poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Grand Theft Auto V GTA Online

Poradnik główny do gry GTA V skupia się na poradach i wskazówkach dotyczących mechaniki i świata gry. Omówione zostały elementy takie jak walka, wyposażenie, pościgi, główni bohaterowie i ich umiejętności, easter eggs, romanse oraz osiągnięcia.

poradnik, solucja do gry w zawiera 132 stron i 264 ilustracji, rozmiar pliku to 11,9 MB

12 - Carbine Rifles (Karabinki)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 11 (Sprawdzanie jubilera) oraz wybrać w jej końcowej części głośny wariant napadu (Loud). Po otrzymaniu smsa od Lestera na mapie świata pojawi się ikona Hs symbolizująca policyjnego SUV-a podróżującego po całym Los Santos.

Grywalne postacie: Michael

Dodatkowe informacje: Jedną z rzeczy odróżniających tę misję od pozostałych jest to, że miejsce jej rozpoczęcia nie jest stałym punktem. Co do jej założeń, składa się ona z dwóch zasadniczych części - przejęcia policyjnego auta i zgubienia pościgu. Radzę rozważyć przygotowanie się do opisywanego zadania poprzez zakupienie pancerza oraz dobrego pistoletu maszynowego, choć jeśli się postarasz to poradzisz sobie też ze zwykłym pistoletem i bez zbroi.

Policyjny SUV - 12 - Karabinki | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Policyjny SUV

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz zbliżyć się do policyjnego SUV-a, który podróżuje po całym Los Santos. Misja automatycznie załączy się w momencie gdy znajdziesz się w niewielkiej odległości od pojazdu, który będziesz musiał ukraść.

Ostrzelaj policjantów z zaskoczenia - 12 - Karabinki | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Ostrzelaj policjantów z zaskoczenia

Nie licz na to, że policyjne auto będziesz mógł zaatakować np. w momencie gdy stanie na światłach, albowiem SUV ignoruje sygnalizuję i nigdzie się nie zatrzymuje. Proponuję w rezultacie po zbliżeniu się do celu rozpocząć ostrzał z jednej z posiadanych broni, od razu celując w kierowcę lub najpierw rozprawiając się z pasażerami.

Uważaj na przeciwników, którzy mogą wysiąść z auta i otworzyć ogień z karabinów - 12 - Karabinki | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Uważaj na przeciwników, którzy mogą wysiąść z auta i otworzyć ogień z karabinów

Nie śpiesz się z przejęciem SUV-a, bo podróżuje nim komplet stróżów prawa, którzy na dodatek są wyposażeni w dobre karabinki. Jeśli pojazd się zatrzyma to albo się od niego oddal albo rozpocznij ciągły ostrzał, tak by przeciwnicy nie byli w stanie odpowiedzieć ogniem. Na przejęcie pojazdu policji (FIB) zdecyduj się dopiero po zlikwidowaniu wszystkich osób, które nim podróżowały.

Jak się zapewne domyślasz musisz teraz uciec policyjnemu pościgowi (trzy gwiazdki) - 12 - Karabinki | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry

Jak się zapewne domyślasz musisz teraz uciec policyjnemu pościgowi (trzy gwiazdki). W trakcie podejmowania prób zgubienia radiowozów pamiętaj przede wszystkim o tym, że SUV nie jest tak zwrotny jak typowy radiowóz, biorąc to pod uwagę między innymi podczas manewrowania wąskimi uliczkami. Z racji tego, że w pościgu bierze też udział policyjny śmigłowiec dobrze jest skryć się w jakimś zadaszonym miejscu (powyższy screen). Po zakończeniu pościgu dojedź zdobytym pojazdem do zakładu Lestera i zaparkuj go pod mostem.

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  • Swift Getaway - Musisz po przejęciu policyjnego SUV-a zgubić policyjny pościg w czasie krótszym niż 2 minuty.

13: The Jewel Store Job (Robótka u jubilera) - wariant głośny (Loud)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 12 (Karabinki). Opisywane zadanie automatycznie rozpocznie się po zaliczeniu poprzedniego.

Grywalne postacie: Michael, Franklin

Dodatkowe informacje: Misja ta wbrew pozorom nie jest szczególnie trudna, zakładając oczywiście, że postawiłeś na specjalistów, dzięki którym wszystkie czynności wykonane zostaną bezbłędnie i z dużą precyzją. W trakcie zaliczania misji na bieżąco będziesz przełączał się pomiędzy Franklinem i Michaelem, tak by możliwie jak najlepiej wykorzystać główne atuty każdej z tych postaci.

Furgonetka, która zostanie użyta do dotarcia do miejsca przeprowadzenia napadu - 13 - Robótka u jubilera - wariant głośny (Loud) | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Furgonetka, która zostanie użyta do dotarcia do miejsca przeprowadzenia napadu

Gra załączy scenkę przerywnikową rozpoczynającą tę misję od razu po zakończeniu poprzedniego zadania, czyli po dostarczeniu auta FIB w okolice zakładu konfekcyjnego. Po tym jak gra przyzna ci kontrolę nad Franklinem wyjdź z budynku, zajmij miejsce na pokładzie furgonetki (Declasse Buritto) i zaczekaj aż dołączą do Ciebie pozostali uczestnicy napadu. Możesz już wyruszyć w stronę sklepu jubilerskiego, wysłuchując po drodze rozmów pomiędzy postaciami przebywającymi w furgonetce.

Wykradaj klejnoty z kolejnych gablot - 13 - Robótka u jubilera - wariant głośny (Loud) | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Wykradaj klejnoty z kolejnych gablot

Już po rozpoczęciu napadu (grając jako Michael) skup się wyłącznie na zabieraniu klejnotów z gablot oznaczonych kolorem zielonym. Jeżeli zatrudniłeś dobrego hakera do tej misji to na splądrowanie sklepu będziesz miał 90 sekund. Jeśli z kolei zadbałeś o dobrego specjalistę od broni palnej to nikogo on nie zabije i szybko zajmie się też osobą, która wyjdzie z bocznego pomieszczenia. Powinieneś bez żadnych problemów zdążyć zabrać klejnoty ze wszystkich gablot.

Wyjdź ze sklepu i po obejrzeniu krótkiej cut-scenki rozpocznij ucieczkę motocyklem (Maibatsu Sanchez) grając z powrotem jako Franklin - 13 - Robótka u jubilera - wariant głośny (Loud) | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry

Wyjdź ze sklepu i po obejrzeniu krótkiej cut-scenki rozpocznij ucieczkę motocyklem (Maibatsu Sanchez) grając z powrotem jako Franklin. Podążaj za dwoma pozostałymi motocyklistami, nie przejmując się zbytnio tym, że jest to czterogwiazdkowy pościg. Nie zapominaj oczywiście o regularnym pomaganiu sobie poprzez aktywowanie specjalnej zdolności Franklina, unikając dzięki temu zderzeń z innymi pojazdami oraz radiowozami i bezproblemowo pokonując ostre zakręty. Zeskocz na autostradę, a następnie wybierz pokazany na screenie wjazd do tunelu.

Uwaga - Jeśli wybrałeś słabego strzelca to może on rozbić się przy wjeździe do kanałów. W takiej sytuacji zadbaj o zabranie porzuconej przez niego torby z gotówką.

Często korzystaj ze spowolnienia czasu - 13 - Robótka u jubilera - wariant głośny (Loud) | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Często korzystaj ze spowolnienia czasu

W trakcie przejazdu tunelami ponownie wspomagaj się spowolnieniem czasu, tym bardziej, że dość często będziesz musiał korzystać z wąskich przejść. Nasłuchuj też komentarzy innych motocyklistów, którzy będą informowali Cię o kolejnych ścieżkach ucieczki. Ta część misji zakończy się w momencie opuszczenia kanałów.

Gra wkrótce przyzna ci kontrolę nad Michaelem kontrolującym dużą furgonetkę (Vapid Benson) - 13 - Robótka u jubilera - wariant głośny (Loud) | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry

Gra wkrótce przyzna ci kontrolę nad Michaelem kontrolującym dużą furgonetkę (Vapid Benson). Twoim nowym zadaniem jest ochranianie uciekających motocyklistów, przy czym nie musisz używać broni palnej, a po prostu spychać kolejne radiowozy (powyższy screen). Postaraj się przez cały czas pozostawać w niewielkiej odległości od sojuszników i szybko reagować na nowe zagrożenia.

Miejsce zakończenia misji - 13 - Robótka u jubilera - wariant głośny (Loud) | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Po pozbyciu się wszystkich radiowozów zaparkuj furgonetkę w oznaczonym przez grę miejscu i zaczekaj aż wjadą do niej wszystkie motocykle. Pozostało ci już tylko dojechać do kryjówki, w czym nikt nie powinien ci przeszkodzić. Obejrzyj ostatnią cut-scenkę i zapoznaj się z podsumowaniem napadu.

Nagrody za ukończenie misji:

  • nowa osoba na liście kontaktów Franklina: Lester
  • zwiększenie umiejętności pomocników, którzy brali udział w napadzie (i przeżyli)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  • Quick Grab - Musisz ukraść wszystkie klejnoty w czasie krótszym niż 50 sekund.
  • Protege Protected - Musisz ochraniać Franklina w końcowej części misji poprzez spychanie ścigających go radiowozów.
  • Clean Sweep - Musisz wykraść klejnoty ze wszystkich 20 gablot.

14: Bugstars Equipment (Środek na owady)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 11 (Sprawdzanie jubilera) oraz wybrać w jej końcowej części sprytny wariant napadu (Smart). Po otrzymaniu smsa od Lestera na mapie świata pojawi się ikona Hs symbolizująca furgonetkę eksterminatora szkodników.

Grywalne postacie: Michael

Dodatkowe informacje: To pierwsza z dwóch króciutkich misji powiązanych ze sprytnym wariantem napadu na sklep jubilerski. Polecam przejść ją bez wszczynania alarmów, szczególnie że będzie to bardzo łatwe do wykonania.

Magazyn w porcie - 14 - Środek na owady | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Magazyn w porcie

Furgonetka, którą musisz ukraść, zaparkowana jest w porcie (Elysian Island) w południowej części Los Santos. Dotrzyj w okolice magazynu, w którym znajduje się ten pojazd, ale nie wybieraj głównego wejścia do budynku, bo zaalarmowałbyś niepotrzebnie pracowników firmy od eksterminacji szkodników oraz pobliskiego ochroniarza.

Objedź magazyn, tak by znaleźć się na jego tyłach - 14 - Środek na owady | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry

Objedź magazyn, tak by znaleźć się na jego tyłach. Wysiądź z auta, załącz tryb skradania się i ostrożnie zbliż się do pokazanego na powyższym screenie pracownika. Zaatakuj tę osobę z zaskoczenia, ogłuszając ją bez wszczynania alarmu. Możesz już wsiąść do pojazdu (Declasse Burrito).

Miejsce pozostawienia furgonetki - 14 - Środek na owady | Wątek główny - GTA V - poradnik do gry
Miejsce pozostawienia furgonetki

Do wykonania pozostała już tylko jedna czynność, a mianowicie dostarczenie skradzionej furgonetki w okolice zakładu konfekcyjnego. Wycofaj furgonetkę by nie zostać zauważonym w trakcie opuszczania portu, a po dotarciu do celu podróży zaparkuj pojazd pod mostem. Uwaga - Jeśli z jakichś powodów nie chcesz ogłuszać eksterminatora szkodników (pozbycie się tej osoby nie blokuje szansy zaliczenia misji w stu procentach) to możesz zakraść się do furgonetki zaparkowanej w prawym narożniku magazynu i się do niej włamać. W takiej sytuacji bardzo powoli wyjedź z magazynu (trzymaj się blisko lewej ściany) żeby nie zostać zauważonym.

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  • Sneaky Pest - Musisz ukraść furgonetkę pozostając przez cały czas niezauważonym.

zobacz inne poradniki do gry Grand Theft Auto V

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik GTA Online do gry
Grand Theft Auto V

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8.61 zł

Grand Theft Auto V

zobacz więcej informacji o grze
Grand Theft Auto V

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji
© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.regulaminkontakt i pomocgry onlinegame guides