poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Assassin's Creed: Unity

W poradniku do gry Assassin's Creed: Unity znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą ci ukończyć misje główne oraz poboczne, znaleźć wszystkie znajdźki, a także odkryć ciekawe sekrety.

poradnik, solucja do gry w zawiera 426 stron i 292 ilustracji, rozmiar pliku to 42,6 MB

01 - Wspomnienia z Wersalu

Poziom trudności: 1/5

Arno spotyka Elise. - 01 - Wspomnienia z Wersalu | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Arno spotyka Elise.

Obejrzyj przerywnik, w którym młody Arno pojawia się wraz z ojcem w Wersalu. Po odzyskaniu kontroli biegnij za dziewczynką. Potrącisz lokaja, ale biegnij dalej. Dotrzesz do ogrodu. Ukradnij jabłko ze stołu.

Arno uczy się kradzieży. - 01 - Wspomnienia z Wersalu | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Arno uczy się kradzieży.

Strażnikowi się to nie spodobało. Musisz go zgubić. Korzystając z krzaków ustaw się w taki sposób, by nie mógł cię zobaczyć. Poczekaj, aż strażnik straci tobą zainteresowanie. Po otwarciu drzwi biegnij do dziewczynki.

Tragedia w Wersalu. - 01 - Wspomnienia z Wersalu | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Tragedia w Wersalu.

Po kolejnym przerywniku znów biegnij za Elise. Okazuje się, że w pałacu doszło do tragedii. Podejdź do wskazanego miejsca.

Arno nie potrafi rozstać się z zegarkiem ojca. - 01 - Wspomnienia z Wersalu | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Arno nie potrafi rozstać się z zegarkiem ojca.

Po kolejnym przerywniku filmowym będziesz grał jako dorosły Arno. Musisz odzyskać zegarek, który straciłeś w grze karcianej. Biegnij za bratem kowala. Będzie uciekał między ludźmi oraz wbiegał do budynków. Omijając przeszkody dobiegnij do niego i przewróć.

Zegarek jest, czas się zmywać. - 01 - Wspomnienia z Wersalu | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Zegarek jest, czas się zmywać.

Po kolejnym przerywniku musisz uciec ze wskazanego obszaru. Oznacza to, że musisz wpierw go opuścić, a potem stać się anonimowy. Nie możesz być przez nikogo śledzony albo atakowany, inaczej cel nie zostanie osiągnięty. Postaraj się więc nie wpaść na strażników, inaczej staną się agresywni, a na tym etapie gry mogą być dla ciebie zbyt trudni do pokonania. Po zrzuceniu pościgu dowolną metodą idź do rezydencji de la Serre.

Dla pelnej synchronizacji w czasie pościgu musisz pięć razy ominąć przeszkody, na przykład prześliznąć się pod nimi. Nie możesz również przewrócić się w czasie pościgu. Pierwszy warunek można wykonać również pod sam koniec wspomnienia, gdy będziesz biegł do rezydencji. W razie problemów zostaw je więc na później, gdy będziesz mógł je w spokoju zaliczyć.

02 - Stany Generalne

Poziom trudności: 1/5

Musisz dostarczyć ważny list do pana de la Serre - 02 - Stany Generalne | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry

Musisz dostarczyć ważny list do pana de la Serre. Biegnij za powozem. Nie biegnij po ziemi, gdyż na twojej drodze stanie zamknięta brama. Zamiast tego wskocz na wysięgnij po prawej. Znajdziesz się na dachu. Wciąż biegnij za powozem, starając się zachować odpowiedni dystans. Nie musisz się spieszyć, ale nie stój w miejscu. Po kilku chwilach powóz się zatrzyma. Podejdź do niego.

Trzeba rozejrzeć się po okolicy. - 02 - Stany Generalne | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Trzeba rozejrzeć się po okolicy.

Pana de la Serre nie ma w środku. Arno decyduje się więc na zajęcie lepszej pozycji. Gra wskaże ci wieżę kościelną. Twoim zadaniem jest wdrapać się na górę i dokonać synchronizacji. Wieża ma mnóstwo dobrych miejsc, które można chwycić, więc wejście na górę nie powinno sprawić ci problemów. Po synchronizacji czeka cię krótki przerywnik.

Dużo strażników, ale tłum też duży. - 02 - Stany Generalne | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Dużo strażników, ale tłum też duży.

Wykonaj skok wiary w podstawiony wóz z sianem, zejdź z dachu kościoła i podejdź do budynku. Twoim zadaniem jest dostać się do środka. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym jest wmieszanie się w tłum. Musisz ostrożnie przechodzić między grupami ludzi i korzystać z nieuwagi strażników. Starczy, że będziesz trzymał się lewej strony dziedzinca i uważał na straż, a powinieneś szybko dotrzeć we wskazane miejsce. Ostatni fragment możesz przebiec. Grunt, byś nie niepokojony przez straż dotarł do wskazanych przez grę drzwi i otworzył je. Jeśli nie wiesz, o której chodzi, od wejścia idź w lewo, wejdź po schodach na górę i użyj Wzroku Orła.

Drugą metodą jest wdrapanie się na mur, a potem ścianę budynku. Najlepiej po prawej stronie, gdyż czeka tam na ciebie mniej strażników. Wystarczy ominąć pojedyncze sztuki, a potem zeskoczyć tuż przed drzwiami.

Nie obawiaj się schwytania. Straż cię nie zaatakuje, tylko wyrzuci przez bramę, zmuszając do powtórzenia fragmentu.

Stany obradują. - 02 - Stany Generalne | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Stany obradują.

Idź cały czas przed siebie, wpierw schodami, a potem galerią. Ujrzysz tłum w sali poniżej. Dojdź do zielonej strefy i użyj Wzroku Orła. Jeśli nie znalazłeś de la Serre, to znaczy, że jesteś za daleko od mówcy. Podejdź na samą granicę obszaru zastrzeżonego i ponownie użyj Wzroku. Po przerywniku przedź na galerię po prawej stronie sali i dalej do drzwi.

Przyszły Asasyn kontra bracia kowale. - 02 - Stany Generalne | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Przyszły Asasyn kontra bracia kowale.

Czeka cię walka z braćmi. Sam pojedynek jest dość prosty, gdyż przeciwnicy mają mało życia i wolne ataki. Po pokonaniu pierwszego z braci do walki włączy się drugi. Ma silniejsze, ale jeszcze wolniejsze ataki. Jego również pokonaj.

Do pełnej synchronizacji w czasie walki musisz dwa razy sparować i dwa razy uniknąć wrogich ataków. Ataki pierwszego brata można parować, ale drugiego nie, więc postaraj się oba wyzwania zaliczyć w czasie pierwszego pojedynku.

Po walce musisz uciec ze wskazanego terenu i stać się anonimowy.

03 - Śmietanka towarzyska

Poziom trudności: 1/5

Na początek idź do gabinetu pana de la Serre - 03 - Śmietanka towarzyska | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry

Na początek idź do gabinetu pana de la Serre. Przyjrzyj się zebranym tu przedmiotom albo poczekaj, aż Arno wspomni o liście. Możesz dalej przyglądać się rzeczom, albo podejść do drzwi i zostawić list pod nimi. Po tym czeka cię kilka przerywników.

Wielkie przyjęcie, wielu gości, wielu strażników. - 03 - Śmietanka towarzyska | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Wielkie przyjęcie, wielu gości, wielu strażników.

Znajdujesz się na przyjęciu wydanym na cześć Elise. Nie masz zaproszenia, więc musisz pozostać anonimowy. Twoim celem jest okno po lewej stronie. Skorzystaj z obecności tłumu i przekradnij się do niego. Upewnij się, że żaden strażnik cię nie obserwuje, po czym wdrap się na górę. Straż raczej nie będzie cię zaczepiała, o ile tylko nie zdecydujesz się na coś nierozsądnego. Na przykład bieg przez tłum.

Arno, mistrz skradania się. - 03 - Śmietanka towarzyska | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Arno, mistrz skradania się.

W środku czekają na ciebie trzy pomieszczenia ze strażnikami. Część z nich będzie stała do ciebie tyłem, część przechadzała się. Musisz ich wszystkich ominąć niezauważony. W pierwszym pokoju zaczekaj, aż obaj strażnicy podejdą do okna. W drugim zaczekaj, aż strażnik stanie przy kominku. W trzecim musisz zaczekać, aż strażnik odwróci się do okna i dojść do balkonu po jego lewej stronie. Przeskocz z niego na sąsiedni balkon. Podobnie jak w poprzedniej misji złapanie oznacza konieczność powtarzania tego fragmentu wspomnienia od początku.

Po scence idź przed siebie, aż dojdziesz do sali balowej.

Wielki bal. - 03 - Śmietanka towarzyska | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Wielki bal.

Idź za Elise. Nie możesz biegać, więc potrwa to dłuższą chwilę. Omijaj gości i kieruj się w jej stronę. Po chwili dojdziesz do balkonu. Idź do drzwi na jego końcu. Zacznie się kolejna scenka.

Arno, specjalista od ucieczek. - 03 - Śmietanka towarzyska | Solucja AC Unity - Assassins Creed: Unity - poradnik do gry
Arno, specjalista od ucieczek.

Wyjdź oknem i zejdź na dół. Czeka cię kilka pokoi ze strażnikami. W każdym z nich znajdziesz jedne drzwi prowadzące dalej oraz mnóstwo mebli, za którymi możesz się ukryć. W pierwszej sali zaczekaj, aż jeden ze strażników wyjdzie. Przekradnij się za drugim. W kolejnej czeka jeden strażnik. Raz patrzy w lewo, raz w prawo. Poczekaj, aż odwróci się w dobrym kierunku i ruszaj dalej.

W trzecim pokoju znajdziesz strażnika, który krąży między obrazami. Ukryj się za stołami, poczekaj, aż odwróci się do ciebie plecami i idź dalej. W ostatniej sali czeka na ciebie dwójka strażników. Przekradnij się za nimi i idź we wskazane miejsce.

Dla pełnej synchronizacji nie możesz w ostatniej części misji wdać się w żaden konflikt. To oznacza, że nie możesz zostać wykryty.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Assassin's Creed: Unity

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Assassin's Creed: Unity

zobacz więcej informacji o grze
Assassin's Creed: Unity

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji