poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik SpellForce: Zakon Świtu (SpellForce: The Order of Dawn)

Poradnik do gry Spellforce: The Order of Dawn. W kolejnych rozdziałach znajdziecie podstawowe informacje o grze, rady jak stworzyć i prowadzić postać, oraz obszerną solucję do wszystkich plansz wzbogaconą spisem obowiązkowych i dodatkowych questów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 209 stron i 472 ilustracji, rozmiar pliku to 13,7 MB

01 - miejsce startu - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade - Mapa - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry
 

01 - miejsce startu

02 - monumenty

03 - wąski przesmyk, zwiadowcy

04 - pierwsze obozy wroga

05 - Sinwen, monument

06 - mistrz szkieletów

07 - zakładnicy

08 - ścieżka do głównej bazy wroga

09 - główne zabudowania wroga

10 - portal do The Shiel

Zacznij od zapisania stanu gry - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.1 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Zacznij od zapisania stanu gry. Droga do The Shiel jest broniona przez oddziały Czarnej Pięści (Black Fist), będziesz się ich musiał pozbyć. Ruszaj jedyną możliwą drogą. Jeśli chcesz możesz zabijać napotkane potworki. Kieruj się na południowy-wschód. Spotkasz tu sierżanta Einara, warto z nim porozmawiać.

QUEST (OBOWIĄZKOWY): Through The Forest Of Shadows

W trakcie rozmowy spróbujesz zaoferować Einarowi wspólną podróż przez wrogie terytorium - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.1 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

W trakcie rozmowy spróbujesz zaoferować Einarowi wspólną podróż przez wrogie terytorium. Od tej pory jego oddziały będą podążały za Twoim bohaterem. Niestety, nie masz nad nimi żadnej kontroli. W konsekwencji dość szybko zginą, bo najprawdopodobniej rzucą się w wir walki nie czekając na Twoje oddziały. Dokładnie zbadaj okoliczny teren. Musisz zabić wszystkie potwory ponieważ za chwilę założysz tu wioskę. Skieruj się na płd-wsch. Znajdziesz tu monument bohaterów (Hero Monument). Przyzwij dwóch pomocników (najlepiej wojownika i maga/kapłana). Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o tym, aby ich odpowiednio dozbroić...

Kontynuuj eksplorację okolicy - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.1 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Kontynuuj eksplorację okolicy. Zacznij posuwać się na północ a następnie na zachód. Znajdziesz tu monument ludzi (Human Monument). Zanim z niego skorzystasz dokładnie zbadaj okolicę. Nie posuwaj się jednak zbytnio na zachód ani północ, bo stacjonują tam wrogie jednostki. Uaktywnij monument. Uwaga! W okolicy jest niewiele surowców, szczególnie rudy żelaza. Miej to na uwadze i rozsądnie je rozdzielaj. Zacznij przyzywać chłopów, muszą się oni zająć pozyskaniem drewna i kamieni.

Gdy tylko będziesz miał taką możliwość zacznij stawiać pierwsze budynki (przyzwij dodatkowych chłopów): chatkę drwala, małe i średnie centrum dowodzenia (small/medium HQ), kamieniołom, hutę (smelting works) oraz kopalnię - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.1 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Gdy tylko będziesz miał taką możliwość zacznij stawiać pierwsze budynki (przyzwij dodatkowych chłopów): chatkę drwala, małe i średnie centrum dowodzenia (small/medium HQ), kamieniołom, hutę (smelting works) oraz kopalnię. Rozpocznij wydobycie rudy. Z racji tego, iż masz średnie centrum dowodzenia (medium HQ) możesz przyzwać nowych chłopów. Teraz musisz postawić co najmniej jeden magazyn (Food Store), dwie chatki myśliwych i co najmniej jedną chatkę rybaka. Obiekty te powinny być oczywiście obsługiwane przez maksymalną ilość chłopów.

W czasie gdy chłopi zajmą się pozyskiwaniem surowców i stawianiem nowych budynków wyślij swoich bohaterów na zachód - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.1 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

W czasie gdy chłopi zajmą się pozyskiwaniem surowców i stawianiem nowych budynków wyślij swoich bohaterów na zachód. Znajdziesz tu niewielki obóz. Zabij wszystkich jego mieszkańców. Zauważ, że jest tu źródełko (Ariaspring). Wyślij w to miejsce JEDNEGO robotnika, aby postawił Ariashrine. Nie musisz przyzywać większej ilości ponieważ i tak nie mogliby zwiększyć wydobycie. Powinieneś mieć już wystarczająco dużo pożywienia, aby co najmniej dwa razy powiększyć limit jednostek bojowych.

Wracaj do przełęczy - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.2 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Wracaj do przełęczy. Ustaw tam swoje jednostki, ale nie posuwaj ich zbytnio na północ, bo zaowocuje to wszczęciem alarmu w okolicznym obozie. Spowodowałoby to regularne ataki pojedynczych jednostek. Nie są one silne, ale bardzo denerwujące. Jeśli chcesz możesz tu na wszelki wypadek dobudować 1-2 wieże strzelnicze. Właściwa baza powinna być natomiast rozbudowana o kuźnię, strzelnicę i Świątynię Światła. Dokonaj upgrade'ów strzelców i kleryków. Zacznij przyzywać armię. 70% oddziałów powinni stanowić strzelcy (Marksman), 20% klerycy a 10% rekruci. Regularnie powiększaj limit jednostek. Jeśli chcesz możesz dobudować dodatkowe chatki myśliwych i rybaków.

Zapisz stan gry - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.2 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Zapisz stan gry. Najwyższa pora przeprowadzić pierwszy atak. Uwaga! Przy przełęczy pozostaw co najmniej 4-5 strzelców, dobuduj też (jeśli ich jeszcze nie ma) dwie wieże strzelnicze. Resztą oddziałów ruszaj na północ a następnie wschód. Dotrzesz do niewielkiego obozowiska goblinów. Musisz go jak najszybciej zniszczyć a to dlatego, iż w tym czasie wrogie jednostki będą mogły spokojnie przemieszczać się do Twojej bazy (z innego wrogiego obozu). Na szczęście jeśli masz przy przełęczy wieże strzelnicze, to nie powinieneś się tym zbytnio martwić. Po walce zbadaj ciała pokonanych przeciwników.

Wracaj jednostkami do przełęczy, ewentualnie możesz je przesunąć trochę na północ - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.2 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Wracaj jednostkami do przełęczy, ewentualnie możesz je przesunąć trochę na północ. Muszą się znaleźć w takim miejscu, aby wyłapywać wszystkie wrogie jednostki, które nadbiegają z północy. Zauważ, że w okolicy są złoża rudy żelaza oraz źródełko (Ariaspring). Wyślij w to miejsce odpowiednią ilość chłopów. Zanim ruszysz na północ koniecznie zapisz stan gry.

Zgrupuj swoje jednostki i idź na północ - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.2 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Zgrupuj swoje jednostki i idź na północ. Znajdziesz tu jeden ogromny obóz orków podzielony na trzy segmenty. Ten, do którego wpadniesz w pierwszej kolejności jest największy. Po pokonaniu kilku wrogów koniecznie zajmij się dużymi i średnimi budynkami. Uważaj, aby nie zginął przy tym główny bohater! Skieruj się na zachód. Zbadaj zawartość okolicznej skrzyni, znajdziesz bardzo ważne plany - dużego centrum dowodzenia (Large HQ), zbrojowni (Master Armory) oraz dwóch najsilniejszych jednostek (Armsman, Paladin). Dołącz je do listy już posiadanych.

Ruszaj na północ - 5.6 [ROZDZIAŁ 1] Leafshade cz.2 - SpellForce: Zakon Świtu - poradnik do gry

Ruszaj na północ. Dojdziesz do niewielkiego skrzyżowania. Każda z dwóch odnóg prowadzi do obozu orków. Osobiście radziłbym się najpierw zająć tym wschodnim. Schemat walki jest identyczny - zabijasz kilku najsilniejszych wrogów a następnie niszczysz budynki produkujące jednostki. Uwaga! Zbieraj głowy pokonanych dowódców (przeszukuj ich ciała), będziesz je później potrzebował! Znajdziesz tu też kilka skrzyń, zbadaj co jest w środku.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
SpellForce: Zakon Świtu

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

SpellForce: Zakon Świtu

zobacz więcej informacji o grze
SpellForce: Zakon Świtu

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne