poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Crew

Poradnik do gry The Crew przedstawia między innymi lokalizacje ukrytych części, wszystkie dostępne w grze samochody (wraz z odblokowywaniem dodatkowych), jak również sposoby na pozyskanie złotych medali w najtrudniejszych misjach.

poradnik, solucja do gry w zawiera 149 stron i 297 ilustracji, rozmiar pliku to 24 MB

Misje

Misje mogą być związane z fabułą gry, jak i z frakcją, w której jesteśmy. Na początku gry będziesz miał do czynienia z misjami fabularnymi. Jednak jedne od drugich nie różnią się sposobem wykonywania. Za każdą misję otrzymujesz pieniądze, punkty doświadczenia i części.

W obu przypadkach gra narzuca nam cel, miejsce oraz specyfikację samochodu, jakim będziemy jechać. W grze mamy 7 rodzajów misji:

Wyścig - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Wyścig. W tym trybie musisz po prostu dojechać do mety szybciej od przeciwników, przejeżdżając przy tym przez wszystkie punkty kontrolne.

Rajd przez p - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Rajd przez p.k. W tym trybie jedziesz sam i jest odliczany czas. Dojedź do następnego punktu kontrolnego, aby dodać kilka sekund do licznika.

Od A do B - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Od A do B. Tryb ten jest bardzo podobny do poprzedniego. Różnica jest taka, że w tym trybie masz tylko start, metę i czas na przejechanie całego odcinka.

Ucieczka - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Ucieczka. W tym trybie musisz uciec przed policją lub czyjąś ekipą, która cię goni. Najczęściej dysponują oni samochodami, a czasem też śmigłowcami. Zostajesz złapany, gdy zostaniesz zatrzymany przez wrogów. Występuje tu system gwiazdek, wskazujący na ilość ścigających cię jednostek. Może to być od jednej gwiazdki do pięciu. Twoim zadaniem jest ucieczka z pola widzenia wszystkich wrogich jednostek. Gdy to zrobisz, czas jest odliczany i po kolei spada liczba gwiazdek pościgu. Zbicie jednej gwiazdki zajmuje 7 sekund. Mimo tego, że wydaje się, że gracz posiada lepszy samochód niż policja, to radiowozy są szybsze. Dlatego ucieczka po linii prostej nie ma najmniejszego sensu. Sposoby na gubienie policji to jak najczęstsze i najostrzejsze skręty, jazda pod prąd, jazda w wąskie przejazdy, jazda w lesie lub przez parkingi. Dodatkowo w większości misji są miejsca kluczowe, dzięki którym możemy zgubić policję bardzo szybko. Takie miejsca dla każdej z misji są przedstawione w dalszej części poradnika.

Wyeliminuj - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Wyeliminuj. W tym trybie rozpoczynasz misję za pewnym samochodem, który jest twoim celem. Musisz zniszczyć go, obijając jego pojazd. Misje tego typu można wykonywać na kilka sposobów. Bardzo trudno osiągnąć tu dobry wynik za pierwszym razem. Najlepiej zapamiętać, jak jedzie przeciwnik i objechać go, po czym zderzyć się z nim czołowo, albo ścinać zakręty, których on nie ścina i stukać go cały czas.

Zgromadź - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Zgromadź. Ten tryb misji nie jest tak popularny, jak poprzednie cztery. Musisz w nim wjechać w określone przedmioty. Zwykle są to skrzynie i musisz zebrać 80 ze 100, rozmieszczonych na danym terenie.

Pościg - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Pościg. W tym trybie misji musisz podążać za wrogim samochodem, nie niszcząc go.

Testy umiejętności

Testy to wyzwania czasowe, uruchamiane natychmiast po przejechaniu przez znacznik testu umieszczony najczęściej pośrodku drogi. Na każdy test wyznaczony jest określony czas. Możesz wykonywać je po drodze, gdy jedziesz w kierunku nowej misji. Za testy otrzymujesz pieniądze, punkty doświadczenia oraz części do samochodu. Jest to świetny sposób na szybkie ulepszenie swojego samochodu. Oprócz tego trafiasz też do globalnego rankingu.

Istnieje 8 rodzajów testów.

Test prędkości - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test prędkości. Polega on na tym, że masz trzymać się drogi jadąc jak najszybciej. Tracisz punkty za kolizje oraz za zjechanie z trasy. Do tego wyzwania potrzebujesz szybkiego wozu, więc najlepiej sprawdzą się tu te ze specyfikacją uliczną, wyczynową i torową.

Test slalomu polega na jeździe wokół bramek, rozmieszczonych po przeciwnych stronach drogi - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test slalomu polega na jeździe wokół bramek, rozmieszczonych po przeciwnych stronach drogi. Promowana jest tu oczywiście bezbłędność oraz szybkość. Nie musisz zjeżdżać przy tym wyzwaniu z trasy, więc weź na ten test samochód o specyfikacji ulicznej, wyczynowej lub torowej.

Test precyzji - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test precyzji. W tym teście na środku drogi pojawiają się bramki, przez które gracz musi przejechać. Stają się one coraz węższe, więc zadanie to wymaga precyzji. Bramki rozmieszczone są na środku drogi, więc tutaj również najlepiej będą się sprawowały samochody o specyfikacji ulicznej, wyczynowej lub torowej.

Test zbierania to test, w którym na drodze i dookoła niej rozmieszczane są punkty, o które gracz musi zahaczyć, aby je zaliczyć - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test zbierania to test, w którym na drodze i dookoła niej rozmieszczane są punkty, o które gracz musi zahaczyć, aby je zaliczyć. Podczas tego wyzwania jeździsz zarówno po drodze, jak i poza nią, więc najlepiej sprawdzą się tu samochody o specyfikacji off-roadowej. Możesz też próbować samochodami ulicznymi oraz wyczynowymi, lecz mogą one ślizgać się po nierównej nawierzchni.

Test podjazdu - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test podjazdu. Polega on na dotarciu do trudno dostępnych miejsc, zwykle na szczytach gór. Do tego testu podchodź samochodami off-roadowymi lub rajdowymi.

Test jazdy po linii polega na tym, że na krótkim odcinku trasy wyznaczana jest idealna linia przejazdu - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test jazdy po linii polega na tym, że na krótkim odcinku trasy wyznaczana jest idealna linia przejazdu. Twoim zadaniem jest utrzymanie się na niej przynajmniej jednym kołem, jadąc jak najszybciej. Linia kurczy się, im dalej jesteś. Test ten może być rozgrywany na różnych nawierzchniach, więc weź odpowiedni samochód dla danego obszaru.

Test skoków - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test skoków. Test ten to świetny sposób na szybkie zdobycie części. Jedyne, co musimy zrobić to rozpędzić się i wjechać na wybicie. Możesz z łatwością zdobyć tu złoty medal samochodem o każdej specyfikacji, z wyjątkiem rajdowej. Pamiętaj tylko, aby się rozpędzić, a nitro włączyć przed wybiciem i trzymać je jak najdłużej.

Test ucieczki - Misje - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Test ucieczki. Polega on po prostu na jak najszybszym oddaleniu się od punktu, którym jest rozpoczęcie testu. Będziesz potrzebował tu jak najszybszego samochodu, więc weź taki ze specyfikacją uliczną, wyczynową lub torową.

Rozwój

Poziom gracza

W The Crew gracz może osiągać poziomy od 1 do 50. O poziomie danego gracza decyduje ilość zdobytych punktów doświadczenia, które otrzymuje się je za misje, testy i wyścigi. Gracz potrzebuje określonego poziomu, aby móc wykonać daną misję fabularną. Można pojechać w dowolne miejsce na mapie, niezależnie od poziomu, lecz trzeba mieć odpowiedni stopień, aby móc wykonywać testy, odwiedzać salon samochodowy oraz tunera. Dla Środkowego Zachodu jest to poziom 1, dla Wschodniego Wybrzeża poziom 10, dla Południa 20, dla Górskich Stanów 30, a dla Zachodniego Wybrzeża poziom 40. Na poziomie maksymalnym - 50 odblokowujemy misje frakcyjne oraz platynowe części do samochodu.

Poziom samochodu

Poziom samochodu uzależniony jest tylko i wyłącznie od części w nim zamontowanych. Gracz zdobywa je za wykonywanie misji fabularnych i testów. Samochód składa się z 11 części. Podzespoły, które dostajemy w danej misji lub teście mają określony poziom. W zależności od tego, jak pójdzie nam dane zadanie, możemy dostać części brązowe, srebrne oraz złote, a po zdobyciu maksymalnego poziomu, również platynowe. Oczywiście im lepiej nam pójdzie, tym lepszy bonus otrzyma nasz samochód i tym samym będzie miał wyższy poziom. Dodatkowo, do każdej części otrzymujemy wylosowaną premię. Może nią być przyspieszenie, prędkość maksymalna, przyczepność lub hamowanie.

Pieniądze

W The Crew są 2 rodzaje waluty. Zarabiasz Bucksy, kończąc misje, testy, wyścigi oraz za wyczyny (gdy jedziesz dostajesz małe ilości pieniędzy za wyprzedzanie, mijanie się z dużą prędkością itp.). Są one odpowiednikiem Dolarów, potocznie nazywanych przez Amerykanów właśnie Bucksami. W tym poradniku symbol Dolara - $, będzie oznaczał właśnie Bucksy. Kredyty Crew to waluta premium, którą można kupić w sklepie Uplay. Chęć kupienia 45 000 kredytów wiąże się z wydatkiem 20 zł. Na początku rozgrywki od gracza wymusza się wybór frakcji. Za wybranie którejkolwiek dostaje się 100 000 KC za darmo.

Za wykonanie prostej misji fabularnej otrzymujemy od 1000$ do 3000$. Nie jest to duża ilość, zważywszy na to, że zakup wszystkich samochodów to wydatek ponad 10 mln $. Znacznie lepiej zarabia się na wyścigach PvP, w których za kilka minut jazdy otrzymujemy około 16-18 tys. Bucksów. Również dobrze zarabia się na misjach frakcyjnych. Za misje trwające do 10 minut otrzymujemy 8000$, za te trwające 10-60 minut 30000$, a za te zajmujące ponad godzinę dostajemy 88000$.

Świetnym sposobem zdobycia pieniędzy jest odwiedzanie tak zaznaczonych na mapie obiektów:

Są to charakterystyczne punkty i inne wyjątkowe miejsca USA - Rozwój - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry

Są to charakterystyczne punkty i inne wyjątkowe miejsca USA. Na całej mapie jest ich aż 242. Za odwiedzenie każdego dostajesz 2000$, a zajmuje to naprawdę mało czasu.

Droga najszybszego rozwoju

Jak już wiesz w grze mamy części brązowe, srebrne oraz złote. Otrzymujemy je w zależności od wyniku w danej misji. Nie trzeba zrobić wiele, aby zdobyć brązowy medal. Może się wydawać, że to wystarczy. Jednak jeżeli zrobisz tak, to twój samochód może być zbyt wolny, aby ukończyć następną misję lub zdobyć w niej przynajmniej brązowy medal. Poziomy trudności w wyścigach są ułożone tak, jakby gracz w każdej misji zdobywał srebrne części. Jeżeli więc zdobędziesz złote w jednej misji, to w następnej będziesz miał łatwiej. Sytuacja wygląda odwrotnie, jeżeli dostaniesz brązowe. Dlatego warto powtarzać misje lub robić testy umiejętności. Niektóre misje są jednak naprawdę trudne i niemal niewykonalne samochodami, jakimi gracz dysponuje na danym poziomie. Trzeba zostawić je i wrócić później, znacznie szybszym samochodem.

Premie

Premie - Premie - Podstawowe informacje - The Crew - poradnik do gry
Premie

Każda osoba zwerbowana w trakcie wykonywania misji fabularnych może polepszyć twój samochód, smartfon czy dać ci premię do zdobywanych pieniędzy, doświadczenia lub reputacji. Punkty premii otrzymujesz za każdy awans. Na poszczególne premie możemy wydać od 3 do 10 punktów. Zazwyczaj od ilości wydanych punktów zależy procent danej premii np. za jeden wydany punkt na premię "rozbój w biały dzień" dostajemy 3% zniżki na części do samochodów rajdowych, a za 10 punktów dostajemy aż 30% zniżki. Punkty premii możemy resetować za 4900$. Możemy je też dokupić za 2000 KC. Jest to dość dużo i raczej zaleca się wydanie pieniędzy na samochód czy tuning.

Nazwa premii

Maksymalna ilość punktów

Wartość premii

Skutek

Dobre hamulce

5

1%-5%

Krótsza droga hamowania

Dwa razy poproszę

10

2%-20%

Szansa za zdobycie 2 punktów premii przy awansie

Mówi się na ulicy

10

3%-30%

Zniżka na części do samochodów ulicznych

Misjonarz

5

2%-10%

Więcej PD oraz $ zdobywanych w misjach

Ekipa

5

2%-10%

Więcej PD oraz $ zdobywanych w misjach i misjach frakcyjnych podczas kooperacji

Jak rękawiczka

5

2%-10%

Poprawia sterowność samochodu

Ubezpieczenie

10

5%-50%

Zniżka na naprawę samochodu

Zniżka dilerska

10

3%-30%

Zmniejsza ceny samochodów u wszystkich sprzedawców

Nowy świat

10

550m-1000m

Ujawnia wszystkie ukryte części w pewnym zasięgu

Testy są świetne!

5

2%-10%

Więcej PD oraz $ zdobywanych w testach umiejętności

Offroadowe promocje

10

3%-30%

Zniżki na części do samochodów offroadowych

Dopalacz

10

10%-100%

Ilość dostępnego nitra na początku misji lub zawodów PvP

Daj ognia

10

2%-20%

Poprawia przyspieszenie samochodu po użyciu nitra

Kaskader

5

2%-10%

Więcej $ za wyczyny

Ta cena to wyczyn!

10

3%-30%

Zniżki na części do samochodów wyczynowych

Zmiana biegu

5

1%-5%

Poprawia przyspieszenie samochodu

Krewni i znajomi

3

2-4

Można wysłać misje frakcyjne do kilku znajomych jednocześnie

Sława

5

2%-10%

Więcej punktów reputacji za misje frakcyjne i zawody PvP

Rozbój w biały dzień

10

3%-30%

Zniżki na części do samochodów rajdowych

Uzdolnienie

5

3%-15%

Szybciej zdobywasz punkty w testach umiejętności

Niebezpieczna prędkość

5

1%-5%

Zwiększa prędkość maksymalną samochodu

MVP

5

2%-10%

Więcej PD i $ zdobywanych w zawodach PvP

Pora na tor

10

3%-30%

Zniżki na części do samochodów torowych

Pomoc w nawigowaniu

1 pkt - wsparcie GPS podczas wyścigów i rajdów przez punkty kontrolne.

2 pkt - nawigacja z linią wyścigową dla wyścigów i rajdów przez punkty kontrolne.

3 pkt - Do linii wyścigowej dodane są kolorowe dane o prędkości.

Mobilny mechanik

1 pkt - odblokowuje mobilnego mechanika, dzięki któremu można naprawić samochód przez smartfona za 200% ceny. Za następny przeznaczony punkt jest to już 180% ceny, a za każdy kolejny premia zwiększa się o 20 punktów procentowych.

Co wybrać?

Punkty premii są bardzo cenne, ponieważ nawet na maksymalnym poziomie nie będzie można zdobyć wszystkich premii. Zdecydowanie nie opłaca się brać premii ze zniżkami na części, ponieważ części dostaniemy za wykonywanie misji i testów. Na początku gry warto inwestować w "Dwa razy poproszę" oraz "Misjonarz". Premie te są bardzo przydatne, lecz stają się niemal bezużyteczne po zdobyciu poziomu 50. Gracze, którzy nie mają bogatego doświadczenia, powinni zainwestować w "Pomoc w nawigowaniu". Obowiązkowo każdy gracz powinien przeznaczyć jeden punkt na odblokowanie mobilnego mechanika. Poza tymi przypadkami, najlepsze perki to: "Dopalacz", "Dobre hamulce", "Jak rękawiczka", "Zmiana biegu", "Niebezpieczna prędkość" i "Daj ognia". Wpływają one bezpośrednio na jazdę samochodem.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Crew

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Crew

zobacz więcej informacji o grze
The Crew

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe