poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Pro Evolution Soccer 2015

W poradniku do gry Pro Evolution Soccer 2015 zawarto opisy najważniejszych zagrań, a także porady dotyczące ich stosowania. Poradnik zawiera również opis trybu Master League oraz opisy wszystkich wyzwań treningowych, a także listę osiągnięć.

poradnik, solucja do gry w zawiera 55 stron i 83 ilustracji, rozmiar pliku to 2,7 MB

Strzały

Klasyczny strzał

Klasyczny strzał to najprostszy i najczęściej wykorzystywany sposób pokonywania bramkarza drużyny przeciwnika. Kłopoty sprawiają zwłaszcza celne i odpowiednio mocne uderzenia w jeden z rogów boiska. Niejednokrotnie warto oddać niezapowiadany strzał z dalszej odległości - takie petardy nieraz mogą zaskoczyć golkipera i zmusić go do popełnienia błędu. By go wykonać wciśnij klawisz odpowiedzialny za strzał i wybierz kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Strzał techniczny w wybrany przez siebie fragment bramki to szansa na bezproblemowe ominięcie desperacko broniącego golkipera i skuteczne uderzenie w wybrane miejsce - Strzały - Podstawy rozgrywki - Pro Evolution Soccer 2015 - poradnik do gry

Strzał techniczny

Strzał techniczny w wybrany przez siebie fragment bramki to szansa na bezproblemowe ominięcie desperacko broniącego golkipera i skuteczne uderzenie w wybrane miejsce. Deliaktne, techniczne uderzenie to także świetny sposób finalizacji akcji sam na sam, kiedy posyłamy piłkę obok bezradnego bramkarza, uniemożliwiając mu jednocześnie skuteczną interwencję. By wykonać strzał finezyjny, musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał oraz klawisz sprintu, a następnie wybrać kierunek, w którym chcesz posłać futbolówkę.

Podcinka

Podcinka piłki okazuje się szalenie skuteczna zwłaszcza w przypadku akcji sam na sam, gdy bramkarz rzuca się nam pod nogi. To także dobry sposób na wykończenie akcji w momencie, w której strzelamy na pustą bramkę, a nasz strzał próbuje zatrzymać desperacko interweniujący wślizgiem obrońca - wówczas delikatna przerzutka nad nim upewni nas w przekonaniu, iż nie zmarnujemy doskonałej sytuacji na bramkę. By wykonać podcinkę, przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za strzał oraz modyfikator podania prostopadłego i wskaż kierunek, w którym chcesz podciąć piłkę.

Podstawowe zagrania obronne

Pressing

Pressing pozwala wywrzeć presję na zawodniku kontrolującym piłkę oraz trzymać się bardzo blisko jego postaci, jednocześnie ograniczając możliwość rozegrania piłki oraz przygotowując się do szybkiego odbioru futbolówki. By zastosować pressing, wciśnij klawisz odpowiedzialny za niego.

Odbiór piłki

Odbiór piłki to najprostszy i najbardziej wydajny sposób na powstrzymanie akcji przeciwnika, umożliwiający łatwe wykorzystanie przewagi fizycznej nad rywalem - Podstawowe zagrania obronne - Podstawy rozgrywki - Pro Evolution Soccer 2015 - poradnik do gry

Odbiór piłki to najprostszy i najbardziej wydajny sposób na powstrzymanie akcji przeciwnika, umożliwiający łatwe wykorzystanie przewagi fizycznej nad rywalem. Niewłaściwe przepychanie się czy zbyt późne wystawienie nogi w celu zatrzymania piłki może jednak spowodować faul. By go wykonać, naciśnij dwukrotnie klawisz pressingu.

Wślizg

Wślizg to ryzykowna, ale skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - dobrze wykonany odbiór piłki tym sposobem pozwala na szybkie przerwanie akcji ofensywnej rywala i zazwyczaj daje szansę na powrót kolegom z drużyny na swoje pozycj ze względu na bardzo częste wybicie piłki poza pole gry - Podstawowe zagrania obronne - Podstawy rozgrywki - Pro Evolution Soccer 2015 - poradnik do gry

Wślizg to ryzykowna, ale skuteczna opcja powstrzymania akcji przeciwnika - dobrze wykonany odbiór piłki tym sposobem pozwala na szybkie przerwanie akcji ofensywnej rywala i zazwyczaj daje szansę na powrót kolegom z drużyny na swoje pozycj ze względu na bardzo częste wybicie piłki poza pole gry. By go wykonać, wciśnij klawisz odpowiedzialny za wślizg.

Wybicie piłki

Wybicie piłki stosujemy zwłaszcza w momentach, w których próbujemy pozbyć się piłki dośrodkowywanej w pole karne, bądź też próbujemy oddalić zagrożenie od własnej szesnastki w momencie, w którym zawodnicy drużyny przeciwnej napierają, a rozgrywanie futbolówki grozi stratą. By je wykonać, wciśnij przycisk wybicia piłki.

Dostosowanie tempa biegu do atakującego

Dostosowanie tempa biegu do atakującego przydatne jest zwłaszcza wówczas, gdy staramy się odizolować zawodnika atakującego skrzydłem boiska i próbującego dośrodkować w okolice pola karnego - Podstawowe zagrania obronne - Podstawy rozgrywki - Pro Evolution Soccer 2015 - poradnik do gry

Dostosowanie tempa biegu do atakującego przydatne jest zwłaszcza wówczas, gdy staramy się odizolować zawodnika atakującego skrzydłem boiska i próbującego dośrodkować w okolice pola karnego. Bieg z taką samą prędkością umożliwia przeciwnikowi znalezienie wolnej pozycji na zagrani futbolówki, a piłka często odbija się od naszego zawodnika, wracając pod nasze nogi lub trafiając na rzut rożny / wrzut z autu. By tego dokonać, wciśnij klawisz kontroli tempa.

Pościg

Pościg to ostatnia instancja w momencie, gdy zawodnik posiadający piłkę zaczyna nam uciekać - wówczas musimy udać się sprintem w bieg za nim i spróbować, szarpiąc za koszulkę, odebrać futbolówkę. By tego dokonać, wciśnij klawisz sprintu i pressingu jednocześnie.

Zaawansowane zagrania obronne

Zastawianie pułapki ofsajdowej

Ustawienie pułapki ofsajdowej sprawdza się wówczas, gdy nasza linia defensywna jest sztywno ustawiona, a zawodnicy drużyny przeciwnej bardzo chętnie sięgają po zagranie piłki podaniem prostopadłym przecinającym naszą linię obrony - Zaawansowane zagrania obronne - Podstawy rozgrywki - Pro Evolution Soccer 2015 - poradnik do gry

Ustawienie pułapki ofsajdowej sprawdza się wówczas, gdy nasza linia defensywna jest sztywno ustawiona, a zawodnicy drużyny przeciwnej bardzo chętnie sięgają po zagranie piłki podaniem prostopadłym przecinającym naszą linię obrony. By zastawić pułapkę ofsajdową, dwukrotnie naciśnij krzyżak w prawo / Num 6.

Pressing kolegi z drużyny

W razie problemów z powstrzymaniem zawodników nacierających na naszą bramkę, zawsze możemy skorzystać z pomocy innych graczy. Ułatwia to osaczenie piłkarza i zaprowadzenie go pod jedną z linii bocznych, a następnie odebranie futbolówki. By tego dokonać, wystarczy wcisnąć przycisk popchnięcia lub pociągnięcia zawodnika.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Pro Evolution Soccer 2015

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Pro Evolution Soccer 2015

zobacz więcej informacji o grze
Pro Evolution Soccer 2015

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe