poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Cities: Skylines

Poradnik do gry Cities: Skylines zawiera liczne porady ogólne, opisuje rozwój miasta, interfejs z pomocą którego gra komunikuje się z graczem, a także - podejmowanie skutecznych działań w roli burmistrza.

poradnik, solucja do gry w zawiera 77 stron i 109 ilustracji, rozmiar pliku to 9 MB

Finanse i podatki

Szybko zorientujesz się, że wraz z rozwojem miasta rosną przychody, ale i koszty - Finanse i podatki - Zbuduj pierwsze miasto - Cities: Skylines - poradnik do gry

Szybko zorientujesz się, że wraz z rozwojem miasta rosną przychody, ale i koszty. Jeśli masz problem z dopięciem budżetu możesz to rozwiązać na kilka sposobów.

1) Pożyczka. Wraz z osiąganiem kolejnych kamieni milowych odblokowujesz sobie możliwość wzięcia kolejnych pożyczek.

2) Podatki. Możesz podnieść podatki: dla strefy mieszkalnej, handlowej oraz przemysłowej. Zasadniczo maksymalny akceptowany poziom wynosi 12%. To najprostszy sposób. Przyrost zabudowy w strefach spadnie nieznacznie, a gdy podatek będzie zbyt duży nie obawiaj się, bo zostaniesz o tym poinformowany poprzez ikonki nad budynkami. Tak więc zwiększ wszystkie podatki.

3) Czasowo zwiększ szybkość gry. W połączeniu z metodą nr 2 to najprostszy sposób. Pamiętaj jednak by zwracać uwagę na usługi i potrzeby mieszkańców, ale skorzystaj z panelu przyspieszania czasu w lewym-dolnym rogu ekranu.

Budowa kolejnych usług: klinika, szkoła

Wraz ze zdobyciem kolejnych kamieni milowych otrzymujesz dostęp do nowych typów budynków - Budowa kolejnych usług: klinika, szkoła - Zbuduj pierwsze miasto - Cities: Skylines - poradnik do gry

Wraz ze zdobyciem kolejnych kamieni milowych otrzymujesz dostęp do nowych typów budynków. Umieszczaj je po kolei w miarę możliwości finansowych. Klinika zapewni dostęp do służby zdrowia. Zasadniczo są tam pustki chyba, że pojawiają się chore osoby. Jedna klinika zapewnia 100 łóżek i jeśli zbudowałeś prawidłowo wodociągi nie będzie Ci przez długi czas potrzeba więcej.

Drugi ważny budynek to szkoła podstawowa - Budowa kolejnych usług: klinika, szkoła - Zbuduj pierwsze miasto - Cities: Skylines - poradnik do gry

Drugi ważny budynek to szkoła podstawowa. Aby podnieść poziom budynków ich mieszkańcy muszą być wyedukowani. Dzięki temu będą też płacić wyższe podatki i przydadzą się do pracy zarówno w strefie handlowej jak i przemysłowej. Szkoła podstawowa obsłuży 300 uczniów. Tutaj już nie pójdzie tak łatwo, często w jednej dzielnicy potrzeba nawet dwóch czy trzech szkół. Na początek zbuduj jedną z jednej strony, w miarę możliwości jej napełnienia wybuduj potem drugą po drugiej stronie dzielnicy. Zwróć uwagę jak po jej wybudowaniu od razu poprawia się zadowolenie mieszkańców.

Budowa usług bezpieczeństwa: policja i straż pożarna

Jeden posterunek policji jest wystarczający dla miasta liczącego 2000-3000 mieszkańców - Budowa usług bezpieczeństwa: policja i straż pożarna - Zbuduj pierwsze miasto - Cities: Skylines - poradnik do gry

Jeden posterunek policji jest wystarczający dla miasta liczącego 2000-3000 mieszkańców. Umieść go gdzieś w okolicach dzielnicy handlowej, bo tutaj na początku będzie najgorzej z przestępczością. I to starczy na całkiem spory czas.

O wiele bardziej kluczowa jest remiza strażacka. W tym przypadku najlepiej już na początku wybudować dwie. Jedną umieść w okolicach dzielnicy mieszkalnej, a drugą tuż przy dzielnicy przemysłowej. Tak, przemysł lubi puścić coś czasami z dymem. Wybudowanie jednej pomiędzy dzielnicami nie zapewniłoby należytej ochrony.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Cities: Skylines

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Cities: Skylines

zobacz więcej informacji o grze
Cities: Skylines

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne