poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Soldiers: Ludzie Honoru (Soldiers: Heroes of World War II)

Poradnik do strategicznej gry Soldiers: Ludzie Honoru. Opisane w nim rozwiązania i pomysły na ukończenie kolejnych misji, są tylko jednym z kilku możliwych wariantów (choć najczęściej tym najwłaściwszym).

poradnik, solucja do gry w zawiera 79 stron i 115 ilustracji, rozmiar pliku to 6,7 MB

Misja 2 - Spotkanie

Pierwszą część misji musimy przesiedzieć w ukryciu [1] - Misja 2 - Spotkanie (1) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Pierwszą część misji musimy przesiedzieć w ukryciu [1]. Ukrywamy naszych żołnierzy [rys.1] za budynkiem [A] i czekamy, aż przejadą wszelkie patrole [B]. Wybieramy wtenczas naszego komandosa, który posiada karabin snajperski i ruszmy do miejsca [2].

Aby przedostać się [rys - Misja 2 - Spotkanie (1) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Aby przedostać się [rys.2] do miejsca [C], musimy wyczekać odpowiedni moment, w którym strażnicy [E] i [D] będą dostatecznie daleko od miejsca w płocie, przez który przechodzimy (patrz strzałka na [rys.2]). Gdy będziemy tak leżeć za żywopłotem [C], wyczekujemy momentu, aż pierwszy strażnik [D] zbliży się na przedstawioną na [rys.2] odległość - zabijamy go bronią snajperską. Czekamy na przybycie w to miejsce kolejnego nazisty [E], którego eliminujemy w identyczny sposób. Gdy oczyścimy teren sprowadzamy w to miejsce [D] pozostałych naszych żołnierzy. Naszym kolejnym zadaniem jest zdobycie niemieckiego pojazdu SdKfz-232, który znajduje się w miejscu [3]. Jego załoga stoi przed pojazdem, musimy ich wystrzelać z broni snajperskiej, w taki sposób, aby nie udało im się wejść do wozu i użyć go przeciwko nam. Polowanie urządzamy więc umieszczając snajpera w miejscu [D]. To zwróci oczywiście na nas uwagę wroga i będziemy musieli poradzić sobie z nacierającymi posiłkami Niemców, niemniej jednak nie będzie to trudna walka, jest nas kilku i to dobrze uzbrojonych. Przejmujemy więc pojazd [3] i wycofujemy się nim w okolice [2], aby bronić się przed atakującymi nazistami. Musimy zabijać szybko każdą jednostkę wroga, każda z nich posiadać może bazookę lub granat, który zniszczy naszą nowa zdobycz (pojazd [3]). Nie możemy pozwolić sobie na taką stratę, dlatego walczymy na dużą odległość używając karabinu maszynowego zamontowanego na SdKfz-232 [3].

SdKfz-232 pomoże nam w przejęciu kontroli nad działem [4] - Misja 2 - Spotkanie (1) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

SdKfz-232 pomoże nam w przejęciu kontroli nad działem [4]. Dodatkowo, w pudełkach obok samochodu w miejscu [4], znajdziemy kilka przydatnych na polu walki przedmiotów. Jednego z naszych usadzamy przy obsłudze działa [4], pozostałą dwójką ruszamy przed most [5]. Ustawimy nasze SdKfz-232 tak jak na [rys.3] i zabijamy każdego wroga jaki wtargnie na most, musimy uważać jak zwykle na granaty i bazooki. Tutaj, utrzymanie w całości naszego pojazdu będzie dość trudne, niemniej jednak nie będzie on już niezbędny w dalszej części misji i możemy go trochę uszkodzić. Zabijanie kolejnych śmiałków wkraczających na most nie powinno nam sprawiać problemu (pamiętajmy, iż SdKfz-232 ma dwa tryby strzelania), musimy jednak zrobić tą walką tak dużo szumu, aby na most przybyły przeróżne pojazdy wroga, w tym samochód z karabinem - SdKfz.223.

1 - Misja 2 - Spotkanie (1) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Idziemy na farmę [6], gdzie czeka nas ciężkie starcie. Warto więc przygotować się na nie, m.in. poprzez uzbrojenie naszych ludzi w coś mocniejszego, np. karabin wymontowany z niemieckich motorów. Przy walkach w rejonie [6] możemy wykorzystać głupotę komputerowego przeciwnika i schować się w domku, jak na [rys.4]. Do zabicia będzie sporo Niemców, a strzelamy do nich przez otwarte drzwi. Gdy już uporamy się z nazistami w miejscu [6], ruszamy do kolejnego mostu [7].

Miasto z tej strony [rys - Misja 2 - Spotkanie (2) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Miasto z tej strony [rys.5] nie jest już chronione pojazdami nazistów, gdyż załatwiliśmy je przy poprzednim moście (jeżeli jednak jakieś pozostały, najlepiej zniszczyć je koktajlami Mołotowa). Pozostaje nam tylko zabić poukrywanych w budynku [F] Niemców i zebranie bardzo potrzebnych granatów i koktajli Mołotowa z paczek [G].

Granaty są niezbędne do opanowania rezydencji [8] - Misja 2 - Spotkanie (2) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Granaty są niezbędne do opanowania rezydencji [8]. Wpierw załatwiamy jedną stronę domu i wrzucamy granaty (tyle ile trzeba aby zabić znajdujących się w tych pokojach Niemców) do zaznaczonych na [rys.6] oknach.

To samo czynimy z oknami po drugiej stronie budynku [rys - Misja 2 - Spotkanie (2) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

To samo czynimy z oknami po drugiej stronie budynku [rys.7]. Na koniec zajmujemy naszymi ludźmi pozycje strzeleckie w ogródku [H] eliminując obrońców rezydencji. Z domu wybiegnie dama, którą będziemy musieli chronić. Wpierw wysadzamy most [7] ładunkami znalezionymi w miejscu ([G] [rys.5]), a następnie udajemy się na łódź przycumowaną w okolicach mostu [5] i odpływamy w stronę byłego (bo już go wysadziliśmy) mostu [7].

1 - Misja 2 - Spotkanie (2) - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Misja 3 - Miejsce katastrofy

Z punktu, w którym rozpoczynamy [1], mamy niedaleko do pierwszych celów - Misja 3 - Miejsce katastrofy - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

Z punktu, w którym rozpoczynamy [1], mamy niedaleko do pierwszych celów. Są nimi snajperzy porozkładani na drodze [2]. Krajobraz jest tutaj [rys.1] typowo bagienny, a niemieccy snajperzy ukryli się w okolicznych zaroślach [A]; najlepiej wyeliminować ich bronią snajperską. Gdy tego dokonamy, udajemy się przez bagna (drogą oznaczoną kijami z czerwoną wstążką) do punktu [B]. Stąd [3] atakujemy pozycję wroga [C][4]. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak kilka granatów powinno dość szybko załatwić całą sprawę (dobre granaty posiada żołnierz stojący przy pierwszym wozie, w okolicach [C]). Po opanowaniu miejsca katastrofy [4], uzbrajamy się (przeszukujemy kufry i ciała zabitych), po czym ruszamy do wioski [5]. Zabijamy stacjonujących tam Niemców wypatrując psa, który w pewnym momencie wybiegnie nam pod nogi (stojąc na podwórku [5]). Bez zastanowienia ruszamy za nim, przeprowadzi on nas przez bagna do miejsca ucieczki. Przy ratowaniu psa trzeba działać dość szybko, gdyż w pewnym momencie, gdy będziemy działać zbyt powolnie, od strony [1] przyjadą wozy pancerne wroga.

1 - Misja 3 - Miejsce katastrofy - Projekt Ameryka - Soldiers: Ludzie Honoru - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Soldiers: Ludzie Honoru

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Soldiers: Ludzie Honoru

zobacz więcej informacji o grze
Soldiers: Ludzie Honoru

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne