć w lewo. Zalicz tu mało skomplikowaną wspinaczkę, po czym skieruj się ponownie w prawo. Pierwszego napotkanego przeciwnika (oraz kolejnych) warto wyeliminować atakiem Slide Kill, czyli szybką egzekucją wyprowadzoną ze wślizgu. Musisz w tym celu rozpocząć bieg, zdecydować się w ostatnim momencie na wślizg i wcisnąć jeden z klawiszy/przycisków ataku gdy bohaterka będzie już tuż przy przeciwniku.

Po dotarciu do sieci rybackich najpierw wdrap się na górną półkę i zabierz z niej pierwszy fragment danych Animusa. Użyj następnie sieci żeby znaleźć się dokładnie nad nowym przeciwnikiem i wyląduj na nim, zabijając go na miejscu. Kieruj się dalej w prawo, przy czym zwróć uwagę na odnalezioną po drodze nową drewnianą belkę, która prowadzi do platformy na dalszym planie. Skorzystaj z niej, a dotrzesz do drugiego fragmentu danych Animusa.

Zabij nowego wartownika i rozpocznij wspinaczkę z wykorzystaniem sieci rybackich - Sekwencja 5 - Konsekwencje (Consequences) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Musisz nieustannie biec żeby płomienie nie dogoniły Shao Jun

Zabij nowego wartownika i rozpocznij wspinaczkę z wykorzystaniem sieci rybackich. Po dotarciu na samą górę udaj się najpierw w lewo, docierając do trzeciego fragmentu danych Animusa. Dopiero teraz wybierz się w prawo. Eliminuj kolejnych strażników i po dotarciu do końcowej części ścieżki zeskocz na dół żeby rozpocząć bieg w lewo.

Gdy tylko wylądujesz na najniższej półce w okolicy pojawią się płomienie. Musisz uciekać przed ogniem, bo w przeciwnym wypadku Shao Jun zginie. Wyrusz w prawo i umiejętnie omijaj kolejne przeszkody. Po drodze wykorzystuj drewniane belki do przemieszczania się pomiędzy różnymi planami. Zignoruj wartownika stojącego po lewej stronie i biegnij dalej. W dalszej części tej sceny zadbaj o bezbłędnie zabicie jego kolegi atakiem ze wślizgu.

Dotarcie do Wang Yangminga

Po zakończeniu pierwszej sceny ucieczki przemieść się na dalszy plan - Sekwencja 5 - Konsekwencje (Consequences) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Używaj opcji skoku żeby przyśpieszyć wspinaczkę po płonącym maszcie

Po zakończeniu pierwszej sceny ucieczki przemieść się na dalszy plan. Kontynuuj tu podróż w prawo i pamiętaj o wykonywaniu szybkich egzekucji (możesz wylądować na jednym z wrogów po dłuższym skoku). Wkrótce będziesz musiał ponownie unikać płomieni. Sprawnie wspinaj się po maszcie, pomagając sobie klawiszem/przyciskiem skoku do przyśpieszenia całego procesu. Oprócz tego w wybranych miejscach obracaj się na maszcie w prawo i w lewo. Po dotarciu na sam szczyt zabierz czwarty fragment danych Animusa i wykonaj pierwszy długi skok w prawo. Powtórz tę czynność jeszcze kilka razy.

Nieco dalej na niższej półce zauważysz piąty fragment danych Animusa. Po jego zabraniu udaj się w prawo i zdecyduj się na skok wiary żeby uciec z płonącego okrętu.

Zabij wroga stojącego niedaleko stogu siana i dotrzyj na pierwszy plan - Sekwencja 5 - Konsekwencje (Consequences) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Lepsza, alternatywna ścieżka do "mety", zakłada zaatakowanie z zaskoczenia pojedynczego wroga

Zabij wroga stojącego niedaleko stogu siana i dotrzyj na pierwszy plan. Najpierw udaj się tu w lewo, docierając po kilku chwilach do szóstego fragmentu danych Animusa. Dopiero teraz tradycyjnie wyrusz w prawo. Zatrzymaj się w miejscu, w którym na prawo od okupowanej przez Ciebie półki zauważysz większą grupę przeciwników. Musisz niestety tam się udać żeby zdobyć siódmy fragment danych Animusa. Możesz w zależności od preferencji zabić dwóch najbliższych wrogów lub wykonać dłuższy skok w stronę sekretu.

Po zdobyciu fragmentu danych najlepiej będzie załadować poprzedni stan gry. Nie musisz walczyć z przeciwnikami, bo lepiej będzie zdecydować się na wybór alternatywnej trasy przemarszu. Zacznij od wylądowania na pojedynczym przeciwniku stojącym pod górną półką. Po tym jak on zginie przemieść się dzięki drewnianej belce na pierwszy plan i rozpocznij podróż w prawo.

Podążaj w prawo i przeskakuj nad płonącymi dziurami - Sekwencja 5 - Konsekwencje (Consequences) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Szybko przemieszczaj się po drabinkach do miejsc wykonywania skoków

Podążaj w prawo i przeskakuj nad płonącymi dziurami. Wkrótce dotrzesz do miejsca, w którym możliwe będzie użycie strzałki z linką żeby przedostać się na bardziej odległy plan. Po skorzystaniu z tego gadżetu zabierz leżący po lewej stronie ostatni ósmy fragment danych Animusa.

Kieruj się dalej w prawo. Po raz ostatni będziesz musiał uciekać przed płomieniami po wkroczeniu na pokład nowego okrętu. Biegnij tu w prawo, szybko złap się drabinki przy suficie, przemieść maksymalnie w lewo i wykonaj skok za siebie. Powtórz wszystkie te czynności z kolejnymi drabinkami, przy czym w tym przypadku wykonaj na koniec skok w prawo. Pozostało ci już tylko dokończyć bieg do miejsca, w którym możliwy jest skok wiary.

Poszukiwania - opis sekwencji 6

Sekrety:

 • punkty synchronizacji - 1
 • fragmenty danych Animusa - 12
 • skrzynie ze skarbami - 2

Opcjonalne zadanie: Musisz zapalić pięć świec ku czci poległych asasynów (100 punktów).

Możliwe ulepszenia do zdobycia:

 • Helix Boost Upgrade - Gwarantuje ono szybsze ładowanie paska Helixa. Musisz uzbierać co najmniej 400 punktów w misji żeby je dostać.
 • Faster Rope Dart Climb - Przyśpieszenie wspinaczki z użyciem strzałki z linką. Musisz uzbierać co najmniej 680 punktów w misji żeby je dostać.
 • Increase Helix Bar - Wydłuża ono pasek Helixa. Jest ono dostępne wyłącznie w trybach Gra Plus i Trudna Gra Plus. Musisz dodatkowo uzbierać co najmniej 1160 punktów.

Ogólne informacje: Szósty etap gry nie jest szczególnie długi i nie natrafisz też w trakcie jego rozgrywania na wyjątkowo trudne momenty. Warto natomiast bardzo starannie eksplorować wszystkie kolejne obszary, albowiem oprócz kilkunastu typowych znajdziek do zlokalizowania jest także pięć świec powiązanych z pobocznym celem misji.

Wejście do miasta

Ruszaj w prawo - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Przecięcie liny doprowadzi do opuszczenia drabinki

Ruszaj w prawo. Po dotarciu do pierwszego strażnika schowaj się w tłumie (identyczna zasada działania do normalnych kryjówek) i zaczekaj aż uda się on w lewo, tak by go bezpiecznie ominąć. Przejdź kawałek dalej w prawo i użyj noża do rzucania na czerwonej linie, doprowadzając w ten sposób do opuszczenia drabinki. Użyj drabiny oraz interaktywnych krawędzi po prawej stronie żeby przedostać się do wnętrza budynku. W miejscu tym odnajdziesz pierwszy fragment danych Animusa.

Pozostań wewnątrz budynku i wykonaj skok w stronę prawej wieży. Rozpocznij tu wspinaczkę na jej szczyt. Po raz kolejny użyj noży do rzucania, tym razem trafiając w linę na ścianie lewego budynku. Po tym jak rozwinie się nowa drabinka odczekaj aż strażnik z wieży popatrzy w górę zanim doskoczysz do drabinki. Szybko przemieść się w lewo i wdrap na dach lewego budynku. Ponownie zaczekaj na właściwy moment i dopiero wtedy wykonaj skok w stronę prawej wieży. Dotrzyj na szczyt gdzie znajduje się punkt synchronizacji. Po użyciu Sokolego Wzroku wykonaj skok wiary.

Idź dalej i zatrzymaj się w miejscu, w którym napotkasz wroga z bronią palną - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Wtop się w tłum i omiń strażników przy bramie

Idź dalej i zatrzymaj się w miejscu, w którym napotkasz wroga z bronią palną. Najpierw zajmij się zbadaniem dolnej półki, bo jest tam pierwsza z pięciu świec. Opuść się przy krzy krawędzi, przejdź w prawo i zapal świecę (wychylenie gałki w górę lub przytrzymanie górnego klawisza kierunkowego). Powróć teraz na górny poziom, zaczekaj aż pojawi się tu grupa cywilów i wtop się w tłum. Po tym jak cywile wyruszą w prawo zacznij razem z nimi podążać (nie pozwól na to żeby Shao Jun została z tyłu) i omiń w ten sposób wszystkich wrogów rozstawionych przy bramie wejściowej do miasta.

Po znalezieniu się po drugiej stronie bramy poszukaj miejsca, w którym ponownie można opuścić się na niższą półkę. Zaczekaj aż dwóch strażników wyruszy w lewo i zdobądź drugi fragment danych Animusa znajdujący się na najniższej półce. Na lewo od tego miejsca jest także pierwsza skrzynia ze skarbem. Dotarcie do niej jest niestety mocno utrudnione, bo Shao Jun nie miałaby się gdzie po drodze schować. Najlepiej w rezultacie zaatakować strażników z zaskoczenia i po zamordowaniu ich oraz po otwarciu skrzyni załadować ostatni punkt kontrolny.

Dotarcie do kapliczki

Powróć na górę i zbliż się do wartowników po prawej stronie - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Po raz kolejny skorzystaj z noża do rzucania

Powróć na górę i zbliż się do wartowników po prawej stronie. Musisz tu uważać zarówno na wrogów patrolujących dolną półkę jak i na przeciwnika z górnej półki, który regularnie spogląda w dół. Dotrzyj do pierwszej kryjówki i odczekaj w niej aż będziesz mógł bezpiecznie wyruszyć w prawo. Musisz pośpieszyć się i z wykorzystaniem noża do rzucania rozwinąć drabinkę. Szybko użyj tej drabiny, tak by nie znaleźć się w polu widzenia dolnego wartownika. W okolicy tej są aż trzy nowe sekrety. Trzeci fragment danych Animusa znajduje się na górnej półce. Czwarty fragment danych Animusa jest nieco dalej po prawej stronie i strzeżących go wrogów możesz ominąć dzięki przemieszczaniu się w pozycji wiszącej.

Na koniec przedostań się do wnętrza budynku na prawo od rozwiniętej na samym początku drabinki. Jest tu piąty fragment danych Animusa. Oprócz tego w budynku tym znajduje się druga świeca nadająca się do zapalenia.

Wyjdź przez prawą okiennicę i złap się nowych krawędzi - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Wdrap się do okiennicy prawego budynku i przejdź do belce łączącej sąsiednie budynki

Wyjdź przez prawą okiennicę i złap się nowych krawędzi. Raz jeszcze skorzystaj z noża do rzucania, tak by rozwinąć drabinkę na prawej ścianie. Doskocz do niej gdy nie będzie ona obserwowana i przemieść się do okiennicy prawego budynku. Możesz już przejść po górnej drewnianej belce, omijając w ten sposób wrogów z dolnego poziomu i zdobywając przy okazji szósty fragment danych Animusa. Po obejrzeniu scenki ostrzegającej o nowym rodzaju przeciwnika wyrusz dalej w prawo i na sam koniec wykonaj długi skok z zamiarem złapania w locie siódmego fragmentu danych Animusa.

Opuść się i wejdź do prawego budynku, w którym jest trzecia świeca. Zanim zapalisz świecę zalicz nowy samouczek z wykonywania kontrataków - musisz ponownie wciskać klawisz/przycisk bloku tuż po tym jak uda się pomyślnie zablokować cios przeciwnika.

Dotarcie do rzeki

Zignoruj górną ścieżkę, bo nie musisz jej wcale wybierać żeby dotrzeć do aktualnego celu misji - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Z kryjówki wyjdź dopiero gdy wróg z wyczulonymi zmysłami przestanie oglądać się za siebie

Zignoruj górną ścieżkę, bo nie musisz jej wcale wybierać żeby dotrzeć do aktualnego celu misji. Zamiast tego odczekaj aż wartownik na dole wyruszy w prawo i zejdź na najniższą platformę (są tu skrzynki z amunicją). Użyj kryjówki żeby ominąć wartownika i następnie wykonaj bieg połączony ze wślizgiem żeby ominąć dzwonek wietrzny. Zabierz ósmy fragment danych Animusa i skorzystaj szybko z nowej drabiny. Także i na górze kucnij żeby przejść pod dzwonkiem.

W kolejnej lokacji po raz pierwszy spotkasz przeciwnika o wyostrzonych zmysłach (Seeker). W celu unikania wykrycia musisz trzymać się z dala od żółtego okręgu lub w ostateczności podążać za tego typu strażnikami w pozycji kucającej. Wejdź do najbliższej kryjówki i zaczekaj aż wrogowie udadzą się w prawo. Nie śpiesz się z wyruszeniem za przeciwnikami, bo wróg o wyczulonych zmysłach odwróci się za siebie niedługo po rozpoczęciu przemarszu. Na wyjście z kryjówki zdecyduj się więc dopiero gdy będzie on już wyraźnie oddalony. Dotrzyj do kolejnej kryjówki i odczekaj w niej aż przeciwnicy udadzą się z powrotem w lewo.

Złap się nowych interaktywnych krawędzi i zacznij po nich wdrapywać - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Zeskocz z drabinki na prawą półkę

Złap się nowych interaktywnych krawędzi i zacznij po nich wdrapywać. Musisz doskoczyć do prawej górnej półki, tak więc wychyl gałkę w prawo i wciśnij klawisz/przycisk zeskoku. Udaj się w prawo i wdrap się do wąskiego przejścia po pobliskiej ścianie. Przejdź maksymalnie w prawo i zeskocz na niższe piętro dopiero gdy jeden ze strażników wybierze się w lewo.

Przycupnij w kryjówce, odczekaj aż wróg uda się ponownie w prawo i dotrzyj na niższy poziom. Gra załączy w tym miejscu samouczek z używania umiejętności Helix. Po uzbieraniu wymaganej liczby "dopałek" będziesz mógł pomagać sobie i przemykać pomiędzy sąsiednimi kryjówkami bez konieczności odczekiwania aż przeciwnicy odwrócą się w inne strony. Przetestuj kilka razy ten ruch - najpierw uaktywnij zdolność i następnie doskocz do pobliskiej kryjówki. Na dobre z tej umiejętności zaczniesz korzystać dopiero w kolejnej misji. Po ukończonym tutorialu podnieś dziewiąty fragment danych Animusa i skieruj się do lewej drabiny.

Zejdź po drabinie i schowaj się w dolnej kryjówce - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry

Zejdź po drabinie i schowaj się w dolnej kryjówce. Zaczekaj aż będziesz mógł wyruszyć w prawo za jednym ze strażników i zadbaj o przejście pod dzwonkiem wietrznym. Dotrzyj do nowej dolnej kryjówki i przeskocz do sąsiedniej podczas gdy wartownicy będą zajęci rozmową. Kolejne czynności musisz wykonać z dużą precyzją - dotrzyj do oznaczonego na powyższym obrazku słupa tuż po tym jak prawy wartownik wyruszy na patrol. Po dotarciu do słupa DODATKOWO przemieść się do jego prawej części. Nie zostaniesz dzięki temu zauważony przez lewego wroga, który wkrótce rozpocznie swój własny obchód.

Zaczekaj na dobry moment na przebiegnięcie do drugiego słupa i następnie na wyruszenie w prawo (pozostawaj tuż za plecami prawego strażnika). Schowaj się po drodze przy dolnej kryjówce i gdy przeciwnik zacznie przemarsz w lewo pobiegnij w przeciwną stronę do miejsca, w którym ukryto dziesiąty fragment danych Animusa.

Powróć do dolnej kryjówki i zaczekaj aż będziesz mógł bezpiecznie skorzystać ze zignorowanej wcześniej drabiny - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Dzięki przemarszowi w prawo dotrzesz do obszaru z czwartą spośród pięciu świec

Powróć do dolnej kryjówki i zaczekaj aż będziesz mógł bezpiecznie skorzystać ze zignorowanej wcześniej drabiny. Pozwoli ci ona dotrzeć na wyższy poziom. Tu udaj się w prawo i wskocz do najbliższej dziury, w której pozostawiono jedenasty fragment danych Animusa. W dalszym ciągu przemieszczaj się teraz w prawo, a po kilku chwilach dotrzesz do niepilnowanego obszaru z czwartą świecą.

Po zapalaniu świecy powróć do mijanej niedawno drabinki i skorzystaj z niej - Sekwencja 6 - Poszukiwania (The Search) - Assassins Creed Chronicles: China - poradnik do gry
Rozwinięcie drabinki pozwoli ci dotrzeć do ostatniej świecy i skrzyni

Po zapalaniu świecy powróć do mijanej niedawno drabinki i skorzystaj z niej. Na początek udaj się w lewo, a wkrótce znajdziesz się w miejscu pozostawienia dwunastego fragmentu danych Animusa. Po zdobyciu sekretu nie opuszczaj tego miejsca tylko użyj noża do rzucania na górnej linie i następnie skorzystaj z drabinki. Na wyższej półce odnajdziesz ostatnią piątą świecę. Oprócz tego w miejscu tym znajduje się druga skrzynia ze skarbem.

Dopiero teraz możesz rozpocząć przemarsz w prawo. Jest on bardzo prosty. W końcówce misji musisz jedynie rozpocząć bieg żeby uniknąć kontaktu z beczkami. W trakcie wykonywania sprintu przeskakuj nad przeszkodami lub prześlizguj się pod nimi. Zakończ etap wykonaniem skoku wiary.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Assassin's Creed Chronicles: China

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Assassin's Creed Chronicles: China

zobacz więcej informacji o grze
Assassin's Creed Chronicles: China

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji