poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA 15 polski poradnik do gry

W poradniku do gry FIFA 15 znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tej popularnej gry sportowej. Opisano w nim wszystkie rodzaje sterowania, dostępne w grze zagrania oraz tryby gry, a także porady dotyczące gry treningowej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 127 stron i 416 ilustracji, rozmiar pliku to 5,8 MB

Kontra

Wyprowadzanie piłki z linii defensywnej

Strzał po długim rogu będzie idealną finalizacją tej akcji! - Kontra - Atak - FIFA 15 - poradnik do gry
Strzał po długim rogu będzie idealną finalizacją tej akcji!

Kluczowe dla powodzenia praktycznie każdej kontry jest szybkie oddalenie piłki od strefy defensywnej przed naszą bramką i zagranie podania otwierającego wybrany przez nas wariant rozegrania futbolówki. Najwięcej sposobów na zaskoczenie przeciwnika daje wyprowadzanie akcji środkiem boiska - wówczas masz możliwość podprowadzenia piłki na możliwie jak największą odległość, na jaką pozwolą cofający się defensorzy. Istnieje również możliwość rozegrania "łaciatej" na skrzydła boiska lub też dogrania szybkiego górnego podania na wychodzącego napastnika. Sposób zagrania zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od Twojego pomysłu na rozegranie akcji.

Wykończenie akcji

Krótkie podanie w okolicach szesnastego metra

Umiejętne rozegranie piłki w okolicach pola karnego stanowi podstawę do odpowiedniego i skutecznego sfinalizowania ataku pozycyjnego. Bardzo skutecznym zagraniem stają się krótkie, precyzyjne podania w bezpośrednim sąsiedztwie "szesnastki" - krótkie podanie prostopadłe do piłkarza stojącego najbliżej daje szansę na szybkie wbiegnięcie w pole karne i otworzenie sobie co najmniej dwóch wariantów rozegrania piłki - możemy ponownie odegrać piłkę do wychodzącego z dołu zawodnika otwierając mu praktycznie idealną sytuację do zdobycia gola lub też samemu sfinalizować akcję płaskim, technicznym uderzeniem po rogu obok próbującego interweniować bramkarza.

Penetrujące podanie w obręb pola karnego

Ściągnięcie uwagi obrońcy i skupienie jej na jednym zawodniku pozwala na odkrycie wielu wariantów zagrania i otwarcia prostej drogi do bramki. Prostopadłe podanie w centrum pola karnego daje możliwość chociażby oddania szybkiego strzału na bramkę z niewielkiej odległości. Dobrym pomysłem jest także zagranie piłki na skrzydło i wykonanie dośrodkowania w pole karne - w szesnastce znajduje się zdecydowanie mniej zawodników, niż to zwykle bywa w takich sytuacjach.

Dezorganizacja defensywy to podstawa przy próbie finalizowania misternie budowanej akcji - Wykończenie akcji - Atak - FIFA 15 - poradnik do gry

Wyjście na czystą pozycję

Dezorganizacja defensywy to podstawa przy próbie finalizowania misternie budowanej akcji. O wszystkim często przesądza jedno, dokładnie dograne podanie, zagrane w tempo i dające wolną przestrzeń zawodnikowi próbującemu je opanować. Zagranie piłki na wolne pole w wielu przypadkach odsłania trochę wolnej przestrzeni, którą możemy błyskawicznie spożytkować wbiegając w obręb szesnastki i oddając strzał na bramkę przeciwnika.

Wykorzystanie skrzydeł boiska

Umiejętne wykorzystanie skrzydeł boiska to często podstawa sukcesu w danym meczu i możliwość zaskoczenia przeciwnika nieszablonowym zagraniem, wykorzystując koncentrację zawodników ekipy rywala na środku pola. Przeciwnicy często zostawiają wolne pole na bocznych krańcach boiska kryjąc na radar, dlatego warto skrupulatnie korzystać z mimowolnej pomocy przeciwnika i aktywnie zapuszczać się w boczne rejony boiska. Oczywiście podstawowym sposobem skorzystania z szybkości, naszych skrzydłowych staje się podanie prostopadłe, które po odpowiednim zaadresowaniu i dobrym starcie do piłki kolegi z drużyny może pozwolić na szybkie zyskanie kilku sekund i jednocześnie możliwość zagrania piłki w pole karne.

Znakomitym sposobem na wykorzystanie całej szerokości boiska jest szybki przerzut na drugą stronę murawy - to trudne zagranie i wymagające sporej precyzji, ale jednocześnie pozwalające bardzo prosto zaskoczyć defensywę rywala - Wykorzystanie skrzydeł boiska - Atak - FIFA 15 - poradnik do gry

Znakomitym sposobem na wykorzystanie całej szerokości boiska jest szybki przerzut na drugą stronę murawy - to trudne zagranie i wymagające sporej precyzji, ale jednocześnie pozwalające bardzo prosto zaskoczyć defensywę rywala. Odpowiednio zaadresowana krosowa piłka to nie tylko możliwość otwarcia wolnej przestrzeni po drugiej stronie boiska - to także szansa na wyjście na czystą pozycję dla naszego napastnika i możliwość posłania piłki na nabiegającego kompana z drużyny. Choć jest to zagranie szalenie trudne do odpowiedniego opanowania, dobre przyjęcie futbolówki może stanowić podstawę do wykonania bardzo prostej, ale skutecznej akcji ofensywnej.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik polski poradnik do gry do gry
FIFA 15

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA 15

zobacz więcej informacji o grze
FIFA 15

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe